سازش مقابل آمریکا به فروپاشی می‌انجامد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اعتمادآنلاین
  4. بین‌المللی
سازش مقابل آمریکا به فروپاشی می‌انجامد

سازش مقابل آمریکا به فروپاشی می‌انجامد

اعتمادآنلاینخبرگزاری اعتمادآنلاین |
رودونگ سینمون، روزنامه دولتی کره شمالی، در مقاله‌ای سازش در مقابل آمریکا را در نهایت برابر با فروپاشی دانسته است.

اعتمادآنلاین| رودونگ سینمون، روزنامه دولتی کره شمالی، در شماره امروز خود نوشته است آمریکا از تحریم‌ها برای به زانو در آوردن کشورهای مخالف خود استفاده می‌کند. این روزنامه کره شمالی تاکید کرده این کشور باید در مقابل این تلاش‌های آمریکا بدون تسلیم فشارها شدن، بایستد.

کره شمالی از شنبه دو هفته قبل که مذاکرات کاری پیونگ یانگ-واشنگتن در استکهلم به شکست انجامید انتقادها از کاخ سفید را افزایش داده است. مقامات پیونگ یانگ در چند روز اخیر مرتبا خواستار خودکفایی در مواجهه با تحریم‌های به رهبری آمریکا شده‌اند.

رودونگ سینمون در ادامه نوشته است: یک قدم سازش به ده‌ها قدم و صدها قدم و نهایتا به فروپاشی منتهی می‌شود.

این روزنامه با اشاره به عراق در زمان صدام دیکتاتور این کشور که به بازرسان سازمان ملل اجازه دسترسی به برنامه تسلیحاتی آن را داد و چند سال بعد پس از تجاوز آمریکا به عراق اعدام شد، نوشته است این کشور زمانی که حاکمیت آن نقض شد مسیر نابودی را پیمود.

رودونگ سینمون به لیبی و رهبری معمر قذافی بر آن زمانی که در سال ۲۰۰۳ سلاح‌های خود را تسلیم کرد و در سال ۲۰۱۱ با حملات ناتو بمباران شد، نیز اشاره کرده است.

به نوشته این روزنامه کره‌ای هدف تحریم‌ها بی ثبات کردن اقتصاد کشورها، اعمال فشار برای تغییر رژیم و نهایتا رسیدن به تسلیم است. این نشریه دولتی کره معتقد است خودکفایی و وقار ملی فقط از طریق مبارزه با کشورهای امپریالیست‌ها امکانپذیر است.

رودونگ سینمون در مقاله دیگری نیز تاکید کرده تحریم‌ها که قدرتهای غربی به دنبال آن هستند مانع بزرگ صلح و ثبات جهانی است.

روزنامه کره‌ای همچنین تصریح کرده است تحریم‌ها فقط به مقاومت و واکنش کشورهای تحت تحریم منجر می‌شود بدون آنکه به حل مشکلات کمکی کند.

منبع: تسنیم

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

اعتمادآنلایناعتمادآنلاین8 ساعت قبل
اکثر کشورهای جهان برای جلوگیری از قاچاق و همچنین ورود غیرقانونی مهاجران تدابیری اندیشیده‌اند. برخی کشورها نیز در مرزهایشان دیوار کشیده‌اند. کشورهای کره شمالی و جنوبی، آفریقای جنوبی و موزامبیک، ازبکستان، هند و چند کشر دیگر مرزهایشان را دیوارکشی کرده‌اند. اعتمادآنلاین، به نقل از world population review، گزارش می‌دهد کشورهایی هستند که به دلایل گوناگون مرزهایشان را دیوار کشیده‌اند یا حصار و مانع گذاشته‌اند. این عمل معمولا به خاطر کنترل مرزها، جلوگیری از قاچاق و ورود مهاجران غیرقانونی انجام می‌شود.
برنابرنا1 روز قبل
برای مثال، یکی از مطالعات Journal of Medicinal Food در سال ۲۰۰۷، عملکرد هایپوگلایسمیک دانه‌ها، گل‌ها و آب انار را تایید کرده است و همچنین نشان می‌دهد که سه نوع آنتی‌اکسیدان موثر و ضددیابت در انار وجود دارند. میوه انار و آب اناربراساس گزارش مرکز پزشکی مریلند، میوه انار به‌صورت بومی در کشور ایران رشد می‌کند و از آن‌جا به بخش‌هایی از اروپا، آسیا، آفریقا و مدیترانه انتقال پیدا کرده است. دوز مصرفی استاندارد برای استفاده از آب انار با هدف دستیابی به نتایج پزشکی هنوز تعیین نشده است، ‌اما بعضی از محققان می‌گویند که نوشیدن ۲۳۰ تا ۳۵۰ میلی‌لیتر آب انار در طول روز می‌تواند مفید و بی‌خطر باشد. با این ‌حال، محققان تاکید می‌کنند که افراد مبتلا به بیماری دیابت نباید آب انار یا میوه انار را بدون تایید پزشک مصرف کنند. البته مسئولان این مطالعه گفته‌اند که مصرف دانه‌های انار دارای تاثیر بسیار کمی بر سطح قند خون ناشتا در افراد مبتلا به بیماری دیابت است.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، منابع لبنانی اعلام کردند که کارکنان بانکها به اعتصاب خود در روز دوشنبه ادامه خواهند داد. از سوی دیگر جوزف عون فرمانده ارتش لبنان در بازدید از یگانهای ارتش در بیروت و جبل لبنان از آنها تمجید کرد و گفت: ارتش فرصت را از کسانی که قصد دارند که از آب گل آلود ماهی بگیرند، می‌گیرد. ارتش لبنان در نهایت نظم و حرفه‌ای بودن عمل می‌کند. ارتش در حال حاضر مامور حفظ امنیت و مسئول امنیت تظاهرات کنندگان و دیگر شهروندان است. تاریخ شاهد خواهد بود که ارتش لبنان، لبنان را نجات داد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین11 ساعت قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان، «مختار تلوبردی» امروز دوشنبه اعلام کرد که دور جدید مذاکرات آستانه درباره سوریه اوایل ماه دسامبر در شهر «نور سلطان» برگزار می‌شود. تلوبردی در جمع خبرنگاران گفت: طرح‌هایی برای اوایل ماه دسامبر وجود دارند. این نشست قرار بود اواخر ماه اکتبر برگزار شود، اما برگزاری آن به تعویق افتاد. بیشتر بخوانید: وی افزود که وزارت خارجه قزاقستان در انتظار درخواست‌های رسمی از سوی ایران، ترکیه و روسیه است. مذاکرات آستانه به ابتکار ایران، روسیه و ترکیه درباره سوریه آغاز شد و تاکنون تاثیر زیادی در روند سیاسی حل بحران سوریه داشته است.
قدس آنلاینقدس آنلاین1 روز قبل
نتیجه تحقیقات روزنامه «ساندی تایمز» و برنامه «بی‌بی‌سی پانوراما» نشان می‌دهد، دولت و ارتش انگلیس درباره قتل و شکنجه غیرنظامیان عراقی و افغانستانی توسط نیروهای انگلیسی لاپوشانی کرده‌اند. به گزارش گروه بین الملل قدس آنلاین، انتشار گزارشی از نتیجه تحقیقات کاراگاهان انگلیسی نشان می‌دهد، دولت و ارتش این کشور درباره جنایات جنگی نظامیان انگلیس در افغانستان و عراق لاپوشانی کرده‌اند. به گفته این ۱۱ کاراگاه انگلیسی، آنها شواهدی مبنی بر جنایات جنگی نیروهای انگلیس در کشورهای عراق و افغانستان پیدا کرده‌اند. این اولین باری نیست که تلاش کشورهای غربی برای صرفنظر کردن از جنایات جنگی نظامیانشان در دیگر کشورها خبر ساز می‌شود. «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا روز گذشته ۲ نظامی آمریکایی متهم به جنایت جنگی در افغانستان را تبرئه کرد.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری5 ساعت قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری5 ساعت قبل

مدارس و دانشگاه‌ها در برخی شهرها تعطیل شدند

خبری6 ساعت قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

مردم تخلفات مربوط به گرانفروشی را اطلاع دهند

مهر2 دقیقه قبل

تخریب دولت به چه قیمتی؟

ایمنا3 دقیقه قبل

هدف تازه بیمه مرکزی؛ تبدیل اوراق بیمه‌ای به اوراق بهادار

بازار سرمایه ایران4 دقیقه قبل

انصارالله یمن دو کشتی جنگی ائتلاف متجاوز سعودی را توقیف کرد +نقشه

مشرق‌نیوز4 دقیقه قبل

حمله ستاره برزیلی به تیم ملی آرژانتین

مشرق‌نیوز5 دقیقه قبل

زمان واریز حقوق آبان بازنشستگان کشوری اعلام شد

اقتصاد آنلاین5 دقیقه قبل