کمترین افزایش شهریه دانشگاههای کشور را دانشگاه علمی-کاربردی دارد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. فرهنگ
کمترین افزایش شهریه دانشگاههای کشور را دانشگاه علمی-کاربردی دارد

کمترین افزایش شهریه دانشگاههای کشور را دانشگاه علمی-کاربردی دارد

مهرخبرگزاری مهر |
یاسوج- معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه جامع علمی ـ کاربردی کشور گفت: دانشگاه علمی-کاربردی کمترین افزایش شهریه در بین دانشگاههای کشور را داشته است.

به گزارش خبرنگار مهر، احمدرضا پیش‌بین عصر دوشنبه در آئین جشن دانشجویان جدیدالورود دانشگاه علمی کاربردی کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج افزود: این دانشگاه شهریه با ۱۰ درصد افزایش، کمترین افزایش شهریه در بین دانشگاههای کشور را دارد.

وی بیان داشت: این امر در راستای تحقق اهداف برنامه ششم برای جذب دانشجویان مهارتی انجام شده و از دولت و مجلس درخواست داریم که بخشی از هزینه‌های مهارتی را که نسبت به دوره‌های نظری بالاتر است، تامین کنند.

پیش بین تصریح کرد: تامین نشدن هزینه‌های مهارتی برای دانشجویان مهارتی محدودیت ایجاد کرده است.

وی افزود: در مراکز علمی کاربردی سراسر کشور، ۴۸۸ انجمن علمی، ۴۷۰ کانون فرهنگی و ۱۰۰ انجمن ورزشی فعالیت دارند.

پیش بین اظهار داشت: در مراکز علمی کاربردی برای اولین بار در کشور در سال‌جاری ۴۳ نشریه دانشجویی مجوز گرفته‌اند که امیدواریم این تعداد تا پایان سال جاری دو برابر شود.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار فرهنگی هنری جهان

وی افزود: در سال جاری دانشگاه علمی کاربردی پنج هزار و ۵۰۰ کدرشته محل پذیرش دانشجو داشته است.

پیش بین اظهار داشت: در زمان تکمیل ظرفیت دانشجویان متقاضی در دوره‌های آموزشی مهارتی این دانشگاه پذیرش خواهند شد و طبق برنامه ششم توسعه باید ۳۰ درصد دانشجویان این دانشگاه مهارتی باشند.

وی افزود: تاکنون ۵۰ درصد این امر محقق شده و باید تلاش کنیم که در دو سال باقی مانده برنامه ششم توسعه این میزان، به ۳۰ درصد پیش بینی شده برسد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ساعت ۲۴ساعت ۲۴2 ساعت قبل
ما همه با هم هستیمفیلمی با انبوه بازیگران مطرح اما فیلمنامه‌ای ضعیف و کم محتوا که قدرت جذب مخاطب فراوان را نداشت و به شکست در گیشه رسید. اما دیگر بازیگران مطرح آن بازی‌های خوبی ارائه دادند، ولی این هم نتوانست در گیشه کمک کننده باشد. فیلم‌های کودک/ بنیامین، منطقه پرواز ممنوع، تورنا ۲فیلم‌های این حوزه در کل با شکست در گیشه مواجه شدند؛ این فیلم‌ها نیز بازیگران مطرحی داشتند، اما به فروش آن کمک‌کننده نبودند. ادای دین کارگردان به سینمای کلاسیک قابل تحسین است و بازی‌های خوبی را در آن شاهد هستیم. این فیلم با داشتن ستاره‌ها در گیشه موفق نبود و به نوعی با شکست روبرو شد.
خانه ملتخانه ملت9 ساعت قبل
سیده حمیده زرآبادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به اختلال و قطعی اینترنت در کشور، به پیشنهادات ارائه شده به شورای عالی امنیت ملی درباره رفع محدودیت دسترسی به اینترنت اشاره و اظهار کرد: شورای عالی امنیت ملی و شورای امنیت کشور باید این پیشنهاد را مورد بررسی قرار دهند و در شهرها و استان‌های آرام کشور اجرایی شود. اینترنت خبرنگاران رسمی به حالت عادی برگرددوی با تأکید بر اتصال اینترنت عادی برای خبرنگاران از سوی وزارت ارتباطات، ادامه داد: وضعیت خبررسانی و انتشار اخبار صحیح در کشور با قطع شدن اینترنت، به مشکل خورده و خبرنگاران و رسانه‌های رسمی کشور نیز دچار مشکل شده‌اند و همین موضوع نبود دسترسی به خبر واقعی و درست، بر التهاب جامعه می‌افزاید. مناطق آرام کشور در شرایط قطعی اینترنت دچار استرس و التهاب می‌شوداین نماینده مردم در مجلس ادامه داد: در شرایط عدم دسترسی به اینترنت حتی در مناطق آرام نیز ضمن ایجاد استرس و التهاب این احساس ایجاد می‌شود که کشور دچار آشوب است. او درباره باقی ماندن روی بستر اینترنت ملی، گفت: اگر قرار باشد مردم از این پس از اینترنت ملی استفاده کنند ابتدا باید ظرفیت سازی‌های لازم در بستر اینترنت داخلی صورت می‌گرفت و دوم اینکه از قبل این آمادگی به مردم داده می‌شد تا در یک پروسه زمانی با اطلاع مردم این مهم محقق می‌شد. با عادی شدن اینترنت، پیام آرام شدن فضا به جامعه منتقل می‌شودسخنگوی فراکسیون زیست بوم نوآوری و فناوری مجلس شورای اسلامی در پایان خواستار بررسی هرچه سریع‌تر پیشنهاد وزیر ارتباطات در شورای عالی امنیت ملی و شورای امنیت کشور به منظور کاهش التهاب و استرس در جامعه شد و گفت: با عادی شدن شرایط اینترنت پیام آرام شدن فضا به جامعه منتقل می‎شود. /پایان پیام
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد1 روز قبل
وی ادامه داد: سال گذشته بود که به نمایندگی از بچه‌های «صبح جمعه با شما» به دیدارش رفتیم. او با وجود شرایط سختی که به لحاظ روحی و جسمانی داشت اجرایی را به‌صورت بداهه انجام داد و امیدوارم جمعه این هفته پخش شود. حسین هاشمی از پیشکسوت‌های رادیو نیز در این مراسم در سخنانی بیان کرد: متاسفانه هر یک از این هنرمندان را از دست می‌دهیم به یک غم بزرگ مبتلا می‌شویم. در کنار از دست دادن آنها غم دیگری هم داریم و آن، این است که جایگزینی برایشان پیدا نمی‌شود. در پایان این مراسم پیکر زنده‌یاد رضا عبدی به سوی خانه ابدی‌اش در بهشت زهرا (س) بدرقه شد.
ایسناایسنا11 ساعت قبل
یک کارشناس ارشد سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور با بیان اینکه این مطلب که می‌گویند آموزش رسمی در ایران ۱۲ هزار و ۹۰۰ ساعت است به هیچ عنوان صحیح نیست عنوان کرد: زمان آموزش در ایران ۱۱ هزار و ۷۳۰ ساعت است و ۴۸۹۰ ساعت تفاوت بین زمان واقعی آموزش با زمان رسمی آموزش داریم و ۴۲ درصد زمان را اتلاف می‌کنیم. محسنی نیا افزود: زمان قابل پیش‌بینی در ۹ ماه سال تحصیلی باید ۱۹۲٫۵ ساعت و ۳۸٫۵ هفته باشد. بر اساس این مصوبه یک سال تحصیلی از ابتدای مهر شروع می‌شود و تا پایان سال تحصیلی ادامه می‌یابد اما زمان آموزش به دلایل مختلف از جمله امتحانات میان ترم و امتحانات پایانی کاهش می‌یابد. تعطیلی هایی در طول سال تحصیلی به دلایل مختلف از جمله بارش برف یا آلودگی هوا را نیز می‌توان به طور میانگین ۱۰ روز درنظر گرفت. این کارشناس ارشد سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور با بیان اینکه این مطلب که می‌گویند آموزش رسمی در ایران ۱۲۹۰۰ ساعت است به هیچ عنوان صحیح نیست عنوان کرد: زمان آموزش در ایران ۱۱۷۳۰ ساعت است و ۴۸۹۰ ساعت تفاوت بین زمان واقعی آموزش با زمان رسمی آموزش داریم و ۴۲ درصد زمان را اتلاف می‌کنیم.
ایلناایلنا11 ساعت قبل
در یک صد سال اخیر گروه باستانشناسی شهر سوخته توانسته‌اند یک جلد کتاب درباره مطالعات میدانی در خصوص مردم شهر سوخته منتشر کنند. اسماعیلی یادآر شد: بعد از انقلاب؛ باستانشناسی ایران بومی شد و امروز شاهد حضور سرپرستان ایرانی در هیات‌های باستانشناسی هستیم. در یک صد سال اخیر گروه باستانشناسی شهر سوخته توانسته‌اند یک جلد کتاب درباره مطالعات میدانی در خصوص مردم شهر سوخته منتشر کنند. طی این سال‌ها موفق شدیم نام تپه شهر سوخته را در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت کنیم که این حائز اهمیت است. شعاع عملکرد فرهنگی و تبادلات کالا در شهر سوخته صدها کیلومتر بود و جهان شهر سوخته جزو وسیع‌ترین جهان‌ها به حساب می‌آید که فرهنگ و تمدن آن با رفت و آمد توام بود و آن را می‌شناختند.
فراروفرارو13 ساعت قبل
نخستین نشست گفتگو و بررسی کتاب‌های حوزه انقلاب، تاریخ معاصر و خاطرات با عنوان «عصر قصر» با نقد کتاب تقاطع انقلاب در باغ‌موزه قصر برگزار می‌شود. به گزارش روابط عمومی باغ‌موزه قصر، نخستین نشست «عصر قصر» به گفتگو و بررسی کتاب «تقاطع انقلاب» به‌قلم حجت‌الاسلام محمدرضا زائری اختصاص دارد. کتاب «تقاطع انقلاب» مجموعه‌ای است از مقالات و یادداشت‌های حجت‌الاسلام محمدرضا زائری که به‌تازگی توسط نشر آرما منتشر شده است. نشست‌های عصر قصر قرار است به‌صورت ماهانه در باغ‌موزه قصر برگزار شود، در این رویداد با هدف ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی همچنین شناخت صحیح و شفاف از گذشته با مراجعه به منابع موثق تاریخی و مرور تاریخ شفاهی مبارزین انقلاب اسلامی به گفتگو و بررسی یک کتاب در حوزه‌های انقلاب، تاریخ معاصر و خاطرات پرداخته خواهد شد. علاقه‌مندان می‌توانند برای حضور در این نشست به نشانی انتهای خیابان شهید مطهری، بعد از تقاطع شریعتی، خیابان شهدای ناجا، باغ‌موزه قصر مراجعه کنند.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری10 ساعت قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری11 ساعت قبل

مدارس و دانشگاه‌ها در برخی شهرها تعطیل شدند

خبری11 ساعت قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

مقدماتی یورو ۲۰۲۰|آتش‌بازی ایتالیا و برد پرگل اسپانیا؛ دانمارک و سوئیس هم صعود کردند

فارس14 دقیقه قبل

مسئولین باید پاسخگوی مطالبات مردم باشد

مهر14 دقیقه قبل

واکنش «رام‌الله» به سیاست جدید آمریکا درباره شهرک‌سازی‌ها

مشرق‌نیوز14 دقیقه قبل

عکس| تاکسی‌های جدید بعد از اصلاح قیمت بنزین!

آفتاب‌نیوز15 دقیقه قبل

دهقانی: مساوی مقابل استقلال به درد ما نمی‌خورد/ مالک قول داد مشکلات نساجی حل شود

تسنیم16 دقیقه قبل

وقوع ۲ هزار حادثه گازی در سال گذشته / نصب غیراصولی دودکش اولین عامل

تجارت‌نیوز19 دقیقه قبل