رقابت فروتا و گروسی برای مدیر کلی آژانس
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. اقتصادی

رقابت فروتا و گروسی برای مدیر کلی آژانس

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |
فروتا و گروسی برای نامزدی پست مدیرکلی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی همچنان در رقابت تنگاتنگی قرار دارند

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از وین، در دور جدید رای گیری اعضای شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی که عصر امروز دوشنبه در مقر آژانس در وین برگزار شد؛ رافائل گروسی با شانزده رای و کورنل فروتا رومانیایی با هفده رای در رقابت تنگاتنگی برای سمت مدیرکلی آژانس بین المللی انرژی اتمی قرار گرفته‌اند.

اعضای شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی عصر امروز در دور اول رای گیری؛ چهارده رای به فروتا؛ پانزده رای به گروسی و پنج رای به لاسینا زربو دادند. یک رای هم ممتنع بود. پس از انجام اولین دور رای گیری؛ لاسینا زربو ۵۵ ساله اهل بورکینافاسو و دبیر اجرایی سازمان پیمان منع جامع آزمایش هسته‌ای حذف شد.

نامزد پست مدیر کلی آژانس بین المللی انرژی اتمی باید از بیست و چهار رای اعضای سی و پنج نفره شورای حکام برخودار شود. احتمالا اوایل هفته آینده؛ شورای حکام نشست دیگری برای انتخاب مدیر کل جدید آژانس بین المللی انرژی اتمی برگزار خواهد کرد.

در سایت خبری بخوانید: اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران

مارتا زیاکوا ۶۳ ساله از اسلواکی و رئیس کنونی سازمان نظارت هسته‌ای این کشور؛ کورنل فروتا رومانیایی که پس از مرگ یوکیا آمانو، مدیر کل پیشین آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، سرپرستی موقت این سازمان را بر عهده دارد؛ رافائل گروسی، سفیر آرژانتین در سازمان ملل و لاسینا زربو ۵۵ ساله اهل بورکینافاسو دبیر اجرایی سازمان پیمان منع جامع آزمایش هسته‌ای مستقر در وین؛ چهار نامزد رسمی برای سمت مدیر کلی آژانس بین المللی انرژی اتمی بودند که دو تن از آنان یعنی خانم مارتا زیاکوا و لاسینا زربو به دلیل عدم رای کافی حذف شدند.

گفتنی است که نامزد آژانس بین المللی انرژی اتمی باید حد نصاب دو سوم آرا را برای احراز پست مدیر کلی به دست آورد. دوره مدیر کلی آژانس بین المللی انرژی اتمی چهار سال است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم | راننده‌های تاکسی: مگر سایپا و ایران‌خودرو شانه‌به‌شانه بنز و بی ام دبلیو تولید کردند که می‌گویید مصرف بنزین ما بالاست؟

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
اوپرت یکی از آن مناطقی است که با شنیدن نامش و دیدن تصاویرش ممکن است با خودمان بگوییم وای چه بهشتی، کاش اینجا ایران بود و می‌توانستیم به آن سفر کنیم. منطقه‌ای بین استان سمنان و مازندران با طبیعتی زیبا و خیره کننده. دیواره‌ای از کوه که مسیر حرکت ابرها را سد می‌کند، این دیواره اوپرت نام دارد. منطقه ایی ییلاقی برای مردم محلی که دامهای خود را به چرا می‌برند. خانه‌های روستایی دشت‌های زیبا، کوه‌های زیبا پوشیده شده از چمن، چشمه‌های جوشان با آب گوارا که در این منطقه به چشم می‌خورد همه از زیبایی‌های اوپرت می‌باشد.
عصر ایرانعصر ایران11 ساعت قبل
مشاهدات خبرنگار عصر ایران در محمد شهر کرج، حاکی از آن است که افرادی با سوء‌استفاده از فضای اعتراض به سهمیه‌بندی و افزایش قیمت بنزین به شعب چند بانک در این منطقه حمله و اقدام به تحریب آنها کردند. گزارش‌های دیگر از کرج، حاکی از غارت یکی از شعب فروشگاه‌های زنجیره‌ای «افق کورش» در کیان‌مهر است. همچنین یکی از شعب فروشگاه‌های رفاه در این منطقه به همراه اتومبیل «برلیانس» که برای جایزه گذاشته شده بود به آتش کشیده و غارت شد. شنیده‌ها از غارت یکی از شعبه‌های فروشگاه‌های زنجیره‌ای «امیران» نیز حکایت می‌کند. به گفته یکی از مأموران حاضر در صحنه، مادام که اعتراض‌ها محدود به موضوع و در حد شعار بود تحمل می‌شد اما غارت فروشگاه‌ها و شعبه‌های بانک‌ها قابل قبول و تحمل نیست و مواجهه خواهد شد.

اعتراضات پراکنده در چند نقطه کشور/ تخلیه مشکوک کامیون سنگ در اتوبان امام علی تهران/ بازداشت عناصر مسلح وابسته به گروهک نفاق/ افزایش خشونت‌ در برخی مناطق +عکس و فیلم

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
رسانه‌های بیگانه هم با استفاده از اخبار جعلی و تصاویر سال‌های قبل و خبرسازی (حتی کشته‌سازی) تلاش می‌کنند آتش اعتراض را شعله‌ور کنند. در این تجمع، مردم با خاموش کردن اتومبیل‌های خود، به سیاست‌های دولت و افزایش قیمت بنزین واکنش نشان دادند. در این تجمعات، مردم باخاموش کردن اتومبیل‌های خود، به سیاست‌های دولت در زمینه اصلاح قیمت بنزین اعتراض کردند. جمعی از رانندگان بهشهری هم به اصلاح و افزایش قیمت بنزین، اعتراض کردند. این اعتراضات تحت کنترل و مدیریت نیروهای انتظامی و امنیتی برگزار شد. قزوین/ برپایی تجمع آرام در اعتراض به اصلاح قیمت بنزینرانندگان قزوین، صبح شنبه، با خاموش کردن خودروهای خود در چهارراه ولیعصر نسبت به افزایش قیمت بنزین اعتراض کردند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین14 ساعت قبل
یونس نوراللهی، کارشناس حوزه انرژی گفت: متأسفانه ما در کشور با مصرف بی‌رویه سوخت مواجه هستیم و طرح سهمیه‌بندی قیمت سوخت دیر یا زود باید انجام می‌شد. اعتمادآنلاین| یونس نوراللهی، کارشناس حوزه انرژی و استاد دانشگاه تهران درباره نکات مثبت و منفی طرح سهمیه‌بندی سوخت, گفت: با توجه به شرایط کشور طرح سهمیه‌بندی مصرف سوخت دیر یا زود باید انجام می‌شد. او ادامه داد: متأسفانه ما در کشور با مصرف بی‌رویه سوخت مواجه هستیم و تجربه به دست آمده در سال‌های اخیر نشان داده است که با حذف سهمیه‌بندی بنزین نه تنها مصرف آن کنترل نشد بلکه شاهد افزایش روز افزون مصرف سوخت هم بودیم. این کارشناس حوزه انرژی تصریح کرد: سرانه مصرف بنزین در کشور ما گاهی به ۲ برابر مصرف سایر کشور‌ها می‌رسد و این موضوع نشان دهنده اهمیت کنترل مصرف سوخت است. نوراللهی تأکید کرد: باید توجه داشته باشیم که کنترل مصرف سوخت صرفا به قیمت‌گذاری بستگی ندارد بلکه باید سیاست‌های در نظر گرفته شده برای مصرف سوخت از نظر قیمتی و حجمی مورد ارزیابی قرار گیرد.
ایسناایسنا8 ساعت قبل
ایسنا/کرمان سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمان گفت: مجلس در حال کار کارشناسی بر روی مصوبه دولت (درباره افزایش قیمت بنزین) است و با تاکیداتی که امروز صورت گرفته به نظر می‌رسد قیمت جدید تصویب می‌شود مگر اینکه ارکان نظام تصمیم دیگری بگیرند. دکتر «محمدعلی دهقان» بعد از ظهر امروز ۲۶ آبان ماه در جلسه ستاد تنظیم بازار استان کرمان اظهار کرد: افزایش قیمت بنزین، در حال حاضر نباید روی قیمت هیچ کالایی اثر بگذارد و تهمیدات لازم اندیشیده شده و با تسهیلات یارانه‌ای که به بخش‌های مختلف داده می‌شود نباید این افزایش قیمت در کالاهای دیگر اثر بگذارد. دهقان تصریح کرد: مجلس در حال کار کارشناسی بر روی مصوبه دولت (درباره افزایش قیمت بنزین) است و با تاکیداتی که امروز صورت گرفته به نظر می‌رسد قیمت جدید تصویب می‌شود مگر اینکه ارکان نظام تصمیم دیگری بگیرند. وی بیان کرد: طی دو روز اخیر دستورالعمل‌های مختلفی از مرکز کشور آمده که باید اجرا شود و ستاد تنظیم بازار کشور در دو روز گذشته تشکیل شده است. سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمان گفت: در صورتی که از قبلا مصوبه‌ای درباره تغییر قیمت کالایی را در ستاد تنظیم بازار داشته‌ایم، در حال حاضر لغو می‌شود.
ایلناایلنا12 ساعت قبل
معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا با هشدار به مردم در خصوص پیامک‌هایی با عنوان «دریافت رمز یک‌بار مصرف» گفت: این پیامک‌ها جعلی بوده و به قصد کلاهبرداری ارسال می‌شود. به گزارش ایلنا، ‌ سرهنگ رامین پاشایی معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا درباره پیامک‌هایی با عنوان «دریافت رمز یک‌بار مصرف» گفت: این پیامک‌ها جعلی هستند و یک سری افراد سودجو از این موقعیت سوءاستفاده کرده و با ارسال پیامک به افراد خود را نماینده بانک معرفی می‌کنند. وی ادامه داد: این افراد سودجو با ارسال یک لینک به مردم از آنها می‌خواهند برای دریافت رمز یکبار مصرف در لینک مورد نظر ثبت‌نام کنند. معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا با تاکید براینکه مردم برای دریافت رمز به بانک عامل خود مراجعه کنند، خاطرنشان کرد: سرشماره‌های بانکی کاملا مشخص است و بانک‌ها از این طریق برای مشتریان خود پیامک ارسال می‌کنند. هیچگاه بانک‌ها از طریق شماره‌های شخصی و از طریق سیم‌کارت‌های همراه اول، ایرانسل و رایتل برای مشتریان خود پیامک ارسال نمی‌کنند.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

وضعیت آب و هوای کشور - امروز ۲۶ آبان‌ماه

خبری13 ساعت قبل

پس از تاکیدات رهبر، دو طرح بنزینی فراکسیون امید از دستور کار خارج شد

خبری14 ساعت قبل

درآمد حاصل از افزایش قیمت بنزین به چه کاری اختصاص می‌یابد؟

خبری1 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

برداشت گل‌های داوودی

بیانیه کاخ سفید در حمایت از آشوب در ایران

ایسنا10 دقیقه قبل

توضیح بنیاد شهید درباره درگذشت یک جانباز قمی در حادثه آتش‌سوزی

همشهری16 دقیقه قبل

۴۰ تا ۵۰ هزار بیمار دیالیزی در کشور/ شرایط و هزینه‌های پیوند کلیه

ایسنا16 دقیقه قبل

یکشنبه آرام در استان تهران/تیر دشمنان به سنگ خورد

مهر20 دقیقه قبل

چمنیان: مشکل، نبودن ویلموتس در ایران است

مشرق‌نیوز26 دقیقه قبل

پربحث‌ترین خبرها


رایزن فرهنگی ایران در ترکمنستان از این کشور ممنوع الخروج شد!

1 روز قبلمهر2

قوانینی که به کاهش وزن شما کمک می‌کنند

23 ساعت قبلاقتصاد آنلاین0

طرح دوفوریتی مجلس برای توقف افزایش قیمت بنزین

1 روز قبلعصر ایران1

نظرات برگزیده مخاطبین الف: جشن تولد در هواپیما فقط به زخم مردم نمک می‌پاشد/ روحانی عصبانی است چون به وعده‌هایش عمل نکرده است/ تحریم بهانه خوبی برای افرادی است که مدیریت بلد نیستند

2 روز قبلالف1

طرح حمایت معیشتی دولت چیست؟ / آیا همان یارانه نقدی است؟ / حمایت معیشتی تا چه زمانی قرار است پرداخت شود؟ / مجموع دریافتی خانوده‌ها شامل یارانه نقدی و کمک معیشتی چقدر خواهد بود؟

2 روز قبلانتخاب1

فیلم افشاگری بی سابقه امام جمعه قزوین روی آنتن زنده شبکه یک

3 روز قبلرکنا1

نمایش مستند بازیگر فیلم‌های پورن در مشهد+تصاویر

6 روز قبلآفتاب‌نیوز1

کنایه فعال رسانه‌ای به سخنان امروز رئیس جمهور

6 روز قبلجام نیوز1

آغاز دوره جدید ژاپن و پایان جشن‌‌های امپراتوری (+عکس)

6 روز قبلعصر ایران1