کودکان البرز صاحب کتابخانه می‌شوند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خبرآنلاین
  4. فرهنگ
کودکان البرز صاحب کتابخانه می‌شوند

کودکان البرز صاحب کتابخانه می‌شوند

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین |
ایمنا نوشت: سرپرست شهرداری فردیس از اعطای حق انتفاع ساختمان پارک تندرستی به مدت ۱۵ سال به انجمن کتابخانه‌های عمومی به منظور راه‌اندازی نخستین کتابخانه تخصصی کودکان استان البرز خبر داد.

مسعود نجفی از اعطای حق انتفاع ساختمانی در پارک تندرستی فردیس به مدت ۱۵ سال به انجمن کتابخانه‌های عمومی این شهرستان خبر داد و اظهار کرد: در این مکان نخستین کتابخانه تخصصی کودکان به مساحت ۲۵۰ مترمربع راه‌اندازی می‌شود.

وی با بیان اینکه ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی یکی از مهم‌ترین اهداف مدیریت شهری فردیس است، خاطرنشان کرد: با وجود اینکه انجمن کتابخانه‌های عمومی متولی اصلی ترویج فرهنگ کتابخوانی است، اما مدیریت شهری در راستای همکاری با این انجمن از هیچ تلاشی فروگذار نکرده است.

سرپرست شهرداری فردیس اضافه کرد: با توجه به این مسئله شهرداری نسبت به ارایه لایحه‌ای مبنی بر واگذاری حق انتفاع ساختمان پارک تندرستی فردیس به انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان فردیس به منظور ایجاد کتابخانه تخصصی کودک در این فضا اقدام کرد که لایحه مذکور با اتفاق آراء در صحن علنی شورای اسلامی شهر تصویب شد.

نجفی با بیان اینکه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان فردیس در نظر دارد نخستین کتابخانه تخصصی کودک در استان البرز را در پارک تندرستی ایجاد کند، تصریح کرد: این اقدام فرصتی برای بهره‌برداری مطلوب کودکان و آینده‌ساز جامعه از فضای تخصصی کتابخانه‌ها است.

در وبسایت خبری بخوانید: بهترین اخبار فرهنگی ادبی ایران و جهان

وی با بیان اینکه مدیریت شهری فردیس در نظر دارد نسبت به ارایه کتاب‌های مخصوص کودکان در زمینه مدیریت شهری همچون تفکیک زباله از مبدا، حفظ و نگهداری فضای سبز به کتابخانه پارک تندرستی اقدام کند، خاطرنشان کرد: این پارک به لحاظ بزرگی مساحت و موقعیت جغرافیایی، یکی از پارک‌های اصلی استان‌ البرز به شمار می‌رود.

سرپرست شهرداری فردیس با اشاره به احداث پارک مادر و کودک در ضلع جنوبی پارک تندرستی این شهر، عنوان کرد: مادران می‌توانند با آرامش خاطر فرزندان خود را به کتابخانه پارک تندرستی بسپارند و از امکانات این فضا استفاده کنند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

شبی با دانشجویان دانشگاه شریف

صدا و سیماصدا و سیما22 ساعت قبل
حجت الاسلام و المسلمین مصطفی رستمی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در خوابگاه شهید مصطفی احمدی روشن، پای صحبت‌های دانشجویان نشست. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ دانشجویان در این دیدار‌ها از دغدغه‌هایشان گفتند و می‌خواهند پاسخ شان قول پیگیری باشد؛ از دغدغه‌های فرهنگی گرفته تا موضوع‌های سیاسی و اقتصادی که جای آن در دانشگاه‌هاست.
ایلناایلنا1 روز قبل
بهرنگ ملک‌محمدی با بیان اینکه بزرگترین شاکی شبکه نمایش خانگی سینماست، می‌گوید: شبکه نمایش خانگی هرگز مجوز ساخت سریال نداشته اما در حال ساخت سریال‌هایی است که شفافیت مالی ندارند. به گزارش خبرنگار ایلنا، اعطای صدور مجوز تولیدات شبکه نمایش خانگی به صداوسیما از جمله مباحثی‌ست که هنوز سرنوشت آن مشخص نشده است. از سوی دیگر سینماگران، شبکه نمایش خانگی را یکی از دلایل اصلی کاهش استقبال مردم از فیلم‌ها در سینما معرفی می‌کنند چراکه اکنون اغلب تولیدات شبکه نمایش خانگی از حضور بازیگرانی بهره می‌برد که تا قبل از این تنها در سینما به فعالیت می‌پرداختند و همین موضوع سبب جذب بسیاری از مردم به سینما می‌شد اما حال با وجود شبکه نمایش خانگی، دسترسی به این بازیگران با سادگی بیشتری انجام می‌پذیرد. اما اگر قرار باشد شبکه نمایش خانگی به عنوان زیرمجموعه سازمان بیاید، خب قطعا دو اتفاق در آن رخ می‌دهد. اساسنامه شبکه نمایش خانگی نیز مربوط به ساخت سریال نیست.

خاطرات یک پورن استار در اصفهان روی پرده رفت + فیلم

ایمناایمنا23 ساعت قبل
به گزارش ایمنا مستند داستانی «ایکسونامی» در ژانر اجتماعی آماده نمایش شده است. در این مستند، یک پورن‌ استار آمریکایی تجربه رسیدن به آزادی‌‌های جنسی در ایالات متحده را روایت می‌کند. محسن آقایی اصفهانی است و تولید این فیلم اولین تجربه او در زمینه مستندسازی نام گرفته است. تولید این مستند ۹۰ دقیقه‌ای که ۲٫۵ سال زمان برده، به صورت مشترک در ایران و آمریکا انجام شده است که روز گذشته (۲۰ آبان ماه) در شهرهای تهران، مشهد و اصفهان، به صورت همزمان رونمایی شد. نمایش این فیلم برای افراد کودکان، نوجوانان، افراد زیر ۱۸ سال، بیماران قلبی و … اکیدا توصیه نمی‌شود

هفته ترویج علم

صدا و سیماصدا و سیما22 ساعت قبل
ایسناایسنا13 ساعت قبل
ایسنا/گلستان چهارمین محفل شاعرانه جشنواره ملی شعر دانشجویی با حضور «عبدالجبار کاکایی» در ر سالن اجتماعات پردیس امام خمینی (ره) دانشگاه فرهنگیان گرگان برگزار شد. وی خاطرنشان کرد: در سالهای اخیر در ترانه‌ها و شعر شاعران به‌خصوص شاعران جوان، توجه کافی به انسان و محیط واقعی زندگی دیده نمی‌شود و نمی‌توان به‌راحتی با آن ارتباط برقرار کرد. تربتی‌نژاد گفت: باید با ایجاد تغییر در فضای فرهنگی کشور، ذائقه مخاطبان شعر، ترانه و موسیقی را تغییر دهیم. در ادامه به‌منظور تقدیر از زحمات «عبدالجبار کاکایی» در حوزه شعر و ترانه، تندیس رودکی به وی تقدیم شد. این محفل شعر و شاعری به همت جهاددانشگاهی واحد گلستان، در راستای نخستین جشنواره ملی شعر دانشجویی در دانشگاه‌های سراسر کشور برگزار شد.

۱۰ تا از بهترین فیلم‌های فانتزی تمام دوران

7+
برترین‌هابرترین‌ها1 روز قبل

نظرها

اخبار بیشتر