طرح بیمه اجباری از آبان ماه در استان خوزستان آغاز می‌شود
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. اقتصادی
طرح بیمه اجباری از آبان ماه در استان خوزستان آغاز می‌شود

طرح بیمه اجباری از آبان ماه در استان خوزستان آغاز می‌شود

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
مدیرکل بیمه سلامت خوزستان گفت: طرح بیمه اجباری سلامت و ارزیابی وُسع از سوم تا نهم آبان ماه در خوزستان اجرا و سبب ایجاد شفافیت مالی در توان پرداخت هزینه‌های بیمه‌شدگان می‌شود.

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اهواز، علی خسروی امروز در نشست خبری که به مناسبت هفته بیمه سلامت برگزار شد، بابیان لزوم فرهنگ‌سازی نظام ارجاع خانواده، اظهارداشت: نظام ارجاع خانواده می‌تواند به‌عنوان عاملی برای پیشگیری از بیماری‌ها و هزینه‌های درمانی بیماران و مراکز درمانی باشد.

وی افزود: اگر این فرهنگ در جامعه نهادینه شود که بیماران از طریق نظام ارجاع خانواده اقدام به درمان کنند بسیاری از مشکلات، زیرمیزی‌ها و تخلفات حوزه بهداشت و درمان برطرف می‌شود.

مدیرکل بیمه سلامت خوزستان در ادامه بابیان اینکه از سوم تا نهم آبان ماه روز بیمه سلامت است، گفت: تلاش ما بر این است که طرح بیمه اجباری سلامت و ارزیابی وسع را از سوم آبان ماه در خوزستان اجرا کنیم.

خسروی افزود: یکی از مواردی که ماه‌های اخیر در رسانه‌ها مطرح‌شده بحث ارزیابی وسع و توان مالی است که در برنامه ششم توسعه نیز به بیمه اجتماعی مبتنی بر ارزیابی وسع نیز تأکید شده است.

وی ادامه داد: براساس این طرح هیچ فردی نباید در استان فاقد بیمه باشد و خانواده‌هایی که فاقد پوشش هستند ظرف شش ماه به دفاتر پیشخوان طرف قرارداد یا سایت بیمه سلامت مراجعه کرده و از تسهیلات بیمه دولتی برخوردار شوند همچنین بیمه خانواده‌های دهک اول که کمتر از ۴۰ درصد درآمد ماهانه قانون کار را دریافت می‌کنند رایگان است.

مدیرکل بیمه سلامت خوزستان بیان داشت: خانواده‌های دهک دوم نیز که ۴۰ تا ۵۰ درصد درآمد قانون کار را داشته باشند باید به‌صورت سالانه به ازای هر نفر حدود ۳۰۰ هزار تومان پرداخت کرده و افرادی که درآمدی معادل و یا بیش از قانون کاردارند نیز همه مبلغ بیمه را پرداخت می‌کنند.

خسروی تصریح کرد: پیش‌بینی ما این است که حدود ۲۰۰ تا ۲۵۰ هزار نفر در استان خوزستان فاقد بیمه‌های درمانی باشند که امیدواریم بتوانیم امسال آن‌ها را به‌صورت رایگان بیمه کنیم.

وی ادامه داد: یکی از مشکلات ما در بحث بیمه، عدم اعلام دقیق حقوق و سرمایه اشخاص است که اگر طرح ارزیابی وسع انجام شود عدالت و تعادل بیمه‌ای نیز ایجاد خواهد شد.

صرفه‌جویی ۴ میلیون و ۸۰۰ هزار برگه کاغذ

مدیرکل بیمه سلامت خوزستان با اشاره به الکترونیکی شدن دفترچه‌های بیمه سلامت در ۸ شهر خوزستان گفت: با الکترونیکی کردن دفترچه‌های بیمه آمارها و تحلیل‌های پزشکی دقیق‌تری نسبت به مسائل درمانی استخراج‌شده و شفاف‌سازی مالی نیز صورت می‌گیرد.

وی افزود: سال گذشته تعداد پرونده‌های بیمارستانی کشور حدود ۶ میلیون و ۲۰۰ هزار پرونده بود که با الکترونیکی شدن آن‌ها ۱۲۴ میلیون برگه کاغذ صرفه‌جویی خواهیم داشت. همچنین با تکمیل این طرح در خوزستان ۴ میلیون و ۸۰۰ هزار برگ کاغذ صرفه‌جویی می‌شود.

خبری: اخبار اقتصادی دلار و بورس

خسروی درباره عدم اجرای طرح نسخه‌نویسی الکترونیکی در همه شهرهای خوزستان، عنوان کرد: زیرساخت‌های اینترنتی در شهرهای بزرگ دارای پیچیدگی‌های خاصی بوده و در برخی از آن‌ها ظرفیت لازم آماده نیست به همین سبب شهرهای بزرگ خوزستان مانند دزفول، اهواز و بهبهان آخرین شهرهایی هستند که به نسخه‌نویسی الکترونیکی تجهیز می‌شوند.

مدیرکل بیمه سلامت خوزستان تصریح کرد: مشکلات طرح تا پایان سال ۹۸ در شهرهای خوزستان ارزیابی و در سال ۹۹ کل شهرهای خوزستان به سیستم نسخه‌نویسی الکترونیکی مجهز می‌شوند. همچنین به مراکز درمانی نیز برای خرید تجهیزات موردنیاز تسهیلات بانکی اختصاص می‌دهیم.

پرداخت ۲۲۸ میلیارد تومان از مطالبات داروخانه‌ها و مراکز درمانی خوزستان

مدیرکل بیمه سلامت خوزستان درباره وضعیت پرداختی به مراکز درمانی و داروخانه‌های طرف قرارداد گفت: مطالبات داروخانه‌ها پزشکان و پاراکلینیک‌ها تا مردادماه و بیمارستان‌های خصوصی و دولتی نیز تا تیرماه پرداخت‌شده است.

وی افزود: در طرح نسخه‌نویسی الکترونیکی قول داده بودیم که پرداختی‌ها به پزشکان حداکثر ۱۰ روز پس از پایان هرماه انجام شود که در این خصوص مطالبات پزشکان را تا شهریور ۹۷ پرداخت کردیم.

خسروی درباره تعداد مراجعه بیمه‌شدگان سلامت به مراکز درمانی، بیان داشت: بیمه‌شدگان سلامت در سال ۹۷ حدود ۷، ۵ میلیون بار به بیمارستان‌ها و مراکز درمانی مراجعه داشتند که می‌توان گفت به‌طور متوسط هر بیمه‌شده سه بار ‌به مراکز درمانی مراجعه کرده و حدود ۶۰۰ میلیارد تومان هزینه شده است.

مدیرکل بیمه سلامت خوزستان بابیان اینکه روزانه ۲۱ هزار بار مراجعه بیمه‌شدگان به مراکز درمانی داریم، گفت: بر این اساس ۱۶۴ میلیون تومان روزانه بایت بیمه‌شدگان هزینه می‌شود.

وی به پرداخت مطالبات در سال ۹۸ اشاره کرد و افزود: ۲۸ میلیارد تومان مطالبات دارویی و ۲۶۰ میلیارد تومان مطالبات مراکز درمانی پرداخت‌شده که ۵۶ میلیارد تومان آن مربوط به بیمارستان‌های خصوصی و ۱۴۸ میلیارد تومان آن مربوط به دولتی‌ها است.

خسروی تأکید کرد: به ازای هرماه ۵۶ میلیارد تومان در همه حوزه‌های درمانی برای بیمه‌شدگان بیمه سلامت پرداخت می‌کنیم.

مدیرکل بیمه سلامت خوزستان به ورود بیماران استان‌های دیگر برای درمان اشاره کرد و گفت: در یک سال گذشته ۳ میلیارد تومان برای بیماران سایر استان‌ها فقط در بیمارستان گلستان هزینه شده که علاوه بر ایجاد بار مراجعه غیرقابل‌تحمل به بیمارستان، هزینه‌های زیادی نیز به منابع مالی بیمه سلامت خوزستان که باید برای بیمه‌شدگان خوزستانی صرف شود وارد می‌کند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

مهرمهر11 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا ناصری بعدازظهر دوشنبه در نشست تبیینی، اطلاع‌رسانی و خبری در قالب شورای اطلاع‌رسانی و تبلیغات اقتصادی استان سمنان به میزبانی سالن مدیریت بحران استانداری بابیان اینکه از آغاز طرح اصلاح قیمت و سهمیه‌بندی بنزین۳۳۷ مورد بازرسی مشترک در سطح بازار استان صورت گرفته است، گفت: طی این مدت با ۱۱۱ واحد صنفی متخلف برخورد شده است. وی بابیان اینکه مردم می‌بایست هر گونه گران‌فروشی را به تعزیرات حکومتی گزارش دهند، افزود: گران‌فروشی، عدم درج قیمت، عدم ارائه فاکتور، تقلب و رعایت نکردن مقررات صنفی عمده‌ترین تخلفات واحدهای صنفی طی این مدت بوده است. معاون تعزیرات حکومتی استان سمنان بابیان اینکه بازار شهرستان‌های استان به صورت روزانه و مستمر رصد می‌شود، ابراز داشت: طی این مدت ۴۴۰ پرونده تخلف نیز تشکیل‌شده است و باید گفت بازرسان با هر گونه موارد تخلف در بازار به طور جد برخورد خواهند کرد. ناصری بابیان اینکه تلفن گویای ۱۳۵ آماده پاسخگویی به مردم است، در ادامه تصریح کرد: ۷۶ تیم گشت مشترک بازرسی با نظارت و همراهی سایر دستگاه‌های اجرایی بازار استان سمنان را رصد و پایش می‌کنند تا از هرگونه گران‌فروشی به بهانه اصلاح قیمت بنزین جلوگیری شود. وی بابیان اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون عدم درج قیمت با یک هزار و ۶۱۹ پرونده بیشترین تخلف را به خود اختصاص داده است، افزود: ۸۸۴ پرونده گران‌فروشی، ۸۴۵ پرونده عدم ارائه فاکتور و ۵۴۳ پرونده در عدم رعایت مقررات صنفی در استان سمنان تشکیل‌شده است.

فیلم| زره‌‌پوش‌شدن بانک‌ها بعد از اعتراضات بنزینی

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز3 ساعت قبل

شرایط در شرکت نیشکر هفت تپه آرام است

صدا و سیماصدا و سیما15 ساعت قبل
وی گفت: با کمک سازمان خصوصی سازی مشکلات سرمایه گذار و خریدار شرکت نیشکر هفت تپه حل شد، بنابراین اکنون شرایط در شرکت نیشکر هفت تپه آرام بوده و این شرکت آماده توسعه و بهره برداری است. البته اگر چه تسهیل امر خصوصی سازی و واگذاری مطرح است، اما نباید منتهی به چوب حراج به اموال دولت شود. این عضو کابینه دولت یادآور شد: خوشبختانه مشکل شرکت آلومینیوم المهدی کاملا حل شده است به طوری که مورد قدردانی دوستان نیز قرار گرفت. این درحالی است که سرمایه گذار و خریدار شرکت نیشکر هفت تپه مشکلاتی داشته‌اند، اما سازمان خصوصی سازی کمک‌هایی کرد که مشکلات پیش آمده برای سرمایه گذار و خریدار به جامعه کارگری تسری پیدا نکند؛ بنابراین اکنون در شرکت نیشکر هفت تپه شرایط آرام است و این شرکت آماده توسعه و بهره برداری است. همچنین نمایندگان هنوز مصمم به پیگیری طرح تحقیق و تفحص از روند واگذاری بنگاه‌های اقتصادی دولتی هستند.

افزایش ۱۰ درصدی مشترکان خوش مصرف

صدا و سیماصدا و سیما14 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما، مدیرعامل شرکت توانیر از پرداخت ۱۰۶ میلیارد تومان پاداش خوش مصرفی به مشترکان خانگی و افزایش ۱۰ درصدی مشترکان خوش مصرف در مقایسه با سال گذشته خبر داد. محمدحسن متولی زاده در حاشیه سی و چهارمین کنفرانس بین المللی برق در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه امسال ۲۹ میلیون مشترک خانگی از شبکه برق سراسری در کشور برق دریافت کرده‌اند گفت: امسال از این تعداد ۲۴ میلیون مشترک درحد الگوی مصرف، مصرف کردن و ۸ میلیون مشترک ضمن رعایت الگوی مصرف برق مصرفشان را در تابستان امسال که بسیار گرم بود در مقایسه با سال قبل کاهش دادند که به همین دلیل مشمول پاداش خوش مصرفی شدند.

راهکار‌های فعالان اقتصادی برای رونق تولید

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
او گفت: بدخواهان کشور می‌خواهند ما را منزوی کنند، اما کشور ما در عین حالی که قدرت خود را در تولید بالا می‌برد تعامل خود را با دنیا گسترش می‌دهد و تولیدات خود را به بازار‌هایی صادرات می‌کند. زکایی ادامه داد: در بسیاری مواقع تصمیم گیری‌های عجولانه و قوانین اداری سخت و بروکراسی‌ها، شرایط را برای ما پیچیده‌تر کرده و ناخواسته ما را همسو با محدودیت‌ها و تحریم‌ها قرار می‌دهد. سیروس تالاری تولیدکننده تجهیزات صنعت نفت دیگر میهمان برنامه با بیان اینکه در کشورما منابع خدادادی عظیمی از نفت و گاز وجود دارد گفت: دولت با بهره برداری از ان‌ها و تبدیل به فراورده‌های اقتصاد ملی باید بتواند برای مردم رفاه ایجاد کند. او گفت: تبدیل این موارد به منافع اقتصادی نیاز به ابزار‌هایی دارد که نیاز ملی است و این یکی از مهمترین زیست بوم‌ها به شمار می‌آید. او افزود: در همین زمینه ظرفیت عظیمی از منابع انسانی هم به وجود امده که این نیرو نیز در همین کشور متخصص شده‌اند و ظرفیت ملی در صنایع نفت و گاز کشور را تولید می‌کنند. تالاری ادامه داد: ما صاحب هر دو زیست بوم مورد نیاز برای اعتلای کشور هستیم که باید از این مواهب به طور مناسبی بهره گیری کنیم.

ساخت صخره مصنوعی با کشتی باری +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین12 ساعت قبل

نظرها

اخبار بیشتر