نباید در مقابل جنایات آمریکا سکوت کنیم
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. فرهنگ

نباید در مقابل جنایات آمریکا سکوت کنیم

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |
یک سال است آقای دکتر سلیمانی بدون هیچ دلیلی در آمریکا دستگیر و زندانی است و نباید در مقابل این امر سکوت کنیم

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، نشست خبری سالگرد دستگیری آقای دکتر مسعود سلیمانی با حضور آقای پیمان جبلی معاون برون مرزی رسانه ملی، خانم منصوره موحدیان رئیس دانشکده پزشکی، خانم مهناز ربیعی همسر آقای مسعود سلیمانی، آقای یعقوب فتح الهی معاون پژوهشی دانشگاه تربیت مدرس و خانم مرضیه هاشمی خبرنگار و مستند ساز پرس تی وی برگزار شد.

آقای فتح الهی در این نشست گفت: این رفتار از هیچ منطقی جز منطق ظلم و استکبار پیروی نمی‌کند و هیچ دلیل عقل پسندی تاکنون ارائه نشده است.

وی ادامه داد: تهیه هورمون رشد برای انجام تحقیق آزمایشگاهی در حوزه سلامت سبب حساس شدن دولت آمریکا روی وی شده است.

وی افزود: بیش از یک سال است که هنوز ادعای مستندی در این باره ارائه نشده است. امیدواریم این مطلب به گوش جهانیان برسد و آن‌ها وظیفه اصلی خود درباره بعد انسانی این مسأله را انجام دهد.

خانم موحدیان نیز گفت: من به نمایندگی از هیأت علمی و دانشجویان آقای دکتر سلیمانی آمدم تا این پیام را به جامعه علمی و بین المللی برسانیم که این استاد فعالیتی جز پرداختن مباحث علمی و رشد دانشجویان نداشت و اتهامات وارد شده به وی واهی است. ما فکر می‌کردیم دستگیری وی یک ماه هم طول نکشد، اما الان یک سال است که بی هیچ دلیلی در بند است.

وی ادامه داد: دانشجویان وی بسیار متأثر هستند. علم هیچ مرز و محدودیتی ندارد و هر فرد هر کجا می‌تواند مراودات علمی داشته باشد و اگر غیر از این اتفاق بیافتد غیر علمی عمل شده است.

در خبری بخوانید: اخبار فرهنگی هنری جهان

خانم ربیعی هم در این نشست گفت: آقای دکتر سلیمانی به دعوت مایو کلینیک به آنجا سفر کرد او از توطئه‌ای که از سال ۲۰۱۶ برای وی برنامه ریزی شده بود خبر نداشت. در کدام کشور و کجا از مهمان با دستگیری پذیرایی می‌کنند؟!

وی ادامه داد: هدف او همیشه درمان بیماری‌های صعب العلاج بود و با جدیت روی بیماری‌های ضایعه نخاعی کار می‌کرد.

وی افزود: آقای دکتر سلیمانی جزو استادان برتر و نخبگان جهان است. کاری که آمریکا کرد بسیار غیر اخلاقی و ناپسند است، کشوری که ادعای حقوق بشر دارد دانشمندی را بدون اتهام یک سال دستگیر کرده است، در این یک سال بسیار تحت فشار بودیم به طوری که مادر او را از دست دادیم.

خانم مرضیه هاشمی در این نشست گفت: آمریکا کار‌های مختلف و خلاف حقوق بشر انجام می‌دهد. الان ۴۰ سال است که آن‌ها برای جلوگیری از پیشرفت ایران هر کاری می‌کنند درست پس از پیروزی انقلاب اسلامی و از زمان جیمی کارتر؛ نباید بترسیم و سکوت کنیم.

وی افزود: به چه حقی آن‌ها به خود اجازه می‌دهند که با دانشمندان ایران این کار را انجام دهند. خودشان آقای مسعود سلیمانی را دعوت کردند و هنگام پرواز روادید وی را باطل کردند. هدف آن‌ها فشار بر آقای مسعود سلیمانی برای همکاری با آن‌ها است ما باید با همکاری هم صدای مظلومان را به گوش جهانیان برسانیم.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

«رادیکال سه» به استقبال روز دانشجو می‌رود

مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی شبکه سه، برنامه دانشجویی «رادیکال سه» این هفته به مناسبت فرارسیدن روز دانشجو در ویژه‌ برنامه‌ای شش قسمتی به بررسی جنبش دانشجویی در دهه ۷۰ و ۸۰ و ۹۰ می‌پردازد. سیدنظام موسوی مسئول سابق بسیج دانشجویی دانشگاه تهران و سیدمهدی طباطبایی دبیر سابق دفتر تحکیم وحدت مهمان‌های بخش اول ویژه‌برنامه «رادیکال سه» هستند و به بررسی فعالیت‌های جنبش دانشجویی در دهه ۷۰ می‌پردازند. همچنین ایمان ملکا دبیر سابق انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران و مهدی امامقلی دبیر سیاسی سابق اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل مهمان‌های این برنامه در بخش دوم هستند که ابعاد فعالیت‌های جنبش دانشجویی را در دهه ۸۰ مورد نقد و بررسی قرار می‌دهند. در بخش پایانی این هفته نیز امین سلیمی مسئول سابق شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی کشور و رضا نجابت دبیر سیاسی سابق اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل در مورد جریان دانشجویی در دهه نود سخن می‌گویند. «رادیکال سه» در روزهای شنبه تا پنجشنبه ۱۶ تا ۲۱ آذرماه هر روز ساعت ۱۸:۱۵ روی آنتن شبکه سوم سیما می‌رود.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرنگارمهر، کنفرانس بین‌المللی هگل و ایده‌آلیسم آلمانی در روزهای ۲۵ و ۲۶ فوریه ۲۰۲۱ در سیدنی- استرالیا برگزار می‌شود. محور موضوعات شامل جورج ویلهلم فریدریش هگل، زندگی، کار و نفوذ هگل، فلسفه اجتماعی و سیاسی هگل، فلسفه هگل، سنت ایده‌آلیسم آلمانی، دیدگاه متافیزیکی-سنتی فلسفه هگل، دیدگاه پست کانتی از هگل، دیدگاه متافیزیکی اصلاح شده هگل، آثار منتشر شده هگل، پدیده شناسی روح، علم منطق، سیستم دایره المعارف هگل و گسترش آن، فلسفه طبیعت، فلسفه روحیه ذهنی و عینی، فلسفه روح مطلق، زیبایی شناسی و دین در فلسفه هگل، خانواده، جامعه مدنی، دولت، قانون اساسی، قانون بین المللی و تاریخ جهان است. علاقمندان به موضوعات فوق می‌توانند با ارسال چکیده آثار خود به https: //panel. waset. org/conference/۲۰۲۱/۰۲/sydney/ICHGI/sponsorship در این کنفرانس مشارکت نمایند. مهلت ارسال چکیده آثار تا پایان روز ۱۲ دسامبر ۲۰۱۹ است. جهت کسب اطلاعات بیشتر به آدرس https: //waset. org/hegel-and-german-idealism-conference-in-february-۲۰۲۱-in-sydney مراجعه گردد.
ایسناایسنا23 ساعت قبل
ایسنا/خراسان رضوی معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی از انتقال دائمی ۳۳ هزار شی تاریخی از موزه ملی به موزه بزرگ خراسان خبر داد. معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی افزود: اشیایی که به موزه بزرگ خراسان منتقل شده، متعلق به دوره‌های مختلف تاریخی است که برای تکمیل بخش‌های مختلف این موزه در سال جاری به این محل انتقال یافته است. اکبری با اشاره به انتقال این اشیا با هدف تکمیل پروژه فعال‌سازی موزه بزرگ خراسان تصریح کرد: این اشیاء به عنوان آثار ارزشمند تاریخی در موزه خراسان بزرگ به صورت ثابت و دائمی به نمایش گذاشته می‌شود. وی تصریح کرد: پروژه موزه خراسان بزرگ از سال ۱۳۸۴ آغاز و دارای سه بخش است که بخش اول آن شامل ساختمان موزه، فضای مخزن، آمفی تئاتر، آزمایشگاه مرمت اشیای تاریخی و نمایشگاه یافته‌های باستان‌شناسی خراسان، بخش دوم موزه نیز شامل نمایشگاه آثار برجسته ایران و بخش سوم شامل تکمیل طبقات موزه است که انتقال اشیاء تاریخی بر همین اساس انجام می‌شود. موزه بزرگ خراسان در زمینی به مساحت پنج هزار متر مربع در ۱۳ طبقه با زیربنای ۱۸ هزار مترمربع صحنه‌ای از تجلی خراسان در حوزه‌های فرهنگی، تاریخی و تمدنی است.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
این روز بزرگ و غرورآفرین را که در تقویم سیاسی کشور روز دانشجو نام گرفته گرامی و بزرگ می‌داریم. ۱۶ آذر نمادی ماندگار از رشد آگاهی و ایستادگی جوانان تحصیلکرده این مرز و بوم در برابر نظام سلطه و حکومت وابسته به نظام‌های استعماری است. پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ۱۶ آذر به‌عنوان نماد مبارزه با استکبار و استبداد در تقویم سیاسی کشور ثبت شد. اکنون پس از گذشت نزدیک به هفتاد سال از آن رخداد تاریخی، ۱۶ آذر هم‌چنان نماد تحرک، پویایی و نشاط جامعه دانشگاهی و شناسه تاریخی جنبش دانشجویی کشور به‌حساب می‌آید. تا جایی که بازنمایی و تکرار مشق استکبارستیزی، حفظ و حراست از استقلال سیاسی و عدالت‌طلبی بخش پرپیدای کنشگری دانشجویان بوده است.
تسنیمتسنیم20 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، جانباز ۷۰ درصد دوران دفاع مقدس، «مجید عظیم زاده»، صبح امروز؛ شنبه ۱۶ آذرماه ۱۳۹۸ دار فانی را وداع گفت و به یاران شهیدش پیوست. مجید عظیم‌زاده که از رزمندگان گردان انصار الرسول (ص) لشکر ۲۷ محمد رسول الله (ص) بود، سال ۱۳۶۵، در عملیات کربلای ۵ و در منطقه شلمچه از ناحیه هر دو چشم آسیب دیده و نابینا شد. این جانباز دفاع مقدس بعد از تحمل ۳۳ سال رنج جانبازی امروز به کاروان شهدا پیوست. مراسم تشییع پیکر مطهر شهید مجید عظیم‌زاده، صبح فردا از ساعت ۱۱ در گلزار شهدای تهران برگزار شده و پیکر او در قطعه ۴۰ در جوار همرزمان شهیدش به خاک سپرده می‌شود. انتهای پیام/
تسنیمتسنیم22 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از ایلام؛ قاسم سلیمانی دشتکی ظهر امروز در نشست شورای هماهنگی برگزاری کنگره سه هزار شهید استان ایلام اظهار داشت: استان ایلام با جمعیت کم خود در دوران دفاع مقدس سه هزار شهید و ۱۲ هزار جانباز دین خود را به کشور ادا کرد و امروز همه موظف به خدمتگذاری این مردمان شهیدپرور هستند. وی، برگزاری کنگره شهدا در استان را متعلق به همه آحاد جامعه و تک تک خانواده‌ها دانست و بر بهره‌گیری از همه ظرفیت‌ها و پتانسیل‌ها در راستای هر چه بهتر برگزار شدن این کنگره تاکید کرد. استاندار ایلام افزود: از استان‌های دیگر که تجربه برگزاری این کنگره‌ها را داشته‌اند الگوبرداری شده و از تجارب و کارهای مهمی که در برگزاری آن صورت گرفته استفاده شود. وی ادامه داد: یک نماد مشخص برای المان‌های شهدا در استان تعریف کنیم و نمایشگاهی مختصری از آثاری فاخر، کتاب‌ها و آثار شاخص به صورت نمایشگاه کوچکی در کنار سالنی که رهبر معظم انقلاب حضور می‌یابند دایر و برگزار شود. وی با تاکید بر این امر که در برگزاری کنگره شهدا باید یک کار ناب و ابداعی را برگزار کنیم، گفت: آثار برجسته‌ای از استان در موزه دفاع مقدس ارائه و بیشتر تلاش شود تا هنر ایلامی با شاخصه‌های دفاع مقدس را در این کنگره به نمایش بگذاریم.

نظرها

اخبار بیشتر

پربازدیدترین خبرها

همه

برف مسیر ۶ روستای دهدز را مسدود کرد

خوزستان آنلاین19 ساعت قبل

برخی از محورهای مواصلاتی آذربایجان شرقی لغزنده و برفی است

مهر2 ساعت قبل

ثبت‌نام مشاور زندانی احمدی‌‎نژاد در انتخابات!

برترین‌ها1 روز قبل

نظرسنجی| حزب‌ محافظه‌کار انگلیس همچنان در صدر است

فارس10 ساعت قبل

«وارش» از ۱۷ آذرماه روی آنتن شبکه سه

برترین‌ها1 روز قبل

اظهارنظرهای واشنگتن درباره اعتراضات لبنان دخالت در امور داخلی است

افکارنیوز1 روز قبل

فعال اصلاح‌طلب: ۰/۳۰ می‌بازیم و قالیباف اول می‌شود/ فعال اصولگرا: نه اصلاح‌طلبان از پیش باخته‌اند و نه اول شدن قالیباف قطعی است

اقتصادنیوز1 ساعت قبل

جوییش‌تلگرافیک: واشنگتن به توصیه تل‌آویو ۱۴۰۰۰ نظامی به منطقه می‌فرستد

فارس2 روز قبل

برد شیاطین سرخ در ورزشگاه اتحاد؛ کمک داور ویدئویی همچنان دشمن اول منچسترسیتی

میزان‌آنلاین13 ساعت قبل

روحانی در صحن علنی مجلس: بودجه سال آتی، بودجه استقامت و مقابله با تحریم است

عصر ایران2 ساعت قبل