ارزش لیر در مقابل دلار چه تغییری کرده است؟
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تجارت‌نیوز
  4. اقتصادی
ارزش لیر در مقابل دلار چه تغییری کرده است؟

ارزش لیر در مقابل دلار چه تغییری کرده است؟

تجارت‌نیوزخبرگزاری تجارت‌نیوز |
ارزش لیر ترکیه در مقابل دلار طی مهر ماه امسال با افت دو درصدی همراه شده است. طی پنج روز ابتدایی حمله نظامی ترکیه به شمال سوریه ارزش ارز این کشور بیش از سه درصد کاهش یافته است.

ارزش لیر ترکیه طی یک ماه اخیر کاهش یافته است.

به گزارش تجارت‌نیوز، ارزش لیر ترکیه در مقابل دلار طی مهر ماه امسال با افت دو درصدی همراه شده است.

بر اساس آمارهای سایت اطلاع‌رسانی طلا، سکه و ارز تهران هر دلار آمریکا در ابتدای شهریور ماه امسال معادل ۵٫۷ لیر ترکیه بوده که این میزان امروز (۳۰ مهرماه سال ۱۳۹۸) به ۵٫۸۵ رسیده و ارزش آن در مقابل دلار دو درصد کاهش یافته است.

نرخ برابری دلار/لیر که در اوایل شهریور ماه امسال حدود ۵٫۶ واحد بود با زمزمه‌های اولیه جنگ و شروع حمله نظامی ترکیه به شمال سوریه در سطح بالاتری قرار گرفت و ارزش لیر در مقابل دلار آمریکا کاهش یافت.

در خبری بخوانید: اخبار اقتصادی دلار و بورس

ارزش لیر در مقابل دلار چه تغییری کرده است؟ - 6

با شروع حمله نظامی ترکیه به شمال سوریه در ۱۸ مهر ماه امسال، ارزش لیر در مقابل دلار پایین آمد، به طوری که در پنجمین روز حمله نظامی، نرخ برابری دلار در مقابل لیر ترکیه به ۵٫۹۲ واحد رسید که پایین‌ترین ارزش لیر ترکیه در مقابل دلار طی پنج ماه اخیر بوده است.

طی پنج روز ابتدایی حمله نظامی ترکیه به شمال سوریه ارزش ارز این کشور بیش از سه درصد کاهش یافته است.

در حال حاضر هر دلار آمریکا معادل ۵٫۸۵ لیر ترکیه است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

روحانی: در بستن هنر نیست، بازکردنش هنر است +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین21 ساعت قبل
ساعت ۲۴ساعت ۲۴22 ساعت قبل
بانکهای ایرانی مطابق با استانداردهای روز بانکی درجهان دربدترین وضعیت قراردارند و بیشتر انها ورشکسته به حساب می‌آیند اما رییس بانک مرکزی تنها به نوشتن یادداشتهای اینستاگرامی یک طرفه مشغول است و خطر انفجار بانکی را نادیده می‌گیرد. تجربه ثابت کرده است که توجه به اهلیت متقاضیان مهم‌تر از دریافت وثایق بوده و در حال حاضر انواع وثایق نمی‌توانند منابع بانک‌ها را به موقع برگردانند. اکنون بمب ساعتی شده‌اند که زیر ساختمان اقتصاد ایران نصب شده و هر لحظه به سوی انفجار می‌روند. در مسیر خنثی کردن بمب ساعتی بانک‌ها چند راه وجود دارد که بهترین آنها کاهش هزینه‌ها، سپس افزایش درآمدها و پس از آن افزایش پوشش ریسک‌های انباشت شده است. دور شدن از جنگ قیمتی که می‌تواند شبکه بانکی را به بازی پانزی نزدیک کند، باز کردن یخ قطور دارایی بانک‌ها، ساماندهی بدهی دولت به بانک‌ها و … نیز در این مسیر قابل پیش‌بینی هستند.

سایه روشن لایحه جدید قانون تجارت

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صداوسیما: ملکشاهی در برنامه تیتر امشب شبکه خبر با اشاره با تاریخچه قانون تجارت و سرگذشت لایحه جدید قانون تجارت گفت: ما هم قبول داریم که این قانون اهمیت و پیچیدگی خاص دارد و لایحه جدید هم ممکن است ایراداتی داشته باشد برای همین از نظرات بخش خصوصی برای بهبود و تکمیل آن استفاده می‌کنیم. او در خصوص مزایای لایحه جدید توضیح داد: احمد آتش هوش رئیس کمیسیون حقوقی اتاق بازرگانی ایران نیز با اشاره به ضرورت به روزرسانی قوانین گفت: قانون تجارت قانونی مادر و بالادستی است و مفهوم این آن است که در اصلاح و تنظیم آن باید وسواس بیشتر و دقت و با احتیاط بسیار عمل کرد. ما به روند رسیدگی به این لایحه انتقاد داریم

جشنواره انار و سوغات شهرستان‌ها

صدا و سیماصدا و سیما11 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، جشنواره انار و سوغات شهرستان‌ها با ۱۴۶ غرفه در ضلع جنوبی مصلی تهران تا ۲۴ آبان از ساعت ۱۱ تا ۲۱ آماده بازدید علاقمندان است. در این جشنواره در کنار انار‌هایی از اقصی نقاط کشور، سوغات نواحی و شهر‌های مختلف مانند شیرینی تبریز، عسل اردبیل و حلوا یزد با طعمی متفاوت عرضه شده است. سالانه از حدود ۸۰۰ هزار تن انار تولیدی در کشور، نزدیک به ۲۰ درصد آن صادر می‌شود. توجه به کشت محصول انار می‌تواند ارز آوری خوبی را برای کشور داشته باشد.
ایسناایسنا9 ساعت قبل
ایسنا/کهگیلویه و بویراحمد مدیر بانک صنعت و معدن استان کهگیلویه و بویراحمد، گفت: حدود ۲۷۰ میلیارد تومان برای پرداخت تسهیلات پذیرش و قرارداد منعقد شده است که علاوه بر جذب سهمیه ۹۲میلیارد تومان که برای بار اول به استان تخصیص داده شد. «نعمان نیک اقبالی» امروز سه شنبه، ۲۱ آبان ماه در بازدید از غرفه ایسنا در نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌های استان کهگیلویه و بویراحمد، افزود: فعالیت بانک صنعت و معدن در استان کهگیلویه و بویراحمد کاملا فعالیت و تخصص صنعت و معدن دارد. مدیر بانک صنعت و معدن استان کهگیلویه و بویراحمد، تصریح کرد: حدود ۲۷۰ میلیارد پذیرش و قرارداد پرداخت داریم که علاوه بر جذب سهمیه ۹۲میلیارد تومان که برای بار اول به استان تخصیص داده شد تا سقف ۲۷۰ میلیارد پیش می‌رویم. نیک اقبالی ادامه داد: هر واحد که از سازمان صنعت، معدن و تجارت مجوز دریافت کند را حمایت می‌کنیم. مدیر بانک صنعت و معدن استان کهگیلویه و بویراحمد، در راستای حمایت از رونق تولید گفت: برای منابع داخلی حدود ۲۵۰ میلیارد در بخش صنعت و معدن پرداخت شده و شرکت و واحدهای مختلف تولیدی و صنعتی به صورت مداوم تسهیلات پرداخت می‌کنند.

طرح جامع بانکداری اسلامی نیاز به اصلاح دارد

صدا و سیماصدا و سیما13 ساعت قبل
رئیس کانون بانک‌های خصوصی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما گفت: طرح جامع بانکداری اسلامی که در مجلس مطرح است نمی‌تواند مسائل جاری نظام بانکی کشور را حل کند و نیاز به اصلاح دارد. کوروش پرویزیان افزود: مدیران عامل شبکه بانکی کشور از خصوصی و دولتی در نامه‌ای به رئیس مجلس شورای اسلامی و بانک مرکزی و وزارت اقتصاد نظرات خود را در باره این طرح منعکس کرده‌اند. وی با بیان اینکه باید در این زمینه به یک چارچوب نظری منسجم رسیدگفت: پژوهشگاه فقه نظام و موسسه علوم بانکی و پژوهشکده پولی و بانکی بانک مرکزی مطالعاتی را اغاز کرده‌اند و همکاری مشترکی با دانشگاه‌های مختلف آغاز کرده‌ایم تا بازنگری کلی در مسایل بانکی صورت گیرد و هدف نهایی آن این است که نظام بانکداری بتواند خدمات به روزتر و در دسترس را به مشتریان ارائه کند و خلق ارزش افزوده و کارآمدی را برای کارآفرینان و نظام اقتصادی کشور در بر داشته باشد.

نظرها

اخبار بیشتر