گزارش تنها ۹ مورد سرقت در پارکینگ چذابه
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فارس
  4. اجتماعی
گزارش تنها ۹ مورد سرقت در پارکینگ چذابه

گزارش تنها ۹ مورد سرقت در پارکینگ چذابه

فارسخبرگزاری فارس |
معاون امنیتی و انتظامی استانداری خوزستان با بیان اینکه با وجود تمام کمبودها در اربعین امسال 30 هکتار توسعه پارکینگ‌ها محقق شد، گفت: در پارکینگ مرز شلمچه هیچ سرقتی گزارش نشد اما در پارکینگ مرز چذابه تنها 9 مورد سرقت گزارش شدکه با تلاش کمیته امنیتی سارقان غیرخوزستانی دستگیر شدند.

به گزارش خبرگزاری فارس از اهواز، عصر امروز نشست خبری معاون امنیتی و انتظامی استانداری خوزستان و مدیرکل انتظامی و مرزی استانداری خوزستان به صورت مشترک با اصحاب رسانه برگزار شد.

در این نشست حبیب الله آصفی معاون امنیتی و انتظامی استانداری با تاکید بربسیج کلیه امکانات استان در ایام اربعین اظهار کرد: اگر بتوانیم در کنار مراسم اربعین آثار فرهنگی منتشر شده از رویداد اربعین در کشورهای دیگر را به نمایش بگذاریم به طور حتم جهان به وحدت و عشقی که زیارت اربعین ایجاد کرده است پی خواهد برد.

وی افزود: زمانی‌که گاندی، الهام بخش خود را امام حسین (ع) معرفی می‌کند این نشان دهنده عمق استراتژی عشق به ابا عبدالله الحسین (ع) است.

معاون امنیتی و انتظامی استانداری با بیان اینکه مردم و انجمن‌های مذهبی برای پذیرایی از زائران اربعین پرشور ظاهر شدند، عنوان کرد: امسال دانشگاه علوم پزشکی نظارت بسیار جدی بر چگونگی توزیع مواد غذایی و آب آشامیدنی داشت و در این زمینه بالغ بر از ۱۵ میلیون بطری آب استاندارد در بین زائران توزیع شد.

۹ درصد جلسات اربعین با هدف تامین امنیت زائران بود

آصفی با اشاره به حضور بالغ بر ۶ هزار نفر نیروی انتظامی به منظور تأمین امنیت زائران گفت: ۹۰ درصد جلسات ستاد اربعین استان که با حضور استاندار و دستگاه‌های امنیتی برگزار شد با هدف تأمین امنیت زائران بود.

وی با بیان اینکه کنگره اربعین جزو مقولاتی هستند که باور اعتقادی مردم را محک و به عرصه دینی و اجتماعی آورد، عنوان کرد: با وجود اینکه امسال دولت محدودیت‌های مالی داشت و مردم نیز دچار تنگناهای اقتصادی بودند اما هیچ دستگاهی از خدمت به مردم عقب نشینی نکرد.

آصفی با اشاره به حضور مذاهب و ادیان از کشورهای مختلف در راهپیمایی اربعین، افزود: موجی که در اربعین امسال ایجاد شد با امنیت ملی در ایران و عراق ارتباط مستقیم داشت.

وی با بیان اینکه دستگیری افراد حامل مواد مخدر در مرزها به صورت خیلی جزئی بود، گفت: اما در‌ رابطه با حمل داروهای غیر مجاز با وجود اطلاعیه‌های بسیار زیادی که از سوی نیروی انتظامی اعلام شد اما برخی زائران در این زمینه کوتاهی کردند.

آصفی در رابطه با گله خبرنگاران مبنی بر عدم صدور کارت خبرنگاری برای آن‌ها در زمان مناسب، بیان کرد: امسال وزارت کشور صدور کارت را با ۶ کاربرد صادر کرده بود و مسؤولیت توزیع آن به عهده استانداری بود اما به تهران پیشنهاد دادیم که در سال آینده همانطور که نیروی انتظامی تامین امنیت را به صورت استانی بر عهده دارد صدور کارت را نیز به عهده آن باشد.

۳۰ هکتار توسعه پارکینگ‌ها محقق شد

وی با بیان اینکه با وجود تمام کمبودها در اربعین امسال ۳۰ هکتار توسعه پارکینگ‌ها محقق شد، گفت: در پارکینگ مرز شلمچه یک مورد سرقت هم گزارش نشد اما در پارکینگ مرز چذابه تنها ۹ مورد سرقت گزارش شد که با تلاش کمیته امنیتی سارقان غیرخوزستانی دستگیر شدند.

آصفی عنوان کرد: طبق اعلام معاون وزیر راه و شهرسازی کشور موجودی اتوبوس ۱۲ هزار دستگاه بود که تعداد ۴ هزار دستگاه به منظور استفاده محلی و ۸ هزار دستگاه از توان بخش خصوصی برای جابه‌جایی زائران حسینی در ایام اربعین در چهار مرز اختصاص پیدا کرد که از این تعداد یک هزار و ۷۰۰ دستگاه اتوبوس سهم استان خوزستان شد.

خبری: اخبار اجتماعی روز ایران و جهان

۱۷ میلیارد بدهی عمرانی ستاد اربعین

وی با اشاره به ۱۷ میلیارد تومان بدهی عمرانی ستاد اربعین، گفت: مبلغ ۲۰ میلیارد تومان اعتبار در حوزه زیرساخت و۱۰ میلیارد تومان برای پروژه‌های عمرانی به ستاد اربعین حسینی خوزستان اختصاص داده شد.

آصفی بیان کرد: با وجود ترافیک جمعیت زیاد در ایام اربعین اما وقفه‌ای در حوزه صادرات نداشتیم اگر چه اعلام رسمی برای توقف صادرات صورت گرفت اما صادرات سبزی، صیفی‌جات و دیگر کالاهای فاسد شدنی قطع نشد.

در ادامه رضا نجاتی مدیرکل انتظامی و مرزی استانداری خوزستان با بیان اینکه میزبانی از زائران حسینی افتخاری برای خوزستان است، اظهار کرد: اربعینی که در خوزستان صورت گرفت نتیجه زحمات و تلاش‌های بسیاری است که رسانه نیز بخشی از آن را عهده‌دار بود.

وی با اشاره به وجود دبیرخانه اربعین در استانداری خوزستان، افزود: ستاد اربعین به عنوان یک واحد ثابت و رسمی در استانداری خوزستان فعال و جلسات آن فقط مربوط به ایام اربعین نیست.

فعالیت ۱۲ کمیته در ستاد اربعین

مدیرکل انتظامی و مرزی استانداری خوزستان با بیان اینکه ۱۲ کمیته در ستاد اربعین حسینی فعالیت می‌کنند، عنوان کرد: با توجه به اهمیت بخش فرهنگی یک کمیته به این حوزه و یک کمیته هم به حوزه اطلاع رسانی و رسانه اختصاص پیدا کرد.

نجاتی افزود: اصحاب رسانه وظیفه اصلی انتقال پیام فرهنگی اربعین را به عهده دارند و بازتاب بین‌المللی این رویداد جهانی با کمک خبرنگاران میسر می‌شود.

وی با اشاره به عبور تعداد ۱۱۰ هزار نفر در یک روز از مرز شلمچه بیان کرد: این حجم از زائران حسینی در کنار دیگر ورودی‌های سه مرز ایران سبب شد تا کشور عراق با کمبود وسیله حمل و نقل مواجه شود.

نجاتی گفت: بالغ بر ۶۰۰ موکب در دو مرز شلمچه و چذابه برای پذیرایی از زائران حسینی، همچنین به همین تعداد موکب از ورودی‌های استان تا مسیرهای منتهی به مرز برپا شد.

وی با اشاره به اهمیت نظامت در مسیر زائران بیان کرد: روزانه ۵۰ نفر از نیروهای شهرداری از مرز چذابه برای نظافت به کشور عراق اعزام و شب‌ها به مرز برمی گشتند.

نجاتی گفت: از هر دو مرز استان خوزستان یک میلیون و ۳۵۰ هزار زائر خارج شدند که از این تعداد ۱۸۰ هزار نفر از اتباع خارجه بودند.

وی با اشاره به بازگشت ۹۲ درصد زائران حسینی به کشور عنوان کرد: سیل امسال به زیرساخت‌های موجود در هر دو مرز استان آسیب‌ جدی وارد کرد به طوری که قسمت عمده‌ای از جاده مرز چذابه، پاسگاه مرزی و پایانه با مشکل مواجه شدند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

همشهری TV | خیابان ولیعصر (عج) آماده ثبت جهانی

همشهریهمشهری1 روز قبل

نجات عقاب گرفتار در چنگ اختاپوس در اقیانوس آرام + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران2 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، یک عقاب سر سفید توسط ماهیگیران از دست یک اختاپوس نجات پیدا کرد. این اتفاق در آب‌های اقیانوس آرام در شهر کواتسینو ساند در ایالت بریتیش کلمبیای کانادا به وقوع پیوست. بیشتر بخوانید: حمله عقاب به مرغ دریایی نگون بخت + فیلمانتهای پیام/

ساخت ایران؛ کاتالیست‌های خودرو

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل

یه سوال از بچه‌های بالاشهر و پایین‌شهر: آرزوتون چیه؟

مهرمهر2 روز قبل

بشنوید | وکیل محمد علی نجفی: خبر ۷ سال حبس نجفی واقعیت ندارد، اگر تخفیفاتش را لحاظ کنند باید یکسال حبس بگیرد

خبرآنلاینخبرآنلاین2 روز قبل
امروزه می‌توان از اعتیاد بعنوان یکی از مشکلات و معضلات اجتماعی بشر در زندگی مدرن نام برد. با ورود انواع مواد مخدر صنعتی و پایین آمدن سن گرایش افراد به مصرف مواد مخدر، زنگ خطر برای خانواده‌ها و جوامع بشری به صدا درآمده است.

بارندگی‌ها تا پایان امشب ادامه دارد

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
آقای مرتضی ضرابی در گفتگو با خبرگزاری صدا و سیما گفت: در آخرین ساعات دیشب یک سامانه بارشی از نوار غربی وارد کشور شد و نخستین بارش‌ها به شکل برف از ارومیه، سردشت آذربایجان غربی و سقز کردستان گزارش شد. وی افزود: همچنین از دیشب تا صبح امروز در بندر ماهشهر، ایلام، آبادان، بوشهر، شیراز و بروجرد گزارش بارندگی شده است. کارشناس سازمان هواشناسی ادامه داد: در مناطق مرتفع و سردسیر، چون مراغه، سردشت، پیرانشهر، ارومیه و زنجان بارش برف گزارش شده است. آقای ضرابی گفت: مناطق مرکزی کشور و بخش‌هایی از استان‌های مرکزی و همدان در دامنه‌های زاگرس نیز تحت تأثیر این بارندگی‌ها قرار گرفتند. آقای ضرابی گفت: از بعدازظهر دوشنبه هفته آینده یک سامانه بارشی از سمت غرب و جنوب غربی وارد کشور می‌شود و از نیمه دوم هفته آینده شاهد فعالیت بارشی این سامانه خواهیم بود.

نظرها

اخبار بیشتر