مجتمع شیخ آباد نیازمند ایستگاه برق فشارقوی است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
مجتمع شیخ آباد نیازمند ایستگاه برق فشارقوی است

مجتمع شیخ آباد نیازمند ایستگاه برق فشارقوی است

مهرخبرگزاری مهر |
کرج - مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان البرز گفت: مجتمع صنفی شیخ آباد کرج نیازمند احداث ایستگاه برق فشارقوی است.

بهنام بیات در گفت‌وگو با خبرنگار مهر در خصوص آخرین اقداماتی که برای تامین برق شهرک‌های صنعتی استان البرز انجام شده است، اظهار کرد: در این راستا برنامه تامین زیرساخت‌های برق برای دو شهرک‌های صنعتی جدید شهرستان اشتهارد، اشتهارد۲ و خط توسعه شهرک صنعتی کوثر (فازدوم کوثر) به خوبی پیش رفته است.

وی در ارتباط با عملیات برق رسانی به دو بخش صنعتی تازه تاسیس شهرستان اشتهارد گفت: در این قالب با توجه به نصب و تجهیز پست مدولار یا سیار فشار قوی ۴۰۰ کیلوولتی در مرز استان البرز با استان تهران و در منطقه صفادشت، توانسته‌ایم میزان۱۰۰ مگاوات از این ایستگاه فشار قوی برق را برای تامین زیرساخت‌های خط توسعه شهرک صنعتی کوثر و امید البرز استفاده کنیم.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان البرز ادامه داد: در ایستگاه‌های تقلیل ولتاژ نیز شرکت شهرک‌های صنعتی سه تفاهم نامه در حال تنظیم و آماده سازی دارد که بر اساس این تفاهم نامه‌ها، قراردادهایی سه یا چهار جانبه میان استانداری البرز، شرکت شهرک‌های صنعتی استان، شرکت توزی نیروی برق البرز و برق منطقه‌ای تهران است.

بیات تاکید کرد: اگر این تفاهم نامه‌ها عملیاتی شود می‌توانیم تا پنج سال آینده مشکل برق صنایع مستقر در شهرستان اشتهارد را به طور کامل و جامع برطرف کنیم.

وی در بخش دیگری در خصوص آخرین پیگیری هایی که برای برق رسانی به مجتمع صنفی شیخ آباد کرج انجام شده است، گفت: در این رابطه قرار بود از سوی فعالان این مجموعه یک قطعه زمین برای احداث پست برق فشار قوی اختصاص داده شود و طبق آخرین اقداماتی که استانداری البرز در این رابطه با آنها داشته و سال ۹۷ آن را صورت جلسه کرده است باید واگذاری این زمین سال گذشته انجام می‌شد اما هنوز این مهم عملیاتی نشده است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان البرز با بیان اینکه تاکنون از شبکه‌های موجود برای تامین بخشی از برق مورد نیاز مجتمع صنفی شیخ آباد اقدام کرده‌ایم، گفت: اما تامین برق بیشتر برای آنجا ملزم به واگذاری یک قطعه زمین به منظوراحداث ایستگاه برق فشار قوی است و اگر این مهم صورت گیرد به فوریت برای ساخت و تجهیز این پست برق در شیخ آباد اقدام خواهیم کرد تا مشکل برق آنجا به شکل کامل و جامع مرتفع شود.

بیات اضافه کرد: برای مجتمع صنفی شیخ آباد در حال حاضر به ۱۰ هزار کیلووات برق دیگر نیاز است که باید ایستگاه برق جدید در آنجا تاسیس شود؛ شرکت توزیع برق استان البرز از برق عمومی تا کنون بیش از ۵هزار کیلووات از شبکه‌های برق عمومی به مجتمع صنفی شیخ آباد برق رسانی انجام داده است اما برداشت بیشتر از این طریق تهدیدی برای برق عمومی و سایر مصرف کنندگان است.

وی با اشاره به اینکه احداث پست برق ۴۰۰ کیلوولتی باغستان که امسال در هفته دولت کلنگ زنی آن انجام شد عملیاتی شده و پیمانکاران مشغول بکار هستند، افزود: این اقدام گامی مهم در راستای ایجاد پست‌های برق فشارقوی در استان است تا با تکیه بر این موارد برق البرز به برق سراسری وصل شود.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان البرز گفت: پست برق ۴۰۰ کیلوولتی باغستان کرج به عنوان یک زیرساخت برای تامین برق مطمئن شهرک‌های صنعتی البرز و تامین برق دائمی مشترکان عادی و مسکونی است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

اولین گزارش لحظه به لحظه از سقوط هواپیمای اوکراین / زنده بودن مسافران تا زمان انفجار! + فیلم‌ها

رکنارکنا15 ساعت قبل
۲- خسارت به هواپیما: در این سانحه هواپیما بطور کلی از بین رفته است. ۵- اطلاعات پرسنلی خدمه پروازی: این پرواز دارای سه خلبان به‌عنوان (معلم خلبان، خلبان و کمک خلبان) و ۶ مهماندار بوده است. - با درخواست مسئول بررسی سانحه و هماهنگی مراجع ذیربط؛ گروه تخصصی ویژه‌ای تشکیل شده تا موارد غیر متعارف هوانوردی را بررسی نمایند. در این سانحه نمایندگانی از کشورهای اوکراین، آمریکا، فرانسه، سوئد، انگلستان، کانادا برای دسترسی به اطلاعات بررسی سانحه معرفی شده‌اند و تاکنون کشور افغانستان نماینده‌ای معرفی نکرده است. تصویر متن کامل گزارش مقدماتی دوم بررسی سانحه را در اینجا دانلود کنید

رجز خوانی سردار قاآنی برای قاتلان حاج قاسم

آخرین خبرآخرین خبر1 روز قبل

نقد و بررسی نیسان تایتان مدل ۲۰۱۷ نسخه ایکس‌دی پرو ۴ایکس

تابناکتابناک1 روز قبل
وانت پیکاپ «نیسان تایتان / Nissan Titan» یک پیکاپ فول‌سایز (بزرگ) است که برای اولین بار در سال ۲۰۰۳ به بازار خودروهای پیکاپ معرفی شد. از این خودرو تا به حال دو نسل روانه بازار شده است که کار تولید نسل دوم آن از سال ۲۰۱۶ کلید خورده است. این خودرو به دو صورت دو در و چهار در عرضه می‌شود و در مقابل برندهای آمریکایی که بازار این کلاس خودرویی را از آن خود کرده‌اند، کار بسیار دشواری پیشروی خود دارد. در این ویدیو نسخه ایکس‌دی پرو ۴ایکس مدل ۲۰۱۷ این خودرو مورد نقد و بررسی قرار گرفته است.

فیلم/ بررسی نقش آمریکا در وقوع حادثه هوایی

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز15 ساعت قبل

فیلم دیده نشده از تلاش آتش‌نشانان برای خروج از پلاسکو

اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 روز قبل

زیر صفر درجه

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
در کمتر از ۲۴ ساعت بیش از ۶ هزار تن نمک و شن توسط کارگران شهری در مسیر‌های برفی برای تردد بهتر شهروندان ریخته شد. زیر صفر درجهزیر صفر درجهبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ کارگران شهری با فشردگی حجم کاری و تلاش فراوان سعی دارند تا از یخزدگی معابر در این روزهای سرد زمستان جلوگیری کنند.

نظرها

اخبار بیشتر