کروز‌های عمان در راه ایران/ تقاضای افزایش پروازها از سوی فعالان گردشگری عمان
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایلنا
  4. سرگرمی

کروز‌های عمان در راه ایران/ تقاضای افزایش پروازها از سوی فعالان گردشگری عمان

ایلناخبرگزاری ایلنا |
مدیرکل دفتر بازاریابی و تبلیغات معاونت گردشگری گفت: فعالان گردشگری عمان تقاضای افزایش پروازها به نقاط مختلف ایران از جمله استان‌های مازنداران، گیلان، اردبیل، اصفهان و آذربایجان غربی و شرقی را داشتند.

کروز‌های عمان در راه ایران/ تقاضای افزایش پروازها از سوی فعالان گردشگری عمان - 1

به گزارش ایلنا، محمد ابراهیم لاریجانی (مدیرکل دفتر بازاریابی و تبلیغات معاونت گردشگری) گفت: نشست‌های تجاری فعالان بخش‌های خصوصی گردشگری ایران و عمان (B۲B) روز گذشته در دو نوبت صبح و بعد از ظهر در مسقط پایتخت عمان برگزار شد.

او ادامه داد: نخستین نشست صبح روز گذشته بین فعالان گردشگری عمان با ایران در محل وزارت گردشگری عمان برگزار شد. در این نشست فعالان گردشگری عمان تقاضای افزایش پروازها به نقاط مختلف ایران از جمله استان‌های مازنداران، گیلان، اردبیل، اصفهان و آذربایجان غربی و شرقی را داشتند و علاقه‌مند بودند تا اتباع کشورشان به‌جز موضوع گردشگری سلامت و درمان بتوانند از مکان‌های تفریحی، پیست‌های اسکی و مناطق خوش‌آب‌و‌هوای کشورمان بازدید و استفاده کنند.

مدیرکل دفتر بازاریابی و تبلیغات معاونت گردشگری از تشکیل کمیته فنی همکاری‌های گردشگری ایران و عمان در مسقط خبر داد و افزود: علاوه بر نشست‌هایی که صبح امروز با حضور بخش خصوصی و وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی برگزار شد یک کمیته فنی تشکیل شد و در آن یک برنامه اجرایی چهار ساله در هفت ماده و بیش از ۳۰ بند به توافق رسید. برخی از بندها و موضوعات آن شامل تورهای تلفیقی بود تا در واقع زمانی که اتباع کشورهای دیگر به ایران می‌آیند تشویق بشوند سفر بعدی خود را به مناطق آزاد و برخی از استان‌های کشورمان داشته باشند.

لاریجانی اظهار کرد: بند بعدی این برنامه به همکاری‌های تورهای کشتی کروز اختصاص دارد که ما بندرعباس و بندر چابهار را برای پهلوگیری این کشتی‌ها به عمان پیشنهاد دادیم، از بندهای دیگر می‌توان به همکاری در تسهیل ورود خودروهای گردشگران عمانی برای سفر به ایران، همکاری در زمینه بیمه‌های ملی دو کشور با در نظر گرفتن سازوکار مشترک برای تسهیل در پرداخت هزینه‌های درمانی اشاره کرد؛ زیرا به‌طور معمول دولت عمان هزینه‌های درمانی اتباع خود را پرداخت می‌کند در نتیجه بیمه‌ها باید در این زمینه نقش خود را ایفا کنند.

او تصریح کرد: یکی از بندهای دیگر آن به آموزش هتل‌داری و سایر رشته‌های گردشگری اختصاص دارد که باید طرف عمانی و ایرانی با هم در این زمینه همکاری کنند. همچنین قرار شد کتاب گردشگری ایران عمان به‌طور مشترک و در تیراژ بالا چاپ شود و دو طرف موظف هستند در تمام نمایشگاه‌های خود بازاریابی و تبلیغات آن را انجام دهند و این کتاب را توزیع کنند که این کار در راستای تورهای تلفیقی انجام می‌شود.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار بازی و سرگرمی ایران و جهان

مدیرکل دفتر بازاریابی و تبلیغات معاونت گردشگری ادامه داد: موضوع بندهای دیگر درباره برگزاری هفته‌های فرهنگی و گردشگری در دو کشور و حضور در نمایشگاه‌های یکدیگر است.

او درباره توافق این برنامه اجرایی میان دو کشور گفت: این برنامه اجرایی که در هفت ماده و بیش از ۳۰ بند توافق شده است باید تا پایان سال میلادی ۲۰۱۹ تمام بندهای آن در یک جدول زمان‌بندی بشود تا بر اساس آن تمامی بندهای مشخص‌شده پیگیری شود.

لاریجانی با اشاره به اینکه در جلسه کمیته فنی ایران و عمان بر موضوع همکاری در زمینه بازاریابی و تبلیغات دو کشور به‌منظور معرفی جاذبه‌های گردشگری دو کشور تأکید شد، اظهار کرد: انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی ایران آمادگی خود را برای میزبانی از توراپراتورها و فعالان گردشگری عمان برای برگزاری تور آشناسازی با محوریت آشناسازی آنها با مقاصد جدید گردشگری از جمله مازندران، گیلان، اردبیل، اصفهان، آذربایجان شرقی و غربی اعلام کردند و این موضوع را به آژانس‌داران عمانی پیشنهاد دادند و قرار شد طی سه ماه آینده این میزبانی از طرف بخش خصوصی ایران انجام شود و طرف عمانی اسامی خود را اعلام کند.

او افزود: دومین نشست B۲B نیز امشب در هتل شرایتون مقسط به میزبانی بخش خصوصی ایران برگزار شد. در این نشست ۶۰ آژانس‌دار ایرانی از استان‌های مختلف کشورمان و ۴۰ فعال گردشگری از جمله ایرلاین‌ها، مؤسسه‌هایی که در حوزه گردشگری سلامت و گردشگری دریایی و تورهای کشتی فعال هستند، حضور داشتند. این نشست به همت انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی ایران برگزار شد.

او تصریح کرد: آژانس داران عمانی از وجود مسافران زیاد برای سفر به ایران خبر دادند و تقاضای ایجاد پروازهای مستقیم به کشورمان و در حقیقت توسعه خطوط پروازی بین مسقط و استان‌هایی که نام برده شد، داشتند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

نحوه پوست کندن انار یاقوتی

آخرین خبرآخرین خبر19 ساعت قبل
رکنارکنا20 ساعت قبل
به گزارش رکنا، او همیشه گفته که بازداشتش اشتباه بوده و او کار خلافی انجام نداده است. بسیاری از مردم هم او را بی‌گناه می‌دانند اما در هر حال تایسون به شش سال زندان محکوم شد که سه سال آن را گذراند و در سال ۱۹۹۵ آزاد شد. بسیاری حدس می‌زدند که او در زندان حواشی فراوانی خواهد داشت اما او پشت میله‌ها تنها یک‌بار دعوا کرد. تایسون از حرفی که یک فرد به او زده بود ناراحت شد: «تنها یک‌بار دعوا کردم و مجبور شدم به یک نفر مشت بزنم. یکی حرفی زد و من به سمتش رفتم و به او مشت زدم.
همشهریهمشهری7 ساعت قبل
به گزارش همشهری آنلاین، اعتمادآنلاین به نقل از سی‌بی‌اس نیوز نوشت: شکیرا خواننده معروف اهل کلمبیا گفته است با وجود آن‌که سال‌هاست با پیکه زندگی می‌کند، اما فکر رسمی کردن ازدواج او را به شدت به وحشت می‌اندازد و زندگی فعلی‌اش را ترجیح می‌دهد. این هنرمند که تبار خانوادگی‌اش لبنانی است به مجری برنامه ۶۰ دقیقه این شبکه آمریکایی گفت: دوست دارم پیکه همواره در وحشت از دست دادن من باقی بماند. پیکه و شکیرا سال‌هاست با یکدیگر زندگی می‌کنند و ۲ فرزند دارند.
انتخابانتخاب16 ساعت قبل
افرادی که از لنزهای زیبایی یا پزشکی برای چشمهای خود استفاده می‌کنند باید بیش از دیگران مراقب سلامت چشمهای خود باشید. شما برای تمیز کردن لنزها از آب شیر استفاده می‌کنیداگر فراموش کرده‌اید مایع لنز بخرید از سرم شستشو به طور موقت برای پر کردن جای لنز استفاده کنید، اما هرگز از آب شیر استفاده نکنید. کوین می‌گوید شستشو با آب شیر باعث ایجاد خطر ابتلا به کراتیت Acanthamoeba می‌شود که یک عفونت جدی چشم است. شما همیشه از همان لنز استفاده می‌کنیدشاید لنزهای ماهیانه استفاده کنید و شاید لنزهای سالیانه. بسیاری از افراد به تاریخ لنز خود بی توجهند و در نتیجه با مشکلاتی متعدد درباره سلامت چشم خود مواجه می‌شوند.
رکنارکنا19 ساعت قبل
وکیل ترانه علیدوستی توضیح داد که عنوان اتهامی این بازیگر، فعالیت تبلیغی علیه نظام به‌خاطر انتشار توییت‌هایی حاوی مضامین سیاسی و اجتماعی بوده است. کاوه راد، وکیل ترانه علیدوستی درباره حضور این بازیگر در دادسرای رسانه و جزییات پرونده او توضیحاتی را ارائه کرد. او در این‌باره توییت کرد: «شکایت علیه خانم ترانه علیدوستی، مربوط به سال ۹۷ و شاکی پرونده، معاونت حقوقی نیروی انتظامی است. شکایت در مورد توئیت‌هایی است که حاوی مضامین سیاسی و اجتماعی در موضوعاتی همچون حجاب، گشت‌ارشاد، رفع حصر و وضعیت نگهداری از زندانیان بوده است. خانم علیدوستی روز یکشنبه پس از اخذ آخرین دفاع، با قرار کفالت آزاد شدند.» برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴6 ساعت قبل
ساعت ۲۴-براساس سخنان مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر (ویژه نوروز ۹۹) استان سمنان، طرح بنزین سفر پیگیری می‌شود. جریان بنزین سفر چیست؟ مهدی جمال در ستاد اجرایی خدمات سفر پیرامون طرح بنزین سفر اظهار کرد: این طرح با هدف کمک به افزایش سفرها از سوی وزارتخانه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در دست پیگیری است. وی بر لزوم کمک دستگاه‌ها به فرآیند معرفی جاذبه‌های گردشگری استان تاکید و تصریح کرد: تبلیغات خدمات سفر ویژه نوروز ۹۹ از سوی کمیته‌های خدمات سفر به منظور یکپارچگی و با اعطای اعتبار از سوی اداره کل میراث فرهنگی استان انجام شود. وی افزود: ۲۴ کمیته خدمات سفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم با اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان ویژه نوروز ۹۹ در ارتباط هستند. مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خاطرنشان کرد: هماهنگی‌ها برای خدمات مناسبتر به مسافران نوروزی با جدیت تا اتمام طرح بنزین سفر دنبال می‌شود.

نظرها

اخبار بیشتر