نگرانی از تکرار سرنوشت کاپیتان‌ها برای سیدجلال؛ معامله دو سر باخت
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. نود
  4. ورزشی
نگرانی از تکرار سرنوشت کاپیتان‌ها برای سیدجلال؛ معامله دو سر باخت

نگرانی از تکرار سرنوشت کاپیتان‌ها برای سیدجلال؛ معامله دو سر باخت

نودخبرگزاری نود |
پرسپولیسی‌ها دوست ندارند پایان داستان سیدجلال و کالدرون، شبیه داستان کیا و یحیی باشد.

به گزارش وبسایت نود، خداحافظی یک کاپیتان، لحظه سختی برای طرفداران تیم است. زمانی که باید از بازیکن محبوب و ستون تیم جدا شوند. این قصه برای پرسپولیسی‌ها اما همیشه تلخ‌تر می‌شود. کاپیتان‌های پرسپولیس، معمولا به جای یک خداحافظی خودخواسته و با شکوه، با نظر مدیر یا مربی باشگاه مجبورند وسط فصل از تیم بروند یا با پیراهنی غیر از پرسپولیس، فوتبال را کنار بگذارند. مدیران و مربیانی که خودشان، مدتی بعد قربانی این تصمیم غلط می‌شوند. طرفداران پرسپولیس، نگرانند اختلاف کالدرون و سیدجلال، این فصل هم چنین سناریویی برای تیم‌شان بسازد.

دلتنگی عقاب

یکی از قدیمی‌ترین و البته تلخ‌ترین جدایی کاپیتان‌ها از پرسپولیس، به احمدرضا عابدزاده مربوط می‌شود. عابدزاده که بخاطر کیفیت و کاراکتر جذابش، محبوبیت زیادی بین هواداران داشت، نوروز ۸۰ قربانی یک دعوای مدیریتی بین علی پروین و عباس انصاری‌فرد شد. عابدزاده و چند بازیکن پرسپولیس، در مهمانی انصاری‌فرد مدیرعامل باشگاه شرکت کردند و واکنش پروین به این موضوع، اخراج همه این بازیکنان بود. بعضی بازیکنان بعد از مدتی، به تیم برگشتند اما عابدزاده دیگر با پیراهن پرسپولیس بازی نکرد. انتظار او برای بازگشت، به سرانجام نرسید زیرا اواخر همان سال به دلیل سکته مغزی، دیگر نتوانست به فوتبال برگردد. پرسپولیسی‌ها برای دیدن دوباره عابدزاده با پیراهن تیم محبوب‌شان تا بازی خداحافظی او مقابل بایرن در لیگ پنجم صبر کردند. پایان تلخ عابدزاده در فوتبال، حسرتی ابدی برای طرفداران پرسپولیس است و آن‌ها بیشتر از ۱۵ سال، دروازه‌بانی در سطح او نداشتند.

کوچ اجباری

رفتن عابدزاده، بازوبند کاپیتانی پرسپولیس را بعد مدتی به دست افشین پیروانی بست. کسی که جزو رکوردداران بازی با پیراهن پرسپولیس هم محسوب می‌شود. پیروانی، رابطه خوبی با پروین داشت. تا اینکه لیگ غمخوار در لیگ سوم، تصمیم گرفت پروین و همراهانش را از پرسپولیس کنار بگذارد. پروین توقع داشت بازیکنان پرسپولیس در حمایت از او، با بگوویچ و کادرفنی جدید همکاری نکنند اما پیروانی، در پرسپولیس ماند. یک سال بعد که بگوویچ اخراج شد و پروین برگشت، پیروانی دیگر جایی در پرسپولیس نداشت. او یک سال در پیکان بازی کرد و وقتی لیگ پنجم هم پروین راضی به بازگشتش نشد، از فوتبال خداحافظی کرد. خود پروین هم اواسط لیگ پنجم، بعد از عملکرد ضعیف مدافعین و نتایج ناامید کننده، برای همیشه از نیمکت پرسپولیس جدا شد.

از کریم به شیث

در بین کاپیتان‌های لیگ برتری پرسپولیس، کریم باقی یک چهره خاص برای هواداران این تیم محسوب می‌شود. بازیکنی که در سن بالا، دوباره درخشید و به تیم ملی هم برگشت. باقری در تیم قطبی، یکی از بهترین‌های لیگ بود و در دوران وینگادا و کرانچار هم این روند ادامه پیدا کرد. اواخر لیگ نهم که دایی سرمربی پرسپولیس شد هم با باقری رابطه نزدیکی داشت. در دربی برگشت هم کریم، گل پیروزی پرسپولیس را زد. لیگ دهم اما ورق برگشت و دایی، باقری را نیمکت نشین کرد. رابطه آن‌ها رو به سردی رفت و اواسط فصل، کریم رسما فوتبال را کنار گذاشت. بعد از رفتن او، پرسپولیس با بحران کاپیتانی مواجه شد و شان بازوبند پرسپولیس، تا مچ دست شیث رضایی پایین رفت.

در خبری بخوانید: اخبار ورزشی دنیا، از سراسر‌ وب را در خبری بخوانید

سال‌های دور از خانه

سال‌هایی که مهدوی‌کیا در بوندسلیگا می‌درخشید، یک وعده همیشگی برای هواداران پرسپولیس داشت. اینکه روزی به ایران برمی‌گردد و دوباره پیراهن تیم محبوبش را می‌پوشد. نیم فصل لیگ نهم، مهدوی‌کیا آماده بازگشت به ایران شد اما لیست پرسپولیس جای خالی نداشت و به استیل آذین رفت. لیگ دهم، علی دایی او را نخواست. لیگ یازدهم دایی از پرسپولیس رفت و این بار نوبت استیلی شد که دست رد به سینه مهدوی‌کیا بزند. سرانجام با جدایی همه همبازیان سابق کیا از نیمکت پرسپولیس، دنیزلی به باشگاه آمد و او را برگرداند. مهدوی‌کیا در تیم ژوزه، با بازوبند کاپیتانی درخشید و عملکردی فوق العاده داشت. با این حال خوش شانس نبود و دوباره، یکی از همبازیان سابقش روی نیمکت تیم نشست. گل‌محمدی تصمیم به نیمکت نشین کردن مهدوی‌کیا گرفت و در نهایت، از او خواست خداحافظی کند. تصمیمی که تاوان سختی برای یحیی داشت و در پایان فصل با وجود نایب قهرمانی جام حذفی، او مجبور شد استعفا دهد.

پایان جادوگر

کاراکتر علی کریمی، باعث شد او پس از بازگشت به ایران چند مقطع مجبور به جدایی از پرسپولیس شود. لیگ نهم، اختلافات کریمی با مدیریت باشگاه باعث شد از این تیم برود. لیگ دهم هم با بودن علی دایی، جایی برای او نبود. لیگ یازدهم کریمی برگشت و بازوبند کاپیتانی را هم بست. لیگ دوازدهم یک بار توسط ژوزه از تیم اخراج شد و برگشت. در پایان لیگ دوازدهم که با رفتن مهدوی‌کیا دوباره کریمی کاپیتان اول پرسپولیس می‌شد، رویانیان با انتخاب دایی حضور او را در پرسپولیس را منتفی کرد. کریمی مجبور شد سال آخر فوتبالش به تراکتورسازی برود و لیگ چهاردهم که باز هم دایی او را نخواست، از فوتبال خداحافظی کند. دایی لیگ چهاردهم فقط ۷ هفته دوام آورد و رویانیان هم قبل از شروع لیگ، صندلی‌اش را به رحیمی واگذار کرد.

معمای سیدجلال

ماجرای حسینی و کالدرون، هنوز یک علامت سوال برای پرسپولیسی‌هاست. سیدجلال دو هفته ابتدایی لیگ، نمایش خوبی در تیم کالدرون داشت و این هفته‌ها هم از مصدومیت بازگشته است. رابطه نسبت سرد بین آن‌ها، هنوز در حد بحران نیست اما پرسپولیسی‌ها نگرانند مثل ماجرای باقری یا مهدوی‌کیا، دوباره کاپیتان کم حاشیه و تاثیرگذارشان را به راحتی از دست بدهند. حضور سیدجلال در بازی با پیکان، شاید کمی اوضاع را بهتر کند اما تا وقتی او دوباره با بازوند به عنوان نفر اول تیم وارد زمین نشود، خیال طرفداران‌شان راحت نخواهد شد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم | واکنش سرمربی پرسپولیس به محرومیتش از سوی کمیته انضباطی

خبرآنلاینخبرآنلاین23 ساعت قبل
عکس‌های منتشر شده حاکی از دیوارنویسی و حمله وندال‌ها به بنای دژ اژدها پیکر در لارستان استان فارس است. دژ اژدها پیکر که به مقبره مادر نادرشاه هم معروف است، یکی از بناهای تاریخی و ثبت ملی استان فارس به حساب می‌آید که در دو سال اخیر ۱۸۰ میلیون تومان برای آن هزینه شده‌ است اما به دلیل فقر فرهنگی گردشگران و نبود نگهبان دائم دیوارهای این اثر به صورت بسیار گسترده مورد دیوارنویسی قرار گرفته‌ است.
ایسناایسنا22 ساعت قبل
سید مصطفی ابطحی گفت: گره‌های کشور با استفاده از پیشکسوتان باز می‌شود. وی افزود: این نشست دومین نشست تجلیل و بزرگداشت مقام قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور است. کار صندوق حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان تازه آغاز شده و امیدوارم نشست‌های بعدی باشکوه‌تر برگزار شود. رییس صندوق حمایت از پیشکسوتان و قهرمانان ورزش افزود: شما از حیثیت والایی برخوردارید و مسئولیت اجتماعی سنگینی را بر عهده دارید. به گزارش ایسنا، مراسم تجلیل از عبدالله موحد، حسن حبیبی و تقی عسگری اسطوره‌های بزرگ ورزش ایران در رشته‌های کشتی، فوتبال و شنا و شیرجه در هتل ورزش با حضور پیشکسوتان ورزش ایران برگزار شد.

استراماچونی از استقلال پول گرفته است

17+
ایلناایلنا1 روز قبل
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
به گزارش مشرق، تیم‌های ملی فوتبال ایران و عراق پنجشنبه این هفته در مرحله دوم انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر و انتخابی جام ملت‌های ۲۰۲۳ آسیا در اردن به مصاف هم می‌روند. عراق در این مسابقه میزبان است و به خاطر شرایط امنیتی بازی این کشور با ایران و بحرین به اردن منتقل شد. عراقی‌ها امیدوارند که در اردن با حمایت دیگر تماشاگران عربی مقابل ایران به پیروزی برسند. بیشتر بخوانید: اتفاقی که به سود ویلموتس و یارانش شد «البوابه» عراق در این خصوص نوشت: «اگر پیام هایی را که از سوی هواداران سوریه‌ای به ما رسیده است را بخوانیم، پیش بینی می‌شود آنها حضور گسترده‌ای در اردن برای تشویق تیم ملی عراق داشته باشند.» این در حالی است که عراقی‌ها همچنین روی حضور مسیحی‌های اردن در ورزشگاه برای تشویق تیم ملی عراق در دیدار با اردن حساب باز کرده‌اند.
روزنوروزنو20 ساعت قبل
استقلال اکنون با ۲۱ گل زده بهترین خط حمله لیگ را در اختیار دارد و با ۹ گل خورده در جایگاه هفتم بهترین خط دفاعی لیگ قرار گرفته است. با این وجود اگر ادامه حضور استراما در استقلال قطعی شود، برخی بازیکنان در نیم فصل و پنجره نقل و انتقالات زمستانی از جمع آبی پوشان پایتخت جدا می‌شوند تا نفرات تازه‌ای جای آن‌ها جذب شوند. تبریزی در جام حذفی هم مقابل گل ریحان ۸۷ دقیقه در زمین بود و یک پنالتی از دست داد. رضا آذری دیگر بازیکنی است که احتمال جدایی اش از استقلال در نیم فصل می‌رود. سینا خادم پور هم دیگر بازیکنی است که احتمال دارد مانند سال پیش در نیم فصل به شکل قرضی سر از تیم دیگری دربیاورد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین19 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری میزان، روزنامه انگلیسی «سان» مدعی شد دنی درینک‌واتر، هافبک چلسی که تابستان اخیر با قراردادی قرضی به برنلی پیوسته بود در مهلت نقل وانتقالات ماه ژانویه به جمع آبی‌پوشان لندنی بازخواهد گشت. درینک‌واتر بعد از هفت فصل حضور در لسترسیتی، تابستان ۲۰۱۷ به چلسی پیوست، اما عملکرد مناسبی در این تیم نداشت و به یک بازیکن نیمکت‌نشین تبدیل شد. این هافبک ۲۹ ساله که از شرایط خود در چلسی راضی نبود در ساعات پایانی نقل و انتقالات تابستانی لیگ برتر با قراردادی قرضی که تا زمستان ۲۰۲۰ اعتبار دارد به برنلی ملحق شد. درینک‌واتر بعد از پیوستن به برنلی تنها در یک مسابقه برای این تیم به میدان رفته و اکثر مسابقات فصل را به دلیل مصدومیت خارج از میدان و در حاشیه به سر برده است. به نظر می‌رسد با توجه به دستمزد ۱۲۰ هزار پوند در هفته این هافبک انگلیسی مسئولان برنلی قصد تمدید قرارداد او را ندارند و این بازیکن در مهلت نقل وانتقالات ماه ژانویه به چلسی بازخواهد گشت.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

اخبار قیمت‌های روز بازار - سه‌شنبه ۲۱ آبان‌ماه

خبری1 ساعت قبل

تاثیر میدان نفتی تازه کشف شده بر اقتصاد و روابط بین‌الملل

خبری19 ساعت قبل

در پی بالا گرفتن اعتراض‌ها در بولیوی،‌ اوو مورالس از قدرت کناره‌گیری کرد

خبری23 ساعت قبل

اجرای ۶۲۵ برنامه به مناسبت ایام بزرگداشت کتاب، کتابخوانی و کتابدار در استان زنجان

نهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشور7 دقیقه قبل

برگزاری ۱۰۱۷ برنامه ویژه هفته کتاب در استان کرمان

نهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشور9 دقیقه قبل

مجلس موضوع کلاهبرداری‌های اینترنتی را در نشست غیرعلنی با حضور وزیر اقتصاد بررسی کند

خانه ملت13 دقیقه قبل

دنیس راس توافق ایران و آمریکا را محتمل دانست

خبرآنلاین13 دقیقه قبل

فیلم/ پاسخ موشکی مقاومت به ترور فرمانده فلسطینی

مشرق‌نیوز14 دقیقه قبل

رونالدو باشگاه یوونتوس را عصبانی کرده است

اعتمادآنلاین14 دقیقه قبل

آمریکا به دنبال ایجاد تفرقه و برهم زدن جوامع اسلامی است

میزان‌آنلاین15 دقیقه قبل