ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به ۴۷۷ هزار زائر اربعین
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. اجتماعی
ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به ۴۷۷ هزار زائر اربعین

ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به ۴۷۷ هزار زائر اربعین

ایسناخبرگزاری ایسنا |
رییس کمیته بهداشت و درمان ستاد اربعین حسینی ۹۸ گفت: در ایام اربعین امسال بیش از ۴۷۷ هزار نفر از خدمات بهداشتی، درمانی و تیم های فوریت‌های پزشکی در مرزهای کشور بهره مند شدند.

به گزارش ایسنا، دکتر پیرحسین کولیوند با بیان اینکه در ایام اربعین امسال بیش از ۴۷۷ هزار نفر از خدمات بهداشتی، درمانی و تیم‌های فوریت‌های پزشکی در مرزهای کشور بهره‌مند شدند که از این بین حدود ۲۸ هزار و ۹۰۰ نفر از آنان اتباع سایر کشورها بودند، گفت: امسال خدمات کمیته بهداشت و درمان ستاد اربعین حسینی۷۰ درصد، اعزام مصدومان و بیماران توسط آمبولانس‌های زمینی اورژانس ۵۵ درصد و اعزام مصدومان توسط آمبولانس‌های اورژانس هوایی به مراکز درمانی، ۳٫۵ درصد نسبت به سال گذشته رشد داشت.

وی افزود: امسال شاهد افزایش ۲۲ درصدی منابع انسانی و لجستیکی کمیته بهداشت و درمان ستاد اربعین حسینی بودیم و خوشبختانه در طول پیاده‌روی اربعین حسینی، ۱۱۰۰ دستگاه آمبولانس، ۴۴ دستگاه اتوبوس آمبولانس، ۱۵ فروند بالگرد و ۴ فروند بیمارستان هوایی، ۹ بیمارستان سیار، ۴ بیمارستان برای حوادث تروریستی، شیمیایی و میکروبی و ۲۰ دستگاه آمبولانس مجهز به تجهیزات حملات شیمیایی، میکروبی و تروریستی به مرزهای چهارگانه کشور اعزام شده است و ۱۷ هزار نیروی عملیاتی اورژانس پیش بیمارستانی، تیم‌های مدیریت بیماری‌ها شامل ۸۴۵ نفر، ۱۶۰ تیم بهداشتی و ۵۶ مرکز درمانی سیار نیز در خدمت زائران اربعین حسینی بودند.

کولیوند ادامه داد: در طول پیاده‌روی اربعین حسینی، بیش از ۲۹۵ هزار نفر از زائران اربعین حسینی به مراکز درمانی ثابت و سیار مراجعه کردند که منجر به بستری شدن ۱۶ هزار و ۷۰۲ نفر و ۱۶۲ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه مراکز درمانی ثابت شد همچنین ۹۶۶ عمل جراحی در مراکز درمانی ثابت و سیار پیش‌بینی شده، انجام و خدمات بهداشتی و درمانی به دو هزار و ۹۷۱ مادر باردار ارائه شد.

وی با بیان اینکه ۵۵۴ مصدوم و بیمار اعزامی از عراق به مرزهای ۴ گانه کشور منتقل شدند، گفت: ۳۲۵ مصدوم و بیمار توسط اورژانس پیش بیمارستانی به مراکز درمانی محل سکونتشان انتقال داده شدند همچنین خدمات کمک‌های اولیه روانشناختی به بیش از ۴۷ هزار نفر از زائران ارائه شد.

کولیوند ادامه داد: در این مدت بیش از ۶۵ هزار مورد بازدید توسط تیم‌های بهداشتی وزارت بهداشت در داخل خاک ایران و ۲۲۳۷ مورد بازدید از موکب‌ها همچنین بیش از ۵۱۰۰ مورد بازدید از مراکز تهیه و توزیع غذا در ایران و بیش از ۱۲۰۰ مورد بازدید از مراکز تهیه و توزیع غذا در خاک عراق انجام و در نهایت ۵۸۰۰ کیلوگرم مواد غذایی مشکوک معدوم شد.

خبری: اخبار حوزه اجتماعی از سراسر وب

وی با اشاره به واکسیناسیون بیش از ۱۰۱ هزار نفر از اتباع کشورهای خارجی در ایران به منظور پیشگیری از شیوع بیماری‌های مختلف، خاطرنشان کرد: در ایران به ۱۴۷ هزار زائر ایرانی و خارجی و در عراق به ۲۷۶ هزار نفر آموزش‌های لازم بهداشتی ارائه شده است همچنین ۲۴ هزار نفر از خادمین و مسئولان موکب‌ها، آموزش‌های لازم برای پیشگیری از بیماری‌ها را فراگرفتند.

رییس کمیته بهداشت و درمان ستاد اربعین حسینی ۹۸ در ادامه گفت: با استقرار ۱۹۶۴ نفر در پایانه‌های مرزی جهت کنترل سندرمیک بیماری‌های واگیر و پایش دقیق اطلاعات بهداشتی و درمانی، شاهد کنترل دقیق زائران از نظر علائم سندرمیک بیماری‌ها در کشور عراق و در مرزهای غربی و شرقی کشور و عدم شیوع بیماری‌های واگیر در ایران بودیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: ۴۹ درصد از خدمات درمانی ارائه شده به زائران در مرز مهران، ۱۶ درصد در مرز چذابه، ۱۰ درصد در مرز خسروی، ۴ درصد در مرز شلمچه و ۲۱ درصد خدمات نیز در سایر مرزها از جمله میرجاوه و آستارا به زائران ارائه شده است.

رییس سازمان اورژانس کشور با اشاره به اعزام ۱۶۸ بیمار و مصدوم توسط ۱۵ بالگرد اورژانس هوایی به مراکز درمانی گفت: این ۱۶۸ بیمار و مصدوم در ۹۳ ماموریت به مراکز درمانی منتقل شده‌اند که ۱۱۰ نفر از مصدومان مربوط به حوادث ترافیکی و ۵۸ نفر نیز مربوط به حوادث غیرترافیکی بودند.

بنابر اعلام وبدا، ‌کولیوند در پایان از همکاری معاونت‌های مختلف وزارت بهداشت و سازمان‌های تابعه این وزارتخانه همچنین ستاد کل نیروهای مسلح، وزارت اطلاعات، سازمان بهزیستی کشور، سازمان تامین اجتماعی، سازمان پدافند غیرعامل کشور، سازمان مدیریت بحران کشور، جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران، سازمان بسیج جامعه پزشکی، سازمان پزشکی قانونی کشور، سازمان صدا وسیمای جمهوری اسلامی ایران، سازمان دامپزشکی کشور همچنین ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) و کمیته بهداشت و درمان ستاد اربعین حسینی تقدیر و تشکر کرد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

خودکشی همزمان ۲ دختر در ایستگاه متروی شهرری / ظهر امروز رخ داد+ فیلم

رکنارکنا15 ساعت قبل
به گزارش رکنا، رئیس پلیس مترو پایتخت گفت: با بررسی‌های بیشتر مشاهده می‌شود که هنگامی که این دو خانم خودشان را به سمت ریل پرت می‌کنند قطار با آنها برخورد کرده و بر اثر شدت ضربه وارده درجا فوت می‌کنند. وی افزود: در تحقیقات اولیه مشخص می‌شود که این دو خانم با هم نسبت فامیلی دارند و دختر عمه، دختر دایی هستند، شب گذشته دعوایی بین این دختران و خانواده انها حاصل می‌شود که صبح امروز ساعت ۱۰ دختر عمه، از منزل خارج و به خانه دختر دایی اش مراجعه می‌کند. رئیس پلیس مترو پایتخت گفت: حدود ساعت ۱۰ این دو دختر از خانه خارج می‌شوند و بعد در ایستگاه مترو شهرری چنین اتفاقی برایشان رخ می‌دهد. وی در پایان گفت: تحقیقات پلیس برای روشن شدن ابعاد بیشتری از این ماجرا ادامه دارد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

حرف تا عمل ایمن سازی معابر

صدا و سیماصدا و سیما14 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا وسیما؛ همکارمان خانم جعفری از وضعیت مناسب سازی و ایمن سازی معابر، پارک‌ها و بوستان ها‌ی پایتخت گزارشی تهیه نموده است و این موضوع را پیگیری نموده است ضمن آنکه امسال بودجه مناسب سازی اماکن و معابر از ۱۹٫۸ به ۷۱٫۶ میلیارد ارتقا یافته است.

آخرین وضعیت پل گیشا ۱۷۰ روز پس از آغاز ساخت پروژه

رکنارکنا19 ساعت قبل
در سال ۱۳۵۳ غلامرضا نیک پی شهردار وقت تهران تصمیم گرفت به مناسبت برگزاری این بازی‌ها چند پل فلزی (پل‌های گیشا، پل چوبی، حافظ، کریمخان) به صورت موقت در تهران ساخته شود. اما این پل‌ها ۴۵سال ترافیک تهران را بر کمر خود تحمل کردند. پل گیشا با داشتن راه‌های فرعی، از بلندترین پل‌های فلزی سواره‌رو تهران محسوب می‌شد که در نهایت عمر پل گیشا برای سواره راه بودن به پایان رسید و از بامداد ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ پل گیشا بسته و عملیات جمع‌آوری پل شروع شد. زیرگذر گیشا تا اسفندماه افتتاح خواهد شد. آخرین وضعیت پروژه پل گیشا را در فیلم بشنوید و ببینیدبرای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

فارس ویدئویی از آتش زدن‌ها و تخریب‌ها منتشر کرد | لیدرهای عملیاتی

همشهریهمشهری20 ساعت قبل

ورود موج بارش از فردا شب

صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل
آقای محمد اصغری افزود: این موج بارشی در استان‌های لرستان، چهارمحال و بختیاری، ایلام، کهگیلویه و بویراحمد بخش‌های شمالی استان فارس و اصفهان رخ می‌دهد و این استان‌ها شاهد آبگرفتگی معابر و طغیان رودخانه‌ها خواهند بود. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، کارشناس سازمان هواشناسی گفت: فردا شب موج بارشی در مناطق شمال غرب کشور در استان‌های ایلام، لرستان، کردستان و کرمانشاه آغاز و بارندگی‌های خوبی پیش بینی می‌شود. آقای محمد اصغری افزود: این موج بارشی در استان‌های لرستان، چهارمحال و بختیاری، ایلام، کهگیلویه و بویراحمد بخش‌های شمالی استان فارس و اصفهان رخ می‌دهد و این استان‌ها شاهد آبگرفتگی معابر و طغیان رودخانه‌ها خواهند بود. وی ادامه داد: این موج بارش‌ها در استان اردبیل به شکل برف و کاهش دما پیش بینی می‌شود. آقای اصغری همچنین برای تهران از شنبه تا یکشنبه بارش پیش بینی کرد و گفت: ​این موج بارشی به نیمه شرقی خواهد رسید. وی با اشاره به بارش باران و کاهش دما در شهر مشهد افزود: هموطنان در استان‌های اصفهان، البرز، مرکزی و تهران حتی المقدور از تردد‌های غیر ضروری خودداری کنند.

خبر‌های خوش برای بازنشستگان

صدا و سیماصدا و سیما12 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، کانون بازنشستگی تامین اجتماعی با بیمه آتیه سازان حافظ برای افزایش چتر حمایت بیمه‌ای قرارداد بستند. بر اساس این قرارداد شرکت بیمه‌گر موظف شده با کلیه بیمارستان‌های خصوصی و دولتی قرارداد داشته باشد.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

ویروس جدید آنفالونزا تاکنون جان چه تعدادی از ایرانی‌ها را گرفته است؟

خبری1 روز قبل

اخبار قیمت‌های روز بازار - چهارشنبه ۱۳ آبان‌ماه

خبری1 روز قبل

اظهارات امروز روحانی و نامه رییس اتحادیه کانون وکلا به او + فیلم

خبری1 روز قبل

انفجار در یک تالار عروسی / در کردستان عزای عمومی اعلام شد + فیلم

خبر فوری58 دقیقه قبل

قیمت جهانی نفت امروز جمعه ۱۵ آذر

رکنا1 ساعت قبل

صهیونیست‌ها در مرز لبنان حصار آهنی نصب می‌کنند

مشرق‌نیوز1 ساعت قبل

بودجه سالانه حوزه فرهنگ تنها یک درصد بودجه کشور است/ بودجه فرهنگی در بودجه ۹۹، کاهش ۱۰ درصدی داشته است/ هرگز توسعه متوازن دغدغه دولت‌ها نبوده است/ هنرمندان در مقابل حاکمیت بلاتکلیف هستند/ حاکمیت موسیقی را قبول دارد ولی نمایش سازهایش را قبول ندارد

اعتمادآنلاین1 ساعت قبل

شاهکار یگان پدافندی انصارالله در یمن / شکار ۴ فروند هواگرد سعودی در کمتر از ۱ هفته / احتمال رونمایی سامانه‌های جدید پدافندی در آینده نزدیک +عکس

مشرق‌نیوز1 ساعت قبل

شهرداری بندرعباس بر مهرام تهران غلبه کرد

ایسنا1 ساعت قبل

تولید نفت روسیه به رکورد ۱۱٫۲۵ میلیون بشکه در روز می‌رسد

رکنا1 ساعت قبل