مبارزه کاراته‌کاها در میان آتش و خون/ موج بازگشت‌ها ادامه دارد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اعتمادآنلاین
  4. ورزشی
مبارزه کاراته‌کاها در میان آتش و خون/ موج بازگشت‌ها ادامه دارد

مبارزه کاراته‌کاها در میان آتش و خون/ موج بازگشت‌ها ادامه دارد

رقابتهای کاراته قهرمانی رده‌های سنی جهان در حالی به میزبانی شیلی در جریان است که اعتراضات مردمی همچنان خسارات جانی و مالی برجای می گذارد.

اعتمادآنلاین| رقابتهای کاراته قهرمانی رده‌های سنی جهان روز چهارشنبه و با پافشاری مسئولان رده بالای فدراسیون جهانی رسما در «سانتیاگو» شیلی آغاز شد. این در حالی بود که اعتراضات مردمی به سیاست‌های ریاضت اقتصادی دولت هر روز شدت بیشتری می‌گرفت.

شمار زخمی و کشته شدگان هر روز بیشتر می‌شود و فدراسیون جهانی کاراته همچنان اصرار به برگزاری مسابقات دارد. بر اساس برنامه جدیدی که کمیته برگزاری تدوین کرد، مسابقات باید از صبح آغاز می‌شد و تا ساعت ۱۴ به وقت محلی به اتمام می‌رسید. این درست زمانی بود که شهر خلوت بود و معترضان هنوز وارد خیابان‌ها نشده بودند.

روز گذشته یکی از هتل هایی که محل اسکان کاراته کاهای چند کشور بود با اقدام معترضان به آتش کشیده شد و همین موضوع باعث شد کاراته کاهای بیشتری به کشورهای خود بازگردند.

محمدرضا رشیدنیا سرمربی ایرانی تیم ملی کاراته ماکائو در حالی که قصد بازگشت از شیلی را داشت از فرودگاه بین المللی سانتیاگو به خبرنگار مهر گفت: با شدت گرفتن اعتراضات و بخصوص اتفاقاتی که در یکی از هتل‌ها افتاد ما با مشورت مسئولان کشوری، تصمیم به بازگشت گرفتیم. دو کاراته کای ما در بخش کاتا مبارزه کردند و اعضای تیم کومیته نیز با این تصمیم حضور در مسابقات را از دست دادند.

در سایت خبری بخوانید: به روزترین اخبار ورزشی را در خبری بخوانید

وی افزود: واقعا شرایط سختی در شهر محل برگزاری مسابقات حاکم بود. «اسپینوزا» رئیس فدراسیون جهانی قبل از آغاز مسابقات در جلسه فنی شرکت و از مسئولان و مربیان درخواست کمک کرد تا مسابقات به بهترین شکل برگزار شود. ولی واقعا تداوم مسابقات به صلاح نیست. امنیت ورزشکاران مهمترین نکته است و با این شرایط هیچ تضمینی بر آن نیست. روز گذشته در مسیر بازگشت به هتل، اتوبوس حامل کاراته کاها اجازه تداوم مسیر پیدا نکرد و در سخت‌ترین شرایط اعضای تیم را به هتل رساندیم.

این مربی ایرانی ادامه داد: اعضای تیم ملی ژاپن که قبل از شروع مسابقات به توکیو بازگشتند. تا آنجا که من خبر دارم نزدیک به ۱۰ کشور دیگر کاراته کاها خود را از سانتیاگو خارج کردند. اوضاع نابسامان شهر تاثیر منفی روی مسابقات گذاشته و نمی‌توان ریسک کرد. برای ما امنیت ورزشکاران اهمیت فوق العاده‌ای دارد.

با وجود آنکه رئیس جمهور شیلی قول مساعد برای اصلاحات جدید در قوانین داده، ولی با پیوستن اتحادیه کارگری به مردم معترض، پیش بینی شدت اعتراضات در روزهای آینده می‌رود. به هر حال مسابقات دو روز دیگر در سانتیاگو ادامه دارد و احتمال خروج کشورهای دیگر نیز از شیلی وجود دارد.

منبع: مهر

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

گل از راه دور دروازبان!

میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین3 روز قبل

بسکتبال NBA؛ استقبال فوق العاده تورنتو رپترز از کوای لنارد و دادن حلقه قهرمانی به او

طرفداریطرفداری3 روز قبل
طرفداری- در جریان دیدار تورنتو رپترز و لس آنجلس کلیپرز، همانطور که انتظار می‌رفت استقبال بی نظیری از کوای لنرد شد و ستاره فصل گذشته رپترز، حلقه قهرمانی اش را از دست کایل لاوری دریافت کرد. یکی از جذاب‌ترین و خلاقانه‌ترین کارهای رپترز، ساختن صحنه‌ای فوق العاده از گیم وینر لنرد مقابل فیلادلفیا سونی سیکسرز بود.

ویدیو؛ جو هیجان انگیز ورزشگاه یوهان کرایوف آرنا پیش از شروع دیدار آژاکس-والنسیا

طرفداریطرفداری2 روز قبل
طرفداری- دو تیم آژاکس و والنسیا در هفته ششم دور گروهی لیگ قهرمانان اروپا فصل ۲۰۱۹/۲۰ به مصاف هم رفتند که این دیدار با پیروزی ۱-۰ خفاش‌ها به پایان رسید. پیش از شروع بازی هواداران آژاکس فضای مهیجی در ورزشگاه یوهان کرایوف آرنا به وجود آوردند که ویدیو آن را مشاهده می‌کنید.

ویدیو؛ انیمیشن زیبای بلیچر ریپورت از ۱۶ تیم صعودکننده به مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان (۲۰۱۹/۲۰)

طرفداریطرفداری3 روز قبل
طرفداری- با پایان یافتن دور گروهی لیگ قهرمانان اروپا در فصل ۲۰۱۹/۲۰، چهره ۱۶ تیم صعودکننده به مرحله یک هشتم نهایی مشخص شد. قرعه کشی این مرحله، روز دوشنبه برگزار خواهد شد. صفحه رسمی بلیچر ریپورت این ویدیو را به همین مناسبت منتشر کرده است.

نظرها

اخبار بیشتر