تمرین اول و دوم گرند پری مکزیک؛ مرسدس از رقبا عقب ماند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ورزش۳
  4. ورزشی
تمرین اول و دوم گرند پری مکزیک؛ مرسدس از رقبا عقب ماند

تمرین اول و دوم گرند پری مکزیک؛ مرسدس از رقبا عقب ماند

ورزش۳خبرگزاری ورزش۳ |
تمرین اول و دوم گرند پری مکزیک در حالی برگزار شد که مرسدس به وضوح با مشکل سرعت در ماشین‌هایش مواجه بود.

به گزارش «ورزش سه»، در گرند پری مکزیک که یکی از چهار مسابقه‌ی پایانی فرمول یک در فصل ۲۰۱۹ است راننده‌ها به دنبال جبران روزها و امتیازات از دست رفته هستند. لوییس همیلتون پیشتاز رقابت‌های قهرمانی جهان می‌تواند برای سومین سال پیاپی جشن قهرمانی خود را روز یکشنبه در مکزیک بگیرد اگر و تنها اگر با ۱۴ امتیاز بیشتر از تنها رقیب و هم‌تیمی‌اش والتری بوتاس مسابقه را به پایان ببرد. او در شش مسابقه‌ی گذشته موفق نشده پل‌پوزیشن کسب کند و در دو سال گذشته در مکزیک روی سکو نرفته است و بیشترین انگیزه را برای برگرداندن ورق بدشانسی‌های خود در مکزیک دارد.

از سوی دیگر ردبول به دنبال کسب پیروزی در مکزیک است. پیست هرمانوس رودریگز با مشخصات ماشین داون‌فورس بالای آنها جور است و در این پیست بسیار قدرتمند ظاهر شده‌اند. مکس ورشتپن در دو فصل گذشته در مکزیک قهرمانی را برای ردبول به ارمغان آورده است. البته ردبول به تازگی کمی مشکل سرعت داشته و از سنگاپور به بعد نتوانسته با هیچ‌کدام از راننده‌هایش روی سکو برود، روندی که امیدوارند در مکزیک ادامه پیدا نکند.

فراری‌ها هم با امید بسیار پا به مکزیک گذاشته‌اند و در تلاشند که بدبیاری‌های سوچی و سوزوکا را به فراموشی سپرده و با تکیه بر ماشین‌های سریع خود در پیستی که مسیر مستقیمی‌هایش مطابق میل فراری بسیار طولانی هستند به کمتر از سکوی یک و دو رضایت نخواهند داد.

گرند پری مکزیک مسابقه‌ی خانگی راننده‌ی ریسینگ‌پوینت سرجیو پرز نیز هست. او که در مکزیک بسیار محبوب است به دنبال نمایشی درخشان در برابر هم‌وطنان خود و کسب امتیازهای حیاتی پایان فصل است.

تمرین اول و دوم گرند پری مکزیک؛ مرسدس از رقبا عقب ماند - 5

تمرین اول

تمرین اول گرند پری مکزیک در حالی آغاز شد که نیکلاس لطیفی راننده‌ی ایرانی کانادایی فرمول دو که راننده‌ی رزرو تیم ویلیامز نیز هست، به جای رابرت کوبیتسا در تمرین اول رانندگی می‌کرد.

تمرین اول و دوم گرند پری مکزیک؛ مرسدس از رقبا عقب ماند - 8

پس از گذشت نیمی از تمرین اول، لکلرک با ثبت سریع‌ترین زمان اول بود و همیلتون در رده‌ی دوم قرار داشت، ورشتپن که بر خلاف لکلرک و همیلتون که با لاستیک‌های medium دور می‌زدند، با لاستیک soft به پیست آمده بود در رده‌ی سوم قرار داشت.

پس از برخورد لنس استرول راننده‌‌ی تیم ریسینگ‌پوینت به دیواره‌ی پیست برای دقایقی پرچم قرمز داشتیم و تمرین متوقف شد.

تمرین اول و دوم گرند پری مکزیک؛ مرسدس از رقبا عقب ماند - 11

مرسدس‌ها پس از وقفه‌ی کوتاهی با لاستیک soft برای شبیه‌سازی دور تایم‌گیری به پیست آمدند و همیلتون بلافاصله با ثبت زمانی سریع‌ترین از آلکس آلبون راننده‌ی ردبول که برای دقایقی صدرنشین بود، در رده‌ی نخست قرار گرفت. چارلز لکلرک راننده‌ی فراری با وجود اینکه با لاستیکی کندتر از همیلتون دور می‌زد توانست با ثبت زمانی تنها ۰٫۱۱۹ ثانیه کندتر از همیلتون در جایگاه دوم قرار بگیرد. سباستین وتل دیگر راننده‌ی فراری اما با قفل شدن چرخ‌هایش در پیچ یک از پیست خارج شد و روی چمن‌های کنا رپیست رفت و در ادامه نیز درگیری کوچکی با مکس ورشتپن داشت که هیچ‌کدام به ثبت زمان سریعش کمکی نکرد و در پایان در رده‌ی ششم تمرین اول را به پایان برد. مکس ورشتپن اما موفق شد پس از همیلتون و لکلرک در رده‌ی سوم قرار بگیرد.

در خبری بخوانید: اخبار آنلاین ورزشی در ایران و جهان

تمرین اول و دوم گرند پری مکزیک؛ مرسدس از رقبا عقب ماند - 14

تمرین دوم

در تمرین دوم اما پیست به کلی خشک شده بود و آلفارومئوها اولین ماشن‌هایی بودند که بدون تلف کردن وقت به پیست آمدند.

تمرین اول و دوم گرند پری مکزیک؛ مرسدس از رقبا عقب ماند - 17

فراری‌ها باز هم مانند تمرین اول با لاستیک مدیوم به پیست آمدند. لکلرک و وتل در اولین تلاش‌های خود برای ثبت زمان به صدر جدول رسیدند و وتل ۰٫۲ ثانیه از لکلرک سریع‌تر بود. لکلرک اما در ورود به پیچ اول سرعتش زیاد بود و با از دست دادن عقب ماشین اسپین شد. البته فضای کافی در پیچ وجود داشت و لکلرک جز خراب کردن لاستیک‌هایش آسیب دیگری به ماشین وارد نکرد.

تمرین اول و دوم گرند پری مکزیک؛ مرسدس از رقبا عقب ماند - 19

درست بعد از اسپین شدن لکلرک، الکس آلبون هم با رفتن روی سرعت‌گیرهای کنار مسیر در پیچ هفتم کنترل عقب ماشین را از دست داد و با دیواره‌ی پیست برخورد کرد. با تصادف آلبون پرچم قرمز داده شد و تمرین دوم تا انتقال ماشین ردبول به گاراژ این تیم متوقف شد. شدت صدمات وارده به ماشین به حدی بود که آلبون نتوانست دوباره به تمرین بازگردد.

تمرین اول و دوم گرند پری مکزیک؛ مرسدس از رقبا عقب ماند - 21تمرین اول و دوم گرند پری مکزیک؛ مرسدس از رقبا عقب ماند - 22

پس از رفع پرچم قرمز و بازگشت ماشین‌ها به پیست بوتاس هم در پیچ دوازده روی سرعت‌گیرها رفت و مانند لکلرک و آلبون کنترل عقب ماشین را از دست داد و اسپین شد. او بسیار خوش‌شانس بود که با ساینز که درست پشت سرش قرار داشت برخورد نکرد. مگنوسن هم از دیگر رانندگانی بود که در تمرین دوم اسپین شد.

تمرین اول و دوم گرند پری مکزیک؛ مرسدس از رقبا عقب ماند - 24

فراری‌ها هنگامی که با لاستیک soft به پیست آمدند خیلی زود یک بار دیگر زمان یک و دو را زدند. وتل با ثبت زمان ۱:۱۶٫۶۰۷ پیشتاز بود و تا پایان تمرین دو در صدر جدول باقی‌ماند. لکلرک اما که زمانی ۰٫۴۵۶ ثانیه کندتر از وتل ثبت کرده بود، جایگاه دومش را به ورشتپن واگذار کرد و در رده‌ی سوم قرار گرفت.

از سوی دیگر مرسدس‌ها امروز به شدت با سرعت ماشین‌هایشان مشکل داشتند. در دور شبیه‌سازی تایم‌گیری با لاستیک‌های soft همیلتون تنها موفق شد تایم پنج را بزند. همیلتون در دورهای شبیه‌سازی مسابقه هم موفق نشد به سرعت فراری‌ها و مکس ورشتپن نزدیک شود.

در پایان در حالی که لکلرک بار دیگر اسپین شده بود، تمرین دوم با صدرنشینی سباستین وتل به پایان رسید. ورشتپن دوم و لکلرک سوم شدند. مرسدس‌ها نیز با والتری بوتاس و لوییس همیلتون در رده‌های چهارم و پنجم قرار گرفتند.

تمرین اول و دوم گرند پری مکزیک؛ مرسدس از رقبا عقب ماند - 28

خواندن خبر در سایت منبع

موضوع‌های مشابه

در ادامه بخوانید

بسکتبال NBA؛ استقبال فوق العاده تورنتو رپترز از کوای لنارد و دادن حلقه قهرمانی به او

طرفداریطرفداری1 روز قبل
طرفداری- در جریان دیدار تورنتو رپترز و لس آنجلس کلیپرز، همانطور که انتظار می‌رفت استقبال بی نظیری از کوای لنرد شد و ستاره فصل گذشته رپترز، حلقه قهرمانی اش را از دست کایل لاوری دریافت کرد. یکی از جذاب‌ترین و خلاقانه‌ترین کارهای رپترز، ساختن صحنه‌ای فوق العاده از گیم وینر لنرد مقابل فیلادلفیا سونی سیکسرز بود.
ورزش۳ورزش۳23 ساعت قبل
به گزارش «ورزش سه»، تیم نساجی که در ۹ مسابقه اخیرش در لیگ برتر موفق به کسب پیروزی نشده، از ساعت ۱۵ امروز در نخستین دیدار هفته پانزدهم میزبان تیم مدعی شهرخودرو خواهد بود و امیدوار به کسب امتیاز برابر شاگردان گل‌محمدی است. نساجی در این دیدار با ترکیب علیرضا حقیقی، حامد شیری، مجتبی بیژن، حسن جعفری، مجتبی ممشلی، سید محمد میری، محمدعرفان معصومی، علی‌اصغر عاشوری، رحمان جعفری، رضا دهقانی و محمد قاضی مقابل شهرخودرو قرار می‌گیرد. بازی تیم‌های نساجی مازندران و شهرخودرو در استادیوم شهید وطنی قائم‌شهر به قضاوت موعود بنیادی‌فر برگزار خواهد شد.

ویدیو؛ جو هیجان انگیز ورزشگاه یوهان کرایوف آرنا پیش از شروع دیدار آژاکس-والنسیا

طرفداریطرفداری1 روز قبل
طرفداری- دو تیم آژاکس و والنسیا در هفته ششم دور گروهی لیگ قهرمانان اروپا فصل ۲۰۱۹/۲۰ به مصاف هم رفتند که این دیدار با پیروزی ۱-۰ خفاش‌ها به پایان رسید. پیش از شروع بازی هواداران آژاکس فضای مهیجی در ورزشگاه یوهان کرایوف آرنا به وجود آوردند که ویدیو آن را مشاهده می‌کنید.

ویدیو؛ کاسمیرو و رسیدن به ۵۰ بازی با پیراهن رئال مادرید در لیگ قهرمانان اروپا

طرفداریطرفداری1 روز قبل
طرفداری- اکانت رسمی رئال مادرید، به مناسبت رسیدن کاسمیرو به ۵۰ بازی با پیراهن این تیم در لیگ قهرمانان اروپا این ویدیو را منتشر کرده است. این هافبک برزیلی تاکنون ۵ گل اروپایی به ثمر رسانده و ۴ بار قهرمانی اروپا را تجربه کرده و در ۵۰ بازی، ‌ ۳۴ برد را به دست آورده است.

گل دوم میسون گرینوود به آلکمار (منچستریونایتد ۴-۰ آلکمار)

طرفداریطرفداری1 روز قبل
فوتبالیفوتبالی19 ساعت قبل
پایگاه خبری فوتبالی- هفته بیستم لیگ برتر فوتسال امروز با انجام چهار دیدار و لغو یک مسابقه پیگیری شد. به گزارش فوتبالی و به نقل از تسنیم، هفته بیستم لیگ برتر فوتسال باشگاه‌های کشور امروز (جمعه) با انجام چهار دیدار دنبال شد که نتایج این مسابقات به شرح زیر است: * هایپر شاهین‌شهر ۳ - شهروند ساری ۲گل‌ها: کامیبز گمرکی (۲گل) و رضا آبگون برای هایپر و طاها مرتضوی (۲گل) برای شهروند* شاهین کرمانشاه ۴ - گیتی‌پسند اصفهان ۷گل‌ها: حامد ایوانی (۲گل)، حمیدسلیمانی و وحید ندری برای شاهین و حمید احمدی (۴گل)، محمدرضا سنگ‌سفیدی (۲گل) و علی‌اصغر حسن‌زاده برای گیتی‌پسند* حفاری اهواز ۳ - مس سونگون ۲گل‌ها: محسن محمد‌زاده، شهاب طالبی و سینا ممبینی برای حفاری و محمد شجری و مسلم اولادقباد برای مس* مقاومت البرز ۲ - ستارگان ورامین ۵گل‌ها: علی ابوالقاسم (۲گل) برای مقاومت و محمد نجف‌زنگی، علی محب‌علیان، محمد گراوند، مسلم رستمی و حسام خوشنی‌جو برای ستارگاندیدار تیم‌های آذرخش بندرعباس و فرش‌آرای مشهد نیز به دلیل عدم حضور تیم آذرخش در زمین بازی ۳ بر صفر به سود تیم فرش‌آرا اعلام شد. در دو دیدار نخست این هفته نیز تیم‌های سوهان محمدسیما و سن‌ایچ ساوه به تساوی ۳ - ۳ رضایت داده بودند و ارژن شیراز نیز با نتیجه ۲ بر یک از سد اهورای بهبهان گذشته بود. تیم صدرنشین مس سونگون با وجود شکست در هفته بیستم همچنان با ۴۴ امتیاز در صدر جدول باقی ماند و تیم‌های گیتی‌پسند با ۴۲ و ستارگان ورامین با ۳۷ امتیاز در تعقیب این تیم هستند.

نظرها

اخبار بیشتر