بازگشت چراغ خاموش گیت‌های ورودی «باستی هیلز»!
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تابناک
  4. اجتماعی

بازگشت چراغ خاموش گیت‌های ورودی «باستی هیلز»!

تابناکخبرگزاری تابناک |
گزارش‌هایی که انتظار می‌رفت به سلسله برخورد‌هایی با این دست پدیده‌ها منجر شده و به شناسایی، معرفی و محاکمه افرادی برسد که زمینه ساز شکل گیری این زندگی‌های اعیانی و پنهانی در کشور هستند و منابع مالی غیرشفافی دارند که در این مسیر‌های پنهانی هزینه می‌کنند؛ انتظاری که جامه عمل نپوشید.

به فاصله چند ماه از بر سر زبان افتادن نام باستی هیلز و برخی تغییر و تحولات رقم خورده در این شهرک لاکچری، شنیده‌ها، حکایت از بازگشت اوضاع در این شهرک به روال سابق دارد.

به گزارش «تابناک»؛ چند ماه پس از آنکه گزارش‌هایی از ساخت و ساز‌های غیرقانونی در لواسان مخابره می‌شد و حکایت از نفوذ برخی ژن‌های خوب به مجاری قانونی صدور مجوز ساخت و ساز در مناطق خوش نشین داشت، یکباره نام شهرکی توجه ایرانیان را به خود جلب کرد؛ شهرکی با نام باستی هیلز که ظاهرا نامش را وامدار بورلی هیلز آمریکاست. همان شهرک اعیان نشینی که مشاهیر سینما و موسیقی در آن دیار در آن ساکنند و شهرت جهانی دارد، با این تفاوت که ظاهرا باستی هیلزی‌ها تمایلی به دیده شدن و رسیدن به شهرت نداشتند.

موضوعی که از دیوارکشی پیرامون این شهرک ویژه در محدوده لواسان و نصب گیت ورودی در مسیر ورودی آن برای ممانعت از ورود اغیار پیدا بود و برای سال‌های طولانی این شهرک را به منطقه‌ای مرموز برای همسایگان تبدیل کرد؛ چیزی شبیه منطقه خودمختاری که توصیف‌های متفاوتی از آن در دنیای بیرون ارائه می‌شود.

در توصیف ماجرا همین بس که این مجموعه سال ۸۰ شکل گرفته و از چندسال بعد تنها معدودی به آن پا گذارده‌اند، اما سال ۹۸ در کانون توجه‌ها قرار گرفته است. توجهی که مقدمه آن تقاضای جمعی از نمازگزاران و امام جمعه برای ورود سرزده به این شهرک بوده و واکنش مقام قضایی، دستور به رفع موانع.

بازگشت چراغ خاموش گیت‌های ورودی «باستی هیلز»! - 5بازگشت چراغ خاموش گیت‌های ورودی «باستی هیلز»! - 6بازگشت چراغ خاموش گیت‌های ورودی «باستی هیلز»! - 7

موانعی که مهم‌ترین هایشان، گیت ورودی این شهرک و نگهبانان مستقر در آن بود که با دستور قضایی رفع شدند تا باستی هیلز مرموز و پرابهام قابل کشف برای عموم شود. شهرکی که گفته می‌شود حدود پنجاه، شصت ویلا در آن واقع شده که اواخر هفته مراجعانی دارند و در باقی ایام تنها شماری مستخدم و سرایدار در آن سکونت دارند.

در خبری بخوانید: اخبار اجتماعی این هفته در ایران و سایر نقاط جهان

مجموعه‌ای که گفته می‌شد ارزش برخی ویلا‌های واقع در آن به چندصد میلیارد می‌رسد و زندگی مخفی که در برخی ایام تعطیل در آن جاری است، معادل زندگی‌های لاکچری در بسیاری از نقاط گران قیمت جهان است و حالا مهم‌ترین سپر حفاظتی اش فروریخته بود.

البته این تنها بخشی از ماجرا بود، چون خبر می‌رسید باستی هیلز‌های زیادی در کشورمان وجود دارد که بسیاری شان سن و سالی دارند و طی سال‌های متمادی، از دسترس عموم دور نگه داشته شده‌اند؛ درست مثل شهرک مشهور این روز‌های لواسان که یکی از شهرک‌های خاص این شهر در شمال پایتخت است.

گزارش‌هایی که انتظار می‌رفت به سلسله برخورد‌هایی با این دست پدیده‌ها منجر شده و به شناسایی، معرفی و محاکمه افرادی برسد که زمینه ساز شکل گیری این زندگی‌های اعیانی و پنهانی در کشور هستند و منابع مالی غیرشفافی در اختیار دارند که در این مسیر‌های پنهانی هزینه می‌کنند؛ انتظاری که جامه عمل نپوشید.

این را می‌شود از توقف برخورد‌ها با این دست قانون شکنی‌ها دریافت و از آن فراتر، گزارش‌هایی که حکایت از بازگشت اوضاع در باستی هیلز به روال سابق دارد، به این صورت که باز نگهبانانی در ورودی این مجموعه مستقر شده‌اند و بار دیگر ورود به این مجموعه مستلزم کسب اجازه از ایشان و در بالادست، ساکنان شهرک خاص است. درست مثل روال قبلی باستی هیلز که حالا شهرکی مشهور است که می‌شود الگو قرارش داد و ده‌ها و صد‌ها نمونه از آن را در گوشه و کنار کشور دایر کرد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

مروری بر پرونده‌های مفاسد اقتصادی

صدا و سیماصدا و سیما23 ساعت قبل
از پرونده ابربدهکار بانکی، سلطان سکه، متهمان بانک سرمایه، تخلفات پتروشیمی‌ها و موسسات مالی غیرمجاز تا اخلال در بازار دارو که در یکسال اخیر اتفاق افتاده را، بررسی می‌کنیم. آنطور که سخنگوی دستگاه قضا اعلام کرده تا مرداد سال ۹۸ برای بیش از ۹۰۰ پرونده در تهران و شهرستان‌ها، حکم صادر شده است. پرونده تخلفات پتروشیمی‌ها هم از دیگر پرونده‌های مهمی است که با تشکیل جلسات دادرسی متعدد، رسیدگی‌ها همچنان ادامه دارد. رسیدگی به تخلفات موسسات مالی غیرمجاز، پرونده پرسرو صدای شاندیز و پیگیری اخلال ارزی از دیگر پرونده‌های یکسال اخیر است. در ماه‌های گذشته هم اخلال در بازار گوشت و دارو رسیدگی شد که هنوز در پرونده شبنم نعمت زاده با تخلفات دارویی، حکمی صادر نشده است.

فیلم | دانشجوی دکترای اقتصاد است، پول نداشت کولبری می‌کند

همشهریهمشهری1 روز قبل
وی بعد از اخذ مدرک کارشناسی ارشد اقتصاد، موفق به قبولی در رشته دکترای این رشته شد اما اکنون کولبر استدریافت ۳ MB کد خبر ۴۶۹۶۵۸

یه سوال از بچه‌های بالاشهر و پایین‌شهر: آرزوتون چیه؟

مهرمهر18 ساعت قبل

خط تولید باتری‌های لیتیومی

صدا و سیماصدا و سیما23 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا وسیما؛ شرکت صبا باتری در راستای ماموریت اصلی خود که همانا توسعه سیستم‌های ذخیره ساز پیشرفته انرژی است‏، با نگاه راهبردی به جریان توسعه صنعت حمل و نقل الکتریکی به عنوان یک کلان روند صنعتی در سطح بین المللی و با درک نیاز استراتژیک این صنعت به انواع باتری‌های پرانرژی، در سال ۱۳۹۳، به راه اندازی نخستین صنعت تحقیقاتی تولیدی باتری‌های لیتیومی در کشور، از طریق انتقال و اکتساب دانش فنی تولید باتری‌های لیتیومی در انواع سیلندری و تخت اقدام کرده است.

فیلم | آتش دوباره به جان پلاسکو افتاد

همشهریهمشهری1 روز قبل
وی با تاکید بر اینکه محل حادثه در ضلع شرقی پلاسکو قدیم واقع شده بود گفت: ساختمان محل آتش سوزی در گذشته گاراژ بوده و مغازه‌هایی در کنار آن وجود داشت. در طبقه بالایی این ساختمان که بیش از ١٠٠٠ متر وسعت داشت، چندین باب مغازه دچار اتش سوزی شده که انبارها و مغازهها کاربری تولید و نگهداری لباس داشتند و وسعت آتش سوزی حدود ٢٥٠متر بود. سخنگوی سازمان آتش نشانی ادامه داد: در ابتدا شعله زیادی از پنجره‌ها بیرون می‌زد اما بعد از مدتی با تلاش آتش نشانان شدت آن کاهش یافت. در ادامه نیز با توجه به اینکه آتش به شیروانی‌ها هم سرایت کرده بود عملیات را ادامه دادند تا آتش به طور کامل اطفاء شود. به گفته وی این عملیات مصدومی نداشته است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
هر موسیقی یا آوایی که از آن لذت می‌برید به شما کمک می‌کند تا آرام شوید و زودتر خوابتان ببرد. ملاتونین هورمونی است که به تنظیم چرخه خواب و بیداری در بدن کمک می‌کند. قبل از خواب شیر گرم بخوریدمطالعات نشان داده است که شیر گرم حاوی مواد تشکیل‌دهنده‌ای است که به افراد در بهبود خواب کمک می‌کند. شیر همچنین حاوی کلسیم است و حفظ سطح کلسیم می‌تواند به بهبود خواب کمک کند. کتاب بخوانیدیک مطالعه در دانشگاه ساسکس نشان داد که نیم ساعت مطالعه خوب قبل از خواب به کاهش استرس کمک می‌کند.

نظرها

اخبار بیشتر