رییس‌جمهور از دلسوزان و روشن‌اندیشان نظام کمک بگیرد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خبر فوری
  4. سیاسی
رییس‌جمهور از دلسوزان و روشن‌اندیشان نظام کمک بگیرد

رییس‌جمهور از دلسوزان و روشن‌اندیشان نظام کمک بگیرد

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری |
دبیرکل حزب موتلفه اسلامی گفت که تخریب و تضعیف رئیس‌جمهور قانونی را جایز نمی‌دانیم ولی از باب تذکر یادآور می‌شویم که اگر دولت مشکلات معیشتی مردم را نتوانسته حل کند، چاره در فرافکنی و طرح مسائل جنجالی نیست.

اسدالله بادامچیان در پایان نشست دبیران حزب موتلفه اسلامی اظهار کرد: دلسوزان و علاقه‌مندان به نظام و مصالح کشور از مواضع اخیر ریاست جمهوری اظهار نگرانی دارند. رئیس‌جمهور در شرایط خاص منطقه و جهان و مشکلات داخلی و اقتدار سیاست‌های نظام، به جای اعلام مواضع ملی و در جهت ایجاد آرامش و وحدت ملی، مواضعی تقابلی مطرح می‌کند که در مواردی مغایر با قانون اساسی و وظایف قانونی او و سوگندی که یاد کرده است و بر مشکلات جاری می‌افزاید.

وی افزود: حزب مؤتلفه اسلامی تخریب و تضعیف رئیس‌جمهور قانونی را جایز نمی‌داند ولی از باب تذکر به ریاست محترم جمهوری یادآور می‌شود که اگر دولت ایشان در این ۶ سال مشکلات تورم و گرانی‌های بلاجهت و مشکلات معیشتی مردم را نتوانسته حل کند، چاره در فرافکنی و طرح مسائل جنجالی نیست. ایشان از دلسوزان و روشن اندیشان نظام و آنها که در سلامت مالی و کارآمدی مورد اعتماد ملت هستند کمک فکری و اجرایی بگیرد و سیاست‌های غلط و خطا را تغییر دهد تا در این دو سال باقی مانده جبران مافات کند.

وی تأکید کرد: اگر رییس جمهور محترم شفافیت را درنظر دارند، خود با شفافیت کامل، علل ناکامی‌های اقتصادی را بیان کنند و اگر دولت و سیاست‌های خویش را در ۶ سال گذشته موفق می‌دانند عملکرد ۶ ساله را با شفافیت برای ملت شرح دهند تا مخالفان و منتقدان سخنی برای گفتن نداشته باشند.

بادامچیان تصریح کرد: موضع حزب مؤتلفه اسلامی درباره برجام، شفاف بوده و هست. برجام را یک مذاکره تلقی کرده و می‌کند. آن را ترکمانچای یا آفتاب تابان نمی‌دانسته و نمی‌داند. برجام اکنون بجایی رسیده که آمریکا از آن خارج شده و اقدامات تحریمی و توطئه‌ای خود را تشدید کرده است. اروپایی‌ها هم حرف می‌زنند ولی در عمل به تعهدات خود عمل نکرده و بعید است عمل کنند. ایران هم در اقدامی مثبت به کاهش تدریجی تعهدات خود اقدام کرده است.

وی اظهار کرد: رئیس‌جمهور می‌توانند به جای تهاجم به مخالفان برجام، با شفافیت به ملت توضیح دهند که برجام چه رهاوردهایی برای جمهوری اسلامی ایران داشته است؟! شاید موافقان ایشان بتوانند پاسخ مخالفان برجام را بدهند.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی گفت: رئیس‌جمهور اگر تصور داشته با برجام و مذاکره ۱+۵ می‌تواند مشکلات اقتصادی کشور را حل کند، اکنون آشکار شده که این تصور به واقعیت نرسیده و مشکلات را تشدید هم کرده است؛ بنابراین بهتر است در سیاست برجامی بازنگری کند و به جای امید دادن به دیگران، با تکیه به مردم هوشمند و فداکار و بر پایه اقتصاد مقاومتی و عناصر متخصص و متعهد و کارآمد در دو سال آینده، مشکلات مردم را حل و رضایت آنان را به دست آورند.

بادامچیان در ادامه اظهار داشت: رئیس‌جمهور مدتی است به همه پرسی اصرار می‌کند. در قانون اساسی راهکار همه‌پرسی مشخص است. ایشان هم موظف به عمل مطابق با قانون اساسی هستند و طبق همان راهکار، راه قانونی را طی کنند. گرچه نیازی به همه پرسی نیست. ایشان به نظرسنجی‌های انجام شده از مردم توجه کنند و آنچه در این نظرخواهی‌ها مورد درخواست مردم است عمل کند.

در وبسایت خبری بخوانید: جدیدترین اخبار سیاسی ایران و سایر نقاط دنیا

وی تأکید کرد: ملت ما در سیاست‌های خارجی وحدت نظر دارند. براساس قانون اساسی و سیاست‌های اصولی ولی امر مسلمین، بر پایه عزت، حکمت، مصلحت، روابط بین المللی استوار و اقتدارآور و همه در برابر ستیز بیگانگان متحد و یکپارچه هستند و موجب تأسف است که رئیس‌جمهور وحدت نظر ملت را دوگانه می‌کند که عده‌ای طرفدار تقابل و ستیز در صحنه بین المللی هستند و عده‌ای طرفدار تعامل با دنیا می‌باشند.

بادامچیان افزود: چه نیازی است لوایحی که دولت‌های سلطه‌طلب برای ایران تدوین کرد‌ه‌اند و با استقلال و آزادی و نظام عزتمند جمهوری اسلامی مغایرت دارد، مورد حمایت رییس جمهور قرار گیرند. ملت ما شعار «هیهات مناالذله» داده و می‌دهد.

دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی پیشنهاد کرد: رییس جمهور ادبیات خود را به ادبیات محبت و مدارا با همه تغییر دهد. انتقاد برای دولت‌ها مفید است. رییس جمهور باید از هر قدم که در جهت ریشه کنی و مقابله با فساد در کشور برداشته می‌شود استقبال کند نه اینکه اقدامات جدی انجام گرفته در این ایام را نمایشی بخواند.

وی تأکید کرد: رییس جمهور دوسال فرصت دارد که با بازنگری در سیاست‌ها و مواضع خود و عملکرد ۶ ساله این دو سال را به گونه‌ای غیر از ۶ سال گذشته اداره کند تا رضایت عامه مردم را به دست آورد و اگر چنین کند مسلما همه دلسوزان و علاقمندان از ایشان حمایت کرده و حمایت خواهند داشت.

بادامچیان درباره مسائل منطقه گفت: آمریکا و استکبار در صددند آرامش و امنیت منطقه و کشورهای منطقه را بویژه در لبنان، عراق، سوریه و یمن به هم بریزند و این کار را با شبکه‌های نفوذی و مشکلات کشورها و عناصر غافل و محدوداندیش انجام می‌دهند. بهانه این اقدامات نفوذی، ناهمواری‌ها، مشکلات اقتصادی و فساد در درون حکومت هاست و چاره این توطئه‌ها اقدامات جدی حکومت‌ها و دولت‌های کشورهای منطقه در حل مشکلات کشور و ملت است و نیز هوشیاری مردم و ملت‌های منطقه تا توطئه‌ها خنثی شود.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با تشکر از سپاه در دستگیری شبکه تحریف و دروغ پردازی علیه انقلاب و مردم و نظام اظهار داشت: در این رابطه باید با دقت و تدبیر، کار پیگیری شود تا هم شبکه نفوذی بیگانه کاملا شناسایی و به ملت معرفی شود و آگاهی‌های لازم به مردم بویژه در شناخت شیوه‌های نفوذ و جنگ روانی ارائه گردد و هم مراقبت شود عناصری که موضوع را به جناح بندی‌ها نسبت می‌دهند نتوانند سوء استفاده نمایند.

بادامچیان همچنین با تقدیر و تشکر از همه راهپیمایان حماسه عظیم و پرشکوه اربعین، برای همه آن‌ها قبولی زیارت‌ها و دعاها را مسئلت کرد و از دو ملت عراق و ایران که در این حماسه تاریخی بهترین برنامه‌ها را در وحدت ارائه داده‌اند و از پذیرایی از راهپیمایان همه کشورها تقدیر و تشکر کرد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

اروپا در آخر خط …

صدا و سیماصدا و سیما11 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، دیروز در وین و پشت میز مذاکرات یک سوال مهم مطرح شد، سوالی که از ۱۹ ماه پیش همچنان بی پاسخ مانده است، اکنون نیز ۵ ماهی بیشتر به دو ساله شدن خروج آمریکا از برجام باقی نمانده است؛ خروجی که اروپای به ظاهر نگران در واکنش به آن از یک سو با صدور بیانیه از ۱۱ تعهدی گفتند که براساس آن هم باید پول نفت، گاز و محصولات پتروشیمی تامین می‌شد و هم سرمایه گذاری، حمل و نقل، هوانوردی و دریا نوردی تسهیل می‌شد …

آسمان سیدنی از آبی به رنگ نارنجی درآمد

همشهریهمشهری17 ساعت قبل
به گزارش همشهری آنلاین، رویترز که این خبر را منتشر کرده در ادامه گزارش کرده است: ابری غلیظ از دود و خاکستر در طول هفته اخیر آسمان سیدنی را فراگرفته است و اکثر مردم در سفرهای درون شهری از ماسک استفاده می‌کنند. تصاویر ماهواره‌ای منتشر شده در رسانه‌های اجتماعی نیز نشان می‌دهد دود تا نزدیک نیوزیلند که در فاصله ۲ هزار کیلومتر دورتر قرار دارد، آسمان دریای تاسمان را فراگرفته است. سازمان آتش نشانی نیوساوت ولز استرالیا با در پیامی اعلام کرد که ده آتش سوزی مجزا در فاصله ۵۰ کیلومتری شمال سیدنی به یکدیگر ملحق شده‌اند. تاکنون ۳۳۵ هزار هکتار از زمین‌های منطقه طعمه آتش شده‌اند.

ببینید | پیام واضح آیت الله خامنه‌ای به داعش و آمریکا در فیلم سایت سردار قاسم سلیمانی

خبرآنلاینخبرآنلاین17 ساعت قبل
استان گیلان دیر زمانی است که جزء مقاصد اصلی گردشگران بوده است. طبیعت بی‌نهایت زیبای آن که از یک سو به البرز می‌رسد و همچنین سرسبزی و شور زندگی که در این استان در جریان است، همواره مشوق خوبی برای جذب طبیعت دوستان بوده است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
به گزارش مشرق، چین و روسیه به گمانه‌زنی‌ها درباره احتمال توسل کشورهای اروپایی به ساز و کار موسوم به «مکانیسم ماشه» اظهار نظر کرده‌اند. این دو بند از آنجا که رجوع به آنها می‌تواند به بازگشت خودکار تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران منجر شود به «مکانیسم ماشه» معروف شده‌اند. واکنش چین و روسیهنماینده چین در بخش دیگری از سخنانش گفته چین فعلا با کلید زدن «مکانیسم حل و فصل اختلاف» (یا فعال کردن مکانیسم ماشه» مخالف است. «سرگئی ریابکوف»، معاون وزیر خارجه روسیه هم در پاسخ به سوالی درباره موضع‌ روسیه درباره فعال شدن مکانیسم ماشه چیست گفت: «هنوز برای صحبت در این باره خیلی زود است. تهدید اروپایی‌هابامداد امروز خبرگزاری رویترز مدعی شده بود کشورهای اروپایی عضو برجام قرار است در جلسه کمیسیون مشترک در وین ایران را به استفاده از مکانیسم ماشه، در صورت برداشتن گام‌های برجامی بیشتر از سوی ایران تهدید کنند.
مهرمهر6 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سید ابراهیم رئیسی به مناسبت روز دانشجو در جمع دانشجویان دانشگاه تهران حضور یافت. * در ابتدای این دیدار تعدادی از نمایندگان دانشجویان مطالبات و دغدغه‌های دانشجویی و مردمی خود را با رئیس دستگاه قضا در میان گذاشتند. همچنین گسترش عدالت در کشور، برخورد با فساد در سطوح مختلف، کاهش پرونده‌های قضایی، شفافیت آرای قضایی، پیگیری موضوع افراد عادی و رسمی از دیگر مطالبات دانشجویان از رئیس دستگاه قضا بود. * انتقاد به نحوه اطلاع رسانی دستگاه قضا و عملکرد رسانه‌ای یکی دیگر از خواسته‌های دانشجویان بود. بر این اساس بیشترین سئوالاتی که از رئیس دستگاه قضا مطرح شد به شرح زیر اعلام شد:۱-چرا دادرسی پرونده سکه ثامن علیرغم گذشت یک سال و نیم از بازداشت متهم انجام نمی‌شود.
وانانیوزوانانیوز14 ساعت قبل
به گزارش وانانیوز، سیده فاطمه ذوالقدر با تاکید بر ضرورت تصویب نهائی لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان گفت: از آنجا که کودک قدرت تشخیص نفع و ضرر خودش را ندارد، موضوع تامین و حمایت از حقوق آنها از دل‌مشغولی‌های اساسی است. بر این اساس، قانون فعلی حمایت از کودکان و نوجوانان (مصوب ۱۳۸۱) دارای نقص‌های جدی بوده و لذا یک لایحه جدید برای الحاق به قانون فعلی حمایت از کودکان و نوجوانان نیاز و ضروری به نظر می‌رسید. وی با بیان اینکه «ابلاغ این لایحه به عنوان ابزاری برای تامین حقوق کودکان و نوجوانان است که صدایی برای مطالبه‌گری ندارند»، یادآور شد: به همین دلیل لایحه‌ای با عنوان «حمایت از کودکان و نوجوانان» از سوی دستگاه قضا به مجلس ارائه شد که در آن پیش‌بینی‌هایی برای حمایت از کودکان و نوجوانان کار، ‌ کودکان و نوجوانان بزه‌دیده و کودکان و نوجوانان در معرض بزه آورده شده که در مجلس مورد بررسی و تصویب قرار گرفت و برای بررسی به شورای محترم نگهبان تقدیم شد. ذوالقدر اضافه کرد: شورای نگهبان ایراداتی در ماده ٩ این لایحه وارد دانسته که نظر آنها درخصوص این ماده مورد توجه قرار گرفت و برهمین اساس این لایحه این هفته در صحن علنی مجلس مورد بررسی قرار می‌گیرد و امیدواریم به تصویب نهائی برسد. انتهای پیام

نظرها

اخبار بیشتر