چگونه با پروازهای بسیار طولانی کنار بیاییم؟
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. زوم‌جی
  4. سرگرمی
چگونه با پروازهای بسیار طولانی کنار بیاییم؟

چگونه با پروازهای بسیار طولانی کنار بیاییم؟

زوم‌جیخبرگزاری زوم‌جی |
عواملی مانند تاخیر در پرواز، جت لگ، خستگی بعد از پرواز و... همگی به اندازه کافی عذاب‌آور هستند. ولی در حین پرواز طولانی بهترین راهکار برای کنار آمدن با شرایط چیست؟

محتوای اصلی این مطلب متعلق به سایت کجارو بوده و در زومجی بازنشر شده است.

سفر کردن با پروازهای طولانی، سخت و خسته‌کننده است. نشستن به مدت طولانی در یک نقطه می‌تواند آسیب‌های زیادی به‌دنبال داشته باشد. اگر برایتان پیش می‌آید که برای سفرهای کاری یا تفریحی، با پروازهای طولانی سفر کنید، این مطلب می‌تواند برای شما مفید باشد. ادامه این مطلب را از زبان جاش اوکامو نویسنده لایف هکر بخوانید.

من هرگز در پروازها نمی‌توانم راحت بنشینم. سال‌ها است که با درد در قسمت پایین کمرم دست‌وپنجه نرم می‌کنم. یک بار بعد از بیرون آمدن از هواپیما بعد از یک پرواز طولانی که در صندلی وسط نشسته بودم، در فرودگاه پخش زمین شدم، درست مثل بچه‌ای که به‌تازگی یاد گرفته که راه برود. راهنمای خرید بلیط هواپیمای کجاروبلیط چارتر چیست؟بلیط Open Jaw چیست؟چگونه بلیط هواپیما را کنسل کنیم؟چگونه به‌راحتی بلیط هواپیما تهیه کنیم؟چگونه بلیط هواپیما ارزان به اروپا رزرو کنیم؟بهترین زمان برای خرید بلیط ارزان هواپیما چه زمانی است؟

اگر شما هم با مشکلات مشابهی دست‌وپنجه نرم می‌کنید، کاملا طبیعی است. نشستن در یک فضای بسته و شلوغ با در اختیار داشتن فضا و منابعی کم برای استراحت غیر از یک بالش و یک دسته صندلی، می‌تواند برای همه ناراحت‌کننده و عذاب‌آور باشد حتی برای چابک‌ترین مسافران. با وجود این چندین راه وجود دارد برای اینکه دردهای آشنای بعد از پروازهای طولانی را که در قسمت‌های مختلف بدن ایجاد می‌شود، کمتر کنید. ممکن است در ناحیه کمر، پا یا گردن بعد از پروازهای طولانی درد را تجربه کنید.

با بلیک درکسن، پزشک فیزیوتراپی که در نیویورک زندگی می‌کند در مورد پروازهای طولانی صحبت کرده‌ایم. در این گفت‌وگو در مورد اهمیت حرکات کششی و استفاده از جوراب‌های واریس حرف زدیم و اینکه چرا گذاشتن کیف و وسایل در محفظه بالای صندلی‌ها برای بعضی از افراد می‌تواند بسیار دردناک باشد؛ به‌خصوص برای کسانی مثل من که دچار درد در ناحیه تحتانی کمر هستند.

انجام حرکات کششی

چگونه با پروازهای بسیار طولانی کنار بیاییم؟ - 7

اگر برایتان امکان‌پذیر است که از صندلی بلند شوید و جابه‌جا شوید، هر چند بار که ممکن است حرکات کششی را در طول پرواز انجام دهید.

چه چیزی باعث می‌شود که چندین ساعت نشستن روی یک صندلی تنگ، باعث ایجاد ناراحتی شود؟ اگر جواب برایتان واضح نیست باید بگوییم که علت این تجربه بد، عدم توانایی بدن برای حرکت کردن و تکان خوردن است. حرکت کردن بدن، برای انجام بسیاری از روندهای طبیعی که در بدن وجود دارد، بسیار ضروری است.

به‌گفته درکسن «بدن انسان دوست دارد که حرکت کند. وقتی برای مدت طولانی در یک حالت می‌مانید، بافت‌های بدن فشرده و متراکم می‌شوند و کمبود اکسیژن در این بافت‌ها اتفاق می‌افتد. بدون این اکسیژن، بافت مورد نظر وارد وضعیت ناهوازی می‌شود. در نتیجه بدن شما شروع به تولید لاکتیک اسید می‌کند. این همان عاملی است که باعث ایجاد درد بعد از نشستن‌های طولانی‌مدت می‌شود.»

درکسن توصیه می‌کند که در طول پرواز حرکت کنید، حرکات کششی انجام دهید و هر زمان که امکان دارد، از جای خود بلند شوید. در صورت امکان در راهروی هواپیما قدم بزنید.

درکسن می‌گوید:

برای کاهش چنین دردهایی من دوست دارم تا جایی که می‌توانم حرکت کنم. بالا آوردن ماهیچه ساق پا، حرکت دادن مچ پا بالا و پایین بردن انگشتان پا و همین طور چرخش کمر از جمله حرکت‌هایی است که باید انجام شود. البته همه نمی‌توانند این حرکات را انجام دهند؛ ولی هر زمان که در طول پرواز برایتان امکان داشت، کمی حرکات چرخشی، انعطاف‌پذیری و چرخش ستون فقرات را انجام دهید. این حرکات بهترین راه برای هدایت مایع نخاعی به طرف دیسک‌ها و همینطور به جریان انداختن گردش خون است. حرکت کردن و تنوع در حرکات، بهترین پیشگیری برای دردهای ناشی از نشستن‌های طولانی‌مدت است.

به توصیه درکسن اگر می‌توانید یک تمرین برای دردهای ناحیه تحتانی کمر انجام دهید. این تمرین بسیار ساده است. پاهای خود را مقداری بکشید، به آرامی خم شوید تا بتوانید انگشتان پاهای خود را با دست بگیرید یا دست‌ها را روی زمین قرار دهید. در این حالت به مدت ۳۰ تا ۴۵ ثانیه بمانید، با شکم نفس بکشید و به عضلات کمر خود فرصتی برای استراحت بدهید. این حرکت برای بیشتر افراد، بی‌ضرر و ایمن است.

در وبسایت خبری بخوانید: جدیدترین اخبار سرگرمی دنیا

به همین دلیل ممکن است بخواهید که در زمان رزرو کردن پرواز بعدی خود صندلی کنار راهرو را رزرو کنید؛ به‌خصوص اگر دوست دارید بدون ایجاد مزاحمت برای دیگران از جای خود بلند شوید. با رزرو کردن این صندلی‌ها به‌راحتی به راهرو دسترسی دارید و بدون مزاحمت برای دیگران می‌توانید هر چند دقیقه یک بار کمی قدم بزنید یا کمی پاهای خود را بکشید.

همچنین اگر می‌خواهید کیف و وسایل خود را در محفظه بالای سرتان قرار دهید باید این کار را مثل حرکت بالا بردن قدرتی هالتر انجام دهید؛ حرکتی که ممکن است در باشگاه بارها انجام داده باشید. برای اینکه از کشش بیش از اندازه و وارد کردن فشار زیاد به کمرتان جلوگیری کنید، بدنتان را با زانوهای خود بالا بکشید و شکم را منقبض کنید. به این ترتیب دچار درد در ناحیه کمر نمی‌شوید.

اگر در صندلی‌ها گیر افتاده‌اید

چگونه با پروازهای بسیار طولانی کنار بیاییم؟ - 19

اگر در صندلی هواپیما گیر افتاده‌اید و راهی برای بلند شدن و حرکت کردن نیست، مثلا بغل دستی‌های شما خوابیده‌اند و نمی‌خواهید بیدارشان کنید، درکسن توصیه می‌کند که در این شرایط از چند ابزار مفید استفاده کنید. درحالی‌که در صندلی خود نشسته‌اید می‌توانید تعدادی از حرکات کششی را انجام دهید؛ ولی علاوه‌بر آن، می‌توانید پشت گردن و در قسمت پایینی کمر خود، بالش یا گرمکن خود را قرار دهید تا فضای خالی آن پر شود. در این صورت بدن شما در وضعیت نرمال‌تری قرار می‌گیرد. می‌توانید بالش‌های گردنی مخصوص برای سفر بخرید. دنبال بالشی بگردید که به اندازه کافی راحت باشد. این بالش نباید زیاد سفت باشد که باعث ایجاد ناراحتی در گردن شود. عقب دادن صندلی تا جایی که ممکن است، کمک می‌کند که کمر شما در وضعیت بهتری قرار بگیرد.

همراه داشن یک جفت جوراب واریس روش دیگری است که می‌توانید مد نظر داشته باشید به‌خصوص اگر مستعد ایجاد لخته‌های خون و دربرابر آن آسیب پذیر هستید.

درکسن در مورد لخته شدن خون توضیح می‌دهد:

سرخرگ‌ها ماهیچه‌های ریزی دارند که کمک می‌کند تا خون در سراسر بدن جریان داشته باشد. وقتی خون وارد سیستم وریدی می‌شود، رگ‌ها آن ماهیچه‌ها را ندارند و برای عبور خون و پمپاژ دوباره آن به سمت قلب، به حرکات خود بدن و عضلات بزرگتر بدن تکیه می‌کنند. وقتی روی صندلی هواپیما برای مدت طولانی می‌نشینید، آن حرکت لازم برای گردش خون در بدن را نخواهید داشت تا خون به‌راحتی در بدن چرخش داشته باشد. همه کاری که جوراب واریس انجام می‌دهد این است که فشار را افزایش و جمع شدن خون در رگ‌های پا را کاهش می‌دهد.

اگر در بدن خود گره‌های عضلانی دارید، می‌توانید از یک توپ لاکراس (یک ورزش توپی) کمک بگیرید. می‌توانید با این توپ روی گره و اطراف آن فشار ایجاد کنید تا مقداری از درد و فشار آن کاسته شود.آیا راهی برای خلاص شدن از ناراحتی‌ها و مشکلات صندلی‌های وسط هواپیما وجود دارد؟

متاسفانه خیر؛ ولی اگر شرایط این صندلی‌ها برای سلامتی شما اصلا مناسب نیست و تحمل آن را ندارید بهتر است که بیشتر هزینه کنید و کلاس‌های پروازی پرمیوم اکونومی یا بیزینس کلاس را انتخاب کنید که صندلی‌های راحت‌تر با فضای جلوی پای بیشتر دارند. در این صندلی‌ها، فضای بیشتری برای استراحت و کشش عضلات و حرکات بدن دارید.

برای مقایسه قیمت بلیط هواپیما، می‌توانید به بخش جستجوی پرواز کجارو بروید و مناسب‌ترین بلیط هواپیما خود را با کمترین هزینه از فروشنده‌های معتبر بلیط تهیه کنید.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش رکنا، مجید اخشابی خواننده کشورمان کارش را با موسیقی سنتی آغاز کرد و سپس به پاپ رو آورد، اما سبکی از موسیقی را انتخاب کرد که باعث شد ترانه هایش ماندگار شود، یعنی تلفیق موسیقی سنتی و پاپ که به دل شنونده می‌نشیند. او به تازگی با انتشار پستی ازدواج خود را خبر داد. گفتنی است مجید اخشابی سال ۱۳۸۰ با خوانندگی در تیتراژ یکی از سریال‌های تلویزیونی بنام گمگشته توانست قابلیت‌های صدای خود را بشکلی جدی و فراگیر به مردم معرفی کرده و آن مجموعه با استقبال گسترده‌ای از سوی مردم مواجه شد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش رکنا، تصویربرداری «پایتخت ۶» به کارگردانی سیروس مقدم و حضور بازیگران اصلی در شیرگاه آغاز شد. تصویربرداری «پایتخت۶» به کارگردانی سیروس مقدم در شیرگاه مازندران آغاز شد. در اولین سکانس‌های این سریال محسن تنابنده، احمد مهرانفر، ریما رامین‌فر، هومن حاجی عبداللهی، نسرین نصرتی و سارا و نیکا فرقانی اصل حضور دارند. گروه تولید این سریال قرار است بعد از تصویربرداری در شیرگاه و بخش‌هایی در تهران راهی یکی از کشورهای اروپایی شوند. فصل شش سریال «پایتخت» توسط آرش عباسی به نگارش درآمده است و گروه تولید هنوز با نویسنده دیگری قرارداد نبسته‌اند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
ایسناایسنا1 روز قبل
ایسنا/کرمانشاه سرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه از شناسایی ۳۰۰ خانه مسافر غیرمجاز در کرمانشاه خبر داد. وی تصریح کرد: با شناسایی ۳۰۰ خانه‌مسافر غیرمجاز در سطح استان، ساماندهی و صدور مجوز فعالیت برای آنها در اولویت قرار گرفت. وی یادآورشد: براساس هدفگذاری انجام شده، با صدور ۲۵ مجوز دیگر تا پایان سال، تعدادخانه مسافرهای مجوزدار استان را به ۷۵ خانه مسافر می‌رسانیم. وی فرآیند صدور مجوز فعالیت برای خانه‌مسافرها را تنها ۱۰ روز اعلام کرد و گفت: پس از صدور مجوز کار درجه بندی این اماکن انجام می‌گیرد و ماهانه دو مرتبه نیز از آنها بازدید خواهیم داشت. به گفته سرپرست معاونت گردشگری میراث فرهنگی استان هزینه هرشب اقامت در خانه مسافرهای استان بستگی به درجه بندی آن و نوع خدماتی که ارائه می‌دهند، بین ۷۰ تا ۱۳۰ هزار تومان است.
انتخابانتخاب17 ساعت قبل
دانیل رادکلیف که اغلب تماشاگران فیلمهای سینمایی او را به عنوان هری پاتر می‌شناسند اخیرا در مصاحبه‌ای با یک برنامه تلویزیونی به نام «درباره مردم» گفت که برای مگان مارکل احساس دلسوزی می‌کند. رادکلیف در خصوص احساس دلسوزی خود برای مگان مارکل گفت: "از دید من شرایط برای مگان مارکل بسیار وحشتناک ات. من هری و ویلیام (نوه‌های ملکه) را نمی‌شناسم اما همیشه دوست داشتم آنها را از نزدیک بشناسم، با این وجود همیشه حس می‌کنم به لحاظ شرایط وضعیت مگان را کاملا درک می‌کنم. " وی افزود: "من علاقه زیادی به دخالت در زندگی خاندان سلطنتی انگلیس ندارم، اما نحوه پوشش رسانه‌های انگلیس درباره مگان و همسرش برای من به شدت آشنا و آزار دهنده است و می‌توانم تصور کنم مگان نسبت به این برخوردها چه احساسی دارد. البته من همیشه حس کرده‌ام این زوج بسیار عاشق یکدیگرند چرا که در غیر این صورت زندگی بسیار دشوار خواهد بود. "
ایسناایسنا22 ساعت قبل
ایسنا/خراسان رضوی معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی از انتقال دائمی ۳۳ هزار شی تاریخی از موزه ملی به موزه بزرگ خراسان خبر داد. معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی افزود: اشیایی که به موزه بزرگ خراسان منتقل شده، متعلق به دوره‌های مختلف تاریخی است که برای تکمیل بخش‌های مختلف این موزه در سال جاری به این محل انتقال یافته است. اکبری با اشاره به انتقال این اشیا با هدف تکمیل پروژه فعال‌سازی موزه بزرگ خراسان تصریح کرد: این اشیاء به عنوان آثار ارزشمند تاریخی در موزه خراسان بزرگ به صورت ثابت و دائمی به نمایش گذاشته می‌شود. وی تصریح کرد: پروژه موزه خراسان بزرگ از سال ۱۳۸۴ آغاز و دارای سه بخش است که بخش اول آن شامل ساختمان موزه، فضای مخزن، آمفی تئاتر، آزمایشگاه مرمت اشیای تاریخی و نمایشگاه یافته‌های باستان‌شناسی خراسان، بخش دوم موزه نیز شامل نمایشگاه آثار برجسته ایران و بخش سوم شامل تکمیل طبقات موزه است که انتقال اشیاء تاریخی بر همین اساس انجام می‌شود. موزه بزرگ خراسان در زمینی به مساحت پنج هزار متر مربع در ۱۳ طبقه با زیربنای ۱۸ هزار مترمربع صحنه‌ای از تجلی خراسان در حوزه‌های فرهنگی، تاریخی و تمدنی است.
ایسناایسنا1 روز قبل
ایسنا/یزد معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با بیان این که ایجاد فضاهای لوکس در بستر یک شهر تاریخی هم خوانی ندارد، گفت: با مرمت و تغییر کاربری خانه‎های تاریخی علاوه بر احیای بناهای تاریخی از این ظرفیت برای نیازهای اقامتی استان و کشور استفاده می‌کنیم. «ولی تیموری» معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در حاشیه افتتاح یک اقامتگاه بومگردی در یزد، اظهار کرد: ظرفیت اقامتی استان یزد در ابتدای دولت یازدهم سه هزار و ۷۰۰ تخت بود که امروز با افتتاح دو اقامتگاه بومگردی در شهرستان‌های یزد و مهریز از مرز ۹ هزار تخت نیز گذشت. وی با اشاره به وجود مشکلاتی در زمینه زیرساخت‌های اقامتی در گذشته، گفت: این کمبودها را بدون نیاز به ایجاد هتل‌های لوکس و سرمایه‌گذاری‌های خارجی با استفاده از ظرفیت‌های بومی و ایجاد و توسعه اقامتگاه‌های بومگردی و تاریخی برطرف کردیم. تیموری با بیان اینکه فضاهای لوکس در بستر یک شهر تاریخی هم خوانی ندارد، گفت: با مرمت و تغییر کاربری خانه‎های تاریخی علاوه بر احیای بناهای تاریخی از این ظرفیت برای نیازهای اقامتی استان و کشور استفاده می‌کنیم. معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در پایان خاطرنشان کرد: خانه‌های بومگردی علاوه بر تامین نیازهای اقامتی، گردشگران را با فرهنگ بومی مردم منطقه، هنرهای سنتی و غذاهای محلی و معماری سنتی آشنا می‌کند.

نظرها

اخبار بیشتر