شرایط پوشش بیمه اجباری چیست؟ /ثبت نام از ۱۳ آبان
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. برنا
  4. اقتصادی
شرایط پوشش بیمه اجباری چیست؟ /ثبت نام از ۱۳ آبان

شرایط پوشش بیمه اجباری چیست؟ /ثبت نام از ۱۳ آبان

برناخبرگزاری برنا |

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ مهندس طاهر موهبتی در بیست‌و سومین جلسه شورای اطلاع‌رسانی بیمه سلامت، ضمن اشاره به اینکه ۱۳ آبان ماه سال جاری طرح پوشش اجباری بیمه سلامت همزمان با روز بیمه سلامت آغاز خواهد شد، گفت: پوشش اجباری بیمه سلامت یک اتفاق کم‌نظیر در تاریخ سلامت کشور است آن‌هم در روزهایی که با محدودیت منابع و تحریم‌های ظالمانه خارجی روبرو هستیم این اقدام ارزشمند از سوی دولت را باید قدر شمرد و به گسترش آن کمک کرد.

وی با تاکید بر اینکه فرصت ثبت‌نام در سامانه بیمه سلامت جهت پوشش بیمه‌اجباری شش ماه است، تصریح کرد: در این مدت شش ماه در نظر گرفته شده و تسهیلات ویژه‌ای نیز در نظر داریم تا افراد تشویق شوند و مراجعه کنند. افرادی که تا کنون برای پوشش بیمه‌ای مراجعه نکردند باید بدانند برخلاف دوره‌های قبل برای بیمه‌شدگان دوره انتظار ۱۰ روزه در نظر گرفته شده است یعنی دیگر مانند گذشته اگر شخصی برای بیماری خود به بیمارستان مراجعه کند دیگر روی تخت بیمارستان برای بیماری مذکور بیمه نخواهد شد. همچنین باید پیش از موعد منقضی شدن دفترچه بیمه خود نسبت به تمدید آن اقدام کنند. درصورتی که تاخیر در تمدید بیمه بیش از یک ماه به طول بیانجامد، فرد مشمول ۱۰ روز دوره انتظار می‌شود.

موهبتی ادامه داد: همین موضوع ممکن است برخی پیش‌بینی‌های مارا دچار تغییر کند اما، بنده تصور میکنم استقبال خوبی از طرح صورت گیرد.

وی در خصوص تامین منابع این طرح از سوی دولت، گفت: علی‌رغم آن که در بودجه سال جاری سازمان، این طرح پیش‌بینی نشده بود اما طرح را آغاز کردیم با آنکه بعید می‌دانم تزریق مالی هم اتفاق بیفتد امیدارم سازمان برنامه بودجه نسبت به تامین بودجه طرح در سال آینده اقدامات مناسبی انجام دهد.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت با اشاره به اینکه اشخاصی که بیمه نیستند نسبت به اهمیت بیمه آگاهی کافی دارند، افزود: ارزش دفترچه ما به خدماتی است که ارائه می‌دهد و این نشانگر وضعیت مطلوب پوشش بیمه در کشور ما نسبت به سایر کشورها است. در مطالعه‌ای که در نوع بیمه کشورهای دیگر داشتم مشخص شد که در کشورهایی که GDP بالایی هم دارند دوره‌های انتظار بالایی وجود دارد در حالی که دوره انتظار در کشور ما تنها ۱۰ روز است.

وی با اشاره به اینکه در تمام دنیا راهنمای بالینی بر اساس منابع کشورها نوشته می‌شود تصریح کرد: حاکمیت وظیفه صیانت از سلامت مردم را دارد. در مدت شش ماه زمان در نظر گرفته شده برخی افراد بنابر تقاضای خود از سوی سامانه‌های تعبیه شده از سوی وزارت کار و رفاه اجتماعی مورد بررسی قرار می‌گیرند تا ارزیابی وسع شوند. طبق آیین نامه ارزیابی وسع افرادی که در دهک درآمدی یک تا سه قرار بگیرند به شکل ۱۰۰ درصدی دارای حمایت دولتی خواهند بود.

موهبتی با تاکید بر اینکه تمام مراحل ارزیابی وسع از سوی سازمان تعاون کار و رفاه اجتماعی صورت می‌گیرد و سازمان بیمه سلامت در آن نقشی ندارد، اظهار کرد: اطلاعات به طور کاملا محرمانه از سوی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی در اختیار ما قرار می‌گیرد و پس از آن وارد فرآیندهای بیمه‌ای خواهیم شد. مردم باید بدانند بیمه سلامت همگانی یک تسهیلات ویژه است و تمام دریافت اطلاعات شخصی، بانکی و مالیاتی که از فرد گرفته می‌شود با رضایت خود شخص خواهد بود.

خبری: اخبار اقتصادی دلار و بورس

وی در خصوص آغاز به کار این طرح از ۱۳ آبان‌ماه سال جاری گفت: پورتال سایت سازمان بیمه سلامت از روز ۱۳ آبان برای ثبت‌نام باز خواهد شد و مردم می‌توانند پاسخ تمام پرسش‌های خود را از طریق سایت دریافت کنند. در این بین وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی یک ماه فرصت دارد تا تعیین دهک افراد متقاضی را انجام دهد درصورتی که فردی به این ارزیابی وسع اعتراضاتی نیز داشته باشد، مدت زمان اعتراض هم در نظر گرفته شده است. نکته قابل توجه آن است در این ارزیابی وسع روستایی‌ها نیز مورد ارزیابی قرار می‌گیرند و در صورتی که مشخص شود توانایی پرداخت حق بیمه خود را دارند مشمول دهک یک تا سه نخواهند شد و این موضوع در حالی است که روستاییان از طریق نظام ارجاع و پزشک خانوار همچنان تحت نظر خواهند بود.

موهبتی درباره افرادی که پس از مدت شش ماه مقرر خانواده تشکیل می‌دهند و یا به هر طریقی از پوشش بیمه‌ای پدر خود خارج می‌شوند، افزود: هر سال، یک بازه زمانی برای چنین افرادی در نظر گرفته می‌شود که تا مجدد به پوشش بیمه بازگردند.

وی با اشاره به برخی بندهای بیمه پایه اجباری تصریح کرد: کسانی که بیمه رایگان شدند دیگر نمی‌توانند به بخش خصوصی برای درمان مراجعه کنند چراکه بیمه پوشش خدمات خصوصی را نخواهد داد البته خدمات همان است اما در بخش دولتی و نه بخش خصوصی.

وی در خصوص پوشش بیمه‌ای روستاییان گفت: ارزیابی وسع برای روستاییان نیز مانند سایرین انجام می‌شود و پس از آن چه در صورتی که مقرر شود فرد خود وجه بیمه را پرداخت کند و چه مقرر شود به عهده دولت باشد، افراد در قالب نظام ارجاع و پزشک خانواده خدمات دریافت می‌کنند.

بیشتر بخوانید:

اغاز بیمه اجباری درمان در روز ۱۳ آبان تحقق پوشش بیمه‌ برای همه افراد جامعه

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فعالسازی رمز دوم پویا

صدا و سیماصدا و سیما15 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا وسیما، فعالسازی رمز دوم پویا، ضریب امنیت تراکنش‌های اینترنتی را افزایش می‌دهد و از کلاهبرداری‌های اینترنتی و سوءاستفاده از حساب‌های بانکی جلوگیری می‌کند. چنانچه فقط از کارتخوان یا خودپرداز استفاده می‌کنید نیازی به فعالسازی رمز دوم پویا نیست برای آشنایی بیشتر با نحوه فعالسازی رمز دوم، گزارش آذری بقا را مشاهده نمایید.

فیلم| زره‌‌پوش‌شدن بانک‌ها بعد از اعتراضات بنزینی

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل

۹ هزار میلیارد تومان بودجه آب و برق سال آینده

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ وزیر نیرو در حاشیه کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: مجموع اعتبارات آب و برق در بودجه سال ۹۹ بیش از ۹ هزار میلیارد تومان برآورد شده است. رضا اردکانیان افزود: ما در آغاز فصل بررسی لایحه بودجه سال ۹۹ در مجلس هستیم و وزارت نیرو با همه کمیسیون‌ها به ویژه سه کمیسیون کشاورزی و آب، انرژی و عمران ارتباط مستقیم و کاری دارد و هر سال در چنین ایامی اعضای کمیسیون وقتی را در نظر می‌گیرند که دستگاه‌های اجرایی جزئیات کار‌های خود را در خصوص بودجه ارائه دهند. وی ادامه داد: همه دستگاه‌ها از جمله وزارت نیرو موظف است که چارچوب لایحه تدوینی دولت را ارائه کرده و بحث‌ها در چارچوب همان لایحه ادامه پیدا کند. وزیر نیرو در خصوص افزایش نرخ آب و برق در سال آینده افزود: طبق دستور دولت ما اجازه نداریم بیش از ۷ درصد تعرفه آب و برق را افزایش دهیم. آقای اردکانیان گفت: هر چند قیمت و هزینه کالا‌هایی که مصرف می‌کنیم رشدی بیش از این دارد، ولی ما اجازه افزایش بیش از ۷ درصدی را نداریم.

نظارت بر تاکسی‎‌های خطی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ حدود یک ماه پس از اجرای طرح سهمیه‌بندی بنزین، رصد کرایه‌ خودروهای عمومی نشان می‌دهد، کرایه‌ تاکسی‌های خطی هیچ‌ افزایشی نداشته‌ است، اما رانندگان تاکسی‌ها نیز مطالباتی دارند که باید به آنها رسیدگی شود.
ایبناایبنا9 ساعت قبل
به گزارش ایبنا به نقل از روابط عمومی بانک کارآفرین؛ با حضور بیش از ۸۵ درصد از صاحبان سهام، مجمع عمومی عادی به‌طور فوق‌العاده این بانک روز دوشنبه مورخ ۱۸ آذرماه ۱۳۹۸ برگزار شد و اعضای جدید هیات مدیره این بانک انتخاب شدند. بر اساس دستور جلسه مجمع که به‌منظور انتخاب اعضای اصلی و علی‌البدل هیات مدیره تشکیل شد، با حداکثر آرای سهامداران، آقایان محمدرضا فرزین، حمید تهرانفر، احمد بهاروندی، محمد سیف‌علیشاهی و ناصر صنعتی‌نژادفرد به‌عنوان اعضای اصلی، و شمس‌الدین حسینی و محمدرضا خورسندی به عنوان اعضای علی‌البدل انتخاب شدند.

پاسخ ضرغامی به روحانی! گزارش دقیق ۹۴۷ میلیون دلار در بانک مرکزی است از آنها بخواهید+فیلم

الفالف1 روز قبل
وی گفت: هر بار که یک قسط از طرف بانک مرکزی در اختیار صدا و سیما قرار داده می‌شد از صدا و سیما گزارش کامل هزینه‌های قسط قبل را می‌خواستند لذا من ۸ نامه رسمی برای رؤسای بانک مرکزی وقت‌ نوشتم به ازای هر نامه اعلام می‌کردم که به پیوست ریز هزینه‌های قسط قبل برای شما ارسال می‌شود لطفا بعد از تایید قسط بعدی را برای هزینه‌های ضروری و مورد نیاز بدهید. ضرغامی گفت: یک ماه و دو ماه و برخی وقت‌ها ۴ ماه طول می‌کشید تا بانک مرکزی بررسی کند که آقای روحانی انشاالله اینها را نمی‌دانسته تا خطای ایشان کمتر شود، اتفاقا قسط آخر زمان آقای روحانی بود و آقای سیف هم در جریان است. وی افزود: معنای حرف رئیس جمهور این است که اگر هر دستگاهی بودجه رسمی دولتی گرفت و هزینه شد یک نفر برود در تریبون عمومی و بگوید آن پولی که هزینه کردید پول گم شده اختلاسی است که می‌خواهم پیگیری کنم لذا خیلی خنده‌دار است. رییس اسبق صدا و سیما ادامه داد: آقای رئیس جمهور به جای این که در تریبون این حرف نادرست و ناشیانه و از موضع عصبانیت و در برابر پرونده شخصی برادر خودشان را اعلام کنند که صدا و سیما گزارش نداده، کافی است که به بانک مرکزی اعلام کنند گزارش‌های چهار ساله صدا و سیما را بدهید تا مطالعه کنم. فیلم را ببینید

نظرها

اخبار بیشتر