باران اشک عاشقان امام رضا (ع) در ‌حرم ‌حضرت معصومه (س) / حرم اخت الرضا (ع) غرق در ماتم و عزا شد‌‌ + تصاویر
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم

باران اشک عاشقان امام رضا (ع) در ‌حرم ‌حضرت معصومه (س) / حرم اخت الرضا (ع) غرق در ماتم و عزا شد‌‌ + تصاویر

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
گروه استان‌ها ـ حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه(س) در شب و روز شهادت ثامن‌الحجج حضرت امام رضا(ع) غرق در حزن و ماتم شد.

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، ‌ دوازده قرن قبل حضرت فاطمه معصومه (س) به شوق دیدار برادر بزرگوارش امام رضا (ع) از مدینه راهی دیار توس شد و هم کنون عاشقانی که توفیق زیارت امام هشتم را در سالروز شهادتش نداشتند برای تسلی خاطر خود راهی دیار کریمه اهل‌بیت (س) در شهر قم می‌شوند.

ارتباط قلبی و عاطفی عجیبی همواره بین این بردار و خواهر بزرگوار و گرامی وجود داشته که این علقه و محبت به محبان و دوستداران نیز سرایت کرده است، شهر مقدس قم همزمان با سالروز شهادت امام رضا (ع) پذیرای خیل عظیمی از زائران حرم کریمه اهل‌بیت (س) است.

حجم زائران ورودی به شهر قم هر لحظه بیشتر و متراکم‌تر می‌شود، هزاران دلداده و محب خاندان عصمت و طهارت (ع) در سالروز شهادت ضامن آهو وارد شهر قم شده و به زیارت حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه (س) مشرف شده‌اند.

فضای تمام معابر، خیابان‌ها و کوچه‌های منتهی به حرم مطهر حال و هوای ماتم و سوگواری در سالروز شهادت امام هشتم به خود گرفته است، دسته‌های عزاداری از سرتاسر شهر قم هر لحظه خود را به حرم مطهر می‌رسانند.

صدای نوحه و مرثیه‌سرایی را می‌توان از تمام کوچه‌پس‌کوچه‌های شهر شنید، ایستگاه‌های صلواتی در طول معابر منتهی به حرم مطهر و خیابان‌های اصلی شهر مشغول خدمت‌رسانی به عزاداران شهادت امام رضا (ع) در قم هستند.

بسیاری از خانواده‌های قمی با پای پیاده مسیر در این روز با همراه شدن به دسته‌های عزاداری خود را به حرم مطهر رسانده و در کنار آحاد مختلف و متراکم عزاداران مشغول عزاداری و نوحه‌خوانی می‌شوند.

حرکت باشکوه دسته عزای خادمان کریمه اهل‌بیت (س)

‌همزمان با سالروز شهادت امام رضا (ع) دسته‌های عزاداری‌ با جلال و شکوه ویژه‌ای ‌از قومیت‌ها و مناطق مختلف شهر پشت سر یکدیگر وارد میدان آستانه و صحن آینه‌شده و مدتی به نوحه‌خوانی و مرثیه‌سرائی مشغول می‌شوند، باران اشک عاشقان امام رضا (ع) در سرتاسر حرم مطهر باریدن گرفته است.

کمی پایین از حرم مطهر در هئیات مذهبی، مساجد و تکایا نیز مردم شهر مقدس قم و زائران حرم کریمه اهل‌بیت (س) مشغول عزاداری و نوحه‌خوانی در سوگ شهادت امام هشتم هستند، مسجد مقدس جمکران یکی از محوری‌ترین مراکز قم بوده که امروز شاهد حضور پرشور عزاداران و زائران است.

آخرین روز از ماه صفر در شهر مقدس قم رنگ و بوی دیگری دارد، اینجا حرم مطهر کریمه اهل‌بیت (س) است و زائران و مجاوران حرم مطهر حضرت معصومه (س) در ماتم شهادت امام رئوف به سوگ نشسته‌اند.

حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه (س) همچنین در شب شهادت ثامن‌الحجج حضرت امام رضا (ع) غرق در حزن و ماتم بود.

باران اشک عاشقان امام رضا (ع) در ‌حرم ‌حضرت معصومه (س) / حرم اخت الرضا (ع) غرق در ماتم و عزا شد‌‌ + تصاویر - 14باران اشک عاشقان امام رضا (ع) در ‌حرم ‌حضرت معصومه (س) / حرم اخت الرضا (ع) غرق در ماتم و عزا شد‌‌ + تصاویر - 15باران اشک عاشقان امام رضا (ع) در ‌حرم ‌حضرت معصومه (س) / حرم اخت الرضا (ع) غرق در ماتم و عزا شد‌‌ + تصاویر - 16باران اشک عاشقان امام رضا (ع) در ‌حرم ‌حضرت معصومه (س) / حرم اخت الرضا (ع) غرق در ماتم و عزا شد‌‌ + تصاویر - 17باران اشک عاشقان امام رضا (ع) در ‌حرم ‌حضرت معصومه (س) / حرم اخت الرضا (ع) غرق در ماتم و عزا شد‌‌ + تصاویر - 18باران اشک عاشقان امام رضا (ع) در ‌حرم ‌حضرت معصومه (س) / حرم اخت الرضا (ع) غرق در ماتم و عزا شد‌‌ + تصاویر - 19باران اشک عاشقان امام رضا (ع) در ‌حرم ‌حضرت معصومه (س) / حرم اخت الرضا (ع) غرق در ماتم و عزا شد‌‌ + تصاویر - 20باران اشک عاشقان امام رضا (ع) در ‌حرم ‌حضرت معصومه (س) / حرم اخت الرضا (ع) غرق در ماتم و عزا شد‌‌ + تصاویر - 21باران اشک عاشقان امام رضا (ع) در ‌حرم ‌حضرت معصومه (س) / حرم اخت الرضا (ع) غرق در ماتم و عزا شد‌‌ + تصاویر - 22باران اشک عاشقان امام رضا (ع) در ‌حرم ‌حضرت معصومه (س) / حرم اخت الرضا (ع) غرق در ماتم و عزا شد‌‌ + تصاویر - 23باران اشک عاشقان امام رضا (ع) در ‌حرم ‌حضرت معصومه (س) / حرم اخت الرضا (ع) غرق در ماتم و عزا شد‌‌ + تصاویر - 24باران اشک عاشقان امام رضا (ع) در ‌حرم ‌حضرت معصومه (س) / حرم اخت الرضا (ع) غرق در ماتم و عزا شد‌‌ + تصاویر - 25باران اشک عاشقان امام رضا (ع) در ‌حرم ‌حضرت معصومه (س) / حرم اخت الرضا (ع) غرق در ماتم و عزا شد‌‌ + تصاویر - 26باران اشک عاشقان امام رضا (ع) در ‌حرم ‌حضرت معصومه (س) / حرم اخت الرضا (ع) غرق در ماتم و عزا شد‌‌ + تصاویر - 27باران اشک عاشقان امام رضا (ع) در ‌حرم ‌حضرت معصومه (س) / حرم اخت الرضا (ع) غرق در ماتم و عزا شد‌‌ + تصاویر - 28

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

پنجاه و نهمین اجلاس مجمع عمومی بانک مرکزی

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ در این جلسه رئیس کل بانک مرکزی، گزارش عملکرد مالی سال ۹۷ و شاخص‌های مالی سال ۹۸ را ارائه کرد.

وضعیت بسیاری از جاده‌های جنوب سیستان‌وبلوچستان پس از سیل (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران2 روز قبل

سیل مهربانی دریادلان برای مناطق سیل‌زده سیستان و بلوچستان + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، با گذشت ۶ روز از سیل و آبگرفتگی در شهر‌های مختلف استان محروم سیستان و بلوچستان، مثل همیشه عموم مردم از اقشار مختلف به کمک و یاری این هموطنان شتافتند. نیرو‌های مسلح کشورمان از جمله نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران نیز از این قاعده مستثنی نبود و با نیرو‌ها و بالگرد‌های خود به کمک رسانی به مردم نقاط در محاصره آب پرداختند. در ادامه گزارشی از تلاش ستودنی این دلیرمردان را برای کمک رسانی در سیل سیستان و بلوچستان، مشاهده می‌کنید. انتهای پیام/

سومین همایش کاردیوانکولوژی

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل

تریبون مقاومت

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI. IR به مناسبت چهلمین سال امامت جمعه حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، نماهنگ «تریبون مقاومت» را منتشر کرد. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI. IR به مناسبت چهلمین سال امامت جمعه حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، نماهنگ «تریبون مقاومت» را منتشر کرد.
خبر فوریخبر فوری2 روز قبل
دقایقی بعد و در حالی که دیگر شوهر ۲۹ ساله زن خیانتکار نفس نمی‌کشید، گشت نیروی انتظامی با تماس همسایگان وارد بولوار شهید هنرور شد و زنگ آپارتمان را به صدا درآورد. صبح روز بعد پسر ۲۲ ساله در بولوار شهید قرنی سفارش ساخت کیسه‌ای برزنتی را داد که بتواند جسد را داخل آن قرار دهد. دو روز بعد، جسد داخل خودروی پراید زن خیانتکار قرار گرفت و آن‌ها به سمت روستای گونجک حرکت کردند و جسد را در بیابان انداختند. من حتی برای همسر «ه» در کافه‌ای جشن تولد گرفتم ولی درباره علاقه خودم به همسرش چیزی به او نگفتم چون باهم دوست بودیم!! من به جای همسر «ه» از پشت آیفون صحبت کردم و گفتم موضوع خاصی نبود!

نظرها

اخبار بیشتر

پربازدیدترین خبرها

همه

وقتی جان سخت‌ترین موجود زمین در برابر گرمایش جهانی کم می‌آورد!

ساعت ۲۴1 روز قبل

فرصت سه ماهه آمریکا در ارتباط با تحریم‌های جدید ایران

آفتاب‌نیوز1 روز قبل

روزبهانی حریفش را ناک‌اوت و از مسابقات کنار کشید

میزان‌آنلاین2 روز قبل

نشستن روی سر دونالد ترامپ! +عکس

اقتصاد آنلاین1 روز قبل

بازتاب خطبه‌های نماز جمعه رهبر انقلاب در رسانه‌های افغانستان

فارس1 روز قبل

هوای تهران برای گروه‌های حساس ناسالم است

آفتاب‌نیوز1 روز قبل

ایرانی‌ها دومین خریدار بزرگ ملک در ترکیه

اقتصاد آنلاین2 روز قبل

ستاره بایرن مونیخ و همسرش با هم در المپیک شرکت می‌کنند

فوتبالی2 روز قبل

برگرداندن بازی در ۴۰ ثانیه معجزه است

ایسنا2 روز قبل

آغاز یک عملیات جدید بانکی از شنبه/ دلار جهانی در آستانه ورود به کانال جدید/ ۱۱ میلیون نفر در ایران کد بورسی دارند/ ۲۰۰ میلیارد دلاری که چینی‌ها باید از آمریکا خرید کنند، چه کالاهایی است؟

تابناک2 روز قبل

تازه‌ترین خبرها

همه

دیشب ۲۱ دی‌ماه مردم در مقابل دانشگاه امیرکبیر و شریف به یاد کشته‌شدگان هواپیمای اوکراین تجمع کرند

خبری6 روز قبل

انصراف جمعی از هنرمندان از شرکت در جشنواره فجر

خبری6 روز قبل

واکنش‌ها به قربانی شدن هموطنانمان در حادثه شلیک موشک به هواپیمای اوکراینی

خبری6 روز قبل

بهترین فروشگاه اینترنتی برای خرید انواع باتری موبایل

تکراتوچند ثانیه قبل

روایت تسنیم از وضعیت کانون‌های فرسایش باد در خراسان جنوبی / تاثیر خشکسالی ۲۰ ساله در بحرانی شدن کانون‌های گرد و خاک

تسنیم9 دقیقه قبل

آثار غیرمنقول لرستان در فهرست آثار ملی به بیش از ۲ هزار اثر رسید

ایسنا10 دقیقه قبل

واکنش شهاب حسینی به انصراف برخی هنرمندان از شرکت در جشنواره فیلم فجر + فیلم

باشگاه خبرنگاران11 دقیقه قبل

روز کاهش قیمت ارز و سکه | جدیدترین قیمت‌ها در بازار

همشهری11 دقیقه قبل

کشف ۳۰۹ طاقه پارچه در الیگودرز

ایسنا12 دقیقه قبل

ویلاسازی با مجوز مرغداری!

تجارت‌نیوز12 دقیقه قبل

پربحث‌ترین خبرها


فیلم | اولین اظهارنظر روحانی درباره سقوط هواپیمای اوکراینی؛ خطای نابخشودنی بود | درخواست مهم از قوه قضاییه

4 روز قبلهمشهری1

گمانه‌زنی‌ها درباره سانحه هواپیمای اوکراینی/ احتمال «جنایت جنگالی آمریکا» به موازات خطای انسانی پدافند

5 روز قبلتسنیم1

پیکر یک تبعه اوکراینی در حادثه سقوط هواپیما شناسایی شد

5 روز قبلمهر1

حرکت زشت دو مجری زن صداوسیما +عکس

5 روز قبلفردا نیوز1

مراسم یادبود دو نفر از جان‌باختگان هواپیمای اوکراین برگزار شد

6 روز قبلایرنا1

کیمیا علیزاده از ایران خداحافظی کرد

6 روز قبلروزنو1

دیشب ۲۱ دی‌ماه مردم در مقابل دانشگاه امیرکبیر و شریف به یاد کشته‌شدگان هواپیمای اوکراین تجمع کرند

6 روز قبلپوشش خبری1

انصراف جمعی از هنرمندان از شرکت در جشنواره فجر

6 روز قبلپوشش خبری1

قادری: به تعویق انداختن اعلام خطا در ماجرای هواپیمای اوکراین اشتباه بود

6 روز قبلایسنا1

فرمانده حشدالشعبی ترور شد+ عکس پیکر فرمانده / تکذیب شد

6 روز قبلرکنا1