سیداحمد خاتمی: بعضی‌ها برای به‌دست آوردن رای مردم وعده‌هایی می‌دهند که جزو وظایف آنها نیست
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. انتخاب
  4. سیاسی

سیداحمد خاتمی: بعضی‌ها برای به‌دست آوردن رای مردم وعده‌هایی می‌دهند که جزو وظایف آنها نیست

انتخابخبرگزاری انتخاب |
امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه وعده‌های دروغین نمایندگان به طمع کسب رای مردم عاقبت انسان را تباه می‌کند گفت: دریافت حقوق‌های نجومی حتی در پوشش قانون اگر حرام نباشد لقمه شبه‌آلود است.
سیداحمد خاتمی: بعضی‌ها برای به‌دست آوردن رای مردم وعده‌هایی می‌دهند که جزو وظایف آنها نیست - 0

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه وعده‌های دروغین نمایندگان به طمع کسب رای مردم عاقبت انسان را تباه می‌کند گفت: دریافت حقوق‌های نجومی حتی در پوشش قانون اگر حرام نباشد لقمه شبه‌آلود است.

حجت‌الاسلام سیداحمد خاتمی در گفت‌وگو با تسنیم، با بیان اینکه وقتی امام رضا (ع) وارد نیشابور شدند چهار هزار قلم به دست آماده بودند که سخنان آن حضرت را بنویسند اظهار داشت: آن حضرت فرمود «کلمة لا إله إلا الله حصنی فمن دخل حصنی امن من عذابی» کسی که وارد دژ مستحکم خدا شود از عذاب خداوند در امان خواهد ماند.

وی با اشاره به نکاتی که در حدیث سلسله الذهب وجود دارد گفت: در این حدیث علی بن موسی الرضا (ع) به این مسئله اشاره دارد که گفتن تنها کافی نیست و خداباوری با تمام وجود نیاز است.

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه باید با تمام وجود باور داشته باشیم که در جهان هستی اراده فقط اراده خداوند است و اگر عزت می‌خواهیم باید در خانه خدا برویم افزود: باید به‌گونه‌ای عمل کرد که رضایت خداوند در آن باشد.

وی با اشاره به اینکه اگر کسی می‌خواهد برای مثال نماینده مجلس شود نباید برای رسیدن به این هدف دروغ بگوید گفت: بعضی‌ها برای به‌دست آوردن رای مردم وعده‌هایی می‌دهند که جزو وظایف آنها نیست.

خاتمی با بیان اینکه عده‌ای برای رفتن به مجلس وعده دروغ به مردم می‌دهند افزود: اینکه می‌گویند اگر به مجلس بروم روستا را شهر یا شهر را شهرستان می‌کنم و از این قول و قرارها که جزو وظایف نمایندگان نیست از جمله این موارد است.

وی با اشاره به اینکه باید در وعده دادن به مردم خدایی عمل کرده و توانایی‌های خود را بیان کنند گفت: برای رفتن به مجلس نباید خود را جهنمی کرده و کاری کرد که عاقبت خود را تباه کنیم.

خبری: جدیدترین اخبار سیاسی بین المللی

نماینده مردم استان کرمان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه خداباوری با لقمه حرام نمی‌شود و حقوق نجومی بگیران خدا را باور ندارند افزود: گرفتن حقوق نجومی در پوشش قانون هم که باشد شبه‌آلود است و کسی که خدا را قبول داشته باشد دنبال این حقوق‌ها نمی‌رود.

وی با تاکید بر اینکه حرام‌خواران و رشوه‌بگیران خدا را باور ندارند و تنها در شعار حرف از خدا می‌زنند بیان کرد: کسی که خدا را باور داشته باشد از هجمه‌ها نمی‌ترسد و به خدا پناه می‌برد.

خاتمی با بیان اینکه علی بن موسی الرضا (ع) در ادامه حدیث سلسله الذهب شرطی را بیان کردند گفت: امام (ع) فرمودند دژ مستحکم خدا شرطی دارد و آن ولایت است.

وی با اشاره به اینکه ولایت علی ابن ابی‌طالب (ع) دژ مستحکم خداست افزود: ادامه حدیث به این معنا اشاره دارد که توحید اگر با ولایت عجین شد از عذاب خداوند در دنیا و آخرت در امان هستید.

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه امام علی (ع) فرموند که دین و حکومت دینی دو برادرند که هر دو باید با هم باشند گفت: دین اساس است و حکومت دینی نگهبان دین است.

وی با اشاره به اینکه حکومتی که از دین نباشد سرانجام فرو می‌ریزد و دینی هم که نگهبان نداشته باشد آسیب خواهد دید افزود: دین به سیاست خط می‌دهد و سیاست علوی نیز این‌گونه بود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ساعت ۲۴ساعت ۲۴5 ساعت قبل
یک نماینده فلسطینی‌الاصل پارلمان رژیم صهیونیستی می‌گوید «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین از دریافت نسخه‌ای از طرح سازش موسوم به «معامله قرن» خودداری کرده است. «محمود عباس» و «اسماعیل هنیه» پس از سال‌ها گفت‌وگو کردند «محمود عباس» و «اسماعیل هنیه» پس از سال‌ها در یک گفت وگوی تلفنی در خصوص راه‌های مقابله با «معامله قرن» گفت‌وگو کردند. به نوشته پایگاه خبری معا، دو طرف در این تماس تلفنی در خصوص وحدت طرفین برای مقابله با طرح «معامله قرن» گفت‌وگو و رایزنی کردند. تا کنون تقریبا تمامی رهبران فلسطینی از تمامی جناح‌ها با شدیدترین ادبیات علیه طرح «معامله قرن» که گفته شده امشب در واشنگتن رونمایی شود، موضع گرفته‌اند. «عماد الآغا» از رهبران جنبش فتح مستقر در غزه نیز به المیادین گفته است که «مقابله با معامله قرن» گروههای فلسطینی را متحد کرده است.

انتقاد تند مداح معروف از مسئولان/واقعا شماها دنبال اصول واصلاحید؟

مهرمهر16 ساعت قبل
حاج محمود کریمی مداح اهل بیت در یکی از مراسم‌های خود به مسائل سیاسی و احزاب واکنش نشان داد و گفت: مشکل ما این است که پدافند سیاسی نداریم.
جام نیوزجام نیوز18 ساعت قبل
شما قبلا به این مطلب رای داده ایدبه گزارش جام نیوز، حسن روحانی در بخشی از سخنان روز گذشته خود گفته است: «شماها که در جلسات خصوصی خود می‌گویید مجلس بعدی صددرصد مال ما هست …اگر مال شماست چرا غصه می‌خورید؟ شما که اینجوری در اتاق فکر گفتید مجلس بعدی صددرصد مال ماست؛ الحمدالله مال شماست؛ اگر مال شماست بگذارید یک رقابت شکل بگیرد» صرف نظر از بازی زودهنگام انتخاباتی رییس جمهور و مجری انتخابات و بدون درنظر گرفت صحت و سقم این ادعا، سؤال اساسی اینجاست که حسن روحانی که بارها از مذمت شنود سخن گفته و نهادهای کشور را متهم کرده است، چگونه به مکالمات و محتوای جلسات خصوصی مورو اشاره‌اش دسترسی دارد؟ رییس جمهور امنیتی با همراهی امنیتی‌ترین کابینه تاریخ، غیر از شنود با چه ابزار دیگری می‌تواند از محتوای جلسات خصوصی منتقدان باخبر شود؟ آیا رد صلاحیت بستگان رییس جمهور او را اینگونه بی‌محابا به میدان جناح‌بازی‌های انتخابات آورده است؟ آیا روحانی با علم به تک رقمی شدن محبوبیت خود و دولتش و البته جناح حامی او، بار دیگر تلاش می‌کند از تجربه انتخابات ۹۲ و ۹۶ برای دوقطبی‌سازی برای انتخابات مجلس هم استفاده کند؟ پیش‌تر منتقدان دولت و برخی نمایندگان مجلس نسبت به‌احتمال شنود از سوی دولت امنیتی حسن روحانی هشدار داده بودند.

فیلم | انتقاد سنگین روحانی از شورای نگهبان | این شد انتخابات؟!

همشهریهمشهری8 ساعت قبل
حسن روحانی با انتقاد از شیوه تحقیقات شورای نگهبان و بی‌توجهی آنها به گزارش نهادهای نظارتی گفت: اینکه شخصی همسایه‌هایش را ببیند و به آنها کادو بدهد تا از او تعریف کنند و تایید صلاحیت بگیرید، شد انتخابات …؟! دریافت ۹ MB کد خبر ۴۸۱۱۶۳

فیلم | روحانی: بروید پای صندوق رای ولو اینکه …

همشهریهمشهری17 ساعت قبل
فردا نیوزفردا نیوز12 ساعت قبل
ترور سردار سلیمانی یکی از نقاط عطفی است که می‌تواند در آینده چهره منطقه را به کلی دگرگون کند. در سوریه، امروزه در چه موقعیتی است؟ مجموعا وقتی نگاه می‌کنیم منحنی حضور ایالات متحده در منطقه شیب منفی دارد. اما اینکه یک دولت به طور مشخص با پرچم روشن و موضع روشن به پایگاه آمریکایی‌ها حمله کند سابقه نداشته. ماهاتیر محمد زمانی به ما موضع داشت ولی الان به این جمع بندی رسیده که راه ایران و موضع ایران درست است؛ بر اساس تغییراتی که در حوزه آسیای شرقی دیده. حتما ارتباط داخل و بیرون می‌تواند یک فرضیه باشد که اگر اثبات شود می‌تواند موضع ایران تقویت شود و کارنامه آمریکایی‌ها تیره و تار شود.

نظرها

اخبار بیشتر