نماینده ولی فقیه در خوزستان: ائمه جمعه باید در میان مردم باشند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
نماینده ولی فقیه در خوزستان: ائمه جمعه باید در میان مردم باشند

نماینده ولی فقیه در خوزستان: ائمه جمعه باید در میان مردم باشند

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
حجت الاسلام موسوی فرد با حضور در مسجد سادات شهرک محروم طالقانی شهرستان بندرماهشهر پای درد و دل مردم این شهرک نشست.

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بندرماهشهر، مراسم شام شهادت امام رضا (ع) با حضور خادمان و پرچم متبرک آستان قدس رضوی، نماینده ولی فقیه در استان خوزستان، امام جمعه شهر چمران، امام جمعه شهرک طالقانی و مردم شب گذشته در مسجد سادات شهرک طالقانی برگزار شد.

حجت الاسلام سید سلمان هاشمی در ابتدای این مراسم با اشاره به عدم حضور مسئولان شهرستان بندرماهشهر در این مراسم اظهار داشت: مدیران شهرستان بندرماهشهر با وجود اینکه همگی دعوت شدند اما هیچ کدام در این مراسم شرکت نکردند؛ این مدیران کجا تشریف دارند که حضور در بین مردم را بر آن ارجح‌تر می‌دانند.

وی افزود: کارهای خوبی در شهرک طالقانی انجام شده است؛ ما امید را در دل مردم شهرک طالقانی زنده نگه‌ داشته‌ایم؛ ما در شهرستان بندرماهشهر به مدیران جهادی نیاز داریم و این نقص شهرستان بندرماهشهر است که از مدیریت جهادی محروم است.

امام جمعه شهرک طالقانی بیان کرد: در شهرستان بندرماهشهر تبعیض موج می‌زند؛ مدیران پروازی از فرودگاه به شهرک بعثت و هتل‌های آن می‌روند و هیچ نگاهی به شهرک‌های محروم طالقانی، مدنی و رجایی ندارند؛ بهترین امکانات در شهرک بعثت ایجاد شده و این در صورتی است که شهرک‌های محروم از ابتدایی‌ترین حقوق خود محروم هستند.

وی با اشاره به وجود ۲۳ مجتمع پتروشیمی و بزرگترین بندر غیر ترازیتی کشور در شهرستان بندرماهشهر گفت: اصلی‌ترین ضعف و مشکل مردم بندرماهشهر بیکاری است که این موضوع در کنار فقر خطراتی جدی برای جامعه و کشور ایجاد می‌کند؛ شهرک طالقانی نیروهایی جهادی و انقلابی داشته که بیشترین حضور را در راهپیمایی ۲۲ بهمن دارند؛ بزرگترین تجمع عاشورائیان در شهرک طالقانی تشکیل می‌شود.

حجت الاسلام هاشمی با اشاره به اینکه برخی شرکت‌ها چند صد نفر غیر بومی از خارج استان خوزستان را به کارگیری می‌کنند، عنوان کرد: ما در شهرک طالقانی همانند دیگر نقاط استان خوزستان مشکل آب داریم؛ ما پول آب شرب را می‌دهیم اما آب لوله کشی ما گل‌آلود است و مجبوریم آب شرب را به صورت بشکهای با قیمت گزاف خریداری کنیم.

وی با اشاره به اینکه شهرک طالقانی ۲۱ شهید در دوران دفاع مقدس و ۱ شهید مدافع حرم تقدیم کرده، افزود: شهرک طالقانی بهترین نخبگان، مهندسان، قاریان قرآن و ورزشکاران را دارد؛ ما در سختی‌ها و جنگ‌ها در صف اول حضور داشته‌ایم اما با این شرایط برخی مدیران جوانان ما را ناامید کنند؛ عدم حضور مسئولان در این مراسم دلیل دیگری برای این ناامیدی بوده است.

امام جمعه شهرک طالقانی ادامه داد: ۳ مدرسه در شهرک طالقانی در حال ساخت است اما وضعیت دیگر مدارس این شهرک اسفبار بوده و مشکلات فراوانی دارند؛ اگر این مدارس را با مدارس شهرک بعثت مقایسه کنیم می‌بینیم که تبعیض در آموزش ما نیز بیداد می‌کند.

وی با تاکید بر برخورد قوه قضائیه و دادستان با برخی مسئولان فاسد شهرستان بندرماهشهر گفت: ما از نداشتن و فقر ناراحت نیستیم ما از تبعیض ناراحت هستیم؛ آلودگی ۲۳ مجتمع پتروشیمی برای ما بوده اما پول آن برای تهرانی‌ها و کار آن برای جوانان دیگر استان‌ها است؛ ما تا آخرین نفس پای انقلاب و اسلام می‌ایستیم و برای رسیدن به اهدافمان تلاش می‌کنیم.

حجت الاسلام سید عبدالنبی موسوی فرد در ادامه این مراسم با اشاره به وضعیت برخی خیابان‌های شهرهای استان خوزستان اظهار داشت: بسیاری از خیابان‌های شهرهای استان خوزستان از سو مدیریت برخی مسئولان نه آسفالت هستند نه سنگ فرش و با وضعیت بدی مانده‌اند.

وی گفت: در برخی مراسمات ازدواج ۲ نفر به هم می‌رسند اما ۲۰ خانواده از هم متلاشی می‌شوند؛ در برخی مدارس ما تنها چند دختر انگشت شمار چادری هستند؛ دشمن دیگر چگونه بهتر از این کار کند.

وی افزود: آمار طلاق، بزهکاری، جرم و وضعیت معیشتی مردم مناسب نیست؛ مسئولان باید به امورات کارگران رسیدگی کنند؛ شنیده شده برخی شرکت‌ها و شهرداری‌ها چندین ماه حقوق کارگران خود را نداده‌اند مدیران این شرکت‌ها آیا می‌توانند چند ماه بدون حقوق و مزایا زندگی خود را سپری کنند.

امام جمعه اهواز با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری عنوان کرد: ائمه جمعه باید در میان مردم بوده و به حرف دل آنها گوش کنند و مانند پدری دلسوز پیگیر مشکلات مردم باشند؛ ائمه جمعه قدرت اجرایی ندارد و تنها می‌تواند امورات را پیگیری کند.

وی در پایان با اشاره به صحبت‌های امام جمعه شهرک طالقانی و برخی جوانان حاضر در این مراسم خاطرنشان کرد: تمامی مشکلاتی که مردم شهرک طالقانی و امام جمعه شان گفته‌اند حق بوده و باید این مشکلات به صورت مکتوب به من برسد؛ من جلسه آینده با مسئولان مربوطه استانی و شهرستان برای حل مشکلات شما به شهرک طالقانی می‌آیم تا مشکلات شما را با حضور مسئولان بررسی و حل کنیم.

در پایان این مراسم نماینده ولی فقیه در استان خوزستان از تعدادی از حاضران خواست که مشکلات دیگر موجود در شهرک طالقانی شهرستان بندرماهشهر را بیان کنند؛ جوانان و مردم حاضر در این مراسم با گله‌مندی از وضعیت مدارس، بهداشت و درمان، بیکاری، شفاف‌سازی مالی، اشتغالزایی و توسعه شهرک طالقانی خواستار رسیدگی به این موضوعات شدند.

نماینده ولی فقیه در خوزستان: ائمه جمعه باید در میان مردم باشند - 18نماینده ولی فقیه در خوزستان: ائمه جمعه باید در میان مردم باشند - 19نماینده ولی فقیه در خوزستان: ائمه جمعه باید در میان مردم باشند - 20

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

بازگشت دکتر سلیمانی به وطن

صدا و سیماصدا و سیما21 ساعت قبل

استراماچونی با استقلال فسخ کرد

مهرمهر14 ساعت قبل

ویروسی که قرن‌هاست «جان» می‌گیرد + فیلم

ایسناایسنا1 روز قبل
مهم‌ترین علائم آنفلوآنزاصالحی با اشاره به مهم‌ترین علائم بیماری آنفلوآنزا، اظهار کرد: آنفلوآنزا طیفی از علائم را شامل می‌شود. طول دوره بیماری آنفلوآنزا سه تا پنج روز است و فرد باید استراحت کند. در عین حال اگر به این بیماری مبتلا شدند به مراکز درمانی مراجعه کرده و تحت درمان قرار گیرند. البته اگر بیمار دچار علائم تنفسی شده باشد، بیمار به اورژانس می‌آید و تحت مراقبت قرار می‌گیرد. اما اگر بیماری علائم تنفسی داشته و به درمان‌های خاص نیاز داشته باشد، تحت نظر قرار می‌گیرند.

درددل کریم پدر عروس نگون بخت سقزی / مرگ ۱۱ میهمان عروسی چگونه رقم خورد! + عکس

رکنارکنا22 ساعت قبل
عروس سقزی از همان شب در خانه پدرش ماندگار شده و هنوز هم باور ندارد چه بر سرشان آمده است. حالا عروس ٢٧ساله در خانه پدر غصه می‌خورد و لحظات مرگ میهمانانش را مرور می‌کند. عروس نگون بخت در خانه پدری مانده استاز همان شب دخترم به خانه ما آمد و دامادم با پای شکسته پیگیر حادثه. غیر از این نیست که مالک تالار این بلا را سر ما آورده. حالا مالک تالار فراری است.

گفتگوی صریح دانشجویان با رئیس دستگاه قضا

صدا و سیماصدا و سیما23 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، رئیس قوه قضائیه همچنین تاکید کرد که جریان دانشجویی همواره باید دلداده نظام و انقلاب باشد و در زمینه هر اشکالی در کشور احساس مسئولیت کند.

فیلم/ سوپرگل بازیکن آسیایی به سبک مسی

الفالف1 روز قبل
فیلم/ سوپرگل بازیکن آسیایی به سبک مسیگروه ورزشی الف، ۱۶ آذر ۱۳۹۸، ۱۹:۴۴ ۳۹۸۰۹۱۶۱۲۹سون هیونگ مین در ۱۲ ثانیه موفق شد در فاصله ۷۳ متری نسبت به دروازه برنلی ۶ بازیکن را جا بگذارد و سوپرگل بازی را به ثبت رساند.

نظرها

اخبار بیشتر