۷۰۰ میلیون ریال کمک برای آوارگان سوریه در کردستان جمع آوری شد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. کرد آنلاین
  4. سیاسی

۷۰۰ میلیون ریال کمک برای آوارگان سوریه در کردستان جمع آوری شد

کرد آنلاینخبرگزاری کرد آنلاین |
۷۰۰ میلیون ریال کمک برای آوارگان سوریه در کردستان جمع آوری شد - 0

بزرگنمایی:

عصر کرد - سنندج - مدیرعامل جمعیت هلال احمر کردستان گفت: تاکنون از طریق ۲۵ پایگاه ثابت این جمعیت، ۷۰۰ میلیون ریال کمک نقدی و غیرنقدی برای آوارگان کرد شمال سوریه جمع آوری شده است.

محمدباقر محمدی روز چهارشنبه در نشست با خبرنگاران رسانه‌های کردستان اظهار داشت: ۶۶۰ میلیون ریال این کمک‌ها نقدی و مابقی غیرنقدی است که از پنجم آبان ماه تاکنون جمع آوری شده است.

وی با بیان اینکه انتظار بیشتری از مردم و خیران برای کمک به آوارگان کرد سوری داریم، اضافه کرد: نهادها، واحدهای صنعتی، اقشار مختلف مردم و دستگاه‌ها می‌توانند تا سه شنبه هفته آینده از طریق پایگاه‌های مستقر شده در مراکز شهرها، کمک‌های نقدی و غیرنقدی خود را اهدا کنند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر کردستان با بیان اینکه تنها استانی هستیم که مجوز جمع آوری کمک به آوارگان سوری را دریافت کردیم، یادآور شد: با توجه به آوارگی تعداد زیادی از شهروندان کرد سوریه و ورود آنان به عراق و آغاز فصل سرما، جمع آوری کمک‌های غیرنقدی از جمله پوشاک و لوازم بهداشتی بسیار ضروری است.

محمدی درخواست‌های داوطلبان، خیرین و مردم استان برای کمک به آوارگان سوری را اصلی‌ترین عامل تشویق هلال احمر در جهت دریافت این مجوز اعلام کرد و افزود: مردم کردستان همواره در کمک به نیازمندان از جمله حوادث پیشگام بوده‌اند، همچنانکه این اتفاق در زلزله کرمانشاه و سیل امسال لرستان به وضوح مشاهده شد.

در خبری بخوانید: پربازدیدترین خبر های سیاسی در ایران و جهان

وی با اشاره به اینکه علاوه بر کمک‌های مردمی، سازمان جمعیت هلال احمر نیز به صورت غیرنقدی کمک خواهد کرد، گفت: نظارت بسیار خوبی بر کمک‌ها وجود دارد و این مساعدت‌ها از طریق هلال احمر کرستان مستقیم برای آوارگان کرد سوریه در اردوگاه‌های مستقر در عراق ارسال می‌شود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر کردستان بر لزوم همکاری رسانه‌ها برای اطلاع رسانی و تشویق مردم در زمینه کمک به این آوارگان تاکید کرد و یادآور شد: هنگام ارسال کمک‌ها به مردم آواره، تیم رسانه‌ای و نماینده داوطلبان همراه می‌بریم تا بر کار توزیع کمک‌ها نظارت کنند.

محمدی به تلاش برای اعزام تیم پزشکی همراه کاروان کمک‌ها اشاره کرد و افزود: روز یکشنبه هفته آینده هم برنامه گلریزان در پارک شانو سنندج برگزار می‌شود تا کمک‌های بیشتری برای مردم نیازمند و آواره سوریه جمع آوری شود.

جمعیت هلال احمر استان کردستان دارای ۱۱ پایگاه امداد جاده‌ای، ۱۰۰ تیم امدادی و بیش از ۲ هزار داوطلب فعال و آماده همکاری در شرایط سخت و بحرانی است.

۷۰۰ میلیون ریال کمک برای آوارگان سوریه در کردستان جمع آوری شد - 15

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

خوانندگی و رقص خانم‌ها در ستاد انتخاباتی! / فیلم

خبر فوریخبر فوری18 ساعت قبل

رقص و پایکویی در ستاد انتخابی یکی از نامزدها و در حضور یک روحانی / فیلم

خبر فوریخبر فوری20 ساعت قبل

پاسخ به شبهه‌ای درباره کشتار مردم زمان محمدرضا پهلوی

مهرمهر19 ساعت قبل

تعطیلات آغاز سال در بلاتکلیفی بنزین نوروز/تخصیص سهمیه ٣هزار میلیارد تومان بار مالی دارد

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین19 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین، از ٢۶ آبان ماه که بنزین سهمیه بندی شده و قیمت آزاد آن با رشد سه برابری مواجه گشت، به اذعان مسئولین افت قابل توجهی در گردشگری ایران نفت افتاده که به احتمال زیاد ادامه این روند تعطیلات و گردشگری نوروز را نیز تحت تأثیر قرار خواهد داد. در این بین روز جاری علی ربیعی سخنگوی دولت روز جاری و در حاشیه نشست هیات دولت در پاسخ به پرسش سهمیه بندی بنزین نوروز گفت: اگر خواسته باشیم ۴۰ لیتر به سهیمه فعلی اضافه کنیم حدود ۳ هزار میلیارد تومان بار مالی دارد که برای تامین آن شاید مجبور باشیم از بسته معیشتی ۶۰ میلیون نفر کم کنیم. به همین خاطر تصمیم دشواری است و ما به تصمیم روشنی برای محل تامین بنزین نوروزی نداریم. معتقدیم کاهش کمک معیشتی نیز به مصلحت نیست. از سوی دیگر محمود واعظی، رئیس دفتر رئیس جمهور نیز در حاشیه هیئت دولت گفت: موضوع سهمیه بنزین نوروز در حال بررسی است اما نباید پیش از نهایی شدن این بررسی‌ها، به مردم امید دهیم.

فیلم/ ماشین‌سواری امروز روحانی و جهانگیری

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز19 ساعت قبل
همشهریهمشهری19 ساعت قبل
حالا چند روز تا آغاز رای‌گیری یازدهمین دوره انتخابات مجلس یعنی دوم اسفند ماه باقی مانده، اما حواشی آن با شروع تبلیغات انتخابات رونق گرفته است. نامزدهای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در شهرهای مختلف هر کدام به روشی در تلاشند تا توجه مردم را به خود جلب کنند. این موارد بخش از وعده‌های این نامزد انتخابات مجلس است. وعده «ارضای حلال غریزه جنسی جوانان» روزنامه جمهوری اسلامی در شماره امروز خود از «ابتذال در تبلیغات انتخاباتی برخی نامزدهای انتخابات مجلس» انتقاد کرده و نوشته است: «تبلیغات انتخاباتی نامزدهای مجلس در مواردی به ابتذال کشیده شده. یکی از نامزدهای ورود به مجلس در تابلوی تبلیغاتی خود «ارضای حلال غریزه جنسی جوانان» را وعده داده است.

نظرها

اخبار بیشتر