جشن بیست سالگی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل همزمان با ایام ۱۳ آبان برگزار می‌شود
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فارس
  4. سیاسی
جشن بیست سالگی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل همزمان با ایام ۱۳ آبان برگزار می‌شود

جشن بیست سالگی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل همزمان با ایام ۱۳ آبان برگزار می‌شود

فارسخبرگزاری فارس |
جشن بیست سالگی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل سه شنبه ۱۴ آبان در سالن شهید آوینی دانشکده هنر‌های زیبای دانشگاه تهران برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار تشکل‌های دانشگاهی خبرگزاری فارس، جشن بیست سالگی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل سه شنبه ۱۴ آبان در سالن شهید آوینی دانشکده هنر‌های زیبای دانشگاه تهران برگزار می‌شود.

سجاد اسدی دبیر اتحادیه انجمن اسلامی دانشجویان مستقل امروز در نشست خبری که عصر امروز برگزار بمناسبت برگزاری جشن بیست سالگی این اتحادیه برگزار شد، گفت: اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل در سیزده آبان سال ۱۳۷۸ و هم زمان با تسخیر لانه جاسوسی فعالیت خود را آغاز کرد و جشن بیست سالگی این اتحادیه سه شنبه ۱۴ آبان در سالن شهید آوینی دانشکده هنر‌های زیبای دانشگاه تهران برگزار می‌شود.

وی افزود: اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل با شعار نقد حکومت آری نفی حاکمیت هرگز فعالیت خود را شروع کرد و طی بیست سال گذشته با کارنامه‌ای خوب در فضای سیاسی و در جامعه نخبگانی و دانشگاهی و ارتباط با دانشجو و دانشگاه فعآلیت داشته است.

اسدی اظهار داشت: در بازنگری صورت گرفته شعار «پایبندی به حاکمیت نوگرایی در حکومت» مورد توجه این اتحادیه قرار گرفت.

وی تصریح کرد: موضوع شفافیت و جوان گرایی از محورهایی بوده که در برنامه‌های مختلف اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل به آن پرداخته شده و خواهد شد.

حمزه دستیار دبیر سیاسی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل هم در این نشست گفت: اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل بعد از بیست سال استقلال سیاسی، فکری و فرهنگی جشن بیست سالگی خود را با لبیک به بیانیه گام دوم و با شعار انقلاب جوان و جوان انقلابی برگزار می‌کند.

وی تصریح کرد: هم زمان با برگزاری جشن بیست سالگی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل از جوانان شاخص انقلابی در حوزه‌های سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و هنری تقدیر می‌شود.

دستیار گفت: در این مراسم سعی می‌کنیم تا از تمام اقشار دعوت کنیم و بیش از ۴۰۰ دعوت نامه برای افراد مختلف جهت حضور در جشن بیست سالگی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل ارسال شده است.

این فعال دانشجویی ادامه داد: جریانی تلاش می‌کند جنبش ما نمی‌توانیم را با اف‌ای تی اف، برجام و دیگر کنوانسیون‌های بین المللی به جوانان منتقل کند، این جریان تکیه و سازش با غرب تلاش می‌کند تا جنبش ما نمی‌توانیم را در بین جوانان نهادینه کند.

دبیر سیاسی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل خاطرشان کرد: جشن بیست سالگی این اتحادیه با حضور شخصیت‌هایی همچون اسماعیلی سخنگوی قوه قضائیه، طناز بحری، یاسر آخوندی، آمنه سادات ذبیح پور، سارا عرفانی، فرزاد جهان بین، عبدالله دارایی، مهدی جهان دار، محسن مقصودی، حجت الاسلام سرلک، محمدعلی الفت پور، یحیی جهانگیری، مهدی محمدی، حسین شمقدری، احسان محمدحسنی و فضه سادات حسینی برگزار می‌شود.

در خبری بخوانید: جدیدترین اخبار سیاسی بین المللی

وی گفت: محسن مهدیان، مرضیه هاشمی، زهرا چخماقی، عادل پیغامی، مهدی رجب بلوکات، پرویز امینی، علی خضریان، مهدی طوسی، محمدابو دهی، سامی الهندی، یزدان الدیرآوی و عبدالله مقامس از میهمانان دیگر این مراسم خواهند بود.

وی گفت: حجت الاسلام رستمی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت الاسلام قمی رئیس سازمان تبلیغاتی اسلامی، حجت الاسلام قمی معاون بین الملل دفتر بیت مقام معظم رهبری نیز میهمان این مراسم هستند.

این فعال دانشجویی گفت: در این نشست از تندیس بیست سالگی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل و همچنین سند گفتمان آموزشی این اتحادیه رونمایی می‌شود.

وی افزود: عملکرد بیست ساله، اساسنامه، مرامنامه، سند گفتمان، مواضع و صحبت‌های نمایندگان اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل در محضر رهبری در قالب یک کتابچه تهیه شده که هم زمان با مراسم بیست سالگی این اتحادیه توزیع می‌شود.

دبیر سیاسی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل اطهار داشت: ما در مقابل استکبار و جنبش ما نمی‌توانیم می‌ایستیم و معتقدیم نگاه مردم ضد استکباری است، گفتمانی که منافع آن‌ها در خطر است سعی می‌کند کاپیتولاسیون را با عناوین دیگری همچون اف‌ای تی اف، برجام و استفاده از مدیران و مستشاران خارجی بر مردم تحمیل کند و این وادادگی ذلت باری است که دانشجویان و رهبر معظم انقلاب در مقابل آن ایستاده‌اند.

دستیار افزود: از نظر ما کرسنت خیلی با کاپیتولاسیون فرقی ندارد، تصریح کرد: هویت ما سال هاست که در عدم صلاحیت از دوگانه‌ها و دوقطبی‌های کاذب شکل گرفته است گرچه این دوگانه‌ها به محل درآمدی برای برخی شده است.

وی با اشاره به اینکه اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل از حرف نو خود هم زمان با روز دانشجو رونمایی می‌کند، تصریح کرد: ما با مردم صحبت‌های نویی خواهیم داشت این حرف‌ها را برای مردم مطرح می‌کنیم.

دستیار گفت: از نظر ما اصولگرایی و اصلاح طلبی با هم فرقی ندارند و آنجا که بحث رای به برجام و اف‌ای تی اف مطرح می‌شود فرق بین انقلابی و غیرانقلابی مشخص می‌شود در هر حال مردم منتظر یک نگاه جدید و متفاوت هستند که این نگاه جدید در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل تولید می‌شود.

دبیر سیاسی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل همچنین از برگزاری اولین نشست سیاسی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل در ۱۵ و ۱۶ آبان در تهران خبر داد و گفت: این نشست با حضور دبیران سیاسی و سایر اعضا دفاتر این اتحادیه در سراسر کشور با رویکرد آموزشی و توانمندسازی برگزار می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

وصول هزار میلیارد تومان مالیات شناسایی شده تا پایان آبان

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما‏، رئیس سازمان بازرسی کل کشور در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما با بیان اینکه این سازمان، امسال تا پایان آبان، ۴ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان مالیات شناسایی نشده را شناسایی و معرفی کرده است، گفت: سازمان امور مالیاتی هم برای این مالیات‌ها، برگ تشخیص صادر کرده که حدود هزار میلیارد تومان از این مبلغ وصول شده است. وی اضافه کرد: یکی از اولویت‌ها و رویکرد‌های مهم سازمان بازرسی کشور‏، پیگیری و شناسایی بستر‌های فسادزا و اصلاح آن است که بخش قابل توجهی از این بستر‌ها باید توسط قوه مجریه‏، اصلاح شود. حجت الاسلام و المسلمین درویشیان گفت: بخشی از این بستر‌ها هم ناشی از قوانین و مقررات است که باید اصلاح شود. وی تاکید کرد: فساد، خط قرمز سازمان بازرسی و دستگاه قضایی است و بدون هیچ اغماضی با آن برخورد می‌کنیم. حجت الاسلام و المسلمین درویشیان ادامه داد: در سازمان بازرسی کل کشور هم تخلفی انجام شود حتما برخورد می‌کنیم.

فیلم | نطق جنجالی پروانه سلحشوری که به درگیری ختم شد | جز اقلیتی برخوردار مابقی مردم را رها کرده‌ایم

همشهریهمشهری1 روز قبل
به گزارش همشهری آنلاین، در آغاز این جنجال نمایندگان اصولگرا، ابتدا حاجی دلیگانی و علیرضا سلیمی شروع به انتقاد کردند بعد سامری از مجمع نماینگان خوزستان هم شروع به فریاد زدن کرد و خواستار خاموش شدن میکروفون سلحشوری شد. گزارش این جنجال را هم از اینجا بخوانید. فیلم کامل نطق پروانه سلحشوری را ببینید:

دستور کار امروز مجلس شورای اسلامی

مهرمهر16 ساعت قبل
فارسفارس13 ساعت قبل
رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین اعلام کرد، در صورتی که رژیم صهیونیستی قصد خود برای الحاق «دره اردن» و «بحرالمیت» را عملی کند، تمام توافق‌نامه‌های دو طرفه لغو خواهد شد. در سال ۱۹۹۶ و ۲۰۰۶ برای اهالی قدس در قدس انتخابات برگزار کردیم و نمی‌پذیریم که اهالی قدس در جائی غیر قدس انتخاب شوند. بر اساس گزارش خبرگزاری «شهاب»، عباس گفت، ابتدا انتخابات شورای قانونگذاری فلسطین و ریاست تشکیلات خودگردان برگزار می‌شود و پس از آن به سراغ انتخابات شورای ملی خواهد رفت. رئیس تشکیلات خودگردان درباره تهدید رژیم صهیونیستی مبنی بر الحاق دره اردن و «بحر المیت» به فلسطین اشغالی اعلام کرد، اگر رژیم صهیونیستی این اقدام را انجام دهد تشکیلات خودگردان باید تمام توفق‌نامه‌های دو طرفه را لغو کند. رئیس تشکیلات خود گردان فلسطین چندی پیش نیز به رژیم صهیونیستی هشدار داد در صورتی که این رژیم دره اردن را به سرزمین‌های اشغالی الحاق کند، ‌ این تشکیلات به دیوان کیفری بین‌المللی مراجعه خواهد کرد (جزئیات بیشتر).
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین9 ساعت قبل
هفته چهاردهم لیگ برتر فوتبال؛ پیام خوزستان - تیم فوتبال سایپا موفق به کسب پیروزی در نیمه نخست بازی با نفت مسجدسلیمان شد. به گزارش خبرنگار مهر، دیدار تیم‌های فوتبال نفت مسجدسلیمان و سایپا از ساعت ۱۶:۳۵ در هفته چهاردهم لیگ برتر فوتبال به میزبانی مسجد سلیمان آغاز شد. نیمه نخست این دیدار با پیروزی یک بر صفر نارنجی پوشان سایپا همراه بود. رضا جعفری (۳۸) تک گل این بازی را در نیمه نخست برای سایپا به ثمر رساند.
الفالف1 روز قبل
گروه سیاسی الف، ۱۸ آذر ۱۳۹۸، ۲۰:۳۰ ۳۹۸۰۹۱۸۱۴۸عباس عبدی: اصلاح‌طلبان در انتخابات حضور جدی نخواهند داشتعباس عبدی، تحلیلگر سیاسی درباره حضور اصلاح‌طلبان در انتخابات به روزنامه ایران گفت: «مسأله مهم اصلاح‎طلبان هستند. به‌همین‌دلیل درحال‌حاضر می‌بینیم با گذشت ۶ ‌سال از انتخاب روحانی، موقعیت و پایگاه اجتماعی همه اصلاح‌طلبان به‌شدت افول کرده است. ضرغامی گفت: یک ماه و دو ماه و برخی وقت‌ها ۴ ماه طول می‌کشید تا بانک مرکزی بررسی کند که آقای روحانی انشاالله این‌ها را نمی‌دانسته تا خطای ایشان کمتر شود، اتفاقا قسط آخر زمان آقای روحانی بود و آقای سیف هم در جریان است. با توجه به وقایع اخیر و خصوصا اتفاقات آبان ماه سال جاری این انتظار میرفت که دانشجویان واکنش‌های تندی در قبال رئیس جمهور داشته باشند. البته حضور رئیس جمهور نکته‌ی دیگری نیز به همراه داشت.

نظرها

اخبار بیشتر