روند کار در مراسم اربعین قابل قبول بود
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایلنا
  4. اجتماعی

روند کار در مراسم اربعین قابل قبول بود

ایلناخبرگزاری ایلنا |
وزیر کشور گفت: الحمدالله امنیت و سلامت زوار مراسم اربعین را تامین کردیم.

روند کار در مراسم اربعین قابل قبول بود - 1

به گزارش خبرنگار ایلنا، رحمانی فضلی وزیر کشور ضمن تشکر از دولت و ملت عراق برای برگزاری مراسم اربعین حسینی گفت: عظمت این ایام و کیفیت آن و چگونگی اقدامات مراسم و سلوکی که در این مراسم بوده، مورد حیرت جهانیان قرار گرفته است.

وزیر کشور خاطرنشان کرد: توانستیم با همکاری و همدلی مدیریت منسجم و هماهنگ مراسم را در موعد محدود حدود ۲۵ روز مدیریت کنیم، در این میان هدایت رهبری، کمک دولت و تمامی دستگاه‌ها دخیل بود. همان طور که مقام معظم رهبری در دیداری با موکب‌داران داشتند، فرمودند که بحث فرهنگی اربعین بسیار حائز اهمیت است یعنی اگر ما سه حوزه طریقت شریعت و حقیقت برشماریم اربعین عاشورا همان بعد فرهنگی، معنوی و بومی آموزه‌های دینی است که باید شدیدا بر روی آنها کار کنیم.

رحمانی فضلی با بیان اینکه خوشبختانه روند کار تاکنون روند قابل قبول است، گفت: اما نمی‌توانیم بگوییم که این روند مطلوب است، ظرفیت اربعین بسیار بزرگ است و حوزه فرهنگی با تمام تلاش‌هایی که داشته و تمامی مردم با ارادتی که نسبت به این موضوع داشتند به صورت خودجوش کارهای فرهنگی بسیاری را انجام دادند اما این ظرفیت اقتضائش این است که انشاالله بتوانیم مدیریت بیشتری برای سالهای بعد در حوزه فرهنگی داشته باشیم.

وی ادامه‌داد: مقداری نگرانی در داخل خاک عراق داشتیم، خوشبختانه امسال خسروی باز شد که نگران بحث امنیت در آن منطقه بودیم اما در شرایط خاصی این مرز باز شد، همچنین روادید لغو شد، پیش‌بینی ما بر تردد ۳ میلیون زائر بود که تا ۳ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر هم زائر آن افزوده شد، این اتفاق نشان داد که ما امکان و ظرفیت و تطبیق با شرایط مختلف را داریم و ما توانستیم این کار را با تمامی ویژگی هایی که داشتیم انجام دهیم. همچنین از مردم تشکر ویژه‌ای داریم.

وزیر کشور تصریح کرد: نظم پذیری مردم در این شرایط برای ما ودیعه گرانبهایی بود، ما در موضوعی به مردم خدمت می‌کنیم که نقش اصلی را مردم دارند. نظم پذیری مردم بسیار خوب بود. افزون بر این همکاری و هماهنگی بین دستگاه‌ها مطلوب بود که با کمترین زحمت اقدامات انجام می‌شد و تقریبا هیچ موردی در این مسیر به عنوان عدم همکاری نداشتیم که قابل تقدیر است.

رحمانی‌فضلی با بیان اینکه خدمات رسانی‌های بسیاری در اربعین به زائران داده شده است، گفت: خدماتی که امسال به زائران خارجی داده شد حدود ۱۷۰ هزار نفر بود که رقم بسیار بزرگی بود، ما زائران خارجی را از نقاط مرزی تحویل می‌گرفتیم و به خاک عراق فرستادیم و در داخل عراق هم با آنها خدمات‌رسانی کردیم. در روزهای اربعین و مسائلی مانند آب و یا حمل و نقل ایجاد شد، که در رسانه‌ها و افرادی که از این موضوعات اطلاعی نداشتند طوری اظهار نظر می‌کردند خدمات کم است و یا اصلا پیش بینی نشده در صورتی که چنین چیزی وجود نداشت، مثلا در مورد حمل و نقل از مرز مهران تا کوت و یا نجف شاهده ترافیک سنگین بودیم که برخی تماس گرفتند و می‌گفتند وسیله حمل و نقل بفرستید، در صورت این که چنین مشکلی نبود و اتوبوس در مرز وجود داشت، اما به دلیل این که در خاک عراق جاده‌ها کشش نداشت نشان دهنده بار حجم ترافیکی سنگین بود ما هر چقدر به آن طرف جاده اتوبوس اضافه می‌کردیم نیم ساعت تا یک ساعت تردد کندتر می‌شد.

در سایت خبری بخوانید: جدیدترین و بروزترین اخبار اجتماعی ایران

وزیر کشور ادامه داد: در این حالت ما از مردم خواهش کردیم که از مرزهای پر تردد عبور و یا سفرشان را مدیریت کنند، در مرزهای شلمچه چذابه و مهران مجبور بودیم تا مرز را چند ساعت ببندیم تا ترافیک تخلیه شود و جمعیت دوباره اضافه شود. خبرهایی به گوش رسید که مرز چذابه بسته شد و چند ساعت بعد باز شد این کار را ما خودمان انجام می‌دادیم تا ترافیک را مدیریت کنیم.

رحمانی فضلی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با بیان اینکه امسال با دو حادثه دیگر روبرو بودیم گفت: خوشبختانه با هماهنگی همکاری همدلی و هم‌افزایی بسیار خوب توانستیم از این دو حادثه عبور کنیم. حادثه اول سیل بود، به جز لطف خدا همکاری و هماهنگی و همدلی دستگاه‌های اجرایی در حوزه‌های مختلف به همراهی خوب مردم نمی‌شد به طریق دیگری این کار انجام شود. این کار بسیار کار عظیمی بود.

وزیر کشور در ادامه بیان کرد: حادثه دوم مقابله با تحریم و مقاومت و استقامت در برابر توطئه‌های دشمن بود که با همت مردم ایران و راهنمایی‌های رهبری، همت دولت، مجلس و قوه قضاییه توانستیم این موضوع را به گونه‌ای پیش ببریم که خود آنها هم بگویند که ایران استقامت خوبی داشته است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

همشهری TV | احتمال وقوع سونامی در دریای‌خزر

همشهریهمشهری1 روز قبل

طرح بازدید از وسایل گرمایشی در پایتخت

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
آتش‌نشانان پایتخت داوطلبانه با حضور در سطح شهر، ایمنی وسایل گرمایشی منازل، مهدکودک‌ها و خانه‌های سالمندان را کنترل کردند. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، پارسال میزان تلفات ناشی از استنشاق گاز منواکسیدکربن حدود ۳۸ نفر بود که امسال به ۵۰ نفر رسیده است و ۲۵ افزایش داشته است، پس می‌توانیم با رعایت موارد ایمنی و استانداردسازی از وقوع حادثه جلوگیری کنیم.

نظارت تعزیرات بر بهداشت عرضه گوشت و مرغ

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
گزارش اختصاصینظارت تعزیرات بر بهداشت عرضه گوشت و مرغتعزیرات امروز، در شرق تهران سراغ قصابی‌ها و فروشندگان مرغ رفت، اما متخلفان که شستشان خبردار شده بود، خواستند ردی از خودشان به جا نگذارند.

قهرمان امانت دار ملی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، کارگر شهرداری یک کیف پر از پول، چک و اسناد به ارزش ۵۰۰ میلیون تومان را که پیدا کرده بود، به صاحبش برگرداند.
خبر فوریخبر فوری22 ساعت قبل
مردی که زن همسایه را هدف نیت شوم خود قرار داده بود، نامه عجیبی برای قضات نوشت. رسیدگی به این پرونده از سال ۹۷ به دنبال شکایت یک زن ۲۶ساله به نام فائزه در دستور کار پلیس قرار گرفت. رسیدگی به این پرونده از سال ۹۷ به دنبال شکایت یک زن ۲۶ساله به نام فائزه در دستور کار پلیس قرار گرفت. به دنبال شکایت این زن، مرد همسایه ردیابی و بازداشت شد و جرم سیاهش را گردن گرفت. در پایان جلسه قضات وارد شور شدند و وی را به ۱۲ سال زندان و ۹۹ ضربه شلاق محکوم کردند.
عصر ایرانعصر ایران11 ساعت قبل
مدیریت شرکت‌های M۵ و Atm، پس از تصمیم برای تبدیل سطوح داخلی قطار‌های مترو به فضا‌های تبلیغاتی بالقوه، آن‌ها را با نقاشی‌های ویژه ارائه کردند. مدیریت شرکت‌های M۵ و Atm، پس از تصمیم برای تبدیل سطوح داخلی قطار‌های مترو به فضا‌های تبلیغاتی بالقوه، آن‌ها را با نقاشی‌های ویژه ارائه کردند. مسافران خط متروی میلان (لیلا M۵)، خود را در میان مناظر طبیعی فصل‌های چهارگانه می‌بینند، اطرافشان با برچسب‌های رنگی روی دیوار قطار‌ها و کف آن پوشیده شده است. مدیریت شرکت‌های M۵ و Atm، پس از تصمیم برای تبدیل سطوح داخلی قطار‌های مترو به فضا‌های تبلیغاتی بالقوه، آن‌ها را با نقاشی‌های ویژه ارائه کردند. بنا به گزارش وب سایت ایتالیایی milanotoday، این پروژه اولیه که در هجدهم نوامبر افتتاح شده، با هدف استفاده بهینه از سطوح داخلی قطار‌ها راه اندازی گشته است.

نظرها

اخبار بیشتر