طرح آزمایشی فرودگاه گاتویک لندن برای سریع‌تر سوارشدن مسافران
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. کجارو
  4. سرگرمی
طرح آزمایشی فرودگاه گاتویک لندن برای سریع‌تر سوارشدن مسافران

طرح آزمایشی فرودگاه گاتویک لندن برای سریع‌تر سوارشدن مسافران

کجاروخبرگزاری کجارو |

فرودگاه گاتویک لندن و شرکت هواپیمایی ایزی جت، برای کاستن از انتظار مسافران در زمان سوار شدن و نشستن روی صندلی‌های خود، طرح جدیدی را آزمایش می‌کنند.

در صورت موفقیت طرح آزمایشی جدیدی که قرار است در یکی از فرودگاه‌های اصلی انگلستان به مرحله‌ی اجرا در بیاید، مسافران شاهد کاهش ۱۰ درصدی زمان سوارشدن به هواپیماها خواهند بود. انتظار کشیدن در سه ردیف شلوغ و طولانی در حالی که مسافران جلویی کیف‌های خود را با زور در محفظه‌های بالای سر خود می‌چپانند یا پا گذاشتن روی پای فردی که روی صندلی کنار راهرو نشسته است، برای نشستن روی صندلی کنار پنجره، تنها برخی از واقعیت‌های کوچک و بی‌اهمیتی هستند که حین سفر با یک هواپیمای مدرن تجربه خواهید کرد؛ اما طرح آزمایشی جدیدی که در فرودگاه گاتویک لندن، دومین فرودگاه بزرگ بریتانیا، در حال اجرا است، شاید بتواند تا حدی از این مشکلات بکاهد.

طرح آزمایشی فرودگاه گاتویک لندن برای سریع‌تر سوارشدن مسافران - 3

راهنمای خرید بلیط هواپیمای کجاروبلیط چارتر چیست؟بلیط Open Jaw چیست؟چگونه بلیط هواپیما را کنسل کنیم؟چگونه به‌راحتی بلیط هواپیما تهیه کنیم؟چگونه بلیط هواپیما ارزان به اروپا رزرو کنیم؟بهترین زمان برای خرید بلیط ارزان هواپیما چه زمانی است؟

فرودگاه گاتویک روز چهارشنبه‌ی پیش اعلام کرد که طی طرحی آزمایشی که هفته‌ی پیش آغاز شد و دو هفته به طول خواهد انجامید، آن‌ها با همکاری شرکت هواپیمایی ارزان‌قیمت ایزی‌جت، روش‌های مختلف برای سوارشدن مسافران را می‌آزمایند. آن‌ها امیدوار هستند تا روند سوار شدن مسافران را سریع‌تر و کم‌دردسرتر سازند. در بیانیه‌ای که توسط مسئولان فرودگاه گاتویک منتشر شده، آمده است که روش‌های جدید می‌توانند زمان سوارشدن را تا ۱۰ درصد کاهش بدهند. طرح آزمایشی مذکور شامل سوار کردن مسافران از ردیف عقب به جلو است و ابتدا، مسافران صندلی‌های کنار پنجره و سپس مسافران صندلی‌های میانی و صندلی‌های کنار راهرو سوار می‌شوند.

در وبسایت خبری بخوانید: جدیدترین اخبار تفریحی

نمایشگرهای دیجیتالی در گیت ۱۰۱ فرودگاه که محل انجام طرح است، به چشم می‌خورند. این نمایشگرها، نحوه‌ی سوارشدن را به مسافران نشان می‌دهند. یکی از سخنگویان گاتویک به CNN گفت در هفته‌ی اول اجرای این طرح، ۱۵۸ مسافر یک پرواز در عرض ۱۴ دقیقه سوار شدند؛ این زمان دو تا سه دقیقه سریع‌تر از زمان نرمال است. او گفت که مسافران از سیستم جدید راضی بودند.

طرح آزمایشی فرودگاه گاتویک لندن برای سریع‌تر سوارشدن مسافران - 8

مسافرانی که دارای بلیط‌های دارای اولویت بودند، افرادی که نیازمند کمک‌های ویژه بودند و نیز افرادی که به همراه کودک سفر می‌کنند، همچنان در سیستم جدید این اجازه را دارند که زودتر از دیگران سوار شوند.

ابی چاکو، رئیس بخش فناوری‌های توانمندساز و نوآوری‌های دیجیتال در فرودگاه گاتویک، در بیانیه‌ای اعلام کرد:

نشانه‌های اولیه حاکی از آن است که این روش جدید، ظرفیت کاهش زمان کل سوارشدن را دارد.

انتظار داریم که از طریق برقراری بهتر ارتباط با مسافران و سوار کردن آن‌ها براساس شماره‌ی صندلی، کل تجربه‌ی سوار هواپیما شدن را [برای آن‌ها] تجربه‌ای آرامش‌بخش‌تر بسازیم و در نتیجه، از ازدحام تعداد زیادی از مسافران در هر مرحله جلوگیری کنیم.

طرح آزمایشی فرودگاه گاتویک لندن برای سریع‌تر سوارشدن مسافران - 13

یکی از سخنگویان ایزی‌جت نیز به CNN گفته است که تنها در برخی از پروازهای خود با این طرح همکاری خواهند کرد:

نمی‌خواهیم این کار را در همه‌ی شبکه‌ی خود اجرا کنیم؛ اما با گاتویک همکاری خواهیم کرد تا نتیجه‌ی طرح آن‌ها را در پایان کار مورد بررسی قرار بدهیم.

همیشه می‌توانید برای خرید بلیط هواپیما با استفاده از موتور جستجوی پرواز کجارو، پایین‌ترین قیمت بلیط‌ها را از بین فروشنده‌های معتبر مشاهده کنید و بلیط سفر خود را ارزان‌تر از هر جای دیگر تهیه کنید.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم شوک آور / مهناز افشار ابی روی استیج بغل کرد

رکنارکنا23 ساعت قبل
به گزارش رکنا، مهناز افشار که در ماههای اخیر هر بار با حاشیه‌های مختلفی در راس خبرها قرار گرفته و البته بارها بر کوتاه بودن سفرش و تصمیمش برای برگشت به ایران خبر داده بود، حالا به نظر می‌رسد دیگر تصمیمی برای بازگشت به سینمای ایران ندارد. انتشار این فیلم در فضای مجازی با وجود اینترنت نصفه و نیمه‌ای که در ابتدای هفته وجود داشت، واکنش‌های زیادی را برانگیخت. حضور مهناز افشار پیش از این هم در فضای مجازی با حاشیه‌های زیادی همراه بود. از ماجرای ازدواجش با یاسین رامین گرفته تا موضوع شیرخشک‌های آلوده و نیز این اواخر واکنش‌های توییتری به اتفاقات روز که برایش حواشی زیادی درست کرد. اما این بار حضور در مسابقه استعدادیابی پرشیا گات تلنت موجب شد تا برخی از کاربران شبکه‌های اجتماعی مهناز افشار رابه بازی در زمین سعودی‌ها متهم کنند.

فیلم | افشاگری‌های جدید درباره زندگی هیتلر | زنان زندگی هیتلر و هس

همشهریهمشهری1 روز قبل
مگدا همسر رئیس تبلیغات حزب نازی بود که از دیدن دختری «دمدمی‌مزاج» با «چهره‌ای ناراضی» در جایگاه وی‌آی‌پی بسیار متعجب شده بود. وقتی اظهارنظرهای منفی مگدا درباره اوا به گوش هیتلر رسید، هیتلر به قدری عصبانی شد که مگدا را برای ۶ ماه ملاقات نکرد. تا آن زمان هس انتخابی معقول برای موفقیت هیتلر بود؛ در سال ۱۹۳۴ بیش از ۱۰ سال بود که هس رئیس حزب و دست راست هیتلر محسوب می‌شد. یک‌بار که هیتلر هس را برای صرف ناهار دعوت کرد، هس ظرف ناهارش را با این توضیح که «غذای او باید مخصوص باشد و خاستگاه بیودینامیک داشته باشد» با خودش برد. آنها که خود را پرچمداران حزب نازی می‌دانستند، از این‌که نمی‌توانستند یک عضو دیگر به این حزب اضافه کنند احساس شرم می‌کردند.

طرز تهیه کلوچه فومن

تابناکتابناک1 روز قبل
کلوچه فومن یکی از از کلوچه‌های سنتی ایران است که از دیرباز در شهرستان فومن تولید می‌شده و به نام خاستگاهش فومن به این نام معروف شده‌است. این کلوچه در سایر نقاط ایران پخت می‌گردد که عموما توسط نانواهای گیلک صورت می‌پذیرد و همه جا با عنوان کلوچه فومن تولید و عرضه می‌شود. کلوچه فومن نوعی کلوچه مغز دار است که از دو لایه تشکیل شده‌است. این کلوچه در درون کوره پخت قرار گرفته و پخته می‌شود. دستور پخت این کلوچه را در تابناک فرامی‌گیرید.

ایجاد خط هوایی ایران و قرقیزستان؛ به​زودی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
وزیر حمل و نقل و راه جمهوری قرقیزستانبررسی طرح ایجاد خط راه آهن چین - قرقیزستان و ازبکستانبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، امروز تفاهمنامه دوازدهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری قرقیزستان با حضور محمد اسلامی و جانان بیش اوف وزیر حمل و نقل و راه جمهوری قرقیزستان امضا شد. در مراسم اختتامیه این کمیسیون، محمد اسلامی گفت: این تفاهم نامه در حوزه‌های انرژی، حمل و نقل و ارتباطات، گمرک، بازرگانی و سرمایه گذاری، صنعتی، معدن، کشاورزی، علوم جوی، نقشه برداری و خدمات فنی و‌ مهندسی، گردشگری و مسائل مربوط به بیمه و بانک امضا شد. وی افزود: در بخش حمل و‌ نقل مهمترین اقدام، ایجاد خط هوایی بین دو کشور است و در صورت افزایش متقاضی پرواز‌ها افزایش می‌یابد. آقای اسلامی بیان کرد: در زمینه گردشگری، گردشگری سلامت، فرهنگ، هنر و آموزش همکاری‌های دانشگاهی تفاهم صورت گرفت. وی با اشاره به اینکه در حوزه نفت‏، گاز و پتروشیمی نیز تفاهم همکاری صورت گرفت، گفت: تامین قیر قرقیزستان و اعلام آمادگی قرقیزستان برای تامین گوشت قرمز از جمله توافقاتی بود که صورت گرفت. در ادامه جانان بیش اوف وزیر حمل و نقل و راه جمهوری قرقیزستان گفت: استفاده از ظرفیت ترانزیت ایران برای کشور قرقیزستان بسیار حائز اهمیت است در این رابطه جلساتی خصوصی با آقای اسلامی داشتیم در حال حاضر در حال بررسی طرح ایجاد خط راه آهن چین -قرقیزستان و ازبکستان هستیم که برای ایران هم فرصت خوبی است تا کالا‌های خود را به آسیای مرکزی صادر کند. وی افزود: ایجاد خطوط هوایی زمینه خوبی برای توسعه گردشگری خواهد داشت. وزیر حمل و نقل و راه جمهوری قرقیزستان گفت: برای کشور ما افزایش همکاری و توسعه روابط با ایران بسیار اهمیت دارد. وی افزود: در زمینه آموزش، بیمه‏، مناطق آزاد تجاری، استاندارد، علوم و فرهنگ تفاهم کردیم. آقای جانان بیش اوف تصریح کرد: در حوزه روابط اقتصادی بین دو کشور همکاری در حوزه کشاورزی از اولویت‌های ما است.
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
کاپشن پافر معمولا یکی از ضعیف‌ترین و ظریف‌ترین پوشاکی است که می‌خریم، اما این با بقیه فرق دارد و از مستحکم‌ترین پارچه تاریخ ساخته شده است. هر یک از الیاف بیرونی این کاپشن ۱۵ برابر قوی‌تر از فولاد است، یعنی اگر کاپشنی با همین وزن بپوشید که از ورق فولادی ساخته شده باشد، باز هم این کاپشن ۱۵ برابر مقاوم‌تر است. گفته می‌شود لایه بیرونی این کاپشن ۱۵ برابر مقاوم‌تر از فولاد و ۴۰‌درصد مقاوم‌تر از الیاف آرامید با استحکام بالا است که آن را دربرابر برش، پارگی و ضربه مقاوم می‌کند. هر یک از الیاف بیرونی این کاپشن ۱۵ برابر قوی‌تر از فولاد است، یعنی اگر کاپشنی با همین وزن بپوشید که از ورق فولادی ساخته شده باشد، باز هم این کاپشن ۱۵ برابر مقاوم‌تر است. وقتی دمای هوا به ۵۰- درجه سانتیگراد می‌رسد، این کاپشن ۵-۱۰درصد مقاوم‌تر می‌شود.
مازن آنلاینمازن آنلاین1 روز قبل
پیام مازند - پارسا پیروزفر و شهاب حسینی در جدیدترین پروژه حسن فتحی در نقش مولانا و شمس تبریزی جلوی دوربین می‌رونداز گریم پارسا پیروزفر و شهاب حسینی در «مست عشق» رونمایی شدپروژه جدید حسن فتحی با نام «مست عشق» که در ترکیه فیلمبرداری می‌شود همچنان یکی از پروژه‌های پر خبر سینما است. فیلمی که با بازی پارسا پیروزفر، شهاب حسینی و حسام منظور از ایران و جمعی از بازیگران ترک ساخته خواهد شد و به مقطعی تاریخی می‌پردازد که مولانا شاعر بزرگ ایرانیان و شمس تبریزی در آن می‌زیسته‌اند. تصویری از گریم پارسا پیروزفر که نقش مولانا جلال‌الدین محمد بلخی و شهاب حسینی که نقش شمس تبریزی را ایفا می‌کند ببینید. گریم شهاب حسینی در نقش شمس فیلم مست عشقگریم پارسا پیروزفر در نقش مولانا فیلم مست عشقبیشتر بدانید: رقص سماع، اولین تصویر فیلم مست عشق + عکسبیشتر بدانید: شهاب حسینی با چهره متفاوت در پشت صحنه «مست عشق» + عکسبیشتر بدانید: بازیگران مطرح ترکیه در «مست عشق» شهاب حسینی و پارسا پیروزفر + عکسمنبع: khabaronline. ir

نظرها

اخبار بیشتر