مجلس با طرح بودجه دوسالانه مخالفت کنند/ آمریکا به دنبال جنگ موریانه‌ای برای سست کردن ارکان کشور هستند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اعتمادآنلاین
  4. سیاسی
مجلس با طرح بودجه دوسالانه مخالفت کنند/ آمریکا به دنبال جنگ موریانه‌ای برای سست کردن ارکان کشور هستند

مجلس با طرح بودجه دوسالانه مخالفت کنند/ آمریکا به دنبال جنگ موریانه‌ای برای سست کردن ارکان کشور هستند

اعتمادآنلاینخبرگزاری اعتمادآنلاین |
اسدالله بادامچیان، دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی، گفت: رئیس‌جمهور باید هوشیار باشد و آمریکایی ها را ناامید سازد. به نظر می رسد آمریکایی‌ها در تدارک یک جنگ موریانه ای برای سست کردن ارکان دولت و مجلس و دستگاه قضایی هستند. رؤسای قوا باید از هر زمانی هوشیارتر عمل کنند.

اعتمادآنلاین| اسدالله بادامچیان، دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی، در پایان نشست دبیران حزب گفت: این دولت که نتوانسته در ۶ سال بودجه کشور را مطابق با درآمد و هزینه واقعی ارائه دهد و در سال‌های گذشته بخش‌های مؤثری از بودجه عمرانی کشور را هزینه بودجه جاری کرده است، حالا به طور تعجب‌آور می‌خواهد بودجه دوسالانه به مجلس ارائه دهد. این امر مشکلاتی بیشتر از بودجه نویسی ناقص فعلی برای کشور و مردم ایجاد می‌کند.

بادامچیان با اشاره به اینکه بودجه شرکت‌ها در یکسال مالی مورد حسابرسی و بازرسی قرار می‌گیرد گفت: دوسوم بودجه، بودجه شرکت‌های دولتی است. اگر دوسالانه کردن بودجه شکل بگیرد، تکلیف بودجه شرکت‌های دولتی کاملا مبهم می‌شود.

وی افزود: از رییس جمهور که به حکم اصل ۱۲۶ قانون اساسی مسئولیت امور برنامه و بودجه را مستقیما برعهده دارد می‌خواهیم در بودجه نویسی مطابق قانون اساسی عمل شود.

بادامچیان با اشاره به مصاحبه امیدعلی پارسا رییس سازمان امور مالیاتی کشور که گفته بود نیمی از میلیاردهای کشور مالیات نمی‌دهند گفت: کشور را باید با مالیات اداره کرد. در تمام دنیا درآمد بودجه در کلان اختصاص به اخذ مالیات دارد. چرا دولت نمی‌تواند مالیات حقه را وصول کند؟ بویژه از صاحبان درآمد بیشتر و میلیاردرها و چرا در طول ۶ سال هیچ اقدامی جدی صورت نداده است.

دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی در ادامه افزود: رییس سازمان امور مالیاتی کشور می‌گوید از سیصدهزار نفر کسانی که در تراکنش‌های مالی نشان می‌دهد درآمد میلیاردی دارند، نیمی از آنها اصلا مؤدی مالیاتی نیستند و بقیه هم مالیات لازم را نمی‌دهند و فرار مالیاتی دارند. ما انتظار داریم دولت تدابیری بیندیشد که صاحبان درآمد خود سهم خویش را در اداره کشور با مالیات بپردازند. در این زمینه بیش از همه رییس جمهور، وزیر اقتصاد و دارایی و رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی باید پاسخگو باشند.

بادامچیان از مجلس خواست که به مغایرت طرح بودجه دوسالانه با قانون اساسی و اصل ۵۲ توجه کرده، بودجه دوسالانه را نپذیرند و آن را به دولت بازگردانند.

وی با گرامیداشت سالگرد تسخیر لانه جاسوسی و نام شهدای دانشجوی شرکت کننده در انقلاب دوم، خاطره سخنرانی شجاعانه امام خمینی در مقابله با کاپیتولاسیون آمریکایی رژیم طاغوت در ۴ آبان ۴۳ را یادآوری کرد که منجر به تبعید امام خمینی در ۱۳ آبان ۴۳ گردید.

وی تصریح کرد: آمریکا از آغاز ارتباط با ایران در دوران محمدشاه قاجار تاکنون همواره در صدد سلطه بر ایران و غارت منابع ملی و تحقیر ایرانیان بوده و نمونه بارز آن تحمیل دیکتاتورانه کاپیتولاسیون درباره مستشاران نظامی آمریکا در ایران در سال ۴۳ می‌باشد.

بادامچیان گفت: مؤتلفه اسلامی در آن سالهای خفقان در چاره اندیشی برای تحمیل کاپیتولاسیون به نظر امام عمل صادقانه کرد و شهدای چهارگانه ۲۶ خرداد ۴۴، خون پاک خود را در مجازات مزدور آمریکا به راه خدا اهدا کردند و یارانمان چون عسگراولادی و عراقی و سایر یاران حدود ۱۴ سال در زندان‌های مهیب طاغوت، مقاومت و فداکاری را اثبات کردند. و آمریکا در اجرای کاپیتولاسیون شکست خورد. درواقع آمریکا اثبات کرد که سازش و تسلیم در برابر جهانخوارگی را کافی نمی‌داند و تحقیر و ذلت و برنامه‌های ناجوانمردانه را حتی در برقراری کاپیتولاسیون تحمیل می‌نماید.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی افزود: آمریکا در این ۴۰ سال انقلاب اسلامی نیز یک روز از خصومت ورزی با ملت ایران کوتاهی نکرده است و ملت ایران نیز با رهبری امامت، با هوشمندی و بصیرت، آمریکا را رسوا و به شکست کشانده است.

در وبسایت خبری بخوانید: پربازدیدترین خبر های سیاسی در ایران و جهان

وی درباره اوضاع عراق و لبنان گفت: خواسته‌های به حق مردم نباید با طرح‌های خائنانه استکبار آسیب ببیند. ملت‌های منطقه باید مراقب نفوذی‌های دشمنان در صفوف خود باشند.

بادامچیان با اشاره به سخنان مهم رهبر انقلاب در مراسم دانش آموختگی دانشگاه‌های ارتش اظهار داشت: مطالبات مردم عراق و لبنان در چارچوب‌های قانونی قابل تأمین است. مردم این دو کشور باید بدانند اولویت اصلی علاج ناامنی است. امنیت کلید ورود به حل هر مشکلی است. آمریکا و رژیم صهیونیستی با ناامن سازی کشورهای خطوط مقاومت می‌خواهند تضمینی برای امنیت خود پیدا کنند.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با اشاره به بخش دیگری از سخنان رهبری گفت: ایشان فرمودند: «نیروهای مسلح باید آمادگی لازم برای مقابله با فتنه را داشته باشند. این آمادگی دشمنان را از درگیری بازمی دارد.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با هشدار نسبت به دوقطبی سازی‌های کاذب و حاشیه پردازی‌های رئیس‌جمهور در سخنان یک ماهه اخیرش تصریح کرد: رئیس‌جمهور باید هوشیار باشد و آمریکایی‌ها را ناامید سازد. به نظر می‌رسد آمریکایی‌ها در تدارک یک جنگ موریانه‌ای برای سست کردن ارکان دولت و مجلس و دستگاه قضایی هستند. رؤسای قوا باید از هر زمانی هوشیارتر عمل کنند.

بادامچیان با اشاره به اینکه امسال سال رونق تولید ملی است از تلاش‌های دستگاه قضایی برای راه اندازی کارگاه‌ها و بنگاه‌های تولیدی تشکر کرد و گفت: دولت نباید به سمتی برود که مملکت را تعطیل کند. ۵۰۰ کارگاه تولیدی توسط قضات شجاع و با تدبیر راه اندازی شده است. دولت باید با دستگاه قضایی همکاری کند و به راه اندازی کارگاه‌های تعطیل شده یا نیمه تعطیل کمک کند و کمک کار قوه قضائیه باشد.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی پیوستن ایران به پیمان شانگهای را یک موقعیت ارزشمند ذکر کرد و اظهار داشت: امروز ایران اجازه ورود به یک بازار دو میلیارد نفری را پیدا کرده است. حزب مؤتلفه اسلامی طی ده سال گذشته در مذاکراتش با دولتمردان چین و دیگر اعضای پیمان شانگهای همواره بر عضویت ایران در این پیمان اصرار و این موضوع را در صدر وظایف و تلاش‌های خود قرار داده است. دولت امروز فرصت بازار پیمان شانگهای را در پیش رو دارد. دیپلماسی اقتصادی دولت باید در این باره مسئولانه عمل کند. این یک فرصت طلایی برای رونق تولید و اشتغال برای جوانان کشور است.

وی در پایان با اشاره به سالروز رحلت مرحوم حبیب الله عسگراولادی دبیرکل اسبق حزب مؤتلفه اسلامی و دبیرکل فقید جبهه پیروان خط امام و رهبری گفت: مرحوم عسگراولادی یک رجل سیاسی و مذهبی بود که عمر خود را در همگرایی نیروهای مؤمن به انقلاب و تجهیز آنها در برابر توطئه‌های آمریکا گذراند. او معتمد امام و رهبری و مجاهدی صادق، صالح و کارآمد بود. یاد او را گرامی می‌داریم و بر مسیر درست او که همدلی و همگرایی و وحدت نیروهای انقلاب است، پای می‌فشاریم.

منبع: حزب مؤتلفه

خواندن خبر در سایت منبع

موضوع‌های مشابه

در ادامه بخوانید

فیلم | زورگیری خشن از یک زن، زد و خورد در سخنرانی قالیباف و دردناک‌ترین اتفاق هفته!

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
امروزه می‌توان از اعتیاد بعنوان یکی از مشکلات و معضلات اجتماعی بشر در زندگی مدرن نام برد. با ورود انواع مواد مخدر صنعتی و پایین آمدن سن گرایش افراد به مصرف مواد مخدر، زنگ خطر برای خانواده‌ها و جوامع بشری به صدا درآمده است.

سالگرد یک قتل خاموش

صدا و سیماصدا و سیما18 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ آمار دقیقی از کشتار مسلمانان نیجریه‌ای در شهر زاریا اعلام نشده اما تعداد کشته شدگان از ۳۵۰ تا هزاران نفر تخمین زده شده است.
صدا و سیماصدا و سیما8 ساعت قبل
وی با اشاره به اینکه نام نویسی از داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی در ۱۶ آذر پایان یافت، ادامه داد: از ۲۰۸ حوزه ۲۹۰ نماینده به مجلس شورای اسلامی راه خواهند یافت. آقای موسوی اضافه کرد: در روز آخر مهلت نام نویسی داوطلبان نمایندگی یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی, حدود ۵ هزار و ۹۰۰ نفر نام نویسی کردند که معادل کل نام نویسی‌های دوره نهم مجلس شورای اسلامی در سال ۱۳۹۰ بود. آقای موسوی با بیان اینکه ۲۶ درصد از داوطلبان, ایثارگر هستند, افزود: جوانترین داوطلبان, ۳۰ سال و پیرترین آن‌ها ۷۵ سال سن دارند که این اعداد طبق قانون, حداقل و حداکثر سن مجاز برای نام نویسی مجلس شورای اسلامی است. رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس هم با حضور در این برنامه با بیان اینکه ماده ۲۸ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی شرایط داوطلبان نمایندگی مجلس را برشمرده است, گفت: در حدود ۹ ماه گذشته، دولت لایحه جامع انتخابات را به مجلس ارائه کرد که در آن شرایط جدیدی برای داوطلبی نمایندگی مجلس ذکر شده است. رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس افزود: فعلا قانونی در این باره نداریم.
روزنوروزنو22 ساعت قبل
مسئولان باشگاه استقلال ظاهرا در تلاش هستند تا به هواداران بگویند در تلاش هستند استراماچونی را بازگردانند ولی به نظر نمی‌رسد، خواست واقعی این باشد. امروز استراماچونی فاش کرد اصلا قراری با مسئولان این باشگاه در ترکیه ندارد! شب گذشته استقلالی‌ها اعلام کردند خلیل زاده سرپرست استقلال عازم ترکیه شده تا با این مربی دیدار و توافق کند. حتی تصویری از خلیل زاده هم منتشر شد که اصلا حواسش به دوربین نبود. بدین ترتیب برای همه این سوال به وجود می‌آید که سرپرست استقلال در ترکیه به دیدار چه کسی رفته است؟!
نامه‌نیورنامه‌نیور1 روز قبل
نامه نیوز- گروه بین‌الملل: اعتراف پایگاه معتبر نشنال اینترست و کارشناس نظامی آن «دیوید اکس» یکی از مواردی است که در روزهای اخیر رشد و توسعه نیروی دریایی ایران را نشان می‌دهد. متن این مقاله را در ادامه به زبان فارسی خواهید خواند: ایران گام‌های جدیدی را برای رسیدن به کلاس ناوگان آمریکا بر می‌داردنیروی دریایی ایران، یک ناوشکن کاملا جدید ساخت. این تلاش دو ساله ایران برای ایجاد توانایی‌ ساخت کشتی جدید، می‌تواند به برنامه بلندپروازانه تهران برای توسعه سری جدیدی از ناوشکن‌ها سرعت بیشتری ببخشد. نیروی دریایی ارتش ایران در آگوست ۲۰۱۹ (مردادماه امسال) اعلام کرد که پس از ۱۸ماه محصولی جدید را به خدمت ناوگان دماوند در آورد. به این ترتیب کشتی‌های ناوگان خزر واقعا نمی‌توانند نقش مستقیمی در درگیری در خلیج فارس داشته باشند.

نظرها

اخبار بیشتر