رفع همپوشانی بیمه‌ای ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فارس
  4. اقتصادی
رفع همپوشانی بیمه‌ای ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر

رفع همپوشانی بیمه‌ای ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر

فارسخبرگزاری فارس |
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت: با تلاش‌های صورت گرفته همپوشانی 2 میلیون و 300 هزار نفر از افراد بیمه شده رفع شده است.

به گزارش خبرنگار سلامت خبرگزاری فارس‌، طاهر موهبتی مدیرعامل سازمان بیمه سلامت در مراسم آغاز طرح پوشش اجباری بیمه سلامت همگانی که در سالن همایش‌های صدا و سیما در حال برگزاری است ضمن گرامیداشت روز یوم‌اله ۱۳ آبان و روز بیمه سلامت اظهار داشت: سال گذشته در چنین روزهایی به بهانه نکوداشت روز بیمه سلامت از عدم توزیع منابع و مصارف سخن گفتیم. از اینکه مصارف ما از منابع ما ۱۲۰ درصد پیشی گرفته بود از زیان‌انباشته ۴۴۰۰ میلیارد تومان ی در سال ۹۵ که اگر جبران نمی‌شد طبق قانون تجارت ما باید منحل می‌شدیم و بدهی ما در سال ۹۵ به ۱۲ هزار میلیارد تومان می‌رسید.

وی ادامه داد: مطالعات اقتصادی و آینده‌پژوهی که از سال گذشته آغاز شد قرار شد که به سمت کاهش هزینه‌ةا حرکت کنیم و اگر این اتفاق نمی‌افتاد بدهی امروز ما به ۲۰ هزار میلیارد تومان می‌رسید.

موهبتی ادامه داد: هدفمند کردن بیمه رایگان به سمت و سوی افراد نیازمند از جمله اقدامات مثبت ما بوده است. روزی که صندوق بیمه رایگان راه‌اندازی شد ه مه اقشار اعم از فقیر و غنی به این سمت و سو حرکت کردند و از بیمه رایگان برخوردار شدند اما ما طی سال‌های گذشته تضادهای کاهش هزینه‌ها تلاش کردیم بیمه را فقط به افراد نیازمند اختصاص دهیم که همین موضوع باعث شد ۴۴ درصد بار مراجعه و ۲۲ درصد هزینه‌های ما کاهش پیدا کند.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت اظهار داشت: در روزهای اولیه انتظار داشتیم که اقشار پر درآمد به سمت بیمه‌‌های دولتی مانند تامین اجتماعی بروند یا اینکه حق بیمه بپردازند اما فقط نیم درصد افراد این اقدام را انجام دادند.

وی با بیان اینکه رفع همپوشانی بیمه‌ای از دیگر اقدامات مثبت ما بوده است توضیح داد: جلوگیری از همپوشانی جدید در دفاتر پیشخوان در دستور کار قرار گرفته و همپوشانی‌های بیمه‌آی کنترل می‌شود به طوری که ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر از همپوشانی‌های ما با سازمان تامین اجتماعی حذف شده است.

موهبتی با اشاره به اجرای راهنماهای بالینی توضیح داد: تاکنون ۴۳۰ مورد راهنمای بالینی اجرا شده است که همین موضوع نقش بسزایی در کاهش هزینه‌های ما دارد به طور مثال زمانی می‌د یدیم که افراد هر زمانی که مایل هستند ام‌آر‌ای و سی‌تی‌اسکن انجام می‌دهند اما اکنون پس از انجام یک ام‌آر‌آی از یک قسمت بدن باید ۱۸۰ روز بگذرد تا بتوانند ام‌آر‌آی جدید انجام دهند.

در خبری بخوانید: اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت: طبق آمارها زمانی سونوگرافی رتبه اول را در این حوزه به خود اختصاص داده بود که اکنون به رتبه ششم منتقل شده است.

وی تصریح کرد: پرونده الکترونیک سلامت با همت وزارت بهداشت به بهره‌برداری رسید و توانستیم در این حوزه اقدامات موثری برداریم و در حال حاضر نسخه‌نویسی الکترونیک از ۲۳۵ شهر در حال اجرا است که این موضوع از سال گذشته به صورت آزمایشی اجرایی شد.

موهبتی افزود: تا پایان آبان ماه زیرساخت نسخه الکترونیک در تمام داروخانه‌ها اجرایی می‌شود. در این اقدام قواعد بیمه‌گری کنترل خواهد شد و همچنین رسیدگی الکترونیکی به اسناد بیمه‌ای در ۴۴۰ بیمارستان در تمام استان‌های کشور اجرا می‌شود.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ادامه داد: استقرار سامانه تایید خدمت و کنترل هزینه دارو از دیگر افتخارات ما است و این اتفاق در حالی رخ داده که هیچ خدمتی کاهش پیدا نکرده است و همواره خط قرمز ما حمایت از گروه‌های آسیب‌پذیر و بیماران واقعی بوده است.

وی تصریح کرد: با تدبیر وزارت بهداشت توانستیم به این اقدامات مهم دست پیدا کنیم و همین موضوع باعث شده که هزینه‌های ما به نسبت سال گذشته کاهش چشمگیری داشته باشد.

موهبتی با بیان اینکه شاهد کاهش هشت درصدی هزینه‌های بیمه سلامت نسبت به سال گذشته بوده‌ایم گفت: افزایش ۴۴ درصدی زیان انباشته به صورت سالانه به ۵۰ درصد کاهش یافته است و این موضوع در حالی اتفاق افتاده که در حال حاضر نیز ما با کمبود ۴۸۰۰ میلیارد تومانی بودجه مواجه هستیم اما با تدابیری که به کار خواهیم گرفت می‌توانیم از این مشکلات عبور کنیم.

وی با اشاره به بهره‌برداری از پوشش اجباری بیمه سلامت توضیح داد: ما در شرایطی هستیم که وضعیت اقتصادی کشور مناسب نیست اما توجه به سلامت مردم اجتناب‌ناپذیر است و اقدامات صورت گرفته خصوصا اجرای طرح تحول سلامت در ۲۴ سال گذشته بی‌سابقه بوده است.

موهبتی با بیان اینکه بیمه‌ها روزی فقط نقش حمایتی داشتند اظهار داشت: با اجرای این مصوبه اتفاق بزرگی خواهد ا فتاد و تمام افراد فاقد بیمه تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرند.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت در پایان گفت: روزی که بیمه سلامت می‌خواست به وزارت بهداشت انتقال پیدا کند همه از تعارض منافع سخن می‌گفتند اما اکنون می‌بینیم که با ما نیز مانند بیمه تامین اجتماعی برخورد می‌شود و حمایت‌های لازم از سوی دولت صورت می‌گیرد.

انتهای پیام/

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

بازار‌های مالی ۴۵

صدا و سیماصدا و سیما21 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما میانگین ارزش معاملات در این هفته حدود ۲۵ درصد نسبت به هفته گذشته افزایش داشته است و این به معنای بازگشت رونق به بازار سرمایه است.

بومی سازی با دستگاه میکرواسپکتروفتومتر

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
در مرکز نوآوری دانشگاه الزهرا برای اولین بار یک تیم نخبه موفق به طراحی و ساخت دستگاه میکرواسپکتروفتومتر شدند. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ دستگاهی با کاربری گسترده در صنایع مختلف که پیش از این جزو اقلام تحریمی محسوب میشده و حالا در ایران بومی شده است.
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
گروه صنعتی ایران خودرو به منظور تعیین تکلیف تعهدات معوق مشتریان سوزوکی گرندویتارا طرح تبدیل ویژه این مشتریان را اعلام کرد. به گزارش عصر ایران، بر اساس اعلام ایران خودرو در طرح تبدیل خودروی غیرقابل تحویل سوزوکی گرندویتارا پیشنهادی در دو ماده به خریداران گرند ویتارا ارائه شده است. خریداران خودروی سوزوکی گرندویتارا می‌توانند یک دستگاه هایما اس۷ با تحویل ۹۰ روزه و یک دستگاه دنا پلاس تیپ۱ با موعد تحویل ۳۰ روزه از ایران خودرو دریافت کنند. پیشنهاد دوم ایران خودرو به خریداران سوزوکی گرند ویتارا شامل یک دستگاه هایما اس۵ با تحویل ۱۰ روزه و یک دستگاه دنا پلاس با موعد تحویل ۳۰ روزه می‌شود. ______________بیشتر بخوانید: _______________قیمت خودروهای ارائه شده در طرح تبدیل سوزوکی گرندویتارا با نرخ مصوب مهر و آبان سال ۹۷ محاسبه خواهد شد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
به گزارش اقتصادآنلاین، توماس چی از دانشگاه سانفرانسیسکو، معتقد است که اگر فرد به اندازه کافی آب نننوشد، پیروی کورکورانه از رژیم غذایی به خلاص شدن از وزن اضافی کمکی نخواهد کرد. افرادی که وزن کم می‌کنند، توجه زیادی به رژیم غذایی می‌کنند، در حالی که نوشیدن روزانه آب ضروری‌تر از رژیم لاغری است. علاوه بر این، تعادل آب برای بدن بسیار مهم است، اگر بدن را به سمت کم آبی بدن بیاورید، مشکلات زیادی من جمله اضافه وزن خواهید داشت. پزشک دیگری، نیکت سونپال، یک درمانگر و متخصص گوارش در نیویورک نیز معتقد است که نوشیدن منظم آب به اندازه حفظ رژیم غذایی سالم مهم است. به گزارش اسپوتنیک، واقعیت این است که گاهی اوقات مردم عطش را با گرسنگی اشتباه می‌گیرند و گاهی که نوشیدن یک لیوان آب کافی است را با گرسنگی اشتباه می‌گیرند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز4 ساعت قبل
در بینشان جوانی است که او را کارمند بانک سوخته کوثر معرفی می‌کنند. بااینکه دو هفته از آتش‌سوزی بانک گذشته اما کارمند بانک انگارهنوز شوکه است. شیشه‌های بانک شکسته بود و تعدادی برای غارت بانک خودشان را از لابه‌لای میله‌ها به داخل بانک می‌کشاندند. میلاد هم با هر زور و زحمتی که شده داخل بانک رفت و مرتب فریاد می‌زد «لطفا برید بیرون.» وسایل بانک را به غارت می‌بردند. قبل از اینکه بانک آتش بگیرد هر شخصی که وارد بانک می‌شد بیرونش می‌کردم.
ایبناایبنا2 ساعت قبل
به گزارش ایبنا، محمدباقر نوبخت در جلسه ستاد بودجه با بیان اینکه مهم‌ترین سیاست پیش‌بینی شده در بودجه ۹۹ افزایش قدرت خرید مردم است، افزود: پیش‌بینی‌ها برای بودجه سال آینده، افزایش ۱۵ درصدی حقوق و دستمزد کارمندان و ۶ هزار میلیارد تومانی همسان‌سازی حقوق بازنشستگان است. وی گفت: دو هزار میلیارد تومان برای رتبه‌بندی کردن پرداخت‌های فرهنگیان و همچنین ادامه دادن پرداخت حمایت معیشتی به ۶۰ میلیون نفر در کشور است.

نظرها

اخبار بیشتر