پیش بینی بانک جهانی از نفت ۵۸ دلاری در ۲۰۲۰
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اعتمادآنلاین
  4. اقتصادی
پیش بینی بانک جهانی از نفت ۵۸ دلاری در ۲۰۲۰

پیش بینی بانک جهانی از نفت ۵۸ دلاری در ۲۰۲۰

اعتمادآنلاینخبرگزاری اعتمادآنلاین |
بانک جهانی اعلام کرد کند شدن سریع تر از حد انتظار رشد اقتصادی بدترین تهدید برای دورنمای قیمت نفت است و متوسط قیمت نفت در سال 2020 به 58 دلار در هر بشکه می رسد.

اعتمادآنلاین| طبق آخرین پیش بینی بانک جهانی، رشد کند اقتصاد جهان قیمت نفت خام را در حد فعلی آن در سال جاری ثابت نگه می‌دارد و سال آینده پایین‌تر هم خواهد آمد.

گزارش ماه اکتبر بانک جهانی از دورنمای بازارهای کالا نشان می‌دهد طبق آخرین پیش بینی‌ها میانگین قیمت شاخص جهانی نفت خام برنت در ۲۰۱۹، ۶۰ دلار در هر بشکه خواهد بود که ۶ دلار کمتر از دورنمای پیش بینی شده در ماه آوریل است.

پیش بینی قیمت نفت برای ۲۰۲۰، ۵۸ دلار در هر بشکه خواهد بود که ۷ دلار کمتر از دورنمای تعیین شده در شش ماه گذشته است.

بانک جهانی اعلام کرد: «رشد مصرف نفت در حال حاضر همگام با کند شدن رشد اقتصاد، نسبت به پیش‌بینی‌های قبلی آهسته‌تر شده است و در سال آینده افزایش ناچیزی خواهد داشت».

این نهاد بین المللی اعلام کرد: «کند شدن سریع‌تر از حد انتظار رشد اقتصادی بدترین تهدید برای دورنمای قیمت نفت است».

در سایت خبری بخوانید: بروزترین اخبار اقتصادی ایران و جهان

در این گزارش همچنین آمده است تاثیر منفی حمله به تاسیسات نفتی عربستان در ماه سپتامبر بسیار کوتاه مدت بود که دلیل آن بازگشت سریع عربستان به ظرفیت کامل تولید، افزایش منابع مختلف عرضه نفت مانند نفت شیل و کاهش تقاضا است.

این بانک اضافه کرد: «ولی این اتفاق یادآوری کرد که بازار جهانی نفت همچنان وابسته به چندین زیرساخت حساس و گلوگاه ارتباطی است که ممکن است در در برابر اختلال‌ها آسیب پذیر باشند».

میانگین قیمت نفت برنت در ۲۰۱۸، ۷۱٫۱۰ دلار در هر بشکه بودکه نسبت به ۵۴٫۴۰ دلار در هر بشکه ۲۰۱۷ افزایش داشت. میانگین شاخص آسیا در ۲۰۱۸، ۶۸٫۲ دلار در هر بشکه بود، در حالی که در ۲۰۱۷، ۵۳٫۱۰ دلار در هر بشکه ثبت شده بود.

منبع: تسنیم

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

رمز پویا

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
استفاده از رمز پویا از تاریخ اول دی به منظور افزایش امنیت کاربران برای انجام تمام تراکنش‌ها اجباری است. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ با وجود اینکه پرداخت‌های اینترنتی اخیرا مورد استقبال قرار گرفته، اما مشکلات امنیتی را نیز برای کاربران ایجاد کرده است. در همین راستا بانک مرکزی برای جلوگیری از سودجویی‌ها و افزایش ضریب امنیت پرداخت‌های اینترنتی مدتی است اعلام کرده، بانک‌ها باتوجه به در نظر گرفتن شرایط بهره‌برداری مناسب از سامانه‌های پیامکی و موبایلی در تراکنش‌های خرید غیرحضوری و انتقال وجه شتابی، باید از رمز پویا استفاده کنند و کلیه رمز‌های دوم ثابت نیز از تاریخ ۱۵ دی ماه غیرقابل استفاده خواهند بود.

نظرها

اخبار بیشتر