نگاهی به آخرین نظرسنجی‎های انتخاباتی در آمریکا؛ ترامپ همچنان در تعقیب رقبای دموکرات
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. میزان‌آنلاین
  4. بین‌المللی

نگاهی به آخرین نظرسنجی‎های انتخاباتی در آمریکا؛ ترامپ همچنان در تعقیب رقبای دموکرات

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین |
خبرگزاری میزان- دونالد ترامپ که در هفته‌های اخیر با پرونده تحقیقات استیضاح مواجه است، موقعیت خود در میان افکار عمومی را نیز به شدت در حال وخامت می‌بیند. تاریخ انتشار: 12:38 - 13 آبان 1398 - کد خبر: ۵۶۴۶۰۴
نگاهی به آخرین نظرسنجی‎های انتخاباتی در آمریکا؛ ترامپ همچنان در تعقیب رقبای دموکرات - 0

به گزارش گروه بین المللخبرگزاری میزان؛ کارزار‌های انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا، در حالی ادامه دارد که پرونده تحقیقات استیضاح «دونالد ترامپ»، رئیس جمهور این کشور تحولات سیاسی را تحت الشعاع قرار داده و افکار عمومی را به شدت متاثر ساخته است.

تازه‌ترین نظرسنجی افکار عمومی در آمریکا از عقب ماندن و نامطلوب بودن شرایط ترامپ حکایت دارند.

• عقب ماندن ترامپ از رقبای دموکرات انتخابات ریاست جمهوری

نظرسنجی مشترک «وال استریت ژورنال» و «ان‌بی‌سی نیوز» در مورد برررسی شانس ترامپ در برابر «جو بایدن»، معاون رئیس جمهور پیشین آمریکا و «الیزابت وارن»، سناتور ماساچوست، نشان دهنده برتری ۲ رقیب دموکرات ترامپ بر او است.

براساس این نظرسنجی بایدن و وارن در مقابل ترامپ موافق شدند ۵۰ درصد آرا را به خود اختصاص دهند. ترامپ در برابر بایدن و وارن به ترتیب ۴۱ و ۴۲ درصد آرا را کسب کرد.

نظرسنجی «فاکس نیوز»، رسانه حامی ترامپ نیز بر شرایط نامناسب وی در برابر رقبای ترامپ صحه می‌گذارد.

براساس این نظرسنجی، ترامپ در رقابت با بایدن موفق به کسب ۳۹ درصد آرا شد. بایدن نیز ۵۱ درصد آرا را از آن خود کرد.

رئیس جمهور آمریکا همچنین رقابت را با اختلاف ۵ و ۸ درصد به وارن و «برنی سندرز»، سناتور «ورمونت» واگذار کرد.

• کاهش میزان محبوبیت ترامپ

نظرسنجی «هاروارد هریس» در مورد میزان محبوبیت ترامپ در میان افکار عمومی نیز نشان دهنده روندی نزولی است.

براساس این نظرسنجی، ۵۴ درصد افکار عمومی ترامپ را رئیس جمهوری نامحبوب توصیف کرده و ۴۱ درصد او را محبوب دانستند.

در دیگر نظرسنجی انجام شده در این مورد توسط وال استریت ژورنال و ان‌بی‌سی نیوز، مشخص شد که ۵۳ درصد افکار عمومی رئیس جمهور آمریکا را سیاستمداری نامحبوب می‌دانند.

• تداوم نارضایتی از عملکرد ترامپ

نظرسنجی مشترک وال ستریت ژورنال و ان‌بی‌سی نیوز در مورد رضایت مردم از عملکرد ترامپ در زمینه‌های اقتصادی، سیاست خارجی و … نشان می‌دهد ۵۳ درصد مشارکت کنندگان از عملکرد وی رضایت ندارد.

نتیجه نظرسنجی مشترک ان‌بی‌سی نیوز و «واشنگتن پست» در این زمینه برای ترامپ هشدار دهنده محسوب می‌شود.

براساس این نظرسنجی، ۵۹ درصد از افکار عمومی از عملکرد ترامپ ناراضی هستند و تنها ۳۹ درصد از اقدامات و سیاست‌های اتخاذ شده دولت وی ابراز رضایت کردند.

نکته قابل توجه در نظرسنجی‌های انجام شده به ویژه در روز‌های اخیر، برتری مجدد بایدن بر رقبای هم حزبی است. تنزل نسبی موقعیت وی نسبت به وارن در پی رسوایی «اوکراین گیت» در روز‌های اخیر از بین رفته و براساس نظرسنجی مشترک ان‌بی‌سی نیوز و وال استریت ژورنال و نیز ان‌بی‌سی نیوز و واشنگتن پست وی توانست اختلاف خود با سایر رقبای هم حزبی را مجددا برقرار کند.

رسوایی اوکراین گیت، به افشاگری یک مقام اطلاعاتی آمریکایی در مورد محتوای مکالمات ترامپ و «ولادیمیر زلنسکی»، رئیس جمهور اوکراین اشاره دارد که تا کنون تبعات متعددی را متوجه دولت ترامپ کرده و شکاف‌های موجود در عرصه سیاسی این کشور را تشدید کرده است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

خبر فوریخبر فوری22 ساعت قبل
به گزارش خبر فوری، خبرهای منتشر شده از برخی سایت‌های خبری صهیونیستی حاکی از این است که نیروی هوایی رژیم صهیونیستی و روسیه در سوریه با هم درگیری مختصری پیدا کرده‌اند. از می‌۲۰۱۸ درگیریهای مرزی بین نیروی هوایی رژیم صهیونیستی و ایران و روسیه بیشتر شده است. با این حال، اگر گزارش فوق درست باشد احتمال درگیری هوایی روسیه و متحدانش با اسرائیل بالاتر می‌رود. این جنگنده می‌تواند با هواپیماهای دیگر که با سرعت و ارتفاع بیشتری پرواز می‌کنند به راحتی درگیر و پیروز شود. قدرت هوایی روسیه و رژیم صهیونیستیهم روسیه و هم رژیم صهیونیستی از توان هوایی بالایی برخوردارند.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴8 ساعت قبل
ساعت ۲۴- شهرام همایون با اشاره به فعالیت مهناز افشار در شبکه‌ای وابسته به عربستان سعودی توصیه‌ای را خطاب به او مطرح کرد. چند وقتی است که ویدئویی از مهناز افشار در فضای مجازی منتشر شده است که او را در کنار خوانندگان لس‌آنجلسی در برنامه استعدادیابی در یکی از شبکه‌های فارسی‌زبان خارجی که از سوی عربستان سعودی اداره می‌شود، نشان می‌دهد. یکی از کسانی که نظر خود را درباره حضور مهناز افشار در این مسابقه‌ اعلام کرده است «شهرام همایون» مدیر شبکه ماهواره‌ای ضد انقلاب کانال یک است. همایون در بخشی از برنامه خود خطاب به مهناز افشار هنرپیشه ایرانی که چند ماهی است به اروپا مهاجرت کرده است از تصمیمش برای همکاری با این برنامه ابراز نگرانی کرد. مهناز افشار سلبریتی پرحاشیه چند هفته‌ای است که در کنار چند تن از خوانندگان لس‌آنجلسی مشغول ضبط برنامه‌ای با هدف به ظاهر استعدادیابی برای ایرانیان در خارج از کشور است که هزینه آن را عربستان سعودی بر عهده دارد.
تابناکتابناک20 ساعت قبل
این مصوبه به اتحادیه اروپا اجازه خواهد داد که طبق استانداردهای حقوق بشری خود دست به تحریم مقامات و افراد مختلف از سراسر دنیا بزند. این مصوبه به اتحادیه اروپا اجازه خواهد داد که طبق استانداردهای حقوق بشری خود دست به تحریم مقامات و افراد مختلف از سراسر دنیا بزند. بورل در کنفرانس مطبوعاتی پس از نشست وزیران خارجه اروپا، حقوق بشر را «اولویت آشکار اروپایی‌ها … و تعهد خویش» توصیف کرده است. این اقدامی ملموس خواهد بود که مجددا بر رهبری جهانی اتحادیه اروپا در موضوع حقوق بشر تأکید می‌کند. " این موضوع میتواند چالش بسیار اساسی را در آینده روابط ایران و اتحادیه اروپا ایجاد کند.
نامه‌نیورنامه‌نیور19 ساعت قبل
خبرگزاری رویترز در مطلبی به علت به بن‌بست رسیدن مذاکرات میان مقامات آمریکا و کره شمالی پرداخت. به دنبال شکست گفت‌وگو‌های استکهلم، فرستاده کره شمالی مقامات آمریکا را متهم کرد که همچنان دیدگاه و رویکرد قدیمی خود را دنبال می‌کنند. کره شمالی درخواست‌ها از آمریکا را برای پایان دادن به رزمایش‌های نظامی مشترک با کره جنوبی افزایش داده است و همچنان از آمریکا می‌خواهد از سیاست‌های خصمانه خود در قبال این کشور از جمله انتقاد از پیشینه حقوق بشر کره شمالی دست بردارد. تحریم‌ها اساسا همه آن چیزی است که آن‌ها برای تحت فشار قرار دادن کره شمالی در اختیار دارند. همچنان که پایان مهلت زمانی که کره شمالی تعیین کرده است نزدیک می‌شود، پیونگ یانگ با شلیک ده‌ها موشک تنش‌ها را افزایش و هشدار داده است چنانچه دیپلماسی با آمریکا شکست بخورد، رهبر کره شمالی ممکن است مسیری متفاوت را در پیش گیرد.

(ویدئو) انفجار مهیب مخزن پمپ بنزین در مدینه

فراروفرارو17 ساعت قبل
فرارو- مشتریان پمپ بنزین با خیال راحت منتظر هستند تا باکشان را پر کنند و مسیر خود را ادامه دهند که ناگهان انفجار مهیبی در پمپ بنزین رخ می‌دهد. مشتری‌های و کارکنان از همه جا بی خبر به خود می‌آیند و هر کدام از طریقی از مهلکه می‌گریزند. در ویدئو مشاهده می‌شود که شعله‌های آتش زبانه می‌کشند. دیگری به سمت اتومبیل خود رفته، سوار و پیاده می‌شود. نفر سوم دوست خود را از ماشین خارج کرده و پایش را روی گاز می‌گذارد، در حالی که شیلنگ پمپ بنزین هنوز به ماشینش متصل است.
ایسناایسنا19 ساعت قبل
این مصاحبه‌ها به عنوان بخشی از پروژه «پندهای گرفته شده» توسط بازرس ویژه آمریکا برای بازسازی افغانستان سیگار (SIGAR) طی چند سال اخیر گرفته شده‌اند. روزنامه واشنگتن پست براساس قانون آزادی اطلاعات به متن خام مصاحبه‌ها دست یافته است. این اسناد به نقل از مقامات آگاه از تلاش‌های مربوط به این جنگ ۱۸ ساله، از کمپین دولت آمریکا برای تحریف واقعیت تلخ جنگ افغانستان خبر می‌دهد. روزنامه واشنگتن پست در گزارشی نوشت: جان ساپکو، رئیس سیگار اذعان کرده که این اسناد نشان می‌دهند دائما به مردم آمریکا دروغ گفته شده است. سیگار در سال ۲۰۰۸ میلادی توسط کنگره تاسیس شد تا درباره هدر رفتن بودجه دولتی در جنگ افغانستان تحقیق کند.

نظرها

اخبار بیشتر