:: خالق وردی- دومین نمایشگاه بین المللی شانگهای
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. اقتصادی

:: خالق وردی- دومین نمایشگاه بین المللی شانگهای

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از پکن؛ وزیرصنعت، معدن وتجارت که برای حضور در مراسم دومین نمایشگاه بین المللی واردات شانگهای به چین سفر کرده است بعداز ظهر دیروز دوشنبه با هیئت بلاروس به سرپرستی «آناتولی خوتکو» وزیر کشاورزی و غذا در حاشیه برگزاری این نمایشگاه دربارۀ همکاریهای تجاری و اقتصادی دو کشور دیدار کرد.

کد ویدیو دانلودفیلم اصلی

دو طرف در این مذاکره درباره راهها و امکانات ارتقاء همکاریهای تجاری و اقتصادی بین دو کشور مذاکره و پیشنهادهای خود را ارائه دادند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت کشورمان به پیوستن ایران به اتحادیه اراسیا (اوراسیا) اشاره کرد و آن را فرصت بهتری برای همکاری میان کشورهای عضو دانست.

از سوی دیگر وزیر کشاورزی و غذای بلاروس گفت: در حال حاضر بیشترین همکاری بلاروس و ایران در بخش کشاورزی و تجاری است. می‌دانیم که ایران در حال حاضر به بلاروس میوه و خشکبار صادر می‌کند. این در حالی ست که ایران تا سال۲۰۱۷ کالایی به بلاروس صادر نکرده بود. بنابراین امیدوارم با این جلسه بتوانیم رابطه تجاری بین بلاروس و ایران را گسترش دهیم. برای ما هم فرصت خوبی فراهم شده است برای صادر کردن کالا و تولیدات بلاروس به ایران.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار اقتصادی دلار و بورس

دومین دور نمایشگاه بین المللی واردات چین که در شانگهای برگزار می‌شود، فرصت خوبی برای دیدار و مذاکره بین مقامات تجاری و اقتصادی کشورهاست و در کنار بازرگانان و شرکتهای بزرگ تولید کننده جهانی، مقامات بلندپایه کشورها نیز برای استفاده از این فرصت در شهر شانگهای گرد هم می‌آیند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

عصر ایرانعصر ایران23 ساعت قبل
مشاهدات خبرنگار عصر ایران در محمد شهر کرج، حاکی از آن است که افرادی با سوء‌استفاده از فضای اعتراض به سهمیه‌بندی و افزایش قیمت بنزین به شعب چند بانک در این منطقه حمله و اقدام به تحریب آنها کردند. گزارش‌های دیگر از کرج، حاکی از غارت یکی از شعب فروشگاه‌های زنجیره‌ای «افق کورش» در کیان‌مهر است. همچنین یکی از شعب فروشگاه‌های رفاه در این منطقه به همراه اتومبیل «برلیانس» که برای جایزه گذاشته شده بود به آتش کشیده و غارت شد. شنیده‌ها از غارت یکی از شعبه‌های فروشگاه‌های زنجیره‌ای «امیران» نیز حکایت می‌کند. به گفته یکی از مأموران حاضر در صحنه، مادام که اعتراض‌ها محدود به موضوع و در حد شعار بود تحمل می‌شد اما غارت فروشگاه‌ها و شعبه‌های بانک‌ها قابل قبول و تحمل نیست و مواجهه خواهد شد.
صدا و سیماصدا و سیما59 دقیقه قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ براساس اینفوگرافی که مرکز آمار ایران منتشر کرد: استان مازندران، ۳۸ درصد تولید برنج کشور را در سال گذشته به خود اختصاص داده است و استان‌های گیلان و خوزستان به ترتیب با تولید ۳۳ و ۱۱ درصد و استان‌های گلستان و فارس هریک ۴ درصد، در رتبه‌های بعدی تولید برنج در سال گذشته دارند. مرکز آمار ایران سهم سایر استان‌ها را در تولید برنج ۱۰ درصد اعلام و اضافه کرد: صادرات برنج در سال ۹۷، هزار و ۹۶۱ تن بوده است. این مرکز، سطح کشت برنج در سال گذشته را ۳۹۷ هزار هکتار اعلام کرد که ۱/۹۶ میلیون تن، میزان تولید برنج داشته‌اند و ۱/۶۵ میلیون تن نیز واردات برنج صورت گرفته است. بر اساس اعلام مرکز آمار ایران، در سال گذشته مصرف برنج ایرانی یک میلیون و ۳۳۰ هزار تن و مصرف برنج خارجی یک میلیون و ۳۰۰ هزار تن در خانوار بوده است و ۰/۵ میلیون تن نیز سایر مصارف داشته است.
ایلناایلنا2 ساعت قبل
در راستای عمل به تکالیف قانونی منبعث از بند (ث) ماده (۶) قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز و آیین نامه اجرایی مواد ۵ و ۶ قانون مذکور، ثبت مشخصات انبارها و مراکز نگهداری کالا، مالک انبار و کالا، میزان و نوع کالای ورودی و خروجی به آنها در قالب سامانه جامع انبارها و مراکز نگهداری کالا الزامی است. به گزارش ایلنا و به نقل از سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان؛ پیرو ابلاغیه‌ها و بخشنامه‌های مکرر قبلی به لحاظ شرایط فعلی متاثر از اصلاح قیمت بنزین و احتمال سوءاستفاده برخی عوامل سودجو در این برهه زمانی، مجددا نسبت به ضرورت ثبت اطلاعات انبارها و مراکز نگهداری کالا در قالب سامانه جامع انبارها و سامانه اعلام موجودی تاکید می‌گردد. بدیهی است عواقب برخورد قانونی با موارد مغایر احراز شده طی بازرسی‌های مستمر عوامل بازرسی درسطح کشور متوجه صاحبان کالا و انبارداران خواهد بود. این اطلاعیه به منزله ابلاغیه رسمی تلقی شده و اجرای آن برای تمامی واحدهای اقتصادی ذینفع الزامیست. در پایان از شهروندان خواست در صورت مشاهده هرگونه تخلف در این زمینه مراتب را از طریق مراجعه حضوری و یا انعکاس به شماره تلفن ۱۲۴ سازمان حمایت و سازمان صنعت، معدن و تجارت استانها و یا اپلیکیشن آپ اطلاع دهند تا در اسرع وقت مورد پیگیری و رسیدگی قرار گیرد.

تنظیم بازار

صدا و سیماصدا و سیما15 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صداوسیما، با همدلی سران قوا و تدابیر صورت گرفته ازسوی همه دستگاه‌ها بویژه مسئولان وزارتخانه‌های نفت، کشور، صمت، کشاورزی و تمهید سوخت مورد نظر خودرو‌ها ازجمله ناوگان حمل و نقل عمومی طرح مدیریت مصرف سوخت با کمترین مشکل عملیاتی شود.

عزم جدی در رصد بازار

صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، ستاد تنظیم بازار که بعد از سهمیه بندی بنزین هر روز تشکیل جلسه می‌دهد، امروز در برگزاری سومین جلسه ویژه خود، تمام دستگاه‌ها، آخرین اقداماتشان را برای کنترل بازار و قیمت‌ها تشریح و بر عزم جدی در نظارت بازار تاکید کردند.
تابناکتابناک21 ساعت قبل
با آغاز سهمیه بندی و افزایش قیمت بنزین می‌توان گفت که دوران جدیدی برای اقتصاد ایران آغاز شده است که در این دوران نرخ تورم سالانه ۴ درصد رشد پیدا خواهد کرد. افزایش نرخ تورم به کاهش ارزش قدرت خرید مردم منجر خواهد شد هر چند که دولت وعده داده است تا بخشی از این کاهش قدرت خرید را جبران کند. بنابراین این افزایش نرخ تورم به نوعی موجب کاهش قدرت خرید مردم خواهد شد. به طور کلی می‌توان گفت که از روز جمعه مورخه ۲۴ آبان ماه سال جاری با آغاز سهمیه بندی و افزایش قیمت بنزین دوران جدیدی برای اقتصاد ایران آغاز شده است. در شرایط فعلی و با افزایش قیمت بنزین سعی کنید حتی المقدور برای جابجایی از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنید.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

وضعیت آب و هوای کشور - امروز ۲۶ آبان‌ماه

خبری1 روز قبل

پس از تاکیدات رهبر، دو طرح بنزینی فراکسیون امید از دستور کار خارج شد

خبری1 روز قبل

درآمد حاصل از افزایش قیمت بنزین به چه کاری اختصاص می‌یابد؟

خبری1 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

اطلاعیه شماره ۳ ستاد انتخابات کشور صادر شد

اعتمادآنلاین2 دقیقه قبل

راز عجیب یک پژو در اصفهان + عکس

رکنا3 دقیقه قبل

هدف شاهین ماندن در لیگ برتر است

اعتمادآنلاین3 دقیقه قبل

آغاز پی جویی در معدن آلبلاغ توسط ایمیدرو از امروز

ایسنا4 دقیقه قبل

تحلیل باهنر از افزایش قیمت بنزین، اختلاف پایداری‌ها با شورای وحدت و ورود احمدی نژاد به انتخابات مجلس

خبرآنلاین5 دقیقه قبل

فیلم/ روحانی: نگرانی مردم را رفع خواهیم کرد

مشرق‌نیوز6 دقیقه قبل