بایدن از ترامپ در نظرسنجی‎های انتخاباتی آمریکا پیشی گرفت
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. میزان‌آنلاین
  4. بین‌المللی

بایدن از ترامپ در نظرسنجی‎های انتخاباتی آمریکا پیشی گرفت

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین |
خبرگزاری میزان- نظرسنجی‌های انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا در ایالت‌های مختلف نشان دهنده هشداری جدی برای دونالد ترامپ هستند. تاریخ انتشار: 10:56 - 14 آبان 1398 - کد خبر: ۵۶۵۰۴۸
بایدن از ترامپ در نظرسنجی‎های انتخاباتی آمریکا پیشی گرفت - 0

به گزارش گروه بین المللخبرگزاری میزان؛ نظرسنجی‌های انجام شده در چند ایالت آمریکا از پیشتازی «جو بایدن»، معاون رئیس جمهور پیشین آمریکا، در رقابت با «دونالد ترامپ»، رئیس جمهور این کشور در نظرسنجی‌های مربوط به کارزار انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا حکایت دارند.

در حالی که نتیجه نظرسنجی عمومی انجام شده توسط «آی‌بی‌دی» و «تی‌آی‌پی‌پی» از پیشتازی بایدن در رقابت با ترامپ با اختلاف ۱۰ درصدی حکایت دارد، نتایج نظرسنجی‌ها به تفکیک ایالت‌ها به شرح زیر است:

• میشیگان

بایدن در نظرسنجی مشترک «نیویورک تایمز» و «سی انا» در ایالت میشیگان موفق شد با کسب ۴۵ درصد آرا در موقعیتی بهتر از ترامپ قرار بگیرد.

این در حالی است که در دیگر نظرسنجی انجام شده در این مورد توسط «امرسون»، بایدن با کسب ۵۶ درصد آرا فاصله‌ای ۱۲ درصدی با رئیس جمهور آمریکا دارد.

• کارولینای شمالی

نظرسنجی مشترک «نیویورک تایمز» و «سی انا» در مورد شرایط ترامپ و بایدن در ایالت کارولینای شمالی نشان دهنده پیشتازی ترامپ با اختلاف ۲ درصد است.

• آریزونا

بایدن براساس نظرسنجی مشترک «نیویورک تایمز» و «سی انا» با کسب ۴۹ درصد آرا، فاصله‌ای ۳ درصدی با ترامپ دارد.

• آیوا

در ایالت آیوا و براساس نظرسنجی مشترک «نیویورک تایمز» و «سی انا»، بایدن با کسب ۴۵ درصد آرا، فاصله‌ای یک درصدی با ترامپ دارد.

• فلوریدا

نظرسنجی مشترک «نیویورک تایمز» و «سی انا» در مورد شانس پیروزی بایدن و ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری پیش رو در ایالت فلوریدا، نشان می‌دهد بایدن ۴۶ و ترامپ ۴۴ درصد آرا را کسب کرده‌اند.

• ویسکانسین

نظرسنجی مشترک نیویورک تایمز و سی انا در ایالت ویسکانسین نیز انجام شد و نتیجه به دست آمده در این ایالت نیز از عقب ماندن ترامپ حکایت دارد.

بایدن در ویسکانسین ۴۶ درصد و ترامپ در این ایالت ۴۴ درصد آرا را از آن خود کردند.

• پنسیلوانیا

نظرسنجی مذکور در ایالت پنسیلوانیا نیز انجام شد که نتیجه آن باز هم هرچند با فاصله اندک به نفع بایدن بود.

بایدن در این ایالت ۴۶ و ترامپ ۴۵ درصد آرا را از آن خود کردند.

• نوادا

نظرسنجی «امرسون» در مورد شانس پیروزی ترامپ و بایدن در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ در ایالت نوادا، از برتری ۲ درصدی ترامپ بر بایدن حکایت دارد.

• تگزاس

در ایالت تگزاس نیز براساس نظرسنجی مشترک «یو تی» و «تگزاس تریبیون»، ترامپ با اختلاف ۷ درصدی پیشتر از بایدن قرار دارد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

نامه‌نیورنامه‌نیور2 روز قبل
شاناشانا1 روز قبل
به گزارش روزنامه عرب تایمز، کاهش تولید نفت اوپک و متحدانش، تصمیم دشواری بود که تنها از سوی عربستان و با هدف تثبیت قیمت نفت اتخاذ شد، زیرا این به آن معناست که ممکن است عربستان وادار شود کل بار کاهش تولید را از سال آینده میلادی یا حتی پیش از آن به دوش بکشد. بی‌گمان این نگرانی نیز وجود دارد که افزایش تولید نفت دیگر کشورهای غیر عضو اوپک موجب خواهد شد توازن بازار نفت به هم بخورد و بازار با عرضه مازاد روبه‌رو شود. احتمال بالاتر این است که قیمت نفت پایین خواهد رفت، اما امید است که به کمتر از رقم جادویی ۶۰ دلار نرسد. اوپک و روسیه، اشاره‌ای به قیمتی خاص برای نفت نکردند و تنها اعلام کردند بازار نفت به توازن و حذف نفت مازاد نیازمند است. عربستان تا چه زمان بار اضافی کاهش تولید نفت را به دوش می‌کشد، در شرایطی که می‌داند با افزایش قیمت نفت، پایبندی اعضای اوپک و متحدانش به سهمیه تولید، دشوارتر می‌شود؟ احتمالا این مسئله را در پایان سه ماه نخست سال ۲۰۲۰ میلادی در می‌یابیم.

نمایش کیف هسته‌ای پوتین در تلویزیون دولتی روسیه (+عکس)

4+
عصر ایرانعصر ایران18 ساعت قبل
الفالف22 ساعت قبل
شهروندان معترض در میدان‌های اصلی شهرها تجمعات آرام برگزار کردند و خواستار اصلاحات واقعی در عرصه سیاست و اقتصاد بودند اما به تدریج ناآرامی‌ها شروع شد و خسارت هایی به اموال عمومی، خصوصی، دولتی و مراکز نظامی وارد آمد. در عراق مرجعیت به صورت ویژه مورد احترام مردم است و معترضان هم به درخواست برای فاصله گرفتن از هرگونه آشوب لبیک گفتند و در بیشتر شهرها تجمعات آرام را با کمترین درگیری برگزار و مدیریت کردند. البته با افزایش دامنه آشوب آفرینی‌ها در شهرهای کربلا، ناصریه و بغداد پرده‌ها نیز یکی پس از دیگری کنار رفت و ماهیت جریان خشونت طلب که در میان جمعیت معترضان نفوذ و ایجاد درگیری می‌کرد برای همگان مشخص شد. جمعه شب زمانی که افراد مسلح نقاب دار به معترضان در میدان «الخلانی» و پل «سنک» در نزدیکی میدان التحریر حمله و دهها تن را شهید و زخمی کردند سناریوی گروه‌های خشونت طلب برای فرار از شکست مشخص شد. بدون شک درگیری‌های جمعه شب در میدان «الخلانی» و پل «سنک» هم ادامه همین سناریوی است که هدف نهایی آن خون ریزی‌های بیشتر، انهدام ساختار سیاسی و ایجاد جنگ داخلی تمام عیار در عراق است.
خبر فوریخبر فوری6 ساعت قبل
به گزارش خبر فوری، خبرهای منتشر شده از برخی سایت‌های خبری صهیونیستی حاکی از این است که نیروی هوایی رژیم صهیونیستی و روسیه در سوریه با هم درگیری مختصری پیدا کرده‌اند. از می‌۲۰۱۸ درگیریهای مرزی بین نیروی هوایی رژیم صهیونیستی و ایران و روسیه بیشتر شده است. با این حال، اگر گزارش فوق درست باشد احتمال درگیری هوایی روسیه و متحدانش با اسرائیل بالاتر می‌رود. این جنگنده می‌تواند با هواپیماهای دیگر که با سرعت و ارتفاع بیشتری پرواز می‌کنند به راحتی درگیر و پیروز شود. قدرت هوایی روسیه و رژیم صهیونیستیهم روسیه و هم رژیم صهیونیستی از توان هوایی بالایی برخوردارند.
نامه‌نیورنامه‌نیور1 روز قبل
به گزارش نامه نیوز، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا در پیامی توئیتری با انتقاد از رسانه‌هایی که او را مسخره می‌کنند نوشت: «من کشور‌های ناتو را مجبور کردم تا سالانه ۵۳۰ میلیارد دلار بیشتر پرداخت کنند و آمریکا مبلغ کمتری را پرداخت کند. وقتی به خانه (آمریکا) آمدم، دیدم رسانه‌های جعلی دارند من را مسخره می‌کنند. فکر نمی‌کردم چنین چیزی ممکن باشد.» ترامپ، پیش از این در پیامی دیگر خود کره شمالی را تهدید به از دست دادن تمام چیز‌هایی کرد که دارد. ترامپ در صفحه شخصی خود در توییتر نوشت: «کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی فرد بسیار باهوشی است. او نمی‌خواهد روابط ویژه خود با رئیس‌جمهور آمریکا را از دست بدهد یا در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا در ماه نوامبر مداخله کند.»

نظرها

اخبار بیشتر