ذرت‌های آلوده به هیچ وجه وارد کشور نخواهد شد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. اقتصادی

ذرت‌های آلوده به هیچ وجه وارد کشور نخواهد شد

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |
ذرت‌های آلوده اجازه فروش برای مصرف در داخل کشور را ندارد.

رئیس سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما، گفت: ذرت‌های آلوده به هیچ وجه وارد کشور نخواهد شد

جمشید قسوریان جهرمی افزود: ذرت‌های آلوده که در حال حاضر در بندر امام خمینی به صورت قرنطینه نگهداری می‌شود به دلیل نداشتن مجوز‌های استاندارد و بهداشت اجازه فروش برای مصرف در داخل کشور را ندارد و قطعا برای کشور مبداء پس فرستاده خواهد شد.

کد ویدیو دانلودفیلم اصلیوی گفت: موضوع ذرت‌های دامی آلوده که چند وقتی است بر سر زبان‌ها افتاده موضوعی قدیمی است و درحال حاضر این محموله به صورت متروکه تحویل سازمان ما شده و متروکه شدن آن به این معناست که به دلایل بهداشتی قابلیت ترخیص را ندارد.

قسوریان جهرمی افزود: این ذرت‌ها در زمان تحویل به سازمان جمع​ آوری و فروش اموال تملیکی مجوز‌های بهداشت و سازمان استاندارد را نداشته‌اند که این خود نشان از این موضوع دارد که سازمان ما هم امکان فروش این ذرت‌ها را در داخل کشور نخواهد داشت و نه به عنوان مصرف اولیه یعنی خوراک دام و یا مصرف ثانویه یعنی تولید الکل در داخل کشور قابل استفاده نیست.

در سایت خبری بخوانید: اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران

کد ویدیو دانلودفیلم اصلیوی اضافه کرد: سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی برای فروش هر محموله بهداشتی و غذایی در داخل کشور نیاز به دریافت مجوز از وزارت بهداشت و سازمان استاندارد دارد و این محموله که در لحظه تحویل فاقد این مجوز‌ها بوده قطعا امکان واگذاری و فروش برای تولید داخلی را نخواهد داشت.

قسوریان جهرمی گفت: محموله ذرت آلوده به دلیل حجم بسیار بالا در صورت امحاء هزینه و آلودگی محیط زیستی زیادی دارد به همین دلیل تنها راه پیش روی ما پس فرستادن این محموله به صاحبان اصلی است که ما در این سازمان درحال پیگیری‌های لازم برای دستیابی به این هدف هستیم.

کد ویدیو دانلودفیلم اصلی

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

عصر ایرانعصر ایران22 ساعت قبل
مشاهدات خبرنگار عصر ایران در محمد شهر کرج، حاکی از آن است که افرادی با سوء‌استفاده از فضای اعتراض به سهمیه‌بندی و افزایش قیمت بنزین به شعب چند بانک در این منطقه حمله و اقدام به تحریب آنها کردند. گزارش‌های دیگر از کرج، حاکی از غارت یکی از شعب فروشگاه‌های زنجیره‌ای «افق کورش» در کیان‌مهر است. همچنین یکی از شعب فروشگاه‌های رفاه در این منطقه به همراه اتومبیل «برلیانس» که برای جایزه گذاشته شده بود به آتش کشیده و غارت شد. شنیده‌ها از غارت یکی از شعبه‌های فروشگاه‌های زنجیره‌ای «امیران» نیز حکایت می‌کند. به گفته یکی از مأموران حاضر در صحنه، مادام که اعتراض‌ها محدود به موضوع و در حد شعار بود تحمل می‌شد اما غارت فروشگاه‌ها و شعبه‌های بانک‌ها قابل قبول و تحمل نیست و مواجهه خواهد شد.
تابناکتابناک20 ساعت قبل
با آغاز سهمیه بندی و افزایش قیمت بنزین می‌توان گفت که دوران جدیدی برای اقتصاد ایران آغاز شده است که در این دوران نرخ تورم سالانه ۴ درصد رشد پیدا خواهد کرد. افزایش نرخ تورم به کاهش ارزش قدرت خرید مردم منجر خواهد شد هر چند که دولت وعده داده است تا بخشی از این کاهش قدرت خرید را جبران کند. بنابراین این افزایش نرخ تورم به نوعی موجب کاهش قدرت خرید مردم خواهد شد. به طور کلی می‌توان گفت که از روز جمعه مورخه ۲۴ آبان ماه سال جاری با آغاز سهمیه بندی و افزایش قیمت بنزین دوران جدیدی برای اقتصاد ایران آغاز شده است. در شرایط فعلی و با افزایش قیمت بنزین سعی کنید حتی المقدور برای جابجایی از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنید.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
خبرگزاری میزان- بنا بر اعلام مقامی اگاه در وزارت ارتباطات محدودیت دسترسی به اینترنت با تصویب شورای امنیت کشور به اپراتور‌های اینترنت از عصر دیروز و به مدت ۲۴ ساعت اعمال شده است. به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، با سهمیه بندی و افزایش نرخ بنزین از بامداد جمعه (۲۴ آبان) برخی اعتراضات مردمی در بعضی نقاط کشور آغاز شد. از اهم اقدامات کنترلی مسئولان امنیتی کشور می‌توان به محدودیت دسترسی به اینترنت اشاره کرد. طبق پیگیری خبرنگار خبرگزاری میزان، بنا بر اعلام منابع وزارت ارتباطات محدودیت دسترسی به اینترنت با تصویب شورای امنیت کشور و ابلاغ دبیرخانه آن به اپراتور‌های اینترنت از عصر دیروز و به مدت ۲۴ ساعت اعمال شده است. محدودیت برای سرورهای خارجی علت قطعی سایت هاهمچنین پیگیری‌ها حاکی از آن است که سایت‌هایی که از سرور‌های داخلی ایران استفاده می‌کنند شامل محدودیت دسترسی نبوده و به طور کامل در دسترس هستند، اما سایت‌هایی که از زیر ساخت‌های خارجی استفاده می‌کنند با محدودیت و گا‌ها قطعی کامل مواجه هستند.
تابناکتابناک1 ساعت قبل
با افزایش قیمت «بنزین»، موجی از اعتراضات کشورمان را در برگرفت تا بار دیگر «اینترنت» قطع شود! وضعیتی که مورد توجه جهانیان قرار گرفته و حتی از دید فنی نیز برای برخی سؤال آفرین شده است. برای مثال، سایت نت‌بلاکس (NetBlocks) که به بررسی و مشاهده اختلالات اینترنت در سراسر جهان می‌پردازد، اخیرا گزارش مفصلی از اختلالات مختلف در شبکه ثابت و سیار اینترنت در ایران در شهر‌های مختلف منتشر کرده که حاوی نکات جالب توجهی است. البته دسترسی ۵ درصد ایرانیان به اینترنت هم دسترسی‌ بی اشکال و حتی پایدار نیست. افزون بر آن، شدت اختلال اینترنت در ایران در ساعات گذشته و برای زمانی محدود و به میزانی اندک کاهش یافته؛ اما وضعیت در کل به گونه‌ای است که می‌شود گفت: اینترنت در ایران بنزینی شده است؛ بلایی که پیشتر هم بر سر این ارتباط در ایران آمده، اما دلایلی متفاوت برای توضیحش ارائه شده.
تابناکتابناک23 ساعت قبل
بازار ارز در دومین روز هفته، شاهد جهش نرخ گذاری توسط بازارساز بوده است. بازار ارز در دومین روز هفته، شاهد جهش نرخ گذاری توسط بازارساز بوده است. به گزارش تابناک اقتصادی؛ در معاملات امروز (یکشنبه بیست و ششم آبان ماه ۹۸) بازار ارز، قیمت دلار و یورو بازهم افزایش داشته است. بهای دلار از روز شنبه هفته گذشته با نرخ فروش ۱۱۳۵۰ تومان کلید خورد و تا پایان هفته یعنی روز پنج شنبه، به رقم ۱۱۸۵۰ تومان رسید. بازار ارز در دومین روز هفته، شاهد جهش نرخ گذاری توسط بازارساز بوده است.
الفالف1 روز قبل
گروه اقتصادی الف، ۲۶ آبان ۱۳۹۸، ۱۱:۵۴ ۳۹۸۰۸۲۶۰۷۱جماران نوشت: سعید لیلاز در خصوص طرح افزایش قیمت بنزین گفت: هیچ شاهد علمی مبنی بر اینکه افزایش قیمت بنزین می‌تواند اثر ملموس یا تعیین کننده‌ای روی نرخ تورم داشته باشد وجود ندارد. آقای لیلاز افزایش قیمت بنزین به این شیوه را تایید می‌کنید؟ بدیهی است که تایید می‌کنم. تورم امسال بدون آنکه قیمت بنزین افزایش پیدا کند نصف شده است. با همین نرخ ۲۵ درصد، چه قیمت بنزین افزایش پیدا بکند چه نکند، شما تورم خواهید داشت. در حالی که ما با افزایش قیمت بنزین بسیار می‌توانیم اصلاحات انجام دهیم.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

وضعیت آب و هوای کشور - امروز ۲۶ آبان‌ماه

خبری1 روز قبل

پس از تاکیدات رهبر، دو طرح بنزینی فراکسیون امید از دستور کار خارج شد

خبری1 روز قبل

درآمد حاصل از افزایش قیمت بنزین به چه کاری اختصاص می‌یابد؟

خبری1 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

فان‌دایک: هلند به جایی که به آن تعلق داشت برگشت

ایسنا50 دقیقه قبل

رایزنی دوباره آمریکا و کره‌جنوبی درباره هزینه‌های دفاعی

ایسنا50 دقیقه قبل

چک مطالبات بازیکنان استقلال برای واریز به بانک سپرده شد

وانانیوز51 دقیقه قبل

حمایت آمریکایی از ایران از نگاه سفیر ایران در دانمارک

وانانیوز52 دقیقه قبل

کوهکن: مجلس جای ناسزاگویی نیست

وانانیوز52 دقیقه قبل

نماینده مشکین‌شهر از توضیحات وزیر کشاورزی قانع شد

وانانیوز52 دقیقه قبل