تخریب ساخت و سازهای غیر مجاز
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. اجتماعی

تخریب ساخت و سازهای غیر مجاز

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |
تخریب ساخت و ساز‌های غیر مجاز بالاخره به دره فرحزاد رسید.

به گزارش خبرگزاري صدا و سيما، ساخت و ساز‌های غیرمجاز در دره فرحزاد آغاز شده است که با تخریب ۲۳ ملک در این منطقه، ۷ هکتار زمین به اراضی ملی بازگشته است.

به گفته مسئولان شهری و طبق تصاویر هوایی از سال ۹۰ تاکنون هیچ ساخت و سازی در این محدوده صورت نگرفته است.

فاز دوم تخریب در دره فرحزاد بزودی اجرایی می‌شود و ۵ ملک دیگر در حریم رودخانه تخریب می‌شود.

کد ویدیو دانلودفیلم اصلی

در وبسایت خبری بخوانید: جدیدترین و بروزترین اخبار اجتماعی ایران

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

عصر ایرانعصر ایران23 ساعت قبل
مشاهدات خبرنگار عصر ایران در محمد شهر کرج، حاکی از آن است که افرادی با سوء‌استفاده از فضای اعتراض به سهمیه‌بندی و افزایش قیمت بنزین به شعب چند بانک در این منطقه حمله و اقدام به تحریب آنها کردند. گزارش‌های دیگر از کرج، حاکی از غارت یکی از شعب فروشگاه‌های زنجیره‌ای «افق کورش» در کیان‌مهر است. همچنین یکی از شعب فروشگاه‌های رفاه در این منطقه به همراه اتومبیل «برلیانس» که برای جایزه گذاشته شده بود به آتش کشیده و غارت شد. شنیده‌ها از غارت یکی از شعبه‌های فروشگاه‌های زنجیره‌ای «امیران» نیز حکایت می‌کند. به گفته یکی از مأموران حاضر در صحنه، مادام که اعتراض‌ها محدود به موضوع و در حد شعار بود تحمل می‌شد اما غارت فروشگاه‌ها و شعبه‌های بانک‌ها قابل قبول و تحمل نیست و مواجهه خواهد شد.
صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ آقای احد وظیفه درخصوص ارزیابی‌ها از بارش‌های اخیر در سراسر کشور افزود: با اینکه تنها دو ماه از سال آبی گذشته است، بارش‌های چند روزه در حد مناسبی بوده، اما در مقایسه با سال گذشته میزان آن کمتر است. وی ضمن تاکید بر اینکه در خصوص بارش‌ها نسبت به نرمال سالانه عقب ماندگی وجود ندارد، گفت: پیش بینی می‌شود در دو روز آینده که بارش‌ها در جنوب، مرکز و شرق کشور تداوم می‌یابد، کمبود بارش‌ها تا حدی جبران شود. رئیس مرکز خشکسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی اضافه کرد: بارش‌های کردستان، آذربایجان‌های شرقی و غربی، کرمانشاه و ایلام نسبت به میانگین پایین‌تر است. وی وضعیت بارش‌های دو ماه گذشته سیستان و بلوچستان را در وضعیت مناسب‌تری نسبت به استان‌های غرب و شمال‌غرب کشور عنوان کرد و گفت: در سیستان و بلوچستان بویژه به دلیل خشکسالی‌های ممتد، فشار فراوانی به منابع آب‌های زیرزمینی آمده است و هم اکنون سطح آب چاه‌ها پایین است که می‌تواند شرایط نامطلوب را ادامه بدهد. وظیفه تاکید کرد: با یک سال باران خوب نباید انتظار داشته باشیم تا تمام آب‌هایی که طی سالیان گذشته به دلیل برداشت بی‌رویه مصرف شد، جبران شود. رئیس مرکز خشکسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی در بخشی از ارزیابی‌ها، وضعیت استان‌های چهارمحال و بختیاری، لرستان و فارس را نامطلوب برشمرد و گفت: از سال آبی، دو ماه گذشته با این حال به نظر می‌رسد که طی ماه‌های آینده به ویژه دی ماه به بعد در جنوب غرب کشور بارش‌ها کمتر از حد نرمال شود.
مهرمهر1 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، سیدمالک حسینی با اشاره به اقدامات روز گذشته این سازمان در خصوص افراد بی خانمان با توجه به برودت هوا گفت: افرادی که به طور داوطلبانه به گرمخانه‌ها مراجعه کردند نسبت به ۴۸ ساعت گذشته ۱۴ درصد افزایش داشتند. وی افزود: همچنین تماس‌های مردمی به سامانه ۱۳۷، ۲۳ درصد نسبت به روزهای گذشته رشد داشته است که جا دارد از مردم برای این همکاری تشکر کنیم. سرپرست سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی اضافه کرد: با توجه به جلب اعتمادی که همکاران ما با آموزش‌های ویژه داشتند افراد بی خانمانی که در محدوده‌های مسکونی و فضاهای شهری حضور دارند خودشان به گرمخانه‌ها مراجعه می‌کنند، در واقع برای جذب افرادی که در مناطق بی دفاع شهری حضور دارند مشکل داریم. حسینی در ادامه گفت: البته با همکاری سازمان‌های مردم نهاد که در این مدت حضور مستمری داشتند و دیشب با اینکه بارندگی شدت داشت و ترافیک سنگینی داشتیم ما را یاری کردند، توانستیم خدمات خوبی بویژه در مناطق بی دفاع شهری ارائه دهیم. سرپرست سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی عنوان کرد: از شب گذشته گرمخانه‌های سیار نیز فعال شدند و گشت‌ها به ۴۰ ماشین افزایش یافت.
صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، سردار غلامرضا جعفری در گفتگو با پایگاه خبری پلیس اظهار کرد: مأموران مبارزه با مواد مخدر استان هرمزگان با همکاری پلیس امنیت اقتصادی مستقر در گمرک شهید رجایی با اقدامات اطلاعاتی گسترده دریافتند اعضای باند قاچاق موادمخدر در قالب کالا‌های گمرکی با جاسازی در کانتینر و اقلام صادراتی اقدام به قاچاق مواد افیونی به ویژه مواد مخدر صنعتی می‌کند. وی افزود: مأموران با بهره گیری از شیوه‌های پلیسی و تعقیب و مراقبت‌های لازم به یک دستگاه کامیون تریلی حامل یخچال که از یکی از کشور‌های همسایه عازم گمرک شهید رجایی بندرعباس بود، مشکوک شدند. این مقام ارشد انتظامی ادامه داد: در بازرسی از کامیون ۲۲۸ بسته شیشه که در بسته‌های مختلف پلاستیکی به وزن ۲۲۱ کیلو و ۸۰۰ گرم و به طرز بسیار ماهرانه در قسمت‌های مختلف کانتینر جاسازی شده بود، کشف شد و ۲ متهم نیز در این زمینه دستگیر شدند. فرمانده انتظامی استان هرمزگان با تأکید بر اینکه ارزش محموله مواد مخدر کشف شده برابر اعلام کارشناسان ۲۶ میلیارد ریال برآورد شده است، گفت: قاچاقچیان این محموله مواد مخدر را از کشور همسایه بارگیری کردند و قصد داشتند از طریق گمرک شهید رجایی بندرعباس به مقصد کشور‌های حاشیه خلیج فارس انتقال دهند که با هوشیاری و تلاش پلیس در انتقال این محموله سنگین مواد مخدر ناکام ماندند.

کرایه تاکسی‌ها و حمل بار برون شهری افزایش ندارد

صدا و سیماصدا و سیما21 ساعت قبل
معاون حمل و نقل سازمان راهداری: با تخصیص سهمیه به تاکسی‌های کرایه و وانت بار‌های برون شهری، این خودرو‌ها تا اطلاع ثانوی مجاز به افزایش نرخ‌ها نیستند. آقای مهران قربانی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما با اشاره به اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت از روز جمعه در کشور افزود: با توجه به تاثیر افزایش نرخ سوخت در فعالیت‌های ناوگان تاکسی و وانت بار برون شهری، ‏ سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای موضوع سهمیه سوخت ناوگان سواری عمومی بین شهری را در کمیته بررسی موارد خاص وزارت کشور پیگیری کرد و مصوبه لازم اخذ شد. کد ویدیو دانلود فیلم اصلیوی گفت: سواری کرایه‌های عمومی برون شهری دوگانه سوز ماهانه ۴۵۰ لیتر و تاکسی‌های بنزین سوز ماهانه ۷۵۰ لیتر سهمیه سوخت دریافت می‌کنند. قربانی افزود: درصورتیکه سامانه‌های بارنامه وانت بار‌ها و صورت وضعیت تاکسی‌ها پیمایش بیش از این سهمیه را ثبت و اعلام کنند سهمیه بیشتری به این خودرو‌ها اختصاص خواهد یافت. وی اضافه کرد: بر این اساس وانت بار‌های برون شهری بنزین سوز، سهمیه ۳۰۰ لیتری و دوگانه سوز ۱۲۰ لیتر سهمیه سوخت دریافت می‌کنند و برای ۳۶ هزار تاکسی برون شهری هم ماهانه سهمیه درنظر گرفته شده است. وی گفت: سواری کرایه‌های عمومی برون شهری دوگانه سوز ماهانه ۴۵۰ لیتر و تاکسی‌های بنزین سوز ماهانه ۷۵۰ لیتر سهمیه سوخت دریافت می‌کنند. قربانی افزود: درصورتیکه سامانه‌های بارنامه وانت بار‌ها و صورت وضعیت تاکسی‌ها پیمایش بیش از این سهمیه را ثبت و اعلام کنند سهمیه بیشتری به این خودرو‌ها اختصاص خواهد یافت.
صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، سردار سرتیپ پاسدار غلامرضا سلیمانی امروز در نشست خبری که به منظور تشریح برنامه‌های این سازمان در هفته بسیج برگزار شد، اظهار داشت: برنامه‌های امسال بسیج از ۳۰ آبان تا ششم آذر برگزار می‌شود و برنامه‌های متعددی پیش‌بینی شده است. وی تجدید میثاق بسیجیان با آرمان‌های امام خمینی (ره) در روز پنجشنبه (۳۰ آبان) در مرقد مطهر امام راحل، گلباران و عطرافشانی مزار شهدا و برگزاری ۴۰۰ یادواره شهدا را از برنامه‌های اولین روز هفته بسیج برشمرد. سردار سلیمانی افزود: در دومین روز از هفته بسیج، حضور بسیجیان در نماز‌های جمعه و سخنرانی در خطبه‌های پیش از نماز جمعه با حضور مسئولان بسیج را خواهیم داشت و دوم آذر جشنواره جهادگران علم و فناوری را برگزار خواهیم کرد.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

وضعیت آب و هوای کشور - امروز ۲۶ آبان‌ماه

خبری1 روز قبل

پس از تاکیدات رهبر، دو طرح بنزینی فراکسیون امید از دستور کار خارج شد

خبری1 روز قبل

درآمد حاصل از افزایش قیمت بنزین به چه کاری اختصاص می‌یابد؟

خبری1 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

هالک ایرانی به سازمان بوکس آمریکایی پیوست

روزنو2 دقیقه قبل

هدایت رساله‌های تحصیلات تکمیلی به سمت رفع نیازها

ایسنا2 دقیقه قبل

واکنش کوهکن به دیکتاتور خطاب کردن لاریجانی از سوی نماینده عضو پایداری/ مجلس جای ناسزاگویی نیست

ساعت ۲۴2 دقیقه قبل

پای درد دل رانندگان تاکسی پس از سهمیه بنزین

ایسنا2 دقیقه قبل

یک کارگاه مبل در جنوب تهران آتش‌ گرفت/ عکس

خبرآنلاین3 دقیقه قبل

نامه منصوریان به باشگاه ذوب‌آهن برای جدایی دو بازیکن خارجی

نود3 دقیقه قبل