راز بى پولى استقلال/پول هاى اسپانسر و ارزهاى تیام، صیادمنش، حسینى و AFC کجا خرج شد؟
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. روزنو
  4. ورزشی

راز بى پولى استقلال/پول هاى اسپانسر و ارزهاى تیام، صیادمنش، حسینى و AFC کجا خرج شد؟

روزنوخبرگزاری روزنو |
برغم پيروزى هاى پرگل آبى پوشان، مصاحبه هاى سرمربى ايتاليايي و بازيكنان استقلال بعد از برد مقابل صنعت نفت به نگرانى هواداران از جدايى استراماچونى يا اعتصاب بازيكنان منجر شد.

برغم پیروزى هاى پرگل آبى پوشان، مصاحبه هاى سرمربى ایتالیایی و بازیکنان استقلال بعد از برد مقابل صنعت نفت به نگرانى هواداران از جدایى استراماچونى یا اعتصاب بازیکنان منجر شد.

به گزارش روزنو، دغدغه هاى مالى سرمربى و بازیکنان در حالی است که استقلال هیچ بازیکن گران قیمت جدیدی جذب نکرده است. از سوى دیگر برخى بازیکنان گران قیمت این تیم جدا شده‌اند. همچنین استقلال پولى بابت تمدید پاتوسى یا حکم فیفا براى پروپییچ پرداخت نکرده و جالب‌تر اینکه هیچ پرداختى به شفر و دستیارانش که با اشتباه مسلم مدیرعامل و معاون ورزشى جنجالى وقت استقلال، به طرز تاسف بارى اخراج و راه هرگونه توافق را با او بستند، نشده است.

در مقابل اسپانسر مى گوید بابت امسال ٤٤ میلیارد تومان اضافه بر تعهد به مدیران فعلی استقلال داده است. همچنین استقلال درآمد حدود ٧٠٠ هزار دلارى بابت جام باشگاههاى آسیا، ٤٠٠ هزار دلارى بابت انتقال تیام، ٨٠٠ هزار دلارى بابت صیادمنش و ٦٠٠ هزار دلارى بابت مجید حسینى داشته است.

پس این معادله چگونه قابل است؟ بیشترین درآمدها در تاریخ استقلال و در مقابل کمترین پرداخت‌ها اما مواجهه با بى پولى!

راز این اتفاق در دو هزینه کرد محدود و سنگین است. هزینه کرد محدود‌تر پرداخت مطالبات ٥-٦ سال مربیان و بازیکنان وقت استقلال چون نکونام، قلعه نوعى، عمران زاده، آرش برهانى و … براى دریافت مجوز حرفه اى گرى آسیا است.

اما هزینه هاى سنگین اصلی، پرداخت هاى بى حساب و کتاب دلارى در اوج انفجار قیمت ارز به بازیکنان بی کیفیت خارجى براى پیش پرداخت، حقوق، هزینه مدیر برنامه و در نهایت هزینه هاى گزاف براى فسخ قرار داد آنهاست!

در واقع این پول‌ها در پى یک اتفاق بی‌سابقه نه فقط در تاریخ باشگاه استقلال، که فوتبال ایران هزینه شده که چیزی جز جذب ۸ بازیکن خارجی و ۵ مربی خارجی تنها در حدود یک سال از مدیریت «امیرحسین فتحی» و «علی خطیر» در این باشگاه، نبوده است.

براى روشن شدن بحث لازم است درباره نقل و انتقال بازیکنان خارجی استقلال در حدود یکسال گذشته و در دوره مدیریت فتحی و خطیر به اسامى خارجى‌ها اشاره شود:

۱- جذب الحاجی گرو و فسخ قرارداد در نیم فصل

۲- جذب مارکوس نیومایر و فسخ قرارداد در نیم فصل

۳- جذب طارق همام و جدایی در پایان فصل

۴- جذب گادوین منشا در نیم فصل و فسخ قرارداد در پایان فصل

خبری: جدیدترین اخبار ورزشی روز دنیا

۵- جذب آیاندا پاتوسی در نیم فصل و جدایی در پایان فصل

۶- جذب ایسما گونکالوس در نیم فصل و فسخ قرارداد در پایان فصل

۷- جذب شیخ دیاباته در فصل جدید

۸- جذب هروویه میلیچ در فصل جدید (علی خطیر قبل از جذب این بازیکن استعفا داده بود)

جذب مربیان خارجی استقلال در حدود یکسال گذشته و در دوره مدیریت فتحی و خطیر:

۱- جذب مارتین فورکل به عنوان دستیار جدید وینفرد شفر

۲- جذب استراماچونی به عنوان سرمربی در فصل جدید

۳- جذب سباستین لئو به عنوان دستیار سرمربی

۴- جذب عمر دانزی به عنوان کمک سرمربی

۵- جذب مارکو کسر به عنوان کمک سرمربی

استقلال در حالی در حدود یکسال، ۸ بازیکن خارجی به خدمت گرفته که از زمان تاسیس این باشگاه تاکنون، در مجموع ۴۶ بازیکن خارجی در این تیم توپ زده‌اند. به عبارت دیگر مدیران کنونی به اندازه بیش از یک ششم کل تاریخ باشگاه استقلال بازیکن خارجی گرفته‌اند که بیشتر آنها تنها نیم فصل در این تیم توپ زدند.

این نقل و انتقالات پر تعداد، باعث هزینه‌های سنگین پرداختی برای جذب این بازیکنان، پرداخت به مدیر برنامه‌های آنها و نیز هزینه‌های گزاف برای فسخ قرارداد برخی از آنها شده و در نتیجه هزینه‌های هنگفت میلیون دلاری را به باشگاه استقلال تحمیل و مشکلات مالی عظیمی را ایجاد کرده است.

به عنوان مثال اکبرعباس ملکی رییس وقت هیات مدیره استقلال اعلام کرده بود تنها برای فسخ قرارداد الحاجی گرو و مارکوس نیومایر در نیم فصل، این باشگاه ۵ میلیارد تومان به آنها پرداخت کرده بود. این رقم منهای هزینه مدیربرنامه، پیش پرداخت و حقوق ماهانه و … تنها دو بازیکن از هشت بازیکن بوده است.

بر این اساس استقلال در حال دادن تاوان خریدهاى پر تعداد و غلط و بی کیفیت سال گذشته و در نهایت پیش خور شدن بخش قابل توجهى از منابعش براى بازیکنانى چون گرو، نیومایر، منشا و … است و در درجه بعدى و کمتر، پرداخت براى اخذ مجوز حرفه اى گرى.

بهتر است مدیران استقلال با پذیرش خطای خود هرگونه فعالیت نقل و انتقالاتى را از این پس مبتنى بر منابع مالى پیش بینی شده به گونه اى پیش ببرند که پول هاى اسپانسر و درآمدهاى ارزى به جاى آنکه صرف فسخ بازیکنان بی کیفیت خارجى چون فصل قبل شود، نصیب مربیان خوب و بازیکنان سخت کوش کنونى این تیم شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین1 روز قبل
پیام خوزستان - اهواز- تیم ملی حفاری اهواز عنوان قهرمانی مسابقات لیگ برتر وزنه‌برداری جوانان باشگاه‌های کشور را به خود اختصاص داد. به گزارش خبرنگار مهر، هفته سوم و پایانی مسابقات لیگ برتر وزنه‌برداری جوانان باشگاه‌های کشور در مجموعه ورزشی آزادی تهران برگزار شد. علی داودی از تیم «ملی حفاری اهواز» با ۴۴۱ امتیاز برترین وزنه‌بردار هفته آخر لیگ برتر جوانان و هفته سوم لیگ برتر بزرگ‌سالان شد. میر مصطفی جوادی از تیم «عقاب» با ۴۱۲ امتیاز و روح‌الله بیرانوند از تیم «ملی حفاری اهواز» با ۴۰۸ امتیاز در رده دوم و سوم لیگ برتر جوانان قرار گرفتند. به گزارش خبرنگار مهر، ۵ تیم در مسابقات لیگ برتر وزنه‌برداری باشگاه‌های کشور با یکدیگر به رقابت پرداختند و رقابت‌های رده سنی بزرگ‌سالان لیگ برتر وزنه‌برداری باشگاه‌های کشور با حضور ۶ تیم در حال پیگیری است.
الفالف7 ساعت قبل
گروه ورزشی الف، ۳۰ بهمن ۱۳۹۸، ۰۶:۳۰ ۳۹۸۱۱۳۰۰۱۲به گزارش ایسنا، در جریان دیدار نیمه نهایی وزن ۸۷ کیلوگرم کشتی فرنگی قهرمانی آسیا در دهلی پایتخت هند، بهروز هدایت در حالی که با نتیجه قاطع ۷ بر صفر از حریف قرقیزستانی پیش بود و کشتی را به خوبی در دست داشت، در فاصله ۶ ثانیه مانده به پایان مبارزه به روی تشک نشست و اعلام کرد بدلیل مصدومیت زانو توان ادامه مبارزه را ندارد تا دست رقیب به نشان فرد پیروز بالا برود، اتفاقی که حتی تعجب داور این مبارزه را نیز بدنبال داشت. اتحادیه جهانی کشتی دقایقی قبل در مطلبی پیرامون نتایج بدست آمده در دور مقدماتی ۵ وزن نخست کشتی فرنگی قهرمانی آسیا، به این اقدام هدایت نیز واکنش نشان داد و عنوان کرد: بهروز هدایت نماینده وزن ۸۷ کیلوگرم ایران در حالیکه ۷ بر صفر از حریف خود پیش بود در ثانیه‌های پایانی مبارزه ظاهرا به علت مصدومیت از ناحیه زانو حاضر به ادامه این مبارزه نشد. اتحادیه جهانی کشتی در ادامه یادآور شد: حتی با وجود بدشانسی هدایت، ایران در ۵ وزن نخست با داشتن ۳ نماینده در دیدار فینال، بیشترین کشتی‌گیر را در فینال ۵ وزن نخست دارد. اتحادیه جهانی همچنین به پیروزی ۸ بر ۷ پویا ناصرپور در نیمه نهایی وزن ۵۵ کیلوگرم مقابل رقیب هندی اشاره کرد و نوشت: ناصرپور در حالیکه با نتیجه ۷ بر یک مقابل آروجان حالاکورکی از هند عقب بود موفق شد در پایان با نتیجه ۸ بر ۷ به پیروزی برسد. پس از این مبارزه ناصرپور بدلیل تحمل فشار زیاد هوشیاری خود را تا حدی از دست داد و با کمک پزشکان توانست روی پای خود بایستد.
ورزش ۱۱ورزش ۱۱4 ساعت قبل
اختصاصی | فرهاد مجیدی باز هم در کانون حواشی قرار گرفته است. بعد گفتند چرا جک تری‌دی خورده‌اید در حالی که من هرگز نه اهل خوردن پودر و مکمل بودم، نه موادی مصرف کرده‌ام! فرهاد مجیدیحالا فرهاد مجیدی از طریق وکیل خود دست به کار شده است و همبازی سابق خود را دادگاهی کرده است تا به جرم نشر اکاذیب و پیگیری این تهمت، پاسخی جامع را دریافت کند تا این حاشیۀ دوباره اوج گرفته، به مرحلۀ بدی برسد که برای هیچکدام از طرفین مفید نخواهد بود. مهدی امیرآبادیوکیل فرهاد مجیدی با تایید این خبر اعلام داشت: مهدی امیرآبادی چند روز پیش مصاحبه‌ای انجام داد و در آن صحبت‌های را مطرح کرد که صحت ندارد و به دلیل نشر اکاذیب از این فرد به مراجع قضایی شکایت می‌کنیم. اقدامات اولیه صورت گرفته و این شکایت به زودی شکل رسمی به خود خواهد گرفت.
ورزش ۱۱ورزش ۱۱4 ساعت قبل
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت خورشید عصر ارتباطات می‌باشد و هرگونه کپی‌برداری بدون ذکر نام و لینک منبع غیر قانونی بوده و قابل پیگرد میباشد. Copyright © ۲۰۱۳-۱۹
ورزش ۱۱ورزش ۱۱4 ساعت قبل
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت خورشید عصر ارتباطات می‌باشد و هرگونه کپی‌برداری بدون ذکر نام و لینک منبع غیر قانونی بوده و قابل پیگرد میباشد. Copyright © ۲۰۱۳-۱۹
مهرمهر6 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر و به نقل از اسپورت عراق، باخت الشرطه عراق در هفته دوم رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا مقابل میهمان خود الوحده امارات منجر به اخراج الکساندر ایلیچ سرمربی ۵۲ ساله این تیم شد. غالب الظاملی عضو هیأت مدیره باشگاه الشرطه گفت: شکست شب گذشته مقابل الوحده امارات باعث چنین تصمیم گیری شد. هیأت مدیره به او هشدار داده بود اما نتایج ضعیفی را کسب کردیم و نهایتا به این تصمیم رسیدیم. وی درباره جانشین ایلیچ افزود: عبدالغنی شهد سرمربی تیم ملی امید را به عنوان سرمربی جدید خود انتخاب کرده‌ایم. الشرطه فصل نخست حضورش در لیگ قهرمانان آسیا را تجربه می‌کند.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

دیشب ۲۱ دی‌ماه مردم در مقابل دانشگاه امیرکبیر و شریف به یاد کشته‌شدگان هواپیمای اوکراین تجمع کرند

خبری1 ماه قبل

انصراف جمعی از هنرمندان از شرکت در جشنواره فجر

خبری1 ماه قبل

واکنش‌ها به قربانی شدن هموطنانمان در حادثه شلیک موشک به هواپیمای اوکراینی

خبری1 ماه قبل

شکایت رسمی فرهاد مجیدی از همبازی سابقش به دلیل تهمت دوپینگ!

ورزش ۱۱4 ساعت قبل

ابلاغ مصوبه تمدید مهلت ترخیص خودروهای وارداتی از گمرک

قدس آنلاین4 ساعت قبل

اصولگرایان پیروز انتخابات تهران نمی‌شوند/بیش از دو سوم کرسی‌های مجلس برای جریان اصولگرایی کنار گذاشته شده است

اعتمادآنلاین4 ساعت قبل

پالم وارداتی، یارانه‌ می‌گیرد؛ دانه روغنی تولید داخل زیر تیغ است

قدس آنلاین4 ساعت قبل

«تصمیم چند نفره» نامش «ائتلاف» نیست

اعتمادآنلاین4 ساعت قبل

«عدم مشارکت مردم در انتخابات» به مشکلات کشور می‌افزاید

ایسنا4 ساعت قبل

اعتراض علیه احداث خط لوله گاز در کانادا

مهر4 ساعت قبل