:: ابراهیمی - دیدار هیات پارلمانی ایران و ارمنستان در ایروان
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. سیاسی

:: ابراهیمی - دیدار هیات پارلمانی ایران و ارمنستان در ایروان

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |
رییس گروه دوستی ارمنستان و ایران در مجلس این کشور: در تلاش هستیم تا همکاری‌های خود را با ایران بویژه در حوزه اقتصادی-تجاری گسترش دهیم

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از ایروان؛ مقامات ایرانی و ارمنستانی بر نقش گروه‌های دوستی در توسعه همکاری‌های دو کشور به ویژه در حوزه اقتصادی-تجاری، فرهنگی، گردشگری و رسانه‌ای تاکید کردند.

کد ویدیو دانلودفیلم اصلی۱-وارازداد کاراپتیان رییس گروه دوستی ایران و ارمنستان مجلس ملی ارمنستان

۲-محمد جواد جمالی نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامیوارازداد کاراپتیان، رییس گروه دوستی ارمنستان و ایران در مجلس ملی این کشور در دیدار با محمدجواد جمالی، نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: ایران برای ارمنستان کشوری محوری است و ما در تلاش هستیم تا همکاری‌های خود را با این کشور به ویژه در حوزه اقتصادی-تجاری گسترش دهیم.

ترمیم راه‌های ارتباطی ایران و ارمنستان از دیگر موضوعاتی بود که در این نشست بررسی شد. جمالی گفت: در نشست از طرف ارمنی خواستم که بودجه بیشتری را به ترمیم راه‌های ارتباطی اختصاص دهد که در این صورت، حجم مبادلات تجاری ایران و ارمنستان چند برابر خواهد شد.

در وبسایت خبری بخوانید: پربازدیدترین اخبار روز سیاسی

وی در نشست پارلمانی مجمع سازمان پیمان امنیت دسته جمعی که روز ۱۵ آبان برگزار شد به عنوان مهمان حضور یافت و در سخنانی بر اهمیت همگرایی منطقه‌ای تاکید کرد. جمالی گفت: تا زمانی که تلاش جمعی برای برقراری صلح و ثبات در منطقه صورت نگیرد، نسل‌های آینده با هرج و مرج، و نابسامانی‌های خطرناک روبرو خواهند شد.

در اجلاس ایروان، نمایندگان کشور‌های عضو سازمان پیمان امنیت دسته جمعی شامل روسیه، بلاروس، قزاقستان، قرقیزستان، ارمنستان، و تاجیکستان درباره امور دفاعی و امنیتی تبادل نظر کردند. نماینده ایران در این نشست به عنوان مهمان حضور داشت.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

موافقت نمایندگان مجلس با عضویت ایران در یاسا

صدا و سیماصدا و سیما13 ساعت قبل
نمایندگان امروز با عضویت ایران در موسسه بین المللی تحلیل سامانه‌های کاربردی (یاسا) با هدف گسترش تعامل فعال و سازنده در حوزه علم موافقت کردند. با هدف گسترش تعامل فعال و سازنده در حوزه علمبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ نمایندگان مجلس شورای اسلامی امروز با عضویت ایران در موسسه بین المللی تحلیل سامانه‌های کاربردی (یاسا) با هدف گسترش تعامل فعال و سازنده در حوزه علم موافقت کردند.

گام‌ها و برجام …

صدا و سیماصدا و سیما15 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ اکنون فعالیت در فردو از سر گرفته شده است؛ گام چهارم علاوه بر فعال شدن فردو یک هشدار جدی به طرف‌های غربی است که اگر انفعال اروپا در زمینه تعهداتش در برجام ادامه پیدا کند در گام‌های بعدی قطعا محدوده بازرسی‌ها، تعداد بازرسان و سطح غنی سازی تغییر خواهد کرد؛ گام‌هایی که مسئولیت عواقب آن که در عمل فروپاشی برجام است برعهده اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها خواهد بود.

سامانه ثبت اموال مقامات و مسئولان در بهارستان

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ این ستاد به نمایندگان کد «ثنا» ارائه می‌کند؛ کدی که با استفاده از آن، نمایندگان اموال و دارایی‌های خود را در سامانه ثبت می‌کنند. بر اساس اصل ۱۴۲ قانون اساسی اموال و دارایی‌های مسئولان و مقامات نظام، قبل و بعد از مسئولیت از سوی قوه قضائیه رسیدگی شود تا برخلاف حق افزایش نیابد.

روحانی: در بستن هنر نیست، بازکردنش هنر است +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین18 ساعت قبل
الفالف1 روز قبل
گروه سیاسی الف، ۲۰ آبان ۱۳۹۸، ۲۰:۳۰ ۳۹۸۰۸۲۰۱۳۹دو واکنش نسبت به سخنان دیروز روحانیسخنان روحانی در یزد درباره مفاسد اقتصادی با واکنش عموما منفی سیاستمداران روبه‌رو شد. نکته دیگر این است که رییس‌جمهوری یک خطیب عادی نیست، بلکه رییس دولت و رییس‌جمهوری قانونی کشور است. پس از این اتفاق ذوالنوری در مصاحبه‌ای با اعتمادآنلاین از این اقدام خود دفاع کرد و سخنان عجیبی بیان کرد. مقایسه روحانی با بنی‌صدر و ادعای تقابل روحانی با رهبری در حقیقت بازی در زمین دشمنان این کشور و مخالف نقشه رهبری درباره دولت است. نقشه رهبری، ادامه کار روحانی و دولتش تا پایان دوره قانونی است و این اقدامات با هدف تخریب حداکثری دولت و روحانی است.
الفالف1 روز قبل
ویدئویی از آقای روحانی دیدم (۱) که مربوط به سخنانشان در جشنواره شهید رجایی بود. او اعداد و ارقامی را اعلام کرد که خوشبختانه به سرعت توسط سخنگوی دستگاه قضایی پاسخ داده شد. هر چند او نامی از این نهاد نبرد اما ریشه و سابقه عصبانیت ایشان نسبت به این مجموعه‌ بر کسی پوشیده نیست. متاسفانه سخنان آقای روحانی در یزد نه در قامت رئیس‌جمهور که بیشتر در هیبت یک رقیب انتخاباتی بیان شد شاید ایشان آقای رئیسی (رئیس فعلی قوه قضاییه و رقیب سال ۹۶) را هنوز رقیب انتخاباتی خود می‌داند که اینگونه سخن می‌گوید. برخی معتقدند تغییر لحن آقای روحانی و عصبانیت و شبهه افکنی در مسیر مبارزه با فساد اقتصادی بی ارتباط با پرونده برادر ایشان آقای حسین فریدون و محکومیت و زندانی شدنش نیست.

نظرها

اخبار بیشتر