مناظره دانشجویی کارگاه تمرین مهارت‌های زندگی برای دانشجویان است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. فرهنگ
مناظره دانشجویی کارگاه تمرین مهارت‌های زندگی برای دانشجویان است

مناظره دانشجویی کارگاه تمرین مهارت‌های زندگی برای دانشجویان است

ایسناخبرگزاری ایسنا |
ایسنا/کردستان استاد دانشگاه کردستان، گفت: مناظره دانشجویی یک دوره کارآموزی برای تمرین مهارت های زندگی است.

اسماعیل احمدی در گفت‌وگو با ایسنا، در مورد برگزاری مسابقه مناظرات دانشجویی، اظهار کرد: مناظره دانشجویی یک برنامه علمی، آموزشی، فرهنگی و اجتماعی است که تأثیرات مختلفی در جامعه به ویژه در حوزه دانشجویی و جوانی دارد.

وی افزود: بزرگ‌ترین دستاورد مناظره دانشجویی کمک به ارتقاء اعتمادبه‌نفس و خودباوری جوانان است.

این استاد دانشگاه، بیان کرد: جوانان با شرکت در مناظره دانشجویی فرصتی پیدا می‌کنند که داشته‌ها و اطلاعات خود را به چالش بگذارند و با گفت‌وگو در مورد موضوعات مختلف دانش عمومی خود را ارتقاء ‌دهند.

احمدی عنوان کرد: زمانی که دانشجویان گزاره‌های مطرح‌ شده در مناظره دانشجویی را می‌ببیند، در می‌یابند که برای اظهار نظر پیرامون آنها نیازمند اطلاعات دقیق و همه جانبه ایی هستند، لذا سراغ مطالعه، پژوهش و همفکری می‌روند بنابراین از لحاظ علمی بر اندوخته‌های آنها افزوده می‌شود.

این استاد دانشگاه، مناظره دانشجویی را یک نوع کارآموزی برای نهادینه کردن مهارت‌های زندگی دانست و گفت: در طول برگزاری مناظره، دانشجویان تمرین همفکری، همکاری و فعالیت گروهی خواهند کرد، آنها خود را محک می‌زنند و اگر هم خطا یا ایرادی داشته باشند به دلیل اینکه در فضای دانشگاهی قرار دارند بازتاب منفی نخواهد داشت بنابراین به راحتی تمرین زندگی می‌کنند.

در سایت خبری بخوانید: بهترین اخبار فرهنگی ادبی ایران و جهان

احمدی بیان کرد: مناظره دانشجویی بستری است برای آموزش دانشجو که بدون اطلاعات و منبع رسمی اظهارنظر نکند، چراکه فرآیند مناظره ازجمله سؤالات، داوری و رقابت کاملا جدی و استاندارد است.

وی ضمن اینکه عموم مباحث مطرح‌شده در مناظره دانشجویی موضوعات فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی است، گفت: با دقت در فرآیند مناظره دانشجویی، متوجه می‌شوید که به‌صورت جدی نقد قدرت و صاحبان قدرت اتفاق می‌افتاد چیزی که امروز به‌شدت نیاز جامعه است و جوانان دانشجو به‌عنوان نماینده افکار عمومی نسبت به مسائل واکنش نشان می‌دهند.

این استاد دانشگاه، خاطرنشان کرد: در طول برگزاری مناظره دانشجویی به‌صورت جدی مسائل مهم کشور مورد نقد و بررسی دقیق قرار می‌گیرد لذا در این راستا لازم است مسئولین و مدیران در این مناظره‌ها حضور پیدا کنند و با دیدگاه دانشجویان و ارائه نظرات آن‌ها در باب حکمرانی مفید آشنا شوند.

این استاد دانشگاه در پایان پیشنهاد کرد که با توجه به ارایه راهکارهای متنوع و خلاقانه در این برنامه جهاد دانشگاهی طرح بانک ایده را تدوین کند و ضمن ثبت ایده‌های کاربردی برای حل معضلات جامعه به بهترین ایده‌ها جوایزی هم اهدا کند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

سومین همایش کاردیوانکولوژی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

خاطره بازیگر معروف ایرانی از برخورد نژادپرستانه با فرزندش در فرانسه +عکس و فیلم

فردا نیوزفردا نیوز1 روز قبل
داریوش ارجمند، ضمن انتقاد از برخی هنرمندان که به خارج از کشور مهاجرت کرده‌اند، خاطره‌ای را از برخورد نژادپرستانه زنی فرانسوی با فرزندش، بازگو کرد. خبرگزاری فارس: داریوش ارجمند، ضمن انتقاد از برخی هنرمندان که به خارج از کشور مهاجرت کرده‌اند، خاطره‌ای را از برخورد نژادپرستانه زنی فرانسوی با فرزندش، بازگو کرد. داریوش ارجمند، بازیگر پیشکسوت کشورمان، در گفت‌وگویی با نادر طالب‌زاده در شبکه افق، ضمن انتقاد از برخی هنرمندان گفت: «ما جان‌مان را برای این مملکت گذاشته‌ایم. مثل آن‌هایی که از اینجا بلند می‌شوند می‌روند در آغوش آمریکایی‌ها تئاتر می‌گذارند، بعد می‌آیند می‌گویند ما در نیویورک تئاتر اجرا کردیم. روزی که زن و بچه‌ام از ایران آمده بودند فرانسه، وقتی سوار آسانسور شدیم، پیرزنی با سگش وارد شد.

ماجرای بخاری‌ها

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
حضورش در مدرسه‌ها حادثه ساز شده است، سالهاست صحبت خداحافظی با توست. در این دوسال، اما فقط۴۲ هزار بخاری از کلاس‌ها رفتند. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما، عوارضی که اگر در بودجه سال آینده آموزش و پرورش افزایش، و بطور کامل هم اختصاص پیدا کند، سال ۹۹ سال خداحافظی با بخاری‌های غیر استاندارد مدارس خواهد بود.

مرمت میراث مکتوب

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
در آزمایشگاه‌ها و کارگاه‌های مرمت آثار تاریخی باید شرایط نور و دما و رطوبت در وضعیت استاندارد باشد تا در مراحل مختلف مرمت، آسیبی به این آثار تاریخی وارد نشود. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ ایران جزء آن‌ دسته از کشورهایی است که بیشترین کتب تاریخی و خطی را در اختیار دارد، که نیازمند حفاظت و مرمت دقیق است. برای مرمت کتاب‌های تاریخی از آزمایشگاه تشخیص و درمان بیماری‌های قدیمی و خطی استفاده می‌کنند که در آن نمونه‌برداری‌های میکروسکوپی انجام می‌شود.

بصیرت رمز موفقیت جامعه اسلامی در برابر دسیسه‌های دشمنان

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، گفتگوی ویژه اخبار قرآنی با کارشناسی دکتر حشمت الله قنبری استاد دانشگاه و پژوهشگر مسائل دینی درباره موضوع «بصیرت رمز موفقیت جامعه اسلامی در برابر دسیسه‌های دشمنان» فردا جمعه ساعت ۱۰ صبح برگزار می‌شود.
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
گفتم آیا گروه ریگی که سابقه ترور دارد، دستشان به افراد برسد، خوششان می‌آید؟ از هیچ کسی اسمی نبردم. ایرناپلاس: اما شما کلمه خانم را به کار بردید و به فراخوان خانمی اشاره کردید. بله؛ مثل این که یک نفر بگوید اگر دزد وسایلتان را ببرد خوشتان می‌آید؟ گروه ریگی به تروریسم و آدم‌کشی معروف است. گروه ریگی جنایت جنسی کرده تا حالا؟ اصلا نبوده است. وی در پایان با اشاره به توصیه برخی افراد درباره لزوم عذرخواهی کردن، گفت: به من زنگ می‌زنند که عذرخواهی کن، از چی عذرخواهی کنم؟ عذرخواهی ندارد.

نظرها

اخبار بیشتر