اکنون توپ در زمین امارات و عربستان است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. بین‌المللی

اکنون توپ در زمین امارات و عربستان است

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |
محمد البخیتی گفت: راه های تماس را کشور های عربی را نبسته ایم و اکنون توپ در زمین عربستان و امارات است

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از العالم، محمد البخیتی عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن گفت: صنعا با هیچ یک از کشور‌های عربی یا اسلامی خط ارتباطی را نبسته است. وی در مصاحبه با شبکه العالم افزود: این جنبش خبر‌ها درباره گفتگو میان انصارالله و عربستان را رد یا تایید نمی‌کند.

کد ویدیو دانلودفیلم اصلیالبخیتی گفت: ما در گذشته و امروز تاکید کرده‌ایم که هیچ راه تماس و ارتباط با کشور‌های اسلامی و عربی را نبسته‌ایم. این راه‌ها همیشه باز است و آن‌ها هستند که گاهی چنین خطوط تماسی را می‌بندند. ما در هر راهکاری در آینده نمی‌توانیم به کمتر از باز پس گیری تمامیت ارضی و استقلال یمن و همچنین آزادسازی هر وجب از خاک یمن رضایت دهیم. ما اکنون وجود برخی گفتگو‌ها در این زمینه را نه تکذیب و نه تایید می‌کنیم. اما توپ در زمین مقامات سعودی و اماراتی است. ما به آتش بس یکطرفه اقدام کردیم؛ به این امید که مقامات سعودی و اماراتی به طرح صلح پاسخ دهند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

صدا و سیماصدا و سیما6 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، آقای سعید رسولی در مراسم اختتامیه هفتمین همایش بین المللی ایستگاه‌های آینده افزود: بسته‌های حمایتی واقعی برای تشویق سرمایه‌گذاری در راه‌ آهن طراحی شده و برای توسعه ایستگاه‌های راه آهن و تطبیق آنها با نسل جدید ایستگاه‌های راه آهن از همین فردا اقدامات عملی خود را آغاز می‌کنیم. وی افزود: برای توسعه ایستگاه‌های راه آهن از اجرای طرحهای عمرانی کوچک آغاز می‌کنیم و بدنبال اجرای طرحهای بزرگ عمرانی خواهیم بود. وی توسعه صنعت ریلی در هر کشور را یک نیاز اساسی توصیف کرد و افزود: همانگونه که ساخته آسمان خراش بدون آسانسور امری غیر ممکن است تصور شهرنشینی بدون سیستم حمل و نقل ریلی نیز غیرممکن است. وی گفت: اتحادیه بین‌المللی راه آهن‌ها ۱۲۰ گروه کاری فعال در موضوعات مختلف دارد و ما نیز باید بیش از گذشته از این تجربیات استفاده کنیم. در این همایش بین المللی، ۵۰ مقاله پذیرفته شده داخلی و خارجی از مجموع ۱۱۲ مقاله رسیده به دبیرخانه در جلسات و پنل‌های تخصصی ارائه شد.
مهرمهر18 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، «دنیس راس» هماهنگ‌کننده امور مناسبات آمریکا و ایران در دوران ریاست جمهوری «باراک اوباما» در مصاحبه با «لو پوان» فرانسه مدعی شد چنانچه برجام به نوعی اصلاح شود، احتمال حفظ آن وجود دارد حال آنکه در شکل فعلی واشنگتن تمایلی برای انجام این کار ندارد. با این حال، وی تاکید کرد که با نزدیک شدن به موعد رقابت ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا، این احتمال که دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری این کشور رغبت بیشتری به حصول توافق با ایران نشان دهد، محتمل است. وی همچنین گفت ترامپ خودش اهل معامله است و با میانجی‌گری مشکلی ندارد و چنانچه امانوئل ماکرون همتای فرانسوی این حس را به وجود بیاورد که می‌تواند در این توافق جدید سودمند باشد، ترامپ بهتر از اوباما عمل می‌کند.
مهرمهر12 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از فلسطین الیوم، مقاومت فلسطین در پاسخ به حملات جنایتکارانه امروز به باریکه غزه که منجر به شهادت ۴ نفر و زخمی شدن ۲۵ نفر دیگر منجر شده، بیش از ۱۰۰ موشک و راکت به سمت اراضی اشغالی شلیک کرده است. بر اساس این گزارش، رسانه‌های صهیونیست به خسارت‌های وارده به این رژیم در این حملات اذعان کرده‌اند. این رسانه‌ها اذعان کردند که تا این لحظه ۲۹ صهیونیست مجروح در نتیجه این حملات به بیمارستان برزلای ر عسقلان انتقال داده شده‌اند.

از قطر تا بغداد با گل‌های علی دایی به عراق

10+
ورزش۳ورزش۳14 ساعت قبل
مهرمهر9 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المیادین، صفاء التمیمی سخنگوی گردانهای صلح عراق گفت: باید سیلی به اسرائیل پس از تجاوزات و حملات آن زد. باید پاسخی مشابه ضربه‌ای که اسرائیل در جنگ ۲۰۰۶ دریافت کرد، داد. التمیمی بر آگاهی و بیداری اعراب و به کارگیری امکانات نظامی آن علیه رژیم صهیونیستی تاکید کرد و گفت: همه گزینه‌های درباره واکنش به حملات اسرائیل به عراق باز و مطرح است. سخنگوی گردانهای صلح عراق بیان کرد: تقویت مقاومت در لبنان، سوریه، یمن و عراق خواب را از چشم اسرائیل می‌رباید. التمیمی گفت: شعله ور شدن موضوعات طایفه‌ای و فرقه‌ای میان ملت‌های عربی به نفع اسرائیل است.

آشوب و تخریب اموال عمومی در عراق‎

8+
مهرمهر14 ساعت قبل

نظرها

اخبار بیشتر