تمرینات متفاوت احسان خواجه‌امیری / ببینید
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. برنا
  4. فرهنگ

در ادامه بخوانید

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز45 دقیقه قبل
حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی عضو هیأت رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به برگزاری نشست شب گذشته (سه شنبه) شورای عالی انقلاب فرهنگی، گفت: رئیس جمهور در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی با آقای رحیم‌پورازغدی با تندی صحبت کرده و بحث و جدلی بین آنها صورت گرفته است. سلیمی گفت: آقای رحیم‌پور از رئیس جمهور که رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی هم محسوب می‌شود، سؤال کرده است که با توجه به گران کردن بنزین از سوی دولت و ایجاد التهاب در کشور، رئیس جمهور کمی در این باره توضیح دهد. ادبیات آقای روحانی در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی غیرقابل دفاع بوده و الفاظی را در برابر یکی از اعضا به کار برده است که به هیچ وجه قابل قبول نیست. سلیمی گفت: آقای روحانی گویا تصور کرده است که اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی کارگزاران و کارمندان دولت محسوب می‌شوند؛ اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی فرهیختگان کشور محسوب می‌شوند نه گماشته آقای روحانی. رئیس جمهور باید در ادبیاتش تجدیدنظر کند.
سینماپرسسینماپرس2 ساعت قبل
سینماپرس: مرتضی میرمنتظمی کارگردان فیلم کوتاه «آنکادر» ضمن اشاره به جزییات داستانی این فیلم، از علاقه خود به‌عنوان یک کارگردان تئاتر برای تجربه کارگردانی فیلم کوتاه سخن گفت. به گزارش سینماپرس، مرتضی میرمنتظمی کارگردان تئاتر که اولین تجربه فیلمسازی خود را با فیلم کوتاه «آنکادر» پشت سرگذاشته است، به مهر گفت: «آنکادر» یک فیلم کوتاه ۱۷ دقیقه‌ای است که فرودین و اردیبهشت ماه سال جاری تصویربرداری شده است. وی بیان کرد: موضوع این فیلم درباره تنهایی است و روایت دختری است که بعد از از دست دادن مادرش، به تنهایی یک زندگی کاملا ایزوله را تجربه می‌کند. او تصمیم دارد برای فرار از تنهایی، تجربه‌ ارتباط با محیط پیرامون خود را آغاز کند. میرمنتظمی در پایان گفت: در تلاش هستم که «آنکادر» را با همراهی یک پخش کننده خارجی برای حضور در جشنواره‌های بین المللی آماده کنم.
همشهریهمشهری20 ساعت قبل
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از گاردین، انجمن برونته پس از سال‌ها جستجو توانست کتاب فوق‌العاده کوچکی را پیدا کند که شارلوت برونته در نوجوانی آن را نوشته است. کتاب یاد شده، یکی از کتاب‌های یک مجموعه شش تایی است که شارلوت در دوره نوجوانی نوشته است. ابعاد آن ۳۵ میلی‌متر در ۶۱ میلی‌متر است و به موزه پارسوناژ برونته در یورکشایر انگلستان منتقل می‌شود. به گفته آن دینسدیل مدیر موزه برونته، شارلوت این مجله‌های کوچک دست‌نویس را برای سربازهای اسباب‌بازی‌ای نوشته است که در کودکی با برادر و خواهرهایش با آن‌ها بازی می‌کرد. شارلوت برونته، نویسنده انگلیسی قرن نوزدهم، بیشتر به خاطر رمان جین ایر مشهور است که آن را ابتدا با نام مستعار کرر بل منتشر کرد.

جریان فناوری کشور در مسیر خدمت رسانی

صدا و سیماصدا و سیما21 ساعت قبل
جریان فناورانه در فضای علمی کشور روان است و با شتاب فراوان در مسیر خودکفایی و خود اتکایی ادامه دارد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما؛ استفاده از شبکه ملی اطلاعات و اجرای ساختارهای کسب و کارهای نوپا در بسته‌های بومی و داخلی راهبردی است که فناوران کشور پیش گرفتند تا از خروج اطلاعات به شبکه‌های خارجی جلوگیری کنند.
مهرمهر23 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی دفتر فیاپ در ایران، نتایج اولیه هفتمین جشنواره بین المللی عکس خیام اعلام شد که بر این اساس مخاطبان می‌توانند در سایت www. focusteam. ir نتایج اولیه را مشاهده کنند. هفتمین دوره جشنواره بین‌المللی عکس خیام در ۶ بخش با موضوع آزاد تک ‌رنگ، موضوع آزاد رنگی، موضوع شهر، موضوع خلاقه، موضوع گردشگری و موضوع مردم برگزار می‌شود. در هفتمین دوره جشنواره، در مجموع ۱۶۰۰ دلار جایزه نقدی به همراه نشان‌های فیاپ، PSA، خیام و کمال الملک به برگزیدگان اهدا خواهد شد. هفتمین جشنواره بین‌المللی عکس خیام تنها رویداد حوزه عکس در ایران است که با مجوز و استانداردهای فدراسیون بین المللی هنر عکاسی (فیاپ) و PSA برگزار می‌شود و نتایج آن در سوابق شرکت کنندگان برای دریافت القاب فیاپ و PSA ثبت خواهد شد. جشنواره بین‌المللی عکس خیام به دبیری علی سامعی با هدف ارتقای سطح عکاسی و گفتگوی بصری میان عکاسان ایران و جهان و نیز به منظور بزرگداشت حکیم عمر خیام، توسط نمایندگی فدراسیون بین المللی هنر عکاسی در ایران (فیاپ) یعنی کلوپ عکس فوکوس - وابسته به موسسه فرهنگی هنری «خانه هنر خیام» - برگزار می‌شود.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

حسن روحانی در مورد اعتراض مردم به گرانی بنزین چه گفت؟

خبری1 ساعت قبل

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری1 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری1 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

آخرین وضعیت طرفداری در روزهای اختلال اینترنت: سرویس نتایج زنده و جدول‌ها در اپلیکیشن و سایت قابل دسترسی شد (بهبودها انجام خواهد شد)، وضعیت پوشش اخبار بهبود یافت، بخش گفتگو (در فهرست قابل دسترسی است) در سایت راه اندازی شد. ادامه در مشروح: …

طرفداریچند ثانیه قبل

انتصاب سرپرست معاونت توسعه مدیریت منابع استانداری لرستان

ایسنا4 دقیقه قبل

«ایرانیش» در شبکه دو ساخته می‌شود/مسابقه‌ برای همه اعضای خانواده

مهر4 دقیقه قبل

کرگر: فارغ از عملکرد پوچتینو، تاتنهام به یک مربی با کارنامه‌ای مثل مورینیو نیاز داشت

طرفداری4 دقیقه قبل

وزیر ورزش: حقوق ویلموتس تا ۳ ماه آینده پرداخت شده

الف5 دقیقه قبل

سینما به دنبال سهم از بازار‌های جهانی

صدا و سیما7 دقیقه قبل