رئیس جمهور آمریکا هستم نه جهان!
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. سیاسی

رئیس جمهور آمریکا هستم نه جهان!

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |
دونالد ترامپ گفت: انتخاب شدم که رئیس جمهور آمریکا باشم نه رئیس جمهور جهان!

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما، رئیس جمهور آمریکا ضمن انتقاد از هزینه‌های هنگفت مالی و جانی دولت‌های قبلی آمریکا در منطقه خاورمیانه (غرب آسیا) گفت: من رئیس جمهور آمریکا هستم نه رئیس جمهور جهان!

کد ویدیو دانلودفیلم اصلیدونالد ترامپ در بخش‌هایی از سخنرانی انتخاباتی خود در شهر مونرو در ایالت لوئیزیانا گفت: دیگر به سبک آن دوره (زمان دموکرات‌ها) عمل نخواهد شد، چون ما نمی‌توانیم اجازه دهیم که کشور ما به روز‌هایی بازگردد که به وسیله سایر کشور‌ها غارت و چپاول شده بود. دیگر اجازه نمی‌دهیم که سایرین از ما سوء استفاده کنند! قبل از آنکه من به عنوان رئیس جمهور آمریکا انتخاب شوم، سران آمریکا از طبقه متوسط آمریکا به عنوان قلکی برای تامین مالی پروژه‌های خیالی خود در جهان استفاده می‌کردند. آن‌ها بخش تولید آمریکا را نابود کردند. بخش تولید آمریکا نابود شد. آن‌ها رشد اقتصادی در کشور‌های خارجی را ترویج کردند، اما باعث ترویج رشد اقتصادی در داخل کشور ما نشدند. آن‌ها از ارتش ما برای دفاع از کشور‌های بسیار ثروتمند استفاده کردند، آن‌ها به «دولت‌های رفاه» در جهان یارانه دادند درحالیکه منابع مالی این یارانه‌ها را شما تامین کردید.

در خبری بخوانید: جدیدترین اخبار سیاسی ایران و سایر نقاط دنیا

دونالد ترامپ افزود: آن‌ها خون و پول گرانبهای آمریکایی را به خاورمیانه بردند درحالیکه شهر‌های بزرگ ما گرفتار خرابی شدند. هشت تریلیون دلار در خاورمیانه هزینه شد، اما وقتی که می‌خواهید یک بزرگراه را بازسازی کنید می‌گویند هزینه‌اش بسیار سنگین است! دیگر اینگونه نخواهد بود. من انتخاب شدم تا رئیس جمهور آمریکا باشم نه اینکه رئیس جمهور دنیا باشم!

خواندن خبر در سایت منبع

موضوع‌های مشابه

در ادامه بخوانید

مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، منابع لبنانی اعلام کردند که کارکنان بانکها به اعتصاب خود در روز دوشنبه ادامه خواهند داد. از سوی دیگر جوزف عون فرمانده ارتش لبنان در بازدید از یگانهای ارتش در بیروت و جبل لبنان از آنها تمجید کرد و گفت: ارتش فرصت را از کسانی که قصد دارند که از آب گل آلود ماهی بگیرند، می‌گیرد. ارتش لبنان در نهایت نظم و حرفه‌ای بودن عمل می‌کند. ارتش در حال حاضر مامور حفظ امنیت و مسئول امنیت تظاهرات کنندگان و دیگر شهروندان است. تاریخ شاهد خواهد بود که ارتش لبنان، لبنان را نجات داد.

به نام اعتراض اما به کام …

صدا و سیماصدا و سیما22 ساعت قبل
دیروز نقاطی از تهران و برخی از شهرستان‌های آن محل تعدادی اجتماع مردمی بعد از تغییر قیمت بنزین بود، اما رفته رفته این اجتماعات نه دیگر رنگ و بوی بنزینی داشت و نه مردمی …به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ شب وقتی دخلش را شمرده، کرکره را پایین کشیده و به خانه رفته تصور نمی‌کرده است چند ساعت بعد مغازه را اینطور بی سر و سامان ببیند. به نام اعتراض، اما به کام آن‌ها که می‌خواهند آتش به جان زندگی مردم بیفتد.
ایلناایلنا1 روز قبل
نماینده مردم تهران گفت: اگر آقای رئیس مجلس صدای نمایندگان را در خصوص اصلاح قیمت بنزین منعکس می‌کرد، متوجه می‌شدید که ما مخالف این افزایش قیمت بودیم. نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: اگر آقای لاریجانی صدای مجلس را منعکس می‌کرد، متوجه می‌شدید که ما مخالفت این افزایش قیمت بودیم. وی یادآور شد: چیزی که برایم عجیب و قابل پذیرش نیست این است که همین شورای سه‌ نفره «FATF و پالرمو» را تصویب می‌کنند اما جاهای دیگر نظر این سران را غیرقابل قبول می‌دانند. وی ادامه داد: با این کارها مجلس از شأن خودش می‌افتد در صورتی که بر طبق قانون اساسی، مجلس مرجع تصمیم‌گیری است. امروز ما مشاهده می‌کنیم نهادهای دیگر مانند شورای نگهبان، مجمع تشخیص و سران قوا با تصمیم‌هایشان دست ما را می‌بندند.
برترین‌هابرترین‌ها4 ساعت قبل
اعتمادآنلاین: محمدرضا تابش، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین، درباره اعمال بی‌سلیقگی در اجرای افزایش قیمت بنزین گفت: در جلسه صبح یکشنبه پیام رهبری درباره مصوبه سران سه قوه خوانده شد که باید تمهیدات لازم برای اجرای آن فراهم شود. تابش در مورد ۲ طرح این فراکسیون درباره قیمت بنزین توضیح داد: فراکسیون امید ۲ طرح کارشناسی‌شده دوفوریتی و سه‌فوریتی درباره توقف افزایش قیمت و سهمیه‌بندی بنزین داده بود تا اگر قرار است افزایش قیمتی هم داشته باشد، در قالب بودجه‌های سنواتی باشد. سه ماده در این طرح پیش‌بینی کرده بودیم؛ اول اینکه قیمت بنزین ۱۵۰۰ تومان آزاد شود و کوپنی و سهمیه‌ای نباشد. نایب‌رئیس فراکسیون امید مجلس در پایان گفت: قرار بود برای اجرایی شدن این موضوع طرح بیاورند. در جلسات نهایی اجرای آن تصویب شد و رهبری هم این مصوبه را تایید کردند.
ایسناایسنا1 روز قبل
ایسنا/لرستان ملی‌پوش سابق وزن ۵۶ کیلوگرم تیم ملی می‌گوید: به‌علت اینکه حمایت نشده و برای گذران زندگی، بوکس را کنار گذاشته است. رضا کرزبر در گفت‌وگو با ایسنا، خاطرنشان کرد: سال ۹۴ به همراه تیم ملی در رقابت‌های بوکس قهرمانی آسیا شرکت کردم و یک‌سال پس از آن در سن ۲۶ سالگی به عنوان ورزشکار، بوکس را کنار گذاشتم. وی با اشاره به اینکه آن سال در رقابت‌های قهرمانی آسیا حذف شدم، تصریح کرد: تجربه کافی در عرصه بین‌المللی نداشتم و میدان زیادی ندیده بودم و نتوانستم نتیجه بگیرم. کرزبر با اشاره به اینکه سبک وزن‌های مقتدر دنیا آسیایی هستند، تاکید کرد: با این شرایط کسب مدال خیلی سخت بوده، چون به هیچ وجه در شرایط برابری قرار نداریم. کادر فنی تیم ملی جوانان خوب است و بوکسورها هم بهترین‌های ایران هستند اما وقتی برای نخستین بار روی رینگ خارجی می‌رویم معلوم است نمی‌توانیم نتیجه بگیریم.
فراروفرارو3 ساعت قبل
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان البرز گفت: مردم اگر خواسته قانونی و یا اعتراضی به تصمیمی دارند در قالب قانونی پیگیری کنند و ما هم به عنوان مدعی‌العموم همراه مردم هستیم و حقوق آن‌ها را پیگیری خواهیم کرد. به گزارش ایسنا حاجی‌رضا شاکرمی با اشاره به اقدامات منجر به تخریب اموال عمومی و اخلال در نظم در استان البرز خاطرنشان کرد: هویت این افراد شرور معلوم نبود، حتی بعضی از شهر‌های دیگر وارد کرج و فردیس شده و اقدام به تعرض به دستگاه‌های خدمات رسان از جمله شهرداری، بانک‌ها و سایر دستگاه‌ها کردند. به گزارش ایسنا، شاکرمی در جمع خبرنگاران اضافه کرد: اعتقاد ما این است که مردم اگر خواسته قانونی و یا اعتراضی به تصمیمی دارند در قالب قانونی پیگیری کنند و ما هم به عنوان مدعی‌العموم همراه مردم هستیم و حقوق آن‌ها را پیگیری خواهیم کرد. وی تصریح کرد: حساب مردم از افرادی که در خیابان‌ها راه بندان ایجاد، سرقت و تخریب می‌کنند متفاوت است، افرادی هستند که قصد دارند امنیت کشور را مختل و اموال مردم را حیف و میل و یا اموال مردم را سرقت کنند؛ پلیس، مرجع قضایی، شورای تامین و همه مسئولین در کنار مردم هستند و وظیفه آن‌ها احیای حقوق و تامین امنیت مردم و محافظت از جان و مال مردم است. وی افزود: پلیس ناگزیر باید از مردم دفاع کند، مردمی هم که اموال خود را از دست داده‌اند برای رسیدگی شکایت کنند.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری2 ساعت قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری3 ساعت قبل

مدارس و دانشگاه‌ها در برخی شهرها تعطیل شدند

خبری3 ساعت قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

گزارش قطعی در خصوص آسیب رسان بودن پارازیت‌ها وجود ندارد

خانه ملت2 دقیقه قبل

صف منافقین از مردم جدا است/مردم به اموال عمومی خسارت نمی‌زنند

مهر5 دقیقه قبل

نزاجا در شمالغرب رزمایش شبانه برگزار می‌کند

مشرق‌نیوز5 دقیقه قبل

دلایل تاب آوری اقتصاد ایران در مقابل تحریم‌ها

مهر7 دقیقه قبل

دولت در موضوع کنترل قیمت‌ها به میدان عمل بیاید

خانه ملت9 دقیقه قبل

زلزله کرمانشاه در ویژه‌نامه «آفتاب یزد»

ایسنا10 دقیقه قبل