بنگاه‌های کوچک رکن اقتصاد مالزی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. اقتصادی

بنگاه‌های کوچک رکن اقتصاد مالزی

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |
مشاور عالی دولت مالزی از سهم ۹۷ درصدی بنگاه‌های کوچک و متوسط اقتصادی در حوزه تجارت این کشور خبر داد

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از کوالالامپور، مشاور عالی دولت مالزی از سهم ۹۷ درصدی بنگاه‌های کوچک و متوسط اقتصادی در حوزه تجارت این کشور خبر داد.

کد ویدیو دانلودفیلم اصلی

دکتر چانگ خیم، ایجاد مناطق آزاد تجاری دیجیتال و ورود پنج هزار بنگاه کوچک و متوسط مالزی به درگاه تجارت الکترونیک را مهمترین عامل در افزایش تولید ناخالص ملی این کشور اعلام کرد.

وی افزود: این کارگاه‌های کوچک اقتصادی با تامین ۳۷ درصدی تولید ناخالص داخلی موفق شدند رشد تولید ناخالص ملی را از ۴درصد به ۶درصد ارتقا دهند.

دولت مالزی بر این باور است که با ایجاد و توسعه مناطق آزاد تجاری الکترونیک در ابعاد ده تا ۳۰۰ هکتاری هم صادرات را افزایش می‌دهد و هم با حذف مالیات، سرمایه گذاران خارجی را جذب می‌کند.

ایجاد رشد اقتصادی، استفاده از زیرساخت‌های دیجیتالی، جذب سرمایه گذاری مستقیم خارجی، ایجاد و افزایش یکپارچگی اقتصادی منطقه‌ای در عرصه اقتصاد جهانی، رشد و افزایش نوآوری و خلاقیت و اصلاح اقتصادی در استراتژی و ایجاد تنوع در صادرات از مهمترین اهداف ایجاد و توسعه مناطق آزاد تجارت الکترونیک مالزی است.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران

دولت مالزی با اعمال مشوق‌های مالیاتی موجب تولید ناخالص ملی به ارزش ۳۵۰ میلیارد دلار، تورم دو و یک دهم درصدی، نرخ بیکاری سه و دو دهم درصدی، تقویت زیرساخت‌های پیشرفته و ارتقاء نیروی کار جوان، فرهیخته و کارآمد شده است.

با این وجود هنوز مالزی در تلاش است قوانین را برای جذب راحت‌تر سرمایه گذاری خارجی اصلاح کند و تشویق‌های مالیاتی را افزایش دهد تا به جایگاه بهتری برسد.

مصاحبه‌ها:

۱- دکتر چانگ خیم - مشاور عالی دولت مالزی

۲- شهروند مالزیایی - پژوهشگر

۳- دکتر نورآزنیتا - کارشناس اقتصادی

خواندن خبر در سایت منبع

موضوع‌های مشابه

در ادامه بخوانید

اجرای ناقص تخریب بنا‌های متجاوز به حریم رودخانه

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، در حالیکه حکم تخریب ۲۳ بنا متجاوز به حریم رودخانه فرحزاد صادر شده بود، اما در روز اجرا، این حکم به صورت ناقص عملیاتی شد. از احکام تخریبی گرفته شده، فقط ۱۳ مورد به مرحله اجرا رسید که ماجرا دیر رسیدن پلیس بود و محدودیت‌هایی که در زمان اجرای حکم بوجود آمد. رودخانه فرحزاد از آن دست رودخانه‌هایی است که اگر نیم ساعت تا ۴۰ دقیقه باران به صورت رگباری ببارد، بروز سیلاب در آنجا اجتناب ناپذیر است، سیلی که اگر این بنا‌ها در مسیر آن باشد می‌تواند خسارات جبران ناپذیری را برای مردم به همراه داشته باشد.

روحانی: در بستن هنر نیست، بازکردنش هنر است +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین19 ساعت قبل

بازتاب یک گزارش!

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
شرایط نابرابر برای تولید مواد ریز مغذی دامی برخی از کارخانه‌ها را به تعطیلی کشانده است. به گزارش خبرگزاری صدا وسیما؛ شرایط نابرابر برای تولید مواد ریز مغذی دامی برخی از کارخانه‌ها را به تعطیلی کشانده است و رقابت در این حوزه تولیدی را با مشکل مواجه کرده است برای اطلاع بیشتر گزارش همکارمان آذری بقا را پیگیری نمایید.
صدا و سیماصدا و سیما6 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، آقای سعید رسولی در مراسم اختتامیه هفتمین همایش بین المللی ایستگاه‌های آینده افزود: بسته‌های حمایتی واقعی برای تشویق سرمایه‌گذاری در راه‌ آهن طراحی شده و برای توسعه ایستگاه‌های راه آهن و تطبیق آنها با نسل جدید ایستگاه‌های راه آهن از همین فردا اقدامات عملی خود را آغاز می‌کنیم. وی افزود: برای توسعه ایستگاه‌های راه آهن از اجرای طرحهای عمرانی کوچک آغاز می‌کنیم و بدنبال اجرای طرحهای بزرگ عمرانی خواهیم بود. وی توسعه صنعت ریلی در هر کشور را یک نیاز اساسی توصیف کرد و افزود: همانگونه که ساخته آسمان خراش بدون آسانسور امری غیر ممکن است تصور شهرنشینی بدون سیستم حمل و نقل ریلی نیز غیرممکن است. وی گفت: اتحادیه بین‌المللی راه آهن‌ها ۱۲۰ گروه کاری فعال در موضوعات مختلف دارد و ما نیز باید بیش از گذشته از این تجربیات استفاده کنیم. در این همایش بین المللی، ۵۰ مقاله پذیرفته شده داخلی و خارجی از مجموع ۱۱۲ مقاله رسیده به دبیرخانه در جلسات و پنل‌های تخصصی ارائه شد.

جشنواره انار و سوغات شهرستان‌ها

صدا و سیماصدا و سیما8 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، جشنواره انار و سوغات شهرستان‌ها با ۱۴۶ غرفه در ضلع جنوبی مصلی تهران تا ۲۴ آبان از ساعت ۱۱ تا ۲۱ آماده بازدید علاقمندان است. در این جشنواره در کنار انار‌هایی از اقصی نقاط کشور، سوغات نواحی و شهر‌های مختلف مانند شیرینی تبریز، عسل اردبیل و حلوا یزد با طعمی متفاوت عرضه شده است. سالانه از حدود ۸۰۰ هزار تن انار تولیدی در کشور، نزدیک به ۲۰ درصد آن صادر می‌شود. توجه به کشت محصول انار می‌تواند ارز آوری خوبی را برای کشور داشته باشد.

طرح جامع بانکداری اسلامی نیاز به اصلاح دارد

صدا و سیماصدا و سیما10 ساعت قبل
رئیس کانون بانک‌های خصوصی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما گفت: طرح جامع بانکداری اسلامی که در مجلس مطرح است نمی‌تواند مسائل جاری نظام بانکی کشور را حل کند و نیاز به اصلاح دارد. کوروش پرویزیان افزود: مدیران عامل شبکه بانکی کشور از خصوصی و دولتی در نامه‌ای به رئیس مجلس شورای اسلامی و بانک مرکزی و وزارت اقتصاد نظرات خود را در باره این طرح منعکس کرده‌اند. وی با بیان اینکه باید در این زمینه به یک چارچوب نظری منسجم رسیدگفت: پژوهشگاه فقه نظام و موسسه علوم بانکی و پژوهشکده پولی و بانکی بانک مرکزی مطالعاتی را اغاز کرده‌اند و همکاری مشترکی با دانشگاه‌های مختلف آغاز کرده‌ایم تا بازنگری کلی در مسایل بانکی صورت گیرد و هدف نهایی آن این است که نظام بانکداری بتواند خدمات به روزتر و در دسترس را به مشتریان ارائه کند و خلق ارزش افزوده و کارآمدی را برای کارآفرینان و نظام اقتصادی کشور در بر داشته باشد.

نظرها

اخبار بیشتر