زلزله نسبتا شدید تبریز و اردبیل را لرزاند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. وانانیوز
  4. اجتماعی
زلزله نسبتا شدید تبریز و اردبیل را لرزاند

زلزله نسبتا شدید تبریز و اردبیل را لرزاند

وانانیوزخبرگزاری وانانیوز |
زلزله به بزرگی ۵.۹ دهم ریشتر تبریز و اردبیل لرزاند.

به گزارش وانانیوز،

زلزله به بزرگی ۵٫۹ دهم ریشتر تبریز و اردبیل را لرزاند. مردم شهر تبریز با شروع زلزله به خیابان‌ها آمدند.

این زلزله در شهرهای رشت و طالقان هم احساس شده است.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار اجتماعی ایران

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ایلناایلنا1 روز قبل
معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا با هشدار به مردم در خصوص پیامک‌هایی با عنوان «دریافت رمز یک‌بار مصرف» گفت: این پیامک‌ها جعلی بوده و به قصد کلاهبرداری ارسال می‌شود. به گزارش ایلنا، ‌ سرهنگ رامین پاشایی معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا درباره پیامک‌هایی با عنوان «دریافت رمز یک‌بار مصرف» گفت: این پیامک‌ها جعلی هستند و یک سری افراد سودجو از این موقعیت سوءاستفاده کرده و با ارسال پیامک به افراد خود را نماینده بانک معرفی می‌کنند. وی ادامه داد: این افراد سودجو با ارسال یک لینک به مردم از آنها می‌خواهند برای دریافت رمز یکبار مصرف در لینک مورد نظر ثبت‌نام کنند. معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا با تاکید براینکه مردم برای دریافت رمز به بانک عامل خود مراجعه کنند، خاطرنشان کرد: سرشماره‌های بانکی کاملا مشخص است و بانک‌ها از این طریق برای مشتریان خود پیامک ارسال می‌کنند. هیچگاه بانک‌ها از طریق شماره‌های شخصی و از طریق سیم‌کارت‌های همراه اول، ایرانسل و رایتل برای مشتریان خود پیامک ارسال نمی‌کنند.
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
وزیر دادگستری آلمان در این باره گفت: تصویربرداری از یک زن از زیر دامن یا تصویربرداری از خط سینه، نقض توهین آمیز و بدون توجیه حریم خصوصی این خانم است. دولت آلمان تصویربرداری زنان از زیر دامن را به عنوان جرم اعلام کرد. به گزارش عصرایران به نقل از خبرگزاری آلمان، دولت آلمان قانونی را تصویب کرده که براساس آن عکاسی و فیلمبرداری از زنان از زیر دامن جرم اعلام شد. این قانون همچنین درباره افرادی است که از زنان عکس و فیلم هایی بگیرند که خط سینه زنان را بدون اراده آنها، برجسته کند. قبل از این در آلمان، تصویربرداری زنان از زیر دامن، غیرمجاز بود اما جرم نبود مگر اینکه فرد، اقدام به لمس یا توهین کند.

شورای شهر

صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما، حالا باید منتظر ماند و دید آیا دولت نظرات شورای شهری‌ها را درخصوص تامین منابع مالی برای توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی بویژه اتوبوس جدی خواهد گرفت یا همچنان در بر پاشنه بی توجهی به این خواهد چرخید.
ایمناایمنا1 روز قبل
مرتضی پدریان، آسیب‌شناس اجتماعی، در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا، در خصوص رفتارهای مردم در واکنش به افزایش قیمت بنزین اظهار کرد: در جامعه‌شناسی حرکت‌ها و جنبش‌های اجتماعی و انقلاب‌ها دو علت تاریخی و جامعه‌شناختی دارند. علت تاریخی این است که در یک زمان رخ می‌دهد و باعث جنبش‌های اجتماعی می‌شود و علت جامعه‌شناختی مجموعه عواملی است که طی یک دوره یا فرآیندی باعث می‌شود مطالبات و خواسته‌های مردم روی هم انباشت شود و در برهه‌ای از زمان که از آن به نام علت تاریخی یاد می‌کنیم ظهور و بروز پیدا کند. این استاد دانشگاه تصریح کرد: در حال حاضر با توجه به افزایش مطالبات مردم در این فرآیند حرکتی و در طول سالیان متمادی محقق نشدن خواسته‌های مردم در ایجاد رفاه و آسایش اجتماعی باعث شد خواسته‌ها و مطالبات مردم روی هم انباشته شود و این انباشتگی در برهه‌هایی از زمان در قالب جنبش‌های اجتماعی که نمونه آن جنبش‌های سال ۸۸ یا ۹۶ بود بروز کند. این جامعه‌شناس در خصوص اینکه آیا این شیوه مطالبه‌گری درست است یا خیر، اظهار کرد: سیستم‌های اجتماعی و نظام حاکمیتی باید برای بروز مطالبات قانونی مردم راهکارهایی را تعریف کنند و اگر راهکارهای بروز مطالبات تعریف نشده باشد مردم به هر روشی برای دسترسی به اظهار مطالبات خود اقدام می‌کنند. پدریان با تاکید بر اینکه تامین امنیت افراد مطالبه‌گر از ضروریات یک جامعه است، اظهار کرد: باید در موضوعات مختلف فراخوان‌ها صورت بگیرد و سیستم حاکمیت اجازه برگزاری تجمع را بدهد و امنیت آن را حفظ کند.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، علیرضا فاتحی با اشاره به وضعیت متروی اصفهان، اظهار داشت: با توجه به تعطیلی مدارس، بر اساس تصمیم مدیریت شهری خط یک متروی اصفهان امروز به شهروندان سرویس دهی نخواهد کرد.
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
مشاهدات خبرنگار عصر ایران در محمد شهر کرج، حاکی از آن است که افرادی با سوء‌استفاده از فضای اعتراض به سهمیه‌بندی و افزایش قیمت بنزین به شعب چند بانک در این منطقه حمله و اقدام به تحریب آنها کردند. گزارش‌های دیگر از کرج، حاکی از غارت یکی از شعب فروشگاه‌های زنجیره‌ای «افق کورش» در کیان‌مهر است. همچنین یکی از شعب فروشگاه‌های رفاه در این منطقه به همراه اتومبیل «برلیانس» که برای جایزه گذاشته شده بود به آتش کشیده و غارت شد. شنیده‌ها از غارت یکی از شعبه‌های فروشگاه‌های زنجیره‌ای «امیران» نیز حکایت می‌کند. به گفته یکی از مأموران حاضر در صحنه، مادام که اعتراض‌ها محدود به موضوع و در حد شعار بود تحمل می‌شد اما غارت فروشگاه‌ها و شعبه‌های بانک‌ها قابل قبول و تحمل نیست و مواجهه خواهد شد.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری18 دقیقه قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری44 دقیقه قبل

مدارس و دانشگاه‌ها در برخی شهرها تعطیل شدند

خبری1 ساعت قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

مراسم بزرگداشت کتاب، کتابخوانی و کتابدار در استان مرکزی برگزار شد

نهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشور3 دقیقه قبل

اتیوپی به دنبال خرید جنگنده‌های رافال و موشک‌های هسته‌ای فرانسه

ایسنا7 دقیقه قبل

افزایش قیمت برخی برندهای گوشی موبایل امروز ۲۷ آبان ماه

ایمنا14 دقیقه قبل

شکایت یک سازمان حقوقی از خلیفه حفتر در دادگاهی در آمریکا

ایسنا16 دقیقه قبل

تخصیص سهمیه سوخت سرویس مدارس بر اساس پیمایش و به صورت اعتباری

فارس16 دقیقه قبل

رئیس سازمان بسیج: نیروهای امنیتی با سعه صدر با اتفاقات اخیر برخورد کردند/ در کشور ما آزادی وجود دارد

ساعت ۲۴17 دقیقه قبل