فرارمالیاتی ۳ هزار وکیل ارتباطی به کانون وکلا ندارد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فارس
  4. اقتصادی

فرارمالیاتی ۳ هزار وکیل ارتباطی به کانون وکلا ندارد

فارسخبرگزاری فارس |
رئیس کانون وکلای دادگستری با اشاره به موضوع 3 هزار وکیلی که پرونده مالیاتی ندارند، گفت: برداشتم این است که این 3 هزار وکیل مربوط به کانون وکلا نیست.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از صدا و سیما، عیسی امینی رئیس کانون وکلای دادگستری با اشاره به موضوع ۳ هزار وکیلی که پرونده مالیاتی ندارند، گفت: فرار مالیاتی ۳ هزار وکیل به کانون وکلا ربطی ندارد. این کانون تنها نهاد و صنفی است که قبل از اینکه درآمدی کسب کند و وکیل پرونده را شروع به وکالت کند با ابطال تمبر مالیاتی بخشی از مالیات خودش را پیش‌پرداخت می‌کند.

وی ادامه داد: کانون وکلا تا زمانی که وکیل دادگستری مفاصا حساب را نگرفته باشد، نه تمدید پروانه را انجام می‌دهد و نه امکان تمدید را دارد. تا زمانی که پرونده‌ هویتی وکیل مشخص نباشد که ما اصلا امکان صدور پروانه را نداریم.

در سایت خبری بخوانید: اخبار زنده اقتصاد ایران و جهان

امینی در پایان گفت: بر همین اساس برداشتم این است که این ۳ هزار وکیل مربوط به کانون وکلا نیست. انتظاری که ما از سازمان مالیاتی داریم وقتی ادعایی مثل فرار مالیاتی را مطرح می‌کند خب لیست را به مرجع مربوطه یعنی به کانون وکلا اعلام می‌کرد.

به گزارش فارس، اخیرا امیدعلی پارسا رئیس کل سازمان امور مالیاتی اعلام کرده است که ۳ هزار وکیل بدون پرونده مالیاتی شناسایی شده‌اند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

حمایت معیشتی با سهمیه بندی بنزین

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ موضوع سهمیه بندی و افزایش قیمت بنزین، همچنین توزیع درآمد حاصل از آن بین خانوار‌ها یکی از موضوعات جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا بود که در آن اعضا تاکید کردند که منابع حاصل از این طرح باید به درستی بین خانوار‌ها توزیع شود. از اهدافی که برای سهمیه بندی بنزین شمرده می‌شود می‌توان به عدالت اجتماعی، مبارزه با قاچاق سوخت، کاهش رانت، مقاوم سازی اقتصاد و مدیریت مصرف اشاره کرد. پیش بینی می‌شود از محل سهمیه بندی و افزایش قیمت بنزین، سالانه حدود ۳۱ هزار میلیارد تومان درآمد حاصل شود، درآمدی که قرار است برای هدفمند کردن یارانه سوخت ۶۰ میلیون نفر بازتوزیع شود.
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
مشاهدات خبرنگار عصر ایران در محمد شهر کرج، حاکی از آن است که افرادی با سوء‌استفاده از فضای اعتراض به سهمیه‌بندی و افزایش قیمت بنزین به شعب چند بانک در این منطقه حمله و اقدام به تحریب آنها کردند. گزارش‌های دیگر از کرج، حاکی از غارت یکی از شعب فروشگاه‌های زنجیره‌ای «افق کورش» در کیان‌مهر است. همچنین یکی از شعب فروشگاه‌های رفاه در این منطقه به همراه اتومبیل «برلیانس» که برای جایزه گذاشته شده بود به آتش کشیده و غارت شد. شنیده‌ها از غارت یکی از شعبه‌های فروشگاه‌های زنجیره‌ای «امیران» نیز حکایت می‌کند. به گفته یکی از مأموران حاضر در صحنه، مادام که اعتراض‌ها محدود به موضوع و در حد شعار بود تحمل می‌شد اما غارت فروشگاه‌ها و شعبه‌های بانک‌ها قابل قبول و تحمل نیست و مواجهه خواهد شد.
ایلناایلنا1 روز قبل
معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا با هشدار به مردم در خصوص پیامک‌هایی با عنوان «دریافت رمز یک‌بار مصرف» گفت: این پیامک‌ها جعلی بوده و به قصد کلاهبرداری ارسال می‌شود. به گزارش ایلنا، ‌ سرهنگ رامین پاشایی معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا درباره پیامک‌هایی با عنوان «دریافت رمز یک‌بار مصرف» گفت: این پیامک‌ها جعلی هستند و یک سری افراد سودجو از این موقعیت سوءاستفاده کرده و با ارسال پیامک به افراد خود را نماینده بانک معرفی می‌کنند. وی ادامه داد: این افراد سودجو با ارسال یک لینک به مردم از آنها می‌خواهند برای دریافت رمز یکبار مصرف در لینک مورد نظر ثبت‌نام کنند. معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا با تاکید براینکه مردم برای دریافت رمز به بانک عامل خود مراجعه کنند، خاطرنشان کرد: سرشماره‌های بانکی کاملا مشخص است و بانک‌ها از این طریق برای مشتریان خود پیامک ارسال می‌کنند. هیچگاه بانک‌ها از طریق شماره‌های شخصی و از طریق سیم‌کارت‌های همراه اول، ایرانسل و رایتل برای مشتریان خود پیامک ارسال نمی‌کنند.
صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ آقای صادقی در جلسه کارگروه تنظیم بازار استان تهران افزود: جلسات متعدد و مستمری در سطح ستاد تنظیم بازار کشور تشکیل می‌شود. در این جلسات چه در بحث استانی و چه در بحث کشوری مبادی ورودی کالا و عرضه تحت کنترل و نظارت قرار می‌گیرد. وی گفت: با اصلاح قیمت بنزین و سیاست اصلاحی آن جهت کنترل قیمت‌ها بحث نظارت و بازرسی بیشتر شده است که البته سیاست اصلاح قیمت بنزین را به هیچ وجه نمی‌توان اینگونه ارزیابی کرد که منجر به افزایش قیمت کالا‌ها می‌شود و باید اصلاح سیاست قیمت بنزین به نفع اقشار کم درآمد باشد و در بازار تعادل ایجاد شود. صادقی با بیان اینکه کلیه مبادی ورودی کشور تحت کنترل و نظارت است، گفت: زیرساخت‌های الکترونیکی با هدف مبارزه با قاچاق کالا فراهم شده است، ما اکنون به صورت برخط فرآیند عرضه را کنترل می‌کنیم و با استفاده از این سیستم‌ها بحث نظارت را در دستورکار داریم. رئیس سازمان صمت استان تهران افزود: در سطح خرده فروشی و عرضه نیز از این سامانه استفاده می‌کنیم ضمن اینکه نیرو‌ها را بسیج کرده‌ایم که در مراکز استان‌ها و شهرستان‌ها نظارت و بازرسی را بیشتر کنند و از وجود ناظران افتخاری نیز در این خصوص استفاده می‌کنیم. اگر هم لازم باشد از نیرو‌های بسیج نیز در این خصوص بهره خواهیم برد تا عرضه کالا به بهترین نحو کنترل شود و با برخی افزایش قیمت‌ها که خواسته یا ناخواسته صورت می‌گیرد برخورد شود و یا با کسانی که از عرضه کالا خودداری می‌کنند جلوگیری و مشکلی در زمینه نارضایتی مردم ایجاد نشود. وی گفت: همچنین با استفاده از سامانه تلفنی ۱۲۴ و با تقویت آن سعی کرده‌ایم ارتباط خود را با مردم در سطح استان افزایش بدهیم.
تسنیمتسنیم1 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم، وزارت راه و شهرسازی با صدور اطلاعیه‌ای به خاطر اختلال در اتصال به سامانه‌های اینترنتی که خارج از حیطه عملکرد این وزارتخانه است، اعلام کرد که ثبت نام روز سه شنبه ۲۸ آبان متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن در سه استان تا برقراری امکان اتصال کامل به شبکه، به تعویق خواهد افتاد. معاونت مسکن و ساختمان این وزارتخانه اعلام کرد: «مرحله بعدی ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن مربوط به استان‌های یزد، همدان و چهارمحال و بختیاری و زمان بازگشایی سامانه ثبت نام از متقاضیان در این سه استان متعاقبا اعلام خواهد شد.» بر اساس اعلام قبلی وزارت راه وشهرسازی مقرر شده بود که بعد از ثبت نام از متقاضیان ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن در استان‌های کردستان، گلستان و کهگیلویه و بویراحمد که ساعت ۲۴ روز ۲۷ آبان به اتمام خواهد رسید، از طریق سایت، ثبت نام از متقاضیان در استان‌های یزد، همدان و چهارمحال و بختیاری در روز سه شنبه ۲۸ ابان آغاز شود که با توجه به عدم امکان اتصال به سامانه ثبت نام، با رفع مشکل، زمان بازگشایی سامانه ثبت نام اعلام و اطلاع رسانی خواهد شد. یادآوری می‌شود با رفع کامل مشکل، قبل از بازگشایی سامانه ثبت نام برای آمادگی متقاضیان، اطلاع رسانی از طریق پایگاه خبری وزارت راه وشهرسازی به آدرس news. mrud. ir و رسانه‌ها صورت خواهد گرفت. انتهای پیام/
صدا و سیماصدا و سیما4 ساعت قبل
حسین ایزدی، رئیس مرکز گشت‌های مشترک تعزیرات حکومتی استان تهران در مصاحبه تلفنی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ گفت: در این گشت‌های مشترک که در نقاط مختلف تهران برگزار شد و همچنان در حال برگزاری است کارشناسان و بازرسان اصناف و سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران و مامورانی از پلیس امنیت اقتصادی حضور دارند. وی گفت: در این گشت‌های مشترک قیمت گوشت قرمز و مرغ بررسی شد و قیمت مرغ کاملا به نرخ مصوب توزیع می‌شد و در خصوص قیمت گوشت قرمز نیز در مقایسه با هفته گذشته با کاهش قیمت ۱۵۰۰ تومانی به ازای هر کیلو مواجه بودیم. ایزدی افزود: البته قیمت میوه و تره بار اندکی افزایش پیدا کرده بود که تلاش خواهیم کرد این افزایش قیمت کنترل شود. رئیس گشت‌های مشترک تعزیرات حکومتی استان تهران گفت: در این گشت‌های مشترک بر روند عرضه کالا و قیمت آن در فروشگاه‌های زنجیره‌ای مانند کوروش، شهروند و جانبو نیز نظارت و بررسی صورت گرفت که جمع بندی ما این است افزایش قیمتی رخ نداده است. وی افزود: فعالیت گشت‌های ما امروز همچنان ادامه دارد و قیمت کرایه خودرو‌ها را نیز بررسی خواهیم کرد.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری2 ساعت قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری3 ساعت قبل

مدارس و دانشگاه‌ها در برخی شهرها تعطیل شدند

خبری3 ساعت قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

دلایل تاب آوری اقتصاد ایران در مقابل تحریم‌ها

مهر4 دقیقه قبل

دولت در موضوع کنترل قیمت‌ها به میدان عمل بیاید

خانه ملت5 دقیقه قبل

رشد ۳۸۵ واحدی شاخص کل

بازار سرمایه ایران5 دقیقه قبل

زلزله کرمانشاه در ویژه‌نامه «آفتاب یزد»

ایسنا6 دقیقه قبل

انتخاب اعضای جدید کمیته داوران فدراسیون فوتبال

میزان‌آنلاین7 دقیقه قبل

کشف جهش‌های ژنتیکی عامل حمله قلبی با همکاری دانشمند ایرانی

ایسنا8 دقیقه قبل