از تازه‌های اکران تا خبر‌های کتاب و ادبیات
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. فرهنگ

از تازه‌های اکران تا خبر‌های کتاب و ادبیات

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |
از دیروز فیلم‌های جدیدی به چرخه نمایش اضافه شدند؛ از آثار متفاوت گونه کودک و نوجوان تا یک کمدی پر حاشیه.

کد ویدیو دانلودفیلم اصلی

در سایت خبری بخوانید: اخبار فرهنگی هنری جهان

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

مهرمهر19 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، محمد ناظری عصر سه شنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان فردوس با بیان اینکه در استان فقط دو هنرستان کشاورزی وجود دارد که یکی از آنها در فردوس فعالیت دارد، افزود: این هنرستان از چندین سال پیش و پس از ادغام اداره کشاورزی با جهاد سازندگی جهت هنرستان کشاورزی در اختیار آموزش و پرورش فردوس قرار گرفته است ولی اکنون جهاد کشاورزی با شکایت به مقامات قضایی قصد بازپس گیری آن را دارد. وی اضافه کرد: تا کنون بیش از دو میلیارد تومان در این هنرستان سرمایه گذاری کرده‌ایم و در حالی که جهاد کشاورزی نیاز مبرمی به این ساختمان ندارد ولی با توسل به قانون و پافشاری قصد دارد آنرا بازپس بگیرد. ناظری با بیان اینکه در این هنرستان دویست هنرآموز مشغول تحصیل هستند گفت: چنانچه این ساختمان به جهاد کشاوری بازگردد باید هنرستان کشاورزی فردوس تعطیل شود و این موضوع تبعات اجتماعی فراوانی خواهد داشت. در این جلسه با پیشنهاد امام جمعه فردوس مقرر شد موضوع به طور جد از طریق استانداری و پیگیریهای حضور فرماندار و امام جمعه در مرکز استان تا حصول به نتیجه انجام شود. در ادامه دومین دستور کار جلسه شورای آموزش و پرورش فردوس در خصوص تعیین میزان مشارکت مالی اولیاء در مدارس در سال تحصیلی ۹۸- ۹۷ مطرح شد.

جریان فناوری کشور در مسیر خدمت رسانی

صدا و سیماصدا و سیما21 ساعت قبل
جریان فناورانه در فضای علمی کشور روان است و با شتاب فراوان در مسیر خودکفایی و خود اتکایی ادامه دارد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما؛ استفاده از شبکه ملی اطلاعات و اجرای ساختارهای کسب و کارهای نوپا در بسته‌های بومی و داخلی راهبردی است که فناوران کشور پیش گرفتند تا از خروج اطلاعات به شبکه‌های خارجی جلوگیری کنند.
صدا و سیماصدا و سیما3 ساعت قبل
حسین توکلی در گفتگوی تلفنی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، افزود: کارت شرکت در آزمون داوطلبان هفتمین آزمون استخدامی متمرکز دستگاه‌های اجرایی از دوشنبه ۲۷ آبان برای مشاهد و پرینت روی سایت سازمان سنجش قرار گرفته است. وی گفت: همه داوطلبان برای شرکت در آزمون حداکثر تا ساعت ۲۴ امروز چهارشنبه (۲۹ آبان) مهلت دارند با مراجعه به سایت سنجش و وارد کردن اطلاعات شناسنامه‌ای یا ثبت نامی از کارت خود یک نسخه پرینت بگیرند و مطابق اطلاعات مندرج در آن شامل زمان و محل برگزاری در جلسه آزمون شرکت کنند. وی با بیان اینکه برای ۵۲۱ هزار و ۹۷۳ داوطلب کارت ورود به جلسه صادر شده است گفت: تا ساعت ۸ صبح امروز ۴۱۴ هزار و ۶۳۴ داوطلب برای دریافت کارت آزمون و برگ راهنما اقدام کردند. سخنگوی سازمان سنجش افزود: به همه داوطلبان که هنوز برای دریافت کارت آزمون اقدام نکرده‌اند توصیه می‌کنیم سریع‌تر با مراجعه به سایت سازمان سنجش، نسخه‌ای کارت ورود به جلسه تهیه کنند، زیرا بدون این کارت اجازه حضور در جلسه آزمون را ندارند.
مهرمهر1 روز قبل
رضایی ادامه داد: در این اثر، داستان‌ها در دسته کرامات، معجزات و داستان‌های شگفت طبقه‌بندی می‌شود و روایاتی که از عناصر شگفتی برخوردار است برای نگارش انتخاب شده است. جنس کار، جنس بازنویسی است و بعضا وارد بازآفرینی نشده‌اند و نویسنده بین داستان مدرن و حکایت‌نویسی مردد است. رضایی با تاکید بر اینکه ما تحقیقات اجتماعی کاملی درباره دوره‌های مختلف تاریخی نداریم، یادآور شد: داستان تاریخی خواننده را به قلب تاریخ می‌برد و ضروری است نویسندگان به فضای تاریخی نزدیک شوند تا به تصویرسازی‌های مخاطب کمک شود. این نویسنده و منتقد ادبی بیان کرد: اثر تاریخی خوب کاری است که حتی اگر اسم و عناوین شخصیت‌ها را نیز حذف کنیم بازهم زندگی و روایت آن دوره را بازگو نماید. همچنان که نیاز داریم داستان‌ها نوشته و در مورد آن نقد شود تا از مجموع آن به برآیند بهتری برسیم.
صدا و سیماصدا و سیما19 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ آقای دکتر جلال پور احمد متخصص سم شناسی در حاشیه همایش پانزدهم سم شناسی و مسمومیت‌های غذایی که از امروز تا یکم آذر در دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در حال برگزاری است گفت: آلودگی هوا باعث مسمومیت‌هایی می‌شود که جان هزاران نفر را در کلانشهر‌های صنعتی تهدید می‌کند و باعث کاهش عمر می‌شود. وی درباره مسمومیت با قرص برنج نیز گفت: متأسفانه برای ورود غیر قانونی و غیر استاندارد این فراورده تصمیم جدی گرفته نشده و هنوز هم یک معضل است، حتی در در این فصل رطوبت هوا و واکنش قرص برنج باعث آزاد شدن یک گاز خطرناک می‌شود که باعث مسمومیت جدی است. وی درباره برگزاری این همایش گفت: ۲۵ سخنرانی کلیدی از استادان برجسته، ۴۰ سخنران کوتاه از متخصصان سم شناسی و نشست‌های تخصصی با موضوعات سلامت غذا، سم شناسی سلولی مولکولی، سم شناسی عصبی، سموم جانوری و گیاهی، سم شناسی بالینی و سم شناسی نانوذرات از برنامه‌های این همایش ۳ روزه است.
تسنیمتسنیم19 ساعت قبل
وی افزود: سازمان پژوهش علم و فناوی بسیج با هدف مدیریت علم و دانش کمک به نوجوانان و جوانان برای ابتکارات و اختراع وبه ثمر رساندن طرح‌های ابداعی در سال ۸۷ تشکل شد. رئیس بسیج علمی و فناوری سپاه کربلای مازندران گفت: دو هزار نفر عضو این سازمان هستند و تاکنون ۷۵۰ طرح بسیجیان مورد حمایت مادی قرار گرفت و حمایت‌های معنوی از طرح‌ها بیشتر انجام شد. وی بیان کرد: سازمان بسیج علم و فناوری به دنبال نخبگان کاربردی بوده تا مشکل و مسئله‌ای را رفع کنند تا خدماتی که به نخبگان تایید شدند خدمات به صورت رایگان داده می‌شود. موذن با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر حمایت از تولید ملی گفت: شرکت‌های دانش بنیان در حال فعالیت در حوزه اقتصاد مقاومتی و دانش بنیان حمایت می‌شوند. نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌های مازندران تا عصر جمعه در محل نمایشگاه سعید جاده خزرآباد جریان دارد.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

حسن روحانی در مورد اعتراض مردم به گرانی بنزین چه گفت؟

خبری43 دقیقه قبل

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری1 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری1 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

آخرین وضعیت طرفداری در روزهای اختلال اینترنت: سرویس نتایج زنده و جدول‌ها در اپلیکیشن و سایت قابل دسترسی شد (بهبودها انجام خواهد شد)، وضعیت پوشش اخبار بهبود یافت، بخش گفتگو (در فهرست قابل دسترسی است) در سایت راه اندازی شد. ادامه در مشروح: …

طرفداریچند ثانیه قبل

اجتماع حمایت از امنیت و اقتدار کشور در رشت

ایسنا4 دقیقه قبل

ظریف درگذشت پرفسور «فضل‌الله رضا» را تسلیت گفت

اعتمادآنلاین4 دقیقه قبل

عطایی: خوشحالم‌ والیبال رئیسش را شناخت

ایسنا5 دقیقه قبل

کریستیچوویچ: به بقای شاهین در لیگ ایمان نداشتم، به ایران نمی‌آمدم

نود6 دقیقه قبل

سلطانی‌فر: لغو چند مسابقه لیگ‌برتر به دلیل مسائل امنیتی بود

نود6 دقیقه قبل