وحدت‌بخشی رفتار آیت الله سیدابوالحسن اصفهانی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. فرهنگ

وحدت‌بخشی رفتار آیت الله سیدابوالحسن اصفهانی

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |
سبک زندگی آیت الله سید ابوالحسن اصفهانی (ره) وحدت بخش و ایشان فردی بسیار ساده زیست بود.
وحدت‌بخشی رفتار آیت الله سیدابوالحسن اصفهانی - 0

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما حجت الاسلام والمسلمین سیدحسین معین شیرازی در قسمت یازدهم تبیین سبک زندگی علمای برجسته دین اسلام به سیره و روش آیت الله سیدابوالحسن اصفهانی پرداخت و گفت:: ایشان ساده زیست و بسیار با ذکاوت بود و با عاقبت اندیشی معمولا از تصمیم گیری‌های شتاب زده دوری می‌کرد.

وی گفت: آیت الله سید ابوالحسن اصفهانی از مراجع تقلید شیعیان بود و به جهت حافظه قوی و تسلط بر فقه شیعه و همچنین فعالیت‌های سیاسی در دوران انقلاب مشروطه و فعالیت‌های گسترده عام المنفعه به مقبولیت و محبوبیت بالایی در حوزه علمیه نجف رسیده بود.

سخنران پیش از خطبه‌های نمازجمعه افزود: داستان‌های بسیاری درخصوص زیرکی و هوشیاری وی نقل می‌شود و هنوز آثار حضور ایشان در جامعه عراق و شیعه و حوزه علمیه نجف احساس می‌شود به طوری که در شب‌های پایانی ماه مبارک رمضان و عیدفطر اگر بر علما قرص ماه ثابت می‌شد و اعلام عیدفطر می‌کردند؛ بر طبل نواخته می‌شد و اعلام این عیدفطر را معمولا مردم به نام ایشان نقل می‌کردند.

حجت الاسلام والمسلمین معین شیرازی گفت: در داستانی نقل شده است هنگام خروج انگلیس از عراق ایشان موجب وحدت شیعه و سنی شده است و یکی از خصلت‌های آیت الله سید ابوالحسن اصفهانی ساده زیستی بود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

نمایشی متفاوت

صدا و سیماصدا و سیما9 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ پس از ۵۰ سال از تاسیس تئاتر شهر فرسودگی تجهیزات این مجموعه در طی سالها پاسخگوی نیاز امروز کارگردانان هنری تئاتر نیست. شرکتی دانش بنیان از دانشجویان دانشگاه شریف ما را به یک تور پشت صحنه برد.

پویش سلام بر محمد

صدا و سیماصدا و سیما8 ساعت قبل

فیلم | خاطره همایون شجریان از موتورسواری با علیرضا قربانی

همشهریهمشهری2 روز قبل

فیلم | اجرای زنده همایون شجریان و علیرضا قربانی از آلبوم مشترک‌شان

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
همیشه این‌طور نیست که میکروب‌ها، باکتری‌ها و مواد بیماری‌زا، باعث بیماری انسان شوند. بعضی اوقات مواد آنتی‌باکتریال، آنتی‌بیوتیک‌ها و مواد شیمیایی که برای ایجاد بهداشت بیشتر در زندگی ما مورد استفاده قرار می‌گیرند، خود باعث بروز انواع بیماری‌ها در بدن انسان هستند. یکی از این مشکلات، بیماری‌های مربوط به روده است که در اثر وارد شدن تدریجی مایع ظرفشویی به بدن انسان بروز می‌کند. شاید برایتان عجیب باشد، اما درست فهمیدید؛ همه‌ی ما انسان‌ها در طول زندگی، مقدار متغیری مایع ظرفشویی می‌خوریم و شاید خیلی از ما، از این مسئله بی‌خبر باشیم!

ریشه یابی ضربات بر پیکره اسلام به دست اسلام نماها

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
برنامه گفتگوی ویژه اخبار قرآنی فردا با موضوع «ریشه یابی ضربات بر پیکره اسلام به دست اسلام نماها» روی آنتن می‌رود. ریشه یابی ضربات بر پیکره اسلام به دست اسلام نماهاریشه یابی ضربات بر پیکره اسلام به دست اسلام نماهابه گزارش خبرگزاری صدا و سیما، برنامه گفتگوی ویژه اخبار قرآنی جمعه ۲۴ آبان از شبکه قرآن پخش می‌شود. در این برنامه محمدحسن قدیری ابیانه کارشناس عالی مسائل راهبردی به موضوع «ریشه یابی ضربات بر پیکره اسلام به دست اسلام نماها» می‌پردازد.

دستاوردهای جدید در حوزه پوست و مو

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

نظرها

اخبار بیشتر