پاسخی به یک ادعا در اینستاگرام آذری‌جهرمی +عکس و فیلم
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مشرق‌نیوز
  4. سیاسی

پاسخی به یک ادعا در اینستاگرام آذری‌جهرمی +عکس و فیلم

مشرق‌نیوزخبرگزاری مشرق‌نیوز |
در اینستاگرام وزیر ادعا شد متن نطق خانم زرآبادی ساعت ۱۱:۴۸ منتشر شده، درحالی‌که طبق تصویر زیر، متن نطق نماینده مردم قزوین رأس ساعت ۱۱:۵۰ و پس از آغاز ایراد نطق، روی خروجی سایت قرار گرفته است.

به گزارش مشرق، دو روز گذشته در پخش زندۀ صفحه اینستاگرام وزیر ارتباطات، مطالبی دربارۀ پایگاه خبری «نماینده» مطرح شده که این رسانه توضیحاتی دراین‌خصوص به مخاطبان ارائه کرد.

براساس گزارش پایگاه خبری نماینده، در بخشی از این پخش زنده، با هدف رفع اتهام شنود تلفن «خانم زرآبادی، نماینده قزوین» توسط وزیر ارتباطات، به انتشار متن نطق این نمایندۀ منتقد وزیر، دو دقیقه قبل از آغاز نطق توسط سایت «نماینده» اشاره شده است.

گر چه ارتباطی میان «شنود تلفن» و «انتشار متن نطق» وجود ندارد و علت استناد به آن هنوز هم محل ابهام است، اما لازم به توضیح است: یکی از قواعد اولیۀ فعالیت خبری در پارلمان این است که نمایندگان مجلس برای انعکاس بهتر نطق‌هایشان، متنی را که از قبل تهیه نموده‌اند در اختیار رسانه‌ها قرار می‌دهند. با توجه به اینکه پایگاه خبری «نماینده» طی سال‌ها فعالیت تخصصی در حوزۀ مجلس شورای اسلامی، مورد اعتماد نمایندگان همۀ طیف‌های سیاسی قرار گرفته است، نمایندگان محترم در کنار سایر خبرگزاری‌ها، متن نطق خود را در اختیاران خبرنگاران «نماینده» نیز قرار می‌دهند.

البته در اینستاگرام وزیر ادعا شد متن نطق خانم زرآبادی ساعت ۱۱:۴۸ منتشر شده، درحالی‌که طبق تصویر زیر، متن نطق نماینده مردم قزوین رأس ساعت ۱۱:۵۰ و پس از آغاز ایراد نطق، روی خروجی سایت «نماینده» قرار گرفته است.

در وبسایت خبری بخوانید: جدیدترین اخبار سیاسی ایران و سایر نقاط دنیا

پاسخی به یک ادعا در اینستاگرام آذری‌جهرمی +عکس و فیلم - 6

اینکه چنین ادعای غلطی در پخش زندۀ وزیر ارتباطات مطرح می‌شود، نشان‌دهندۀ این است که یا باند غیرحرفه‌ای آقای جهرمی از حداقل‌های عرصه خبری بی‌اطلاع بوده و حتی توانایی خواندن صحیح اعداد بالای یک خبر را هم ندارند؛ یا اینکه از روی غرض‌ورزی و صرفا برای اینکه از خود رفع اتهام کنند، بدون آنکه دلیل محکمه‌پسندی داشته باشند انگشت اتهام را به سمت دیگران دراز می‌کنند.

این احتمال نیز مطرح است؛ با توجه به اینکه ماهنامۀ «نماینده» در شمارۀ اخیر خود به‌طور مستند و دقیق به موضوع اجرای سند استعماری ۲۰۳۰ در وزارت ارتباطات پرداخته است، چون آقای جهرمی پاسخ و توضیحی در این زمینه ندارند، تلاش می‌کنند به اعتبار مجموعۀ خبری «نماینده» خدشه وارد نمایند؛ که قطعا مخاطبان محترم و وکلای مردم در مجلس شورای اسلامی به غیرحرفه‌ای بودن این رفتار وزیر ارتباطات توجه داشته و به آن وقعی نمی‌نهند.

دانلود

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

محمود صادقی: رئیس هلال احمر آلوده به فساد است اما روحانی او را نگه داشته است

الفالف1 روز قبل
محمود صادقی: رئیس هلال احمر آلوده به فساد است اما روحانی او را نگه داشته استگروه سیاسی الف، ۲۳ آبان ۱۳۹۸، ۱۲:۲۴ ۳۹۸۰۸۲۳۰۳۹۰ نظر، ۴ در صف انتشار و ۰ تکراری یا غیرقابل انتشار
خبر فوریخبر فوری10 ساعت قبل
ادعایی که از قضا ارتشی‌های آن روزها مطرح می‌کنند و شاهد مدعا را هم اعدام برخی افسران ارتش لشکر ۹۲ اهواز می‌دانند که باعث تضعیف ارتش در اهواز و ناتوانی از مقابله با حمله عراقی‌ها شد. ناخدا هوشنگ صمدی، فرمانده گردان تکاوران نیروی دریایی (کلاه‌سبزها) در بخش از گفتگوی خود بازهم به این ماجرا اشاراتی کرد و غرضی را مقصر اصلی تضعیف لشکر زرهی ۹۲ اهواز دانست. غرضی بعد از کودتای نوژه و اعدام تعدادی بیگناه از جمله فرمانده لشکر ۹۲ اهواز، شش تا هفت ماه در زندان بود و بعد اعلام کردند که بی‌گناه است. محمد غرضی بیشترین سهم را در تضعیف ارتش داشتببینید این کودتا به هر ترتیبی که رخ داد، ایشان به عنوان استاندار خوزستان ۳ نفر از فرماندهان پایگاه‌ها را عوض کرد، هم دریایی هم زمینی و هم هوایی. درست است که ایشان یک انقلابی خیلی خوب است ولی تخصص ارتش را ندارد و همچنین آنهای دیگر؛ وقتی ایشان این کار را کرد در حقیقت در تضعیف ارتش بیشترین سهم را داشت.

فیلم/ صادقی: فساد «پیوندی» محرز شده اما روحانی او را نگه داشته

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
محمود صادقی نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: فساد اقتصادی علی اصغر پیوندی، رئیس جمعیت هلال احمر و عضو سازمان نظام پزشکی تهران محرز شده اما روحانی او را نگه داشته است.

رونمایی جهاد اسلامی فلسطین از موشک جدید

صدا و سیماصدا و سیما10 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین المللی خبرگزاری صدا و سیما به نقل از تلویزیونی المیادین، گردان‌های قدس- شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین روز پنج شنبه با رونمایی از موشک جدید نوع «براق ۱۲۰» اعلام کرد، این موشک که کاملا ساخت داخلی فلسطین است. جنبش جهاد اسلامی فلسطین با انتشار بیانیه‌ای در این باره اعلام کرد، موشک «براق ۱۲۰» وارد چرخه بهره برداری نظامی شده و برای اولین بار در حمله به شهرک صهیونیست نشین «الخضیره» از آن استفاده شده است. گردان‌های قدس تأکید کرد، این موشک نسخه پیشرفته با قدرت تخریبی بالاتر و دقیق‌تر موشکی است که پیشتر از آن رونمایی کرده بود.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴7 ساعت قبل
کارشناسان سیاسی باوردارند این تصمیم حکومت نوعی خود زنی سیاسی در وضعیت سخت این روزهای شهروندان به حساب می‌آید زیرا راه را برای جهش قیمت سایر کالاها هموار می‌کند. درصورتی که میانگین نرخ هردلا درسال ۱۳۹۸برابر با ۸ هزار تومان لحاظ شود به عدد ۳۲۰ هزار میلیارد تومان درآمد از دست رفته می‌رسیم. راه دیگر این است که از خارج وام گرفته شود که این راه نیز بسته است. دراین شرایط آیا جزوصل کردن دولت به جیب شهروندان راه دیگری وجود دارد؟ دولت از همان زمانی که بودجه ۱۳۹۸ را تدوین می‌کرد می‌دانست باید درسال جاری به جای اینکه به صادرات نفت امید ببندد باید جیب مردم را نشانه برود. این خودزنی سیاسی نهادهای حکومتی را باید با دقت نگاه کرد و دید که پیامدهای منفی آن از کدام محل سر بر می‌آورد.
خبر فوریخبر فوری9 ساعت قبل
استاد اقتصاد دانشگاه گفت: دولت قصد دارد نفت را فقط برای بودجه عمرانی کنار بگذارد و هزینه‌های جاری را از درآمد‌های مالیاتی پوشش دهد. وحید شقاقی شهری استاد اقتصاد دانشگاه خوارزمی درباره حذف منابع نفتی از بودجه سال ۹۹، گفت: بودجه سال ۹۹ در چارچوب طرح اصلاح ساختار آن تهیه شده است. او بیان کرد: قرار است بودجه در سال ۹۹ بدون درآمدهای نفت بسته شود، بدین معنا که نفت هر چقدر هم به فروش برسد فقط برای بودجه عمرانی اختصاص یابد و از درآمد حاصل از نفت برای بودجه هزینه‌ای و دستمزد‌ها بهره‌مند نخواهیم شد. قطع وابستگی بودجه به درآمد‌های نفتی در گروی این است که دولت خلا درآمدی خود را جبران کند. در سال ۹۸ بسیاری از شرکت‌ها و نهاد‌های فرهنگی به‌ جای پرداخت مالیات، از بودجه دولت استفاده کردند.

نظرها

اخبار بیشتر