۲۵ موضوعی که مهمانداران باید از مسافران پنهان کنند (قسمت دوم)
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. کجارو
  4. سرگرمی
۲۵ موضوعی که مهمانداران باید از مسافران پنهان کنند (قسمت دوم)

۲۵ موضوعی که مهمانداران باید از مسافران پنهان کنند (قسمت دوم)

کجاروخبرگزاری کجارو |

شغل مهمانداری بیش از آنچه که فکر می‌کنیم سخت و پرمسئولیت است. آن‌ها حتی موظف‌اند تا برخی مسائل را به‌صورت راز پیش خود نگه دارند تا موجب ترس و نگرانی مسافران نشوند. آیا می‌دانید این مسائل مرموز چه هستند؟مطالعه قسمت اول

همیشه سعی کنید به حرف‌های مهمانداران گوش دهید و خیلی به وسایل داخل هواپیما دست نزنید و حتی از آب آنجا ننوشید. اگر قسمت اول این مقاله را مطالعه کرده باشید کاملا متوجه هستید که دلیل آن چیست و اینکه می‌دانید که مهمانداران چه وظایفی نسبت به شما دارند یا شما گمان می‌کنید که دارند. در ادامه به باقی مسائل پنهان از چشم مسافران هواپیما پی می‌بریم.

۱۳. درب دستشویی را از بیرون هم می‌توان باز کرد

۲۵ موضوعی که مهمانداران باید از مسافران پنهان کنند (قسمت دوم) - 4

مهمانداران این را از مسافران پنهان می‌کنند که درب دستشویی از بیرون نیز باز می‌شود. آن‌ها این مسئله را به‌صورت یک راز نگه می‌دارند تا زمانی که یک نفر در دستشویی است فرد دیگری وارد نشود.

اما دلیل اصلی این است که مبادا درب به روی کسی قفل شود و نتواند خارج شود.

طبق گفته‌های The Thrillest، تنها کاری که مسافران باید انجام دهند این است که علامت «دستشویی» را بالا بکشند و دستگیره را قفل کنند. مهمانداران کلید مخصوص خود را برای باز کردن درب‌ها دارند.

۱۲. آیا پیام فرستادن واقعا باعث ایجاد اختلال در پرواز می‌شود؟

۲۵ موضوعی که مهمانداران باید از مسافران پنهان کنند (قسمت دوم) - 9

راهنمای خرید بلیط هواپیمای کجاروبلیط چارتر چیست؟بلیط Open Jaw چیست؟چگونه بلیط هواپیما را کنسل کنیم؟چگونه به‌راحتی بلیط هواپیما تهیه کنیم؟چگونه بلیط هواپیما ارزان به اروپا رزرو کنیم؟بهتری‍ن زمان برای خرید بلیط ارزان هواپیما چه زمانی است؟

پس از بسته شدن درب‌ها و پیش از اوج گرفتن، مهمانداران از شما می‌خواهند تا iPhone یا دیگر گوشی‌ها را خاموش کنید یا روی حالت پرواز بگذارید. و البته که ما گوش می‌دهیم زیرا به این حقیقت غیرقابل بحث واقفیم که اگر در حال پیام فرستادن باشیم باعث سقوط هواپیما می‌شویم.

اما همانطور که Travel + Leisure بیان کرده است، این حقیقت مانند داستان‌های زنان قدیمی است و:

هیچ موردی در این رابطه که استفاده کردن مسافران از گوشی همراه باعث سقوط هواپیما شده باشد وجود ندارد. درست است که استفاده از دستگاه‌های الکترونیکی بر سیستم هواپیما تاثیر می‌گذارند اما بسیار این به ندرت پیش می‌آید.

۱۱. چرا نور هواپیما کم می‌شود

۲۵ موضوعی که مهمانداران باید از مسافران پنهان کنند (قسمت دوم) - 15

مسافران می‌دانند که زمانی که نور هواپیما کمرنگ می‌شود یعنی یا مسیر طولانی است یا در آخرین لحظات فرود بسر می‌برند. طی پروازهای شبانه، چراغ‌ها هنگام تیک‌آف یا فرود کم‌سو می‌شوند.

مهمانداران برای اینکه مسافران را نگران نکنند به آن‌ها نمی‌گویند که نور کم هواپیما بخاطر راحتی آن‌ها نیست بلکه بخاطر این است که در شب دید بهتری داشته باشند.

براساس گفته‌های The Telegraph، درصورت نیاز، نور کم یک آماده‌سازی برای تخلیه است. نور کم یعنی چشم‌های شما به تاریکی عادت کرده است؛ بنابراین بهتر می‌توانید بیرون را تماشا کنید.

۱۰. مهمانداران حتما در هواپیما می‌خوابند

۲۵ موضوعی که مهمانداران باید از مسافران پنهان کنند (قسمت دوم) - 20

مهمانداران اغلب ۱۴ ساعت یا بیشتر کار می‌کنند. واقعا شغل خسته‌کننده‌ای است. درخواست‌های مسافران، کمک به آن‌ها و اطمینان از امنیت کلی هواپیما. بنابراین زمانی که هواپیما درحال سفر است چرت کوتاهی می‌زنند.

براساس Insider، برخی هواپیماها مانند بوئینگ ۷۷۷ و هواپیماهای ۷۸۷، راهروهای مخفی دارند که به خدمه این اجازه را می‌دهد تا در آرامش بخوابند.

خدمه نمی‌گذارند تا به این راهروهای مخفی پی ببرید تا مبادا مخل آسایش آن‌ها شوید.

۹. هواپیماها تنها ماهی یکبار کاملا تمیز می‌شوند

۲۵ موضوعی که مهمانداران باید از مسافران پنهان کنند (قسمت دوم) - 25

مهمانداران باید این را از مسافران پنهان کنند زیرا آن‌ها نمی‌خواهند این حقیقت را بشنوند. این یک حقیقت است که هواپیماها تقریبا ماهی یکبار تمیز می‌شوند اما تمیزی کامل زمانی صورت می‌گیرد که به آشیانه بازمی‌گردند.

به تمام آن ساعاتی بی‌اندیشید که در آسمان، با آن همه کثیفی، خرده آشغال، جرم و باکتری در پرواز بودید. اگر ببینید که مسافری میزهای تاشوی خود را تمیز می‌کند یا باقی آشغال‌ها را روی کف می‌ریزد شما هم همین کار می‌کنید.

۸. تنها شما نیستید که از گریه کودکان اذیت می‌شوید

۲۵ موضوعی که مهمانداران باید از مسافران پنهان کنند (قسمت دوم) - 29

دیدن بچه در پرواز مسافران را می‌ترساند. آن‌ها امیدوار هستند آن نوزاد یا کودک طی پرواز خواب باشد یا حداقل آرام و ساکت بماند. زیرا هنگام پرواز، صدای گریه بچه‌ها آخرین چیزی است می‌خواهید بشنوید. صدای آن‌ها مخل آسایش و استراحت مسافران می‌شود.

دلتان می‌خواهد پدر و مادر آن کودک را پیدا کنید و یک سخنرانی درباره مراقبت از کودکان به آن‌ها ارائه دهید. خب براساس Express UK، آنچه که مهمانداران نمی‌گذارند شما متوجه شوید این است که آن‌ها نیز از این صداها کلافه می‌شوند و دوست دارند به والدین تذکر دهند.

۷. آن پتو یا بالشتی که سفارش می‌دهید پر از میکروب است

۲۵ موضوعی که مهمانداران باید از مسافران پنهان کنند (قسمت دوم) - 33

اگر بخواهید، مهماندار با روی گشاده به شما یک پتو یا بالشت می‌دهد. براساس گفته‌های Huffington Post، آنچه مهماندارن به شما نمی‌گویند این است که تمام وسایل راحتی پس از هر پرواز شسته نمی‌شوند و بسیار کثیف هستند.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار سرگرمی و تفریحی

درواقع آن پتوها و بالشت‌ها را مسافران مختلف بارها و بارها استفاده کرده‌اند.

اگر گمان کرده‌اید که خب، مهمانداران آن‌ها را در پلاستیک‌های تمیز تحویل می‌دهند، باید بدانید که تنها وسیله تمیز همان پلاستیک است. طبق گفته‌های Finance Twitter، در عوض آن پتو به خوبی تا شده و بالشت تکان داده شده است تا بنظر نو برسد.

۶. هدفون‌ها نیز همینطور

۲۵ موضوعی که مهمانداران باید از مسافران پنهان کنند (قسمت دوم) - 39

اگر قصد تماشای فیلم داشته باشید حتما به هدفون نیاز پیدا می‌کنید. اما همانطور که The Daily Meal پشنهاد می‌دهد هرگز آن هدفونی که مهمانداران تعارف می‌کنند را قبول نکنید. آن‌ها نیز مانند میزهای تاشو تمیز نیستند. به این خاطر که نو نیستند.

مهمانداران هرگز به شما نمی‌گویند که آن‌ها بارها استفاده شده‌اند و برای اینکه نو بنظر برسند آن‌ها داخل پلاستیک‌های محکم می‌گذارند. هیچکس آن‌ها را تمیز نکرده یا نمی‌شوید. فشار مضاعف در هواپیما و تمام آن میکروب‌ها می‌توانند شما را مریض گنند. بنابراین دفعه بعد هدفون خود را همراه داشته باشید.

۵. اگر مودب باشید می‌توانید میان‌وعده بیشتری بگیرید

۲۵ موضوعی که مهمانداران باید از مسافران پنهان کنند (قسمت دوم) - 43

اگر غذای زیادی نخورده‌اید و در پرواز کوتاه شما تنها میان‌وعده سرو می‌شود، همیشه می‌توانید میان‌وعده بیشتری بخواهید. براساس Yahoo! Lifestyle، بیشتر هواپیمایی‌ها هیچ محدودیتی بابت تعداد میان‌وعده‌هایی که اجازه دارید میل کنید ندارند.

همانطور که مهمانداران تصدیق کرده‌اند، میان‌وعده کافی برای تقاضای بیشتر مسافران وجود دارد. اما باید یک کار انجام دهید. شما باید با مهمانداران خوب و مودب باشید. اگر با لحنی معمولی با مهمانداران صحبت کنید و بطور معترضانه‌ای از روز خود بگویید، دیگر به شما چیزی نمی‌دهند، حتی یک بسته بادام‌زمینی.

۴. همیشه خوش‌پوش باشید

۲۵ موضوعی که مهمانداران باید از مسافران پنهان کنند (قسمت دوم) - 47

راه دیگر برای برانگیختن تحسین مهمانداران این است که ظاهر خوبی داشته باشید. مهمانداران هیچوقت این را به شما نمی‌‌ویند اما اگر جذاب باشید و به خوبی لباس پوشیده باشید، بدون اینکه بخواهید به شما آبمیوه می‌دهند.

براساس Huffington Post، این یعنی کت و شلوار یا یک بلیزر با پیرهن و یک شلوار خوب برای آقایان، و و یک پیراهن زیبا و چند تکه طلا برای خانم‌ها. اگر ژولیده لباس پوشیده باشید- یک سوییشرت با آرم کالج روی آن- با شما نیز ژولیده رفتار می‌شود.

۳. مهمانداران نیز می‌توانند انعام قبول کنند

۲۵ موضوعی که مهمانداران باید از مسافران پنهان کنند (قسمت دوم) - 51

مهمانداران این نکته را نیز از شما پنهان می‌کنند که انعام دادن به آن‌ها، آن‌ها را خوشحال می‌کند. براساس Daily Mail، علی‌رغم این که بیشتر هواپیمایی‌ها گرفتن انعام را غدقن می‌کنند اما درواقع این حق را ندارند.

۲. کودک شما نمی‌تواند به‌صورت رایگان روی یک صندلی بنشیند

۲۵ موضوعی که مهمانداران باید از مسافران پنهان کنند (قسمت دوم) - 54

بیشتر هواپیمایی‌ها اجازه می‌دهند تا کودکان زیر ۲ سال به‌صورت رایگان سفر کنند؛ اما این بدان معنا نیست که فرزند شما به‌صورت اتوماتیک یک صندلی رایگان دارد. حتی اگر بارها تقاضا کنید، مهمانداران هرگز به شما یک صندلی رایگان نمی‌دهند.

طبق Best Life، کودک شما باید روی پای شما بنشیند. اگر می‌خواهید که او نیز یک صندلی داشته باشد باید یک بلیت برایش بخرید. این قانونی است که شاید شما ندانید.

۱. چطور پروازمان را تنها با انجام یک کار به‌صورت رایگان ارتقاع ببخشیم

۲۵ موضوعی که مهمانداران باید از مسافران پنهان کنند (قسمت دوم) - 58

مهمانداران کنترل خیلی چیزها را در هواپیما در دست دارند. برای مثال اگر فریاد بزنید که هواپیما در حال سقوط است، آن‌ها می‌توانند شما را به صندلی ببندند. بنابراین همیشه آرزو می‌کنید که کاش می‌شد به‌صورت رایگان با فرست کلاس سفر می‌کردید. این موقعیت به ندرت اتفاق می‌افتد و تنها مهمانداران قادر به گرفتن این تصمیم هستند.

با این حال اگر ببنید که برخی از صندلی‌های فرست کلاس خالی هستند می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. چطور؟ براساس Finance Twitter، تنها کاری باید انجام دهید این است که از مهمانداران بخواهید. اما این کار را باید در نهایت ادب انجام دهید. به آن‌ها احترام بگذارید. با آن‌ها شوخی کنید. مهمانداران عاشق این هستند که مسافران لبخند بزنند و شوخی کنند. اگر واکنش آن‌ها منفی بود، درک کنید. همچنین اگر خوش‌پوش باشید نیز موثر است.

اگر قصد خرید بلیط هواپیما را دارید، با استفاده از کجارو می‌توانید بلیط هواپیما چارتر یا سیستمی ارزان به مقصد مورد نظر خود را یافته و به آسانی از فروشنده‌های معتبر خریداری کنید.اگر قصد خرید بلیط هواپیما را دارید، با استفاده از کجارو می‌توانید بلیط هواپیما چارتر یا سیستمی ارزان به مقصد مورد نظر خود را یافته و به آسانی از فروشنده‌های معتبر خریداری کنید.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ویدئوی عجیب محمدرضا حیاتی پشت میز خبر! +فیلم

رکنارکنا10 ساعت قبل

عکس‌های و فیلم لورفته از شیلا خداداد در آمریکا

رکنارکنا18 ساعت قبل
شیلا خداداد دوران تحصیل خود را سپری کرد و در سال ۱۳۷۵ وارد دبیرستان شد. ورود شیلا خداداد به سینماشیلا خداداد به طور کاملا اتفاقی توسط مسعود کیمیایی وارد عرصه سینما شد و در کنار بزرگان این رشته شروع به کار کرد. شیلا خداداد همچنین در رشته موسیقی نیز فعالیت دارد و در چند گروه موسیقی مشغول به کار است. ورزش مورد علاقه شیلا خداداد، فوتبال و والیبال، و تیم مورد علاقه‌اش استقلال است. زندگی ما زندگی یک پزشک و یک هنرپیشه نیست.

فیلم افشاگری بی سابقه امام جمعه قزوین روی آنتن زنده شبکه یک

رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش رکنا، امام جمعه قزوین روی آنتن زنده شبکه یک از زمین خواری و فساد بزرگ‌ مسئولین در قزوین پرده برداشت. یکی از موضوعاتی که این روزها توجهات برخی را به خود جلب کرده، زمین‌خواری در هفت سنگان است؛ زمین‌های حدود ۲۵ هکتاری که با کاربری کشاورزی به بنیاد مسکن دادگستری قزوین فروخته شد. خانه‌هایی که از باغ کشاورزی روئیدند! مشخص نیست واژه زمین‌خوار و زمین خواری از چه زمانی به صورت گسترده در ادبیات روزمره مردم ما جا گرفت، اما این روزها این واژه از سوی بسیاری از افراد شنیده می‌شود. زمین خوار به کسی گفته می‌شود که زمین‌های بایر و بی صاحب را از راه‌های نامشروع تصرف می‌کند و یا به دیگران می‌فروشد؛ اقدامی که علاوه بر معضلات اجتماعی و اقتصادی، موجب مشکلات محیط زیست و منابع طبیعی نیز شده است.
انتخابانتخاب1 روز قبل
در ادامه به ۵ نکته مهم که همه مردان بالای ۵۰ سال باید به آن توجه کنند پرداخته‌ایم. به گزارش سرویس خواندنی‌های انتخاب، اشتباهات رایج مردان بالای ۵۰ سال را می‌توان به این ترتیب رده بندی کرد: عدم غربالگری سرطان پروستاتبر اساس اعلام مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها، سرطان پروستات دومین سرطان شایع مردان در ایالات متحده است. به همین دلیل است که بهتر است همه مردان از سنی مشخص به بعد غربالگری انجام دهند. نادیده گرفتن علائم خطربسیاری از مردان با افزایش سن دچار مشکلات سلامتی مختلفی می‌شوند و با نادیده گرفتن علائم سلامتی خود را به خطر می‌اندازند. بسیاری از افراد بالای ۵۰ سال بدون آن که متوجه ابشند کمتر از حدی که لازم است آب می‌نوشند.
همشهریهمشهری12 ساعت قبل
به گزارش دویچه‌وله، نان گندم سبوسدار به همراه تخم مرغ آبپز، یک انتخاب سالم برای وعده صبحانه است. ماهی قزل‌آلا به همراه گریپ فروت نیز ایده خوبی برای وعده صبحانه است. این نوع کره بر اساس گفته محققان دانشگاه هاروارد، در صورتی که به اندازه مصرف شود، بهترین خوراکی برای کاهش وزن و احساس سیری طولانی مدت است. مصرف کیوی در صبحانه منجر به کاهش اشتها و کاهش میل به مصرف غذاهای مضر می‌شود. مصرف کیوی در وعده صبحانه باعث کاهش سایز دور کمر و کاهش چاقی شکمی می‌شود.
همشهریهمشهری8 ساعت قبل
۲- هنگام تخلیه تانکر بنزین نزنیدبسیاری از مواقع زمانی که به پمپ بنزین می‌روید، تانکرها و ماشین‌هایی در حال تخلیه بنزین هستند. توصیه کارکنان شاغل در پمپ بنزین و البته کارشناسان این است که در این هنگام بنزین نزنید. ۳- زمانی که باک نصفه است بنزین بزنیداین کارشناسان همچنین توصیه می‌کنند که اجازه ندهید بنزین شما به پایان برسد و سپس بنزین بزنید و باید زمانی که باک حدودا نیمه یا یک‌سوم است برای بنزین زدن به پمپ بنزین مراجعه کنید. حتما هنگام باز کردن در باک برخی زمان‌ها مخصوصا در تابستان با این بخار یا بنزین بخار شده مواجه شده‌اید. ۴- دستگیره را تا انتها فشار ندهیداگر به نازل‌ها و دستگیره آنها در پمپ بنزین دقت کرده باشید.

نظرها

اخبار بیشتر