رقابت برای شناسایی برترین‌های برنامه نویسی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. فرهنگ

رقابت برای شناسایی برترین‌های برنامه نویسی

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |
نوزدهمین دوره مسابقات برنامه‌نویسی دانشجویی با حضور ۶۵ تیم از ۱۴ دانشگاه کشور در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار شد.
رقابت برای شناسایی برترین‌های برنامه نویسی - 0

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ ۶۵ تیم شرکت کننده در این مسابقه در قالب تیم‌های ۳ نفره برای حل ۱۲ سوال برنامه نویسی و الگوریتم به رقابت پرداختند تا ۳ تیم که بیشترین امتیاز را کسب می‌کنند، برگزیده مسابقه اعلام شوند.

سالانه بیش از ۲۰۰ نفر برنامه نویس از دانشگاه‌های مختلف ایران در این مسابقه حضوری شرکت می‌کنند.

دانشکده مهندسی کامپیوتر دانشگاه صنعتی امیرکبیر در راستای اهداف مسابقات اصلی ICPC و برای انتخاب برترین تیم‌های دانشگاه برای اعزام به مسابقات منطقه‌ای، از سال ۱۳۸۰ سالانه یک مسابقه کشوری رسمی برای تعیین تیم‌های اعزامی از دانشگاه صنعتی امیرکبیر به مسابقات غرب آسیا برگزار می‌کند که در سال‌های اخیر مورد استقبال تیم‌های زیادی از دانشگاه‌های سراسر کشور قرار گرفته است.

در خبری بخوانید: مهم ترین اخبار فرهنگی و هنری جهان

کیفیت مسابقه برنامه نویسی دانشگاه صنعتی امیرکبیر به گونه‌ای است که بسیاری از دانشگاه‌ها برای انتخاب تیم‌های برتر خود نتایج این مسابقه را مد نظر قرار می‌دهند.

اعتبار مسابقه سالانه برنامه نویسی دانشگاه صنعتی امیرکبیر به گونه‌ای است که علاوه بر تیم‌های این دانشگاه، دانشگاه‌های مطرح ایران از جمله دانشگاه‌های صنعتی شریف، تهران، علم و صنعت ایران، خواجه‌نصیرالدین طوسی و شهید بهشتی نیز همه ساله با چندین تیم در این مسابقه شرکت و با جمعی از زبده‌ترین برنامه نویسان ایران رقابت می‌کنند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

نمایشی متفاوت

صدا و سیماصدا و سیما9 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ پس از ۵۰ سال از تاسیس تئاتر شهر فرسودگی تجهیزات این مجموعه در طی سالها پاسخگوی نیاز امروز کارگردانان هنری تئاتر نیست. شرکتی دانش بنیان از دانشجویان دانشگاه شریف ما را به یک تور پشت صحنه برد.

پویش سلام بر محمد

صدا و سیماصدا و سیما8 ساعت قبل

فیلم | خاطره همایون شجریان از موتورسواری با علیرضا قربانی

همشهریهمشهری2 روز قبل

فیلم | اجرای زنده همایون شجریان و علیرضا قربانی از آلبوم مشترک‌شان

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
همیشه این‌طور نیست که میکروب‌ها، باکتری‌ها و مواد بیماری‌زا، باعث بیماری انسان شوند. بعضی اوقات مواد آنتی‌باکتریال، آنتی‌بیوتیک‌ها و مواد شیمیایی که برای ایجاد بهداشت بیشتر در زندگی ما مورد استفاده قرار می‌گیرند، خود باعث بروز انواع بیماری‌ها در بدن انسان هستند. یکی از این مشکلات، بیماری‌های مربوط به روده است که در اثر وارد شدن تدریجی مایع ظرفشویی به بدن انسان بروز می‌کند. شاید برایتان عجیب باشد، اما درست فهمیدید؛ همه‌ی ما انسان‌ها در طول زندگی، مقدار متغیری مایع ظرفشویی می‌خوریم و شاید خیلی از ما، از این مسئله بی‌خبر باشیم!

ریشه یابی ضربات بر پیکره اسلام به دست اسلام نماها

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
برنامه گفتگوی ویژه اخبار قرآنی فردا با موضوع «ریشه یابی ضربات بر پیکره اسلام به دست اسلام نماها» روی آنتن می‌رود. ریشه یابی ضربات بر پیکره اسلام به دست اسلام نماهاریشه یابی ضربات بر پیکره اسلام به دست اسلام نماهابه گزارش خبرگزاری صدا و سیما، برنامه گفتگوی ویژه اخبار قرآنی جمعه ۲۴ آبان از شبکه قرآن پخش می‌شود. در این برنامه محمدحسن قدیری ابیانه کارشناس عالی مسائل راهبردی به موضوع «ریشه یابی ضربات بر پیکره اسلام به دست اسلام نماها» می‌پردازد.

دستاوردهای جدید در حوزه پوست و مو

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

نظرها

اخبار بیشتر