تهران| هفته وحدت فرصتی برای وحدت و همدلی جهان اسلام است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. سیاسی
تهران| هفته وحدت فرصتی برای وحدت و همدلی جهان اسلام است

تهران| هفته وحدت فرصتی برای وحدت و همدلی جهان اسلام است

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
ائمه جمعه شهرستان‌های استان تهران تاکید کردند: دشمنان اسلام همواره از وحدت مسلمین وحشت داشته‌اند و امروز نیز با تمام توان به دنبال از بین بردن وحدت در جوامع اسلامی تلاش می‌کنند.

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شهرستان‌های استان تهران، حجت‌الاسلام والمسلمین سید علی شاهچراغی امام جمعه شهرری ظهر امروز در خطبه نماز جمعه شهرری اظهار داشت: مفهوم سالگرد ولایت و امامت حضرت حجت این است که عهد و پیمان خود را با امام زمان (عج) تجدید کنیم، امام زمان (عج) سلطان عصر بوده و گره تمامی کارها به دست او می‌باشد.وی سپس با اشاره به اقدام سران استکبار در ایجاد تفرقه و نفاق در میان مسلمان تصریح کرد: متأسفانه امروز خائنین به اسلام با ایجاد تفرقه تلاش می‌کنند تا میان شیعه و سنی فاصله ایجاد کنند ما امروز دشمن مشترکی داریم که اسرائیل و آمریکاست که به دنبال ایجاد اختلاف هستند و در صورت تسلط به هیچ گروهی رحم نخواهند کرد.

امام جمعه شهرری با اشاره به برگزاری باشکوه مراسم راهپیمایی ۱۳ آبان افزود: مراسم ۱۳ آبان امسال در کل کشور به خوبی برگزار شد و مردم در شعارهای خود رسما اعلام کردند که مذاکره با آمریکا نه! مبارزه با آمریکا آری.

شاهچراغی در ادامه با اشاره به دیدار مقام معظم رهبری با دانش‌آموزان تأکید کرد: رهبر معظم انقلاب در جمع دانش‌آموزان فرمودند که آمریکای سال ۱۳۴۳ با امروز تغییر نکرده و همان درنده‌خویی و گرک‌صفتی را دارد.

وی با بیان اینکه امروز مردم و مسئولان ما می‌دانند که مشکل کشور ما اقتصادی است گفت: راه‌حل مشکل کشور ما مذاکره با آمریکا نیست، مشکل اصلی کشور رونق تولید است لذا باید به ظرفیت‌های داخلی خود اعتماد کرده و مشکلات را از سر راه مردم برداریم.

امام جمعه شهرری با بیان اینکه چشم‌پوشی از تعامل با آمریکا در حالی است که سایر کشورها تمایل به همکاری دارند گفت: یک سال آمریکایی‌ها و ۶ ماه اروپایی‌ها ما را در موضوع برجام معطل کردند که در همین جا و با تشکر از مسئولان فعلی و تمامی تلاشگران این عرصه برداشتن گام چهارم را ارج می‌نهیم.

دشمنان همواره از راه ایجاد اختلاف سعی می‌کنند به اهداف خود برسند

حجت‌الاسلام والمسلمین حسن ترابی امام جمعه رباط کریم در خطبه‌های نماز عبادی، سیاسی دشمن‌شکن جمعه این هفته شهرستان با تبریک هفته وحدت گفت: هفته وحدت از ابتکارات سرنوشت‌ساز امام راحل عظیم‌الشأن است که تا به حال بخش عمده‌ای از توطئه‌های دشمنان را خنثی کرده است.

وی با اشاره به اینکه اهمیت وحدت و اتحاد و دوری از تفرقه و اختلاف بر کسی پوشیده نیست بیان کرد: دشمنان همواره از راه ایجاد اختلاف سعی می‌کنند به اهداف خود برسند که یک نمونه آن جنگ‌های نیابتی در منطقه است که دشمن با ایجاد گروه‌های تکفیری و تروریستی به دنبال تشدید جنگ میان شیعه و سنی و تقابل مسلمانان با یکدیگر بود.

امام جمعه ربا‌ط‌کریم با تأکید بر اینکه تنها راه مقابله با دشمنان و خنثی کردن توطئه آن‌ها تقویت وحدت و اتحاد میان مسلمانان است افزود: سخنان ارزشمند رهبر معظم انقلاب اسلامی در مورد بی‌نتیجه بودن مذاکره صراحتا سیاست جمهوری اسلامی را مشخص می‌کند که یک نمونه عینی و بارز این مذاکرات برجام است.

ترابی سپس ادامه داد: برجام چه دستاوردی برای ملت ما داشته است؟ کدام مشکلات کشور و معیشت مردم را حل کرده است؟ جز اینکه آمریکا را در اعمال فشار بیشتر و تهدیدهای جدید گستاخ‌تر کرده است.

وی اظهار داشت: تجربه برجام تجربه تلخی است که ملت ایران یک بار دیگر این تجربه تلخ را تکرار نخواهد کرد چرا که مؤمن از یک سوراخ دوبار گزیده نمی‌شود.

امام جمعه رباط‌کریم با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب که هدف آمریکا از اصرار به مذاکره این است که نشان بدهد ملت ایران به زانو درآمده و تسلیم شده است گفت: آمریکا آرزوی تسلیم شدن ملت ایران را به گور خواهد برد.

ترابی با اشاره به برداشتن گام چهارم کاهش تعهدات برجامی از سوی جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: با توجه به اینکه ۱۹ ماه از خروج رسمی آمریکا و خروج عملی اروپا می‌گذرد و آن‌ها اراده‌ای برای عمل به تعهدات خود ندارند و علیرغم بدهکار بودن، ژست طلبکار به خود گرفته‌اند باید این گام‌ها محکم‌تر و از نظر زمانی با فاصله کمتری برداشته شود.

در وبسایت خبری بخوانید: پربازدیدترین خبر های سیاسی در ایران و جهان

وی خاطرنشان کرد: کاهش میلی‌متری تعهدات برجامی دردی را دوا نمی‌کند و آمریکا و اروپا را سر عقل نمی‌آورد و او را مجاب به انجام تعهدات خود نمی‌کند بلکه تنها گزینه موجود برای حفظ منافع ملی خروج از برجام است.

اختلاف‌افکنی بین شیعه و سنی از توطئه‌های دشمنان است​​​​​​​

حجت‌الاسلام والمسلمین سید محسن محمودی امام جمعه موقت ورامین در خطبه‌های نماز جمعه با اشاره به وقوع زلزله در استان آذربایجان شرقی اظهار داشت: متاسفانه در این حادثه تعدادی از هموطنان جان خود را از دست دادند و خانه‌های تعدادی دیگر نیز ویران شد ضمن تسلیت به این عزیزان اگر مسئولان اعلام کنند مردم کشورمان آماده کمک رسانی هستند.

وی به هفته وحدت اشاره کرد و افزود: دشمنان اسلام همواره از وحدت مسلمین وحشت داشته‌اند و امروز نیز با تمام توان به دنبال از بین بردن وحدت در جوامع اسلامی تلاش می‌کنند.

امام جمعه موقت ورامین بیان کرد: اختلاف‌افکنی بین شیعه و سنی از توطئه‌های دشمنان است تا صدای واحد از جامعه اسلامی شنیده نشود و ما در مبانی اعتقادی بحث می‌کنیم، منطقی و عقلانی گفت وگو می‌کنیم اما در مشترکات و تقابل دشمنان مشترک یک حرف می‌زنیم.

محمودی همچنین عنوان کرد: اسرائیل غاصب نه شیعه را به رسمیت می‌شناسد و نه سنی را و گروه‌های تکفیری مانند داعش نیز که به صورت مکرر در حال جنایت هستند از اینرو باید از فرصت هفته وحدت برای ایجاد وحدت و همدلی جهان اسلام حول محور پیامبر رحمت (ص) بهره برد و اجازه ندهیم افرادی عالمانه یا جاهلانه این وحدت مبارک را مخدوش کنند.

وی با اشاره به روز ۱۴ آبان به عنوام فرهنگ عمومی گفت: برخی افراد در اجرای مصوبات این شورا تعلل می‌کنند در حالی که فرهنگ متعلق به تمام مردم است و فقط مخصوص دستگاه‌ها و نهادها نیست.

امام جمعه ورامین سپس تصریح کرد: مسئله جمعیت و فرزندآوری از دیگر مسائل فرهنگی است که باید عموم مردم نسبت به آن حساس باشند از دیگر معضلات فرهنگی جامعه مساله طلاق است و نباید اجازه دهیم زندگی‌ها از هم بپاشد مگر آن که هیچ راهی جز طلاق نباشد.

تکیه بر ظرفیت‌های داخلی و رونق تولید راه شکوفایی اقتصاد است

حجت‌الاسلام والمسلمین کاظم فتاح دماوندی امام جمعه دماوند در خطبه‌های سیاسی عبادی نماز جمعه این هفته در دماوند با اشاره به آغاز هفته وحدت اظهار داشت: انتخاب ۱۲ ربیع‌الاول تا ۱۷ این ماه به عنوان هفته وحدت از ابتکارات سرنوشت‌ساز امام خمینی (ره) بود هفته وحدت باید به قرن وحدت تبدیل شود تا توطئه‌های استکبار کم اثر شود.

وی ادامه داد: شیعه و اهل سنت مشترکات فراوانی مانند پیامبر، قبله، قرآن، نماز، روزه، حج و غیره دارند تحمل مخالف در زیست جمعی و مواجهه کریمانه و برادرانه رمز موفقیت مسلمانان است.

امام جمعه شهرستان دماوند با بیان اینکه شیعه و سنی باید بدانند دشمن مشترک دارند افزود: تعامل سازنده و منطقی بین علما و دانشمندان جهان اسلام نقشه‌های دشمن برای تفرقه‌افکنی را نقش برآب می‌کند اهل سنت برادران واقعی و عزیز ما هستند و وحدت شیعه و سنی برکات فراوانی برای جهان اسلام دارد.

فتاح دماوندی با اشاره به اینکه اختلافات و تفرقه همیشه فتنه‌ساز و خانمان‌ سوز بوده تصریح کرد: برای حل مشکلات کشور به وحدت و همدلی تمام جناح‌ها و سلیقه‌ها نیازمندیم و در عراق سکولارها و بعثی‌ها و گروه‌های انحرافی شیعه دنبال آشوب و فتنه‌انگیزی هستند و حوادث اخیر عراق احزاب و مردم این کشور را هوشیار کرد.

وی سپس با اشاره به گام چهارم در موضوع هسته‌ای کشور بیان کرد: تکیه بر ظرفیت‌های داخلی و رونق تولید و استفاده از ظرفیت کشورهای همسایه و آسیا راه شکوفایی اقتصاد است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

خبرهایی از پشت پرده اغتشاشات اخیر

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
سخنگوی دولت امروز با خبر‌هایی از پشت پرده اغتشاشات اخیر به جمع خبرنگاران آمد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ تاکید ویژه اعضای هیئت دولت امروز علاوه بر کنترل تورم انتظاری ناشی از سهمیه بندی بنزین این بود که قشر‌های مختلف مردم که مشمول حمایت‌های معیشتی هستند به دقت شناسایی شوند تا کسی از این فهرست جا نماند.

ابعاد جدید ناآرامی‌ها

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
مهرمهر1 روز قبل
در این قرارداد فروش بیش از ۲۰ فروند جنگنده سوخو-۳۵ و مهمات ویژه آن (موشک و بمب) به ارزش حدود دو میلیارد دلار پیش بینی شده است. سوخو-۳۵، جنگنده تک کابینه و دو موتوره، چند منظوره با قابلیت مانور بالاست. این رسانه افزود که این مسئولان آمریکایی تهدید کرده‌اند چنانچه مصر خرید سوخو ۳۵ را متوقف نکند، واشنگتن این کشور را تحریم خواهد کرد. همچنین «کلارک کوپر» در حاشیه نمایشگاه هوایی دبی به خبرنگاران گفت: «امضای این قرارداد، مصر را در معرض تحریم‌های آمریکا قرار می‌دهد و مصری‌ها را در آینده در معرض از دست دادن قراردادهایی با آمریکا قرار می‌دهد. کلارک معاون وزیر امور خارجه آمریکا مصر را تهدید کرده است که اگر همچنان در خرید جنگنده‌های روسی اصرار ورزد، در معرض تحریم‌های آمریکا قرار خواهد گرفت.

حرف مردم

صدا و سیماصدا و سیما7 ساعت قبل
الفالف1 روز قبل
انتقاد تند عباس عبدی از شورای نگهبانپس از اجرا شدن طرح افزایش قیمت بنزین، عباسعلی کدخدایی در توییتی خواهان پاسخگویی دولت شد که عباس عبدی از این اتفاق انتقاد کرد. از نظر بنده شورای نگهبان مهم‌ترین رکن حقوقی این کشور است، ولی کمترین اعتبار حقوقی را در استدلال‌های مهم آن شاهدیم. اینکه شورای نگهبان بر اساس قانون عمل می‌کند فقط یک ادعاست، این ادعا را باید به محک داوری حقوقدانان سپرد. عضو هیأت رئیسه کمیسیون آموزش بیان داشت: ادبیات آقای روحانی در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی غیرقابل دفاع بوده و گفتارهایی را در برابر یکی از اعضا به کار برده است که به هیچ وجه قابل قبول نیست. سلیمی گفت: آقای روحانی گویا تصور کرده است که اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی کارگزاران و کارمندان دولت محسوب می‌شوند؛ اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی فرهیختگان کشور محسوب می‌شوند نه گماشته آقای روحانی.
ایلناایلنا16 ساعت قبل
رئیس جمهور با تسلیت درگذشت دانشمند ارجمند پروفسور فضل الله رضا؛ چهره ماندگار کشور و رئیس اسبق دانشگاه تهران، تصریح کرد: بی تردید نام این استاد فرهیخته دانشگاه‌های ایران و جهان در میان بزرگان علم و دانش این مرز و بوم جاودانه خواهد ماند. به گزارش ایلنا، متن پیام تسلیت حجت الاسلام حسن روحانی به این شرح است: انا لله و انا الیه راجعوندرگذشت دانشمند ارجمند پروفسور فضل الله رضا، چهره ماندگار کشور و رئیس اسبق دانشگاه تهران، موجب تاثر و تالم خاطر گردید. این استاد فرهیخته دانشگاه‌های ایران و جهان که از خانواده متدین و اهل علم بود، بیش از نیم قرن از عمر خود را صرف تدریس و ترویج علم و دانایی نمود و در عرصه مدیریت مراکز علمی و پرورش دانش آموختگان نیز کارنامه ماندگاری از خود بر جا گذاشت و بی تردید نامش در میان بزرگان علم و دانش این مرز و بوم جاودانه خواهد ماند. اینجانب با تجلیل از یک عمر خدمات ارزشمند این شخصیت علمی و فرهنگی، این ضایعه را به جامعه علمی و دانشگاهی کشور، شاگردان و به ویژه خانواده محترم ایشان تسلیت می‌گویم و از درگاه خداوند متعال برای ایشان رحمت و مغفرت الهی و برای عموم بازماندگان صبر و سلامتی مسألت دارم. حسن روحانیرئیس جمهوری اسلامی ایران

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

حسن روحانی در مورد اعتراض مردم به گرانی بنزین چه گفت؟

خبری1 روز قبل

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری3 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری3 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

آخرین وضعیت طرفداری در روزهای اختلال اینترنت: سرویس نتایج زنده و جدول‌ها در اپلیکیشن و سایت قابل دسترسی شد (بهبودها انجام خواهد شد)، وضعیت پوشش اخبار بهبود یافت، بخش گفتگو (در فهرست قابل دسترسی است) در سایت راه اندازی شد. ادامه در مشروح: …

طرفداریچند ثانیه قبل

ویلموتس و وعده‌های محقق نشده/ نمایش فدراسیون کی تمام می‌شود؟

آفتاب‌نیوز36 دقیقه قبل

سی‌ان‌ان: دموکرات‌های آمریکا به استیضاح ترامپ نزدیک‌تر شدند

فارس42 دقیقه قبل

مورینیو به دنبال خرید هموطنش در زمستان!

میزان‌آنلاین44 دقیقه قبل

تصویب قطعنامه کمیته دوم سازمان ملل علیه اقدامات یکجانبه اقتصادی

مهر52 دقیقه قبل

وزرای نیرو و راه‌وشهرسازی پاسخ دهند/ مسئول رصد و گزارش بارش‌ها کدام نهاد است؟

تسنیم54 دقیقه قبل