فیلم | سردبیری که برای گذران زندگی در خیابان سی تیر، ساز می‌زند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خبرآنلاین
  4. فرهنگ

فیلم | سردبیری که برای گذران زندگی در خیابان سی تیر، ساز می‌زند

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین |
ایشان آقای مسعود رفیعی سردبیر سابق روزنامه همدلی هستند که در خیابان سی تیر برای امرار معاش این روزها ساز میزنند. آفرین به این عزت نفس.

دریافت ۳ MB

در خبری بخوانید: مهم ترین اخبار فرهنگی و هنری جهان

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

پروژه رازی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ مجموعه رازی شامل دو بخش تجاری و فرهنگی است که به‌علت همجواری با برج طغرل از مصالح خنثی برای نمای آن استفاده شده است و بهره‌برداری از این مجموعه به تقویت زیرساخت‌های فرهنگی در منطقه تاریخی شهر ری کمک می‌کند.

جریان فناوری کشور در مسیر خدمت رسانی

صدا و سیماصدا و سیما21 ساعت قبل
جریان فناورانه در فضای علمی کشور روان است و با شتاب فراوان در مسیر خودکفایی و خود اتکایی ادامه دارد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما؛ استفاده از شبکه ملی اطلاعات و اجرای ساختارهای کسب و کارهای نوپا در بسته‌های بومی و داخلی راهبردی است که فناوران کشور پیش گرفتند تا از خروج اطلاعات به شبکه‌های خارجی جلوگیری کنند.
صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی وزارت ارشاد، آقای محسن جوادی با تشکر از شهرداری تهران و مشهد در حمایت از طرح پاییزه کتاب ۱۳۹۸، از تمدید این طرح تا ۵ آذر خبر داد و گفت: با توجه به مشکلات سراسری اینترنت و تغییرات ناگهانی جوی در کشور تصمیم به تمدید این طرح گرفته شد. طرح پاییزه کتاب ۱۳۹۸، در راستای ترویج کتاب و کتابخوانی و حمایت از کتاب‌فروشان به عنوان پاتوق فرهنگی، با حمایت معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از سوی مؤسسه خانه کتاب همزمان با بیست و هفتمین هفته کتاب در تهران و شهرستان‌ها آغاز شده است. بر اساس آمار به‌دست آمده تا عصر دوشنبه (۲۷ آبان)، تعداد ۱۰۴هزار و ۳۲۳ نسخه کتاب به ارزش ۳۳ میلیارد و ۳۹۹ میلیون و ۷۳۵ هزار و ۴۶۹ ریال در سراسر کشور به فروش رسیده است. در طرح پاییزه، ۶۰۶ کتابفروشی عضو طرح شده‌اند که ۱۳۱ کتابفروشی در شهرستان‌ها و ۴۷۵ کتابفروشی در مراکز استان مشغول فعالیت هستند. پرفروش‌ترین استان‌ها نیز بر اساس مبلغ فروش، سه استان تهران، خراسان رضوی و اصفهان، قم، گیلان، مازندران، فارس و آذربایجان‌شرقی در جایگاه اول تا هشتم قرار گرفته‌اند.
صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی وزارت ارشاد؛ آقای رسول رجایی گفت: دومین دوره‌ی جشنواره‌ی کتاب در فضای مجازی با عنوان «صفحه خیال» به دلیل استقبال علاقه‌مندان تمدید شد و نظر به اهمیت کتاب و فضای مجازی در توسعه‌ی کمی و کیفی پژوهش‌های مؤثر، اختتامیه‌ی این جشنواره در هفته‌ی آخر آذر همزمان با هفته پژوهش برگزار می‌شود. وی مهلت ارسال آثار را تا ۱۵ آذر اعلام کرد و افزود: دومین دوره جشنواره خیال با رویکردی نوین و جامع، برای نخستین بار در تمامی محور‌های اقتصادی، فرهنگی، پژوهشی و مردمی پذیرای آثار فعالان و مخاطبان این حوزه خواهد بود. دومین دوره جشنواره ملی کتاب در فضای مجازی با عنوان «صفحه خیال» با محور‌های اقتصاد کتاب مجازی با تاأکید بر کسب و کار‌های نوپا، فرهنگ کتاب مجازی و کنشگران فرهنگی، فناوری‌های نوین و صنایع خلاق، پژوهش کتاب مجازی، بخش ویژه‌ی مردمی (مهارتی)، روایتگری دیجیتال کتاب (storytelling) و تصویرگری کتاب مجازی (cover art) برگزار می‌شود. بیست و هفتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران با شعار «حال خوش خواندن» از تاریخ ۲۳ آبان در سراسر کشور آغاز شده است و تا ۳۰ آبان ادامه دارد. همچنین فایل پوستر و آگهی تبلیغاتی (تیزر) بیست و هفتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران بر روی سایت هفته کتاب به نشانی اینترنتی hafteyeketab. ketab. ir بارگذاری شده است.
صدا و سیماصدا و سیما2 ساعت قبل
به‌گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی وزارت میراث فرهنگی؛ در دومین جلسه شورای سیاست‌گذاری جشنواره ملی معماری ایران، مدیرکل دفتر ثبت آثار وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی و صاحب‌نظران معماری معاصر ایران همچون آقایان سید محمد بهشتی، ایرج اعتصام، محسن حبیبی، مصطفی کیانی، محمدرضا حائری حضور داشتند. در این جلسه معیار‌های انتخاب آثار مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد ساز و کار اجرایی این جشنواره متناسب با اهداف تعیین شده از جمله ارج نهادن به معمارانی که مبتنی بر ارزش‌های معماری ایران به خلق آثار معاصر معماری می‌پردازند، تشویق و معرفی آثاری از معماری معاصر که در تداوم تاریخ ارزشمند معماری ایران و با بهره‌گیری الگو‌های معماری بومی و مبتنی بر مفاهیم بنیادی این معماری خلق شده‌اند و … به شکل دقیق در جلسه بعدی مطرح و بررسی شود. بر اساس این معیارها، آثار انتخاب شده باید نمایانگر نوآوری در کاربست الگو‌های کالبدی، فضایی و معنایی معماری ایران باشد، مشروط به این‌که توجه مناسبی به ویژگی‌های بستر فرهنگی استقرار اثر داشته باشد، نمایانگر نبوغ و نوآوری در فناوری و شیوه‌های ساخت معماری ایران، نماینده جریانی از تلاش‌ها برای تداوم ارزش‌های معماری و سنت فرهنگی ایران، نمایانگر ایده‌های نو برای شکوفایی و باروری معماری معاصر ایران و زمینه ساز دوره‌ای از تحول معماری ایران باشد.
صدا و سیماصدا و سیما2 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، آقای آرمان زرگران در نشست خبری دومین همایش بین المللی تاریخ پزشکی در ایران و اسلام گفت: این همایش از پنجم تا هشتم آذر در تهران برگزار می‌شود. دبیر علمی دومین همایش بین الملی تاریخ پزشکی در ایران و اسلام گفت: رویدادی نیز پس از این همایش به مدت دو روز به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی شیراز برگزار خواهد شد که رویکرد آن برپایی کارگاه‌های تخصصی با موضوع روش شناسی تحقیق در تاریخ پزشکی و داروسازی است. وی اضافه کرد: دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، واحد بین الملل وزارت علوم، تحقیقات و فناروی و فرهنگستان علوم پزشکی دانشگاه علوم پزشکی ایران در برگزاری این همایش مشارکت داشته‌اند. زرگران با بیان اینکه ضرورت برگزاری همایش تاریخ پزشکی در ایران به سبب جایگاه کشورمان در توسعه علوم پزشکی از سال گذشته مورد توجه قرار گرفته است، گفت: با موسسات مرتبط با تاریخ علوم پزشکی درخارج از کشور، هماهنگی‌های لازم صورت گرفته است. رزگران اضافه کرد: موسسه توسعه دانش و پژوهش ایران، آکادمی جهانی تاریخ داروسازی، کرسی تاریخ طب یونسکو، دفتر مطالعات تاریخ پزشکی ایران در دانشگاه علوم پزشکی شیراز و شعبه ایرانی انجمن جهانی تاریخ داروسازی از جمله موسساتی هستند که در برگزاری این همایش مشارکت کرده‌اند.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

حسن روحانی در مورد اعتراض مردم به گرانی بنزین چه گفت؟

خبری31 دقیقه قبل

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری1 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری1 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

آخرین وضعیت طرفداری در روزهای اختلال اینترنت: سرویس نتایج زنده و جدول‌ها در اپلیکیشن و سایت قابل دسترسی شد (بهبودها انجام خواهد شد)، وضعیت پوشش اخبار بهبود یافت، بخش گفتگو (در فهرست قابل دسترسی است) در سایت راه اندازی شد. ادامه در مشروح: …

طرفداریچند ثانیه قبل

زمان مراسم وداع و تشییع پیکر شهید «مصطفی رضایی» در رشت اعلام شد

مهر3 دقیقه قبل

رویارویی پیکان و پرسپولیس در دیدار تدارکاتی

ایلنا5 دقیقه قبل

امیرحسین صادقی: بعد از بازی با کامبوج هم گفتم تیم ملی با ولیموتس به جایی نمی‌رسد/ مرگ فوتبال ایران است که با این همه لژیونر نتوانیم صعود کنیم/ آدم کار بلدی در فدراسیون فوتبال نداریم

ایلنا5 دقیقه قبل

نسخه فیلم‌ها به صورت دی‌سی‌پی تحویل داده شود/ پیگیری حقوقی قاچاق فیلم در فضای مجازی در توان تهیه‌کننده نیست

اعتمادآنلاین5 دقیقه قبل

«لندن» سفیر چین را احضار کرد

اعتمادآنلاین5 دقیقه قبل