اجرای تئاتر کودک در شهرستان‌های استان همدان
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. فرهنگ
اجرای تئاتر کودک در شهرستان‌های استان همدان

اجرای تئاتر کودک در شهرستان‌های استان همدان

مهرخبرگزاری مهر |
همدان - بیست و ششمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان ۱۶ تا ۲۱ آبان ماه در همدان برگزار می شود و شهرستان های استان همدان نیز اجراهایی را برای کودکان و نوجوانان خواهند داشت.

به گزارش خبرنگار مهر، بیست و ششمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان ۱۶ تا ۲۱ آبان ماه در همدان برگزار می‌شود و شهرستان‌های استان همدان نیز اجراهایی را برای کودکان و نوجوانان خواهند داشت.

رئیس فرهنگ و ارشاد شهرستان فامنین بعدازظهر جمعه در همین خصوص در جمع خبرنگاران با توضیح اینکه برنامه‌های جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان در شهرستان فامنین، اجرا می‌شود، گفت: تئاتر «بادبادک» به نویسندگی و کارگردانی محمد فرجی در این شهرستان بر روی صحنه خواهد شد

محمد مهدی کلهر با بیان اینکه نمایش «بادبادک» از روز شنبه، ۱۸ آبان برای کودکان و نوجوانان اجرا خواهد شد، افزود: این نمایش در روز‌های شنبه، یکشنبه و دوشنبه از ساعت ۱۰ تا ۱۲ در کتابخانه شهید مطهری، سالن شهدای گمنام بر روی سن خواهد رفت.

وی با توضیح اینکه تئاتر «بادبادک» برای رده سنی کودک است، اضافه کرد: هماهنگی‌های لازم با آموزش و پروش برای حضور دانش آموزانی با این رده سنی انجام شده است.

نویسنده و کارگردان تئاتر «بادبادک» نیز درباره داستان این نمایش گفت: تئاتر «بادبادک» درباره یک کودک است که بادبادک خود را گم می‌کند و به دنبال آن می‌رود و در داستانی موازی پیرمرد باغبانی، داستان بادبادک خود را که سال‌ها پیش گم کرده است را می‌گوید.

محمد فرجی با توضیح اینکه تئاتر «بادبادک» قصد دارد به کودکانی از توجه و مراقبت‌های پدر و مادر خود گله دارند، بیاموزد که این مراقبت‌ها لازم و از سر مهربانی است، افزود: این نمایش می‌خواهد به کودکان بگوید که قدردان زحمات و مراقبت‌های پدر و مادر خود باشند.

بازیگران تئاتر «بادبادک»، محمد فرجی، مهدیه بختیاری، خاطره سازجینی، آی سودا ساعدی، علی منافی، مریم کرم‌زاده و صبا شاوه‌ای هستند و اجرای دکور با بهروز اصلانی و طراح صحنه نیز معصومه رضایی راد است.

تئاتر «باغ همسایه» برای کودکان نهاوندی

رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان نهاوند نیز گفت: تئاتر «باغ همسایه» به نویسندگی و کارگردانی جعفر سوری در شهرستان نهاوند اجرا می‌شود.

زینب سیف با بیان اینکه نمایش «باغ همسایه» از روز شنبه، ۱۸ آبان برای کودکان و نوجوانان اجرا خواهد شد، افزود: این نمایش در روز‌های شنبه، یکشنبه و دوشنبه از ساعت ۱۰ تا ۱۲ در مجتمع فرهنگی هنری امام خمینی (ره) به روی سن خواهد رفت.

وی با توضیح اینکه تئاتر «باغ همسایه» برای رده سنی کودک است، اضافه کرد: هماهنگی‌های لازم با آموزش و پروش برای حضور دانش آموزانی با این رده سنی انجام شده است.

خبری: جدیدترین اخبار فرهنگی و هنری

نویسنده و کارگردان تئاتر «باغ همسایه» نیز درباره داستان این نمایش گفت: داستان تئاتر «باغ همسایه» درباره یک باغچه کوچک با تعدادی گل و درخت است که یکی از این گل‌ها توسط زنبوری گول می‌خورد و فکر می‌کند که باغ همسایه بهتر است.

جعفر سوری با بیان اینکه قدردان جایگاه و موقعیت خود بودن از نکاتی است که تئاتر «باغ همسایه» به کودکان می‌آموزد، افزود: کودکان بدانند که در هر جایی که هستند از نظم، صفا، دوستی و صمیمتی که با دوستان و خانواده خود دارند لذت ببرند؛ نکته مهمی است که تلاش کردیم در این نمایش به آن‌ها آموزش دهیم.

بازیگران تئاتر «باغ همسایه» جعفر سوری، علیرضا سیف، میثم دارایی، میلاد دارایی، زهرا قاسمی، یاسمن سوری و یاسین سیاوشی هستند و طراح صحنه و دکور نیز جعفر سوری است.

«موش‌های آواز خوان» در کبودرآهنگ

مدیر فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان کبودرآهنگ نیز با بیان اینکه نمایش‌ «موش‌های آواز خوان» از روز شنبه، ۱۸ آبان برای کودکان و نوجوانان اجرا خواهد شد، افزود: این نمایش در روز شنبه از ساعت ۱۰ تا ۱۲ و در روز یکشنبه در دو سانس ۱۰ و ۱۱ در مجتمع فرهنگی هنری جوان به روی سن خواهد رفت.

وی با توضیح اینکه تئاتر «موش‌های آواز خوان» برای رده سنی خردسال است، اضافه کرد: هماهنگی‌های لازم با آموزش و پروش و مهدهای کودک برای حضور دانش آموزان و خردسالان با این رده سنی انجام شده است.

نویسنده و کارگردان تئاتر «موش‌های آواز خوان» نیز درباره داستان این نمایش گفت: داستان درباره پسربچه‌ای به نام پرهام که به خاطر پر خوری و عدم رعایت بهداشت دچار دل درد می‌شود و از کنسرت مورد علاقه‌اش جا می‌ماند اما موش‌ها به خاطر کارهای غیر بهداشتی پرهام که برای آن‌ها مفید است، کنسرتی را برای او اجرا می‌کنند.

سیده معصومه زیوری با بیان اینکه نظم و بهداشت و نکات آموزشی را باید به صورت غیر مستقیم به کودکان بگوییم، افزود: این نمایش می‌خواهد به خردسالان و کودکان به طور غیر مستقیم رعایت بهداشت و نظم را آموزش دهد.

بازیگران تئاتر «موش‌های آواز خوان»، مرتضی عبداللهی، یاسین قنبری، تینا رسولی و عرفان یار محمدی هستند و نویسنده نیز فرهاد لباسی است.

بیست و ششمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان با شعار «کودک، طبیعت، تئاتر» از ۱۶ تا ۲۱ آبان ماه ۱۳۹۸ در همدان برگزار می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

آزادی کاخ شورا و تچر از زندان آهنین/ ایتالیایی‌ها هزینه‌ها را پرداخت کردند/ مرمتگران به دنبال درمانی برای گلسنگ‌های تخت جمشید هستند

ایلناایلنا23 ساعت قبل
با اتمام فعالیت فصل دوم مرمتگران بدون مرز در تخت جمشید، داربست‌های کاخ شورا باز شد. حمید فدایی (مدیر پایگاه جهانی تخت جمشید) با اعلام این خبر گفت: بخشی از مرمت‌ در کاخ شورا و کاخ تچر در نخستین فصل فعالیت مرمتگران بدون مرز انجام و دومین فصل این مرمت‌ها طی چند روز گذشته به پایان رسید. ضمن آنکه هزینه‌های لازم برای این فصل از مرمت، مواد، تجهیزات مورد نیاز و … توسط گروه ایتالیایی پرداخت شد و آنچه باقی ماند برای سایر فصل‌های مرمت تخت جمشید مورد استفاده قرار خواهد گرفت. او خاطرنشان کرد: گلسنگ‌ها بخشی‌ از آسیب‌های بیولوژیکی هستند که در تخت جمشید وجود دارد. تاکنون مطالعات زیادی درخصوص گلسنگ‌های تخت جمشید انجام و انواع آن شناسایی شده است.

نماهنگ جدید مهدی یغمایی و علیرضا قرائی‌منش+فیلم

ایلناایلنا21 ساعت قبل
گروه موسیقی «ژوان» متشکل از مهدی یغمایی و علیرضا قرائی‌منش تک‌آهنگ «تو رسیدی» را منتشر کرد. به گزارش ایلنا، گروه موسیقی «ژوان» با خوانندگی مهدی یغمایی و علیرضا قرائی‌منش به تازگی نماهنگی را با عنوان «تو رسیدی» منتشر کرده است. ترانه آهنگ «تو رسیدی» را عرفان سلیمی سروده و آهنگساز ‌آن علیرضا قرائی‌منش بوده و یاسر ساکی‌مهر تنظیم آن را به عهده داشته است. گروه موسیقی «ژوان» در سال ۱۳۷۶ تشکیل شده و «احساس»، «یه حالی دارم این روزا»، «دیروز»، «با تو خوشحالم»، «بهت قول میدم»، «از دور زیبایی» تک‌آهنگ‌هایی هستند که توسط اعضای آن منتشر شده‌ است. نماهنگ «تو رسیدی» با حضور و صدای مهدی یغمایی و علیرضا قرائی‌منش را اینجا بشنوید و دانلود کنید؛

فرصت‌ها و تهدید‌های شبکه‌های اجتماعی

صدا و سیماصدا و سیما19 ساعت قبل
وقتی از حوزه گسترده و جذاب شبکه‌های اجتماعی حرف می‌زنیم؛ فرصت‌ها و تهدید‌ها برای همه کشور‌ها اهمیت پیدا می‌کند. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ وقتی از حوزه گسترده و جذاب شبکه‌های اجتماعی حرف می‌زنیم فرصت‌ها و تهدید‌ها برای همه کشور‌ها اهمیت پیدا می‌کند که اگر ساده از کنار بعضی از آن‌ها عبور کنیم ممکن است آینده فرهنگی سختی در انتظار نسل‌های آینده باشد.
ایسناایسنا20 ساعت قبل
مدیرکل دفتر انجمن اولیاء و مربیان وزارت آموزش‌وپرورش گفت: مسئولان و مدیران باید بستر مناسب برای مشارکت حداکثری والدین در فعالیت‌های آموزشی، تربیتی و پرورشی مدارس ایجاد کنند. وی افزود: در صورتی حضور والدین در مدارس اثربخش خواهد بود که رابطه والدین با مدرسه یک رابطه کیفی باشد و نگاه کمیتی به مشارکت والدین در فعالیت‌های مدارس نمی‌تواند ما را به اهداف سند تحول نظام آموزش‌وپرورش امیدوار سازد. وی ادامه داد: مدیران باید شرایط و بستری فراهم کنند تا والدین بتوانند در همه فعالیت‌های آموزشی و پرورشی مدارس فرزندان خود دخیل شوند و در تربیت آن‌ها سهیم باشند. به گزارش روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت آموزش‌وپرورش، عباسپور داشتن روحیه مطالبه‌گری والدین را ضروری دانست و اضافه کرد: برای اینکه در مدارس تربیت به‌خوبی اتفاق بیافتد به روحیه مطالبه‌گری والدین نیاز است. پیگیری و مطالبه برنامه‌های مطلوب آموزشی، تربیتی و پرورشی از طرف والدین، مدارس را به حرکت در می‌آورد تا به دنبال تربیت صحیح در مدارس باشند.
صدا و سیماصدا و سیما18 ساعت قبل
رییس گروه پژوهشی هنر‌های سنتی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری، طرح ستاره دریایی را یکی از شاخص‌ترین طرح‌های بهادری عنوان کرد که در آن رخدادی واقعی از آفرینش دریا را تصویر کرده و به نمایش در آورده است. او با اشاره به نمونه سازی فرش ستاره دریایی اثر استاد بهادری افزود: نقش مرکزی ترنج، تصویر ستاره دریایی با تجسم ماهی و اسب دریایی با ترکیب بندی طبیعت گرایانه و حاشیه‌های پهن و دو حاشیه باریک این قالی نیز به تبعیت از موضوع دریا با کهن الگو‌های (موتیف) مرتبط طبیعت ترسیم شده است. وی ادامه داد: طرح یاد شده در ابعاد ۱۲۰ در ۱۸۰ با رج شمار ۷۸ در کارگاه قالی و گلیم گروه پژوهشی هنر‌های سنتی در دست اجراست. گفتنی است، آثار بر جای مانده از استاد عیسی بهادری در رشته‌های مختلف هنر‌های سنتی، از خلاقیت و توانایی منحصر به فرد این هنرمند معاصر، به خصوص در زمینه طراحی نقشه فرش، حکایت می‌کند که فرش ستاره دریایی، یکی از این جمله آثار است. طرح‌ها و نقوش این فرش، ارتباط تنگاتنگی با عناصر طبیعت داشته و اغلب شامل انواع جانوران دریایی مانند ماهی، جلبک، حلزون، ستاره دریایی، عروس دریایی، شقایق دریایی و … هستند که در قالب عناصر و ترکیب‌بندی‌هایی متنوع، به شیوه‌ای نوگرایانه و انتزاعی، متناسب با اصول حاکم بر طراحی سنتی و نقشه فرش، به زیبایی هر چه تمام‌تر به اجرا درآمده و فرش ستاره دریایی را به نمونه منحصر به فرد و خلاقانه‌ای در زمینه طراحی نقشه فرش تبدیل کرده است.
مهرمهر20 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، دوره آموزشی «ویدئو فلسفه» در خانه حکمت اصفهان برگزار می‌شود. هدف از برگزاری این دوره آشنایی دانشجویان با شیوه‌های جست و جو در اینترنت برای یافتن سمینارهای دیداری و شنیداری مفید فلسفی به زبان انگلیسی و همچنین مهارت در شنیدن و استفاده از آنهاست. این دوره در ۵ جلسه با ارائه سیدعلی کلانتری دانشیار گروه فلسفه دانشگاه اصفهان، پنجشنبه‌ها ساعت ۹ الی ۱۲ در چهارراه دهش، ابتدای خیابان شیخ مفید شرقی، بعد از کلینیک الزهرا، خانه حکمت برگزار می‌شود. جهت ثبت نام با شماره ۰۹۳۶۷۹۴۲۳۸۷ تماس بگیرید.

نظرها

اخبار بیشتر

پربازدیدترین خبرها

همه

رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی: زبان انگلیسی از سرفصل دروس حذف نمی‌شود

تسنیم14 ساعت قبل

سال آتی درآمد حقوق بگیران ثابت را بالا می‌بریم/راه مذاکره را رها نکرده‌ایم/ کسی نمی‌تواند آبرویی که در تریبونی برده، بازگرداند/بگذاریم احراز صلاحیت‌ها در اختیار مردم باشد

ایلنا1 روز قبل

مهاجم قرمزها: در مورد من مضخرف می‌گویند!

رکنا1 روز قبل

اقتصاد آمریکا نسبت به چین ضربه سخت‌تری از جنگ تجاری خورده است

تسنیم19 ساعت قبل

قیمت خودروهای سایپا امروز۹۸/۰۸/۲۱|سراتو ارزان و تندر گران شد

تسنیم1 روز قبل

دو لژیونر به تمرینات تیم ملی اضافه شدند

ورزش۳1 روز قبل

فدراسیون فوتبال از یک ماجرای جنجالی رونمایی کرد

افکارنیوز20 ساعت قبل

افتتاح نخستین و مجهزترین بیمارستان سوختگی در کرمانشاه

صدا و سیما1 روز قبل

مجلس تسلیم لابی‌گری سازمان تامین اجتماعی خواهد شد/ تعطیلی چراغ خاموش ماده ۵ قانون اصل ۴۴

فارس1 روز قبل

زلزله با بزرگی ٤٫٦ ریشتر در استان کرمان

خبر فوری1 روز قبل